NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
6. jan 2010

a kde máme tu klárku? - já si myslím, že už možná porodila! tak snad je vše vpořádku

martina71
6. jan 2010

Ahoj Fatimusko, TRipl test byva v hodne pripadech falesne pozitivni. V nekterychh zemich se kvuli teto falesne pozitivite ani nedela...Kolik jsi mela NT hodnotu?

delucia
7. jan 2010

furaha: Idem tam 13/1/2010. Chcem vysledky co najskor to bude mozne, takze sme sa rozhodli, ze si zaplatime, nech uz ta neistota skonci...

tereza.starobova
7. jan 2010

Misicko moc moc gratuluju

furaha
7. jan 2010

delucia - ach ach - toho čekání je fakt hodně. jo, určitě si zaplať - nevím jak je to u vás - ale tady je metoda PCR do 24 hod - a i ten vzorek mohou transportovat do jiné laboratoře, když to třeba v jedné nedělají. nenech se odbýt. prý to u nás stojí něco přes tisíc korun - já nevím, měla jsem to na pojišťovnu.
tak se drž a moc ti přeju, aby to dobře dopadlo

misicka455
7. jan 2010

Ahojky holky pisu z mobilu tak nedocitam. Mala se narodila v pondeli cisarskym rezem hned ji odvezly do detske a vcera putovala smer Motol. Ted ma asi 4hod po operaci a je to zatim bez komplikaci tak drzte pakecky. Me pusti zitra nebo v so tak napisu vice.

ploutvicka
7. jan 2010

ahoj devcata preji vam vsem vse nej do noveho roku a at je vse vporadku s prckama

mejte s ehezky 🙂

ploutvicka
7. jan 2010

misicko moc drzim palecky aby to bylo v poradku hodne na vas myslim...... drzte se 😉

tereza.starobova
8. jan 2010

Misicko moc na Vás obě myslím a držím palce. Verunce hodně síly 🙂

furaha
8. jan 2010

mysičko - oběma přeji hodně síly! musí to být pro tebe těžké - držím palce!

slovenka262
8. jan 2010

Mišičko - rovnako aj ja sa pripájam k blahoželaniam k holčičke a určite budem držať palce, nech je všetko v poriadku. A zároveň oznamujem naše novinky. Dnes sme sa dozvedeli výsledky z AMC a všetko je v poriadku! A čakáme chlapčeka. DS sa nám nepotvrdil! Je to neopísateľný pocit. A ešte pripomeniem: NT sme mali 3,0mm, triply pozitívne, ale AMC všetko vyvrátila. Aj my sme príkladom, že hraničná alebo vyššia hodnota NT ešte nemusí znamenať nič zlé. Ale vystraší ... o tom by mohla rozprávať asi každá z nás v tejto diskusii. Tak a teraz nám už len zostáva dotiahnuť to do úspešného konca 😀 Dievčatá, veľa šťastia!

slovenka262
8. jan 2010

A ešte doplním, riziko DS sme mali 1:75. To len pre úplnosť informácií. Držte sa!

klara.t
8. jan 2010

Ahoj holky.Tak máme Adélku na světě. Dnes jsme si jí přinesli z porodnice. Narodila se 1.1.2010. Ráno v 4:30 mi praskla voda a v 16:34 se narodila. Nakonec musela císařským řezem, pže měla špatně stočenou hlavičku (nosánkem nahoru) a nevešla by se do porodních cest.
Je krásná, zdravá. Jsem šťastná. Jen měla málo místa v bříšku, takže nám stáčí chodidla dovnitř, tak musíme rehabilitovat nožičky. To mě teda hodně mrzí. Šmudlinka malinká. S tím NT by to nemělo souviset. Dětáka to prý mívají často.
Měla 3290g a 49cm. Nakonec jí tatínek viděl první. Já jí neměla kvůli císaři u sebe asi 4 dny - to bylo děsný. Trvalo než jsem se rozkojila a než mi vůbec došlo, že jsem máma. Ale teď jsem fakt šťastná, že to dobře dopadlo.
😀 😀 😀 😀 😀

Takže to holky nevzdávejte.

Myšičko gratuluju k malé holčičce.

ploutvicka
8. jan 2010

juu klarko gratuluju 🙂) s nozickama se netrap to budde dobre 🙂)) hlavne ze je zdrava....
ju aje to novorocni miminko to je krasny :DDDD
tak si to pekne uzivej mamino :D uplne ti zavidim, ze uz ji mas doma :D.. zrovna jsem si rikala.. uz aby bylo leto :D

tereza.starobova
8. jan 2010

Klárko gratuluju, když čtu Vaše novinky - hormony už taky gradují... - absolutně jasně si vzpomínám jak se mi skoro před 4 roky poprvé podívala do očí moje holčička a už se nemůžu dočkat až si pochovám našeho Sebulínka 🙂

Klárko odpočívej nabírej sil 🙂 za tebe připojuji shrnutí

Klara.T 1.1. 2010 se narodila Adélka - zdravá a v pořádku

NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička prý zdravá, kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, nyní v 36.týdnu

Misicka55: malinká Verunka je dnes 4. den po operaci srdíčka - Všichni držíme palce!

NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, nyní v 36.týdnu, srdíčko má malou jednu polovinu - řešit se to bude po porodu

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 37. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: dnes 34 tt NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok...

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK,

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm!!!!!!!!!

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku, 25.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, 27.týden, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, 22.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

jana3
8. jan 2010

klarka: gratulujem, to je super, ze uz ste doma
A tymi nozickami sa netrap, mala to aj kamaratkina dcerka, potrapili sa s vojtovkou, ale teraz, ked ma sedem mesicov, lozi ako drak a vo vsetkom je popredu. Takze hlavu hore, aj ked to bude teraz asi trosku tazsie, za chvilu ani nebudes vediet, ze mala malinka nejaky problem 😉

furaha
9. jan 2010

slovenka - tak gratuluju a přeju ať už to máš klidnější. jo, ten pocit je nádherný, já se rozbrečela úlevou!

klárko - no hurá!!! tak jedna etapa úspěšně skončila a další začíná 🙂 přeju malé zdravíčko a ať vám dělá radost! a ty 4 dny bez ní musely být peklo - tak ať už je jenom líp!!!

furaha
9. jan 2010

no a já byla včera na 4D - tak všechno OK, malej má zhruba 1,165 kg, je o 14 dní větší a vůbec se nehodlal vzrušovat - čili všechno prospal a ani se nehnul. Takže viditelnost nic moc, ale alespoň tvář jsme zachytili

misicka455
9. jan 2010

Tak po pořádku. Vpondělí ráno jsme tedy vyjely směr porodka stím, že prostě jdeme na indukci. Přijaly nás vyšetřily a udělaly monitor , kterej jako na potvoru nebyl moc dobrej.Odvezly nás na pokoj a ještě jsme čekaly na utz aby jsme věděly jak malá leží a jakej je tedy odhad váhy. Po utz mi doktor řekl, že odhad je tři a půl kila, al e že to může být i víc a že by mi radil i díky tomu, že nejsme otočený ten císař , že by to pro nás bylo pro obě nebezpečný tak řikám, že jasan že tedy cisař .Tak jsme se domluvyli na odpo jelikož jsme ráno jedla a , že to bude jen lokální umrtvení.Odvezly mě na pokoj ,kde bylse mnou i manžel a čekalo se. Postupně mě sestra hodila ,obvazovat nohy,holit atd....Jenže pak mě z hladu díky cukrovce začalo být zle tak jsme dostala kapačku s inzulínem a glukózou.Pak nás nacévkovaly to byl hnus.O půl 12 násodvezly na sál, manžela nechaly koukat za skleněnýma dveřima. Pak to začalo píchnout epidurál, podařilo se až na potřetí jelikož jsem se strašně bála a celá se strašně třepala.Nasadit masku na dychání atd..... PAk jsem cítila všude po tělě teplo a zkoušely zda něco cítím ,došel doktor a začalo se. Anesteoložka byla super, držela mě za ruku a říkala každej postup co dr. dělala. Vše bylo bez bolesti až na to když malou vytahovaly tak to bylo jako kdyby zě mě vytahovaly vnitřnosti. PAk jsem jen slyšela, jak brečí a někam jí odnášely z dálky bylo slyšet nějakého doktora, že je krasná a veliká a že krásně sama dychá. PAk mi jí nějak doktorka donesla abych se mrkla dala jsme jí pusu a už jí nesly pryč.PAk mě převážely na ARo a jen jsme od manžela slyšela jako by zdálky , že je moc krasná A zavřely se dveře a já zůstala ůplně sama. Napojily mě na ruzné kapačky hadičky atd.... a já ai na chvilku usnula. Když jsme se vzbudila tak jsme se pořád ptala kde je a nikdo mi to nedokázal říct až o půl sedmé večer přišly z dětského, že jí hnedka po porodu odvezly do dětské nemocnice. Ale jak to sní vypadá nikdo nic nevěděl. Jen mi daly nějaké tel. číslo a že si tam zítra mám zavolat. Noc byla hrozná vůbec jsme nespalapořád jsme cítila, že mě malá kope pak se mi zdálo o té operaci no hrůza Druhej den za mnu přišel manžel a že jede do té nemocnice pak mi zavolá co a jak. Tak jí dělaly utz toho srdíčka a musí se to sledovat. Doneslnějaké fotky a já si pořádně ani neuvědomila, že to dítě na té fotce je moje Ve středu jsme i tam volala já a , že malou převaží do PRahy do Motole a že tam se rozhodne co a dál. Pak už to mělo rychlí spád, v praze jí vyšetřily a zjistily , že není na co čekat a ve čtvrtek nám berušku operrovaly.Tu nejhorší vadu nám odstranily, kvůli tomu srdíčku nemohla pořádně dýchat tlačilo jí to na plíce a ještě se jí neprokrvovalspoe tělíčka. Operace dopadla dobře jen zjistily , že máme nedomykavost chlopně, ale to že počkají , že se to někdy spraví samo a že to něńí vada hrožující život. V pátek ji měly odpojovat od přistrojů, ale bohužel našly ve stolici krev takže s té operace dostala nějaký zánět do střívek.Takže jí nasadily antibitotika, má žilně magnézko na prokrvení, výživu dostavá jen nitrožilně bay y střívka si odpočinula a je uchována ve spánku aby naprala sílu.Odpojovat by jí měly v neděly nebo v pondělí podle toho zda tá krev ještě bude nebo. Mě pustily včera musela jsme je sice ukecávat, ale jsem moc ráda , že jsem doma v klidu.Za beruškou pojedeme v úterý jelikož dokud je na těch přistrojích tak tamnikoho nepustí.TEd si za chvilku budeme volat jak zvládla noc a zda nejsou nějaké komplikace.
Holky je to šilený já pořádjen řvu,mlíko zatím nemám sice se snažím každý tři hodiny stimulovat a každej řiká, že se to ještě rozjede, ale nevím už nemám nějak sílu. Včera jsem došla domů a byla jsme sama . Postýlka prázdná nikde nikdo neřval.Připadla jsem si fakt jako propuštěná po operaci tak jsme to zase ořvala, řvu i teď když vám toto píšu. Když to bude vše v pořádku tak by nám měly princeznu za 14 dní pustit.

Tak teď jsme volaly do prahy stav nezměně což je taky dobře za celou noc krev ve stolici nebyla a odpo jí čekají nějaké vyšetření tak máme zase volat večer po osmé.

misicka455
9. jan 2010

Děkujeme všem co na nás myslí a drží palečky 😉

furaha
9. jan 2010

Myšičko moc držím palce, určitě to dobře dopadne, jen je to teď prostě hrozný. Řvu tady s tebou. Kdybys něco potřebovala - jsem z Prahy

furaha
9. jan 2010

misicko - koukala jsem na fotky - no to je cvalice silná holka, žádná chudinka, ta to zvládne

flamenga
9. jan 2010

misicka veľa síl a držím všetky palce 🙂 malá je krásna 😵

ploutvicka
10. jan 2010

misicko,, taky moc drzim pesticky,, mala to jiste zvladne a bude brzy s vami... taky me to dojima jak to ctu amam vazne na krajicku, ale kdyz jste dosli az sem, tak uz to zvladnete,, verim tomu... jinak to ani nejde....
drz se

johanka33
10. jan 2010

Ahoj Misičko...myslím na vás ať je vše v pořádku a bude neboj!!!!! Malá je bojovnice a vy jste silní - žádný padavky taky jste si prošli svým strejně jako my. Já mám termín cca za měsíc a už se nemůžu dočkat. Hlavně ať je malá v pořádku, ale to si tady přejeme všichni!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

tereza.starobova
10. jan 2010

Mišičko hodně štěstí a hlavu vzhůru. To nejhorší máte za sebou, malá je přenádherná a opravdu velká a silná. Za chvilku ji máš doma v postýlce 🙂

ofina1
10. jan 2010

Mysicko drž se malá určitě bude v pořádku je silná a šikovná 🙂 gratuluju k malé princezničce 🙂

klara.t
10. jan 2010

Myšičko, přeju hodně zdraví a sil tvé maličké! Držte se.

Dala jsem nějaké fotky Adélky do albíčka 😀 😀

iwa1
10. jan 2010

misicka drziiim palce!!!! malicka je velky bojovnik, neboj nic...oni nas len prekvapia, tie babatka aku maju silu ...uvidis zachvilku ste doma, skusaj to mliecko rozbehnut, malicka ho bude potrebovat a zatial je to naj co mozes pre nu spravit 😉 uvidis dobre bude 🙂

klara.t gratulujeeeeem, malicka je nadherna 😀 😀

babule ja uz aj zabudam, cim sme museli prejst, ykm som cakala na vysledky a bala sa a malicka je vazne anjelik...taky malicky tucko, krasne papa a spinka 😀 😀

furaha
10. jan 2010

klárko - no je nádherná! 🙂 krásná bobulka - ten vyplazený jazyk je rozkošný

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre