NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
18. jún 2010

limetka - no bezva! já si koupila dort 🙂

furaha
18. jún 2010

sukubka - přeji síly, je to těžké, já vím. drž se.

sukubka
18. jún 2010

limetka moooc gratuluju a ticholulince závidím že už víš výsledky já si do 30.6 počkám no šílený čekání!Aspon že ty 3triomie dopadli ok člověku se malinko uleví!

vivvamp
22. jún 2010

Limetka: To je super,že ti to dobře dopadlo🙂
Já byla v pátek zase u Mudr.Břešťáka na velkém UTZ,malej je naprosto v pořádku,všecko má tak jak to má bejt.Vyloučil i srdeční vady🙂Jen jsme se zase děsně ke konci nasmáli,jelikož si furt jezdil ručičkou přes pindíka🙂)))Je to mrňavej úchylák🙂))

mircalla
22. jún 2010

sukubka - ale aspon ze budes vediet hned toho 30.6. a uz tam neni ziadne cakanie.....je to velmi detailne, mne to robil doky asi hodinku a doky bol velmi prijmeny
limetka - gratulujem

limetka80
22. jún 2010

ahojte, dakujem vam, verim ze aj tie ostatne o tri tyzdne dopadnu ok, veru to cakanie na vysledky je horsie ako samotny odber, aj ked boli obavy aby nenastali nejake komplikacie po amnio, tak som si pekne oddychovala, ako ten stres po oznameni opadol, aj princezna zacala v brusku viac santit, veru citi aj ona to napatie...
prajem vam krasny aj ked chladny den

sukubka
22. jún 2010

ahoj holky.
Limetko ještě jednou gratuluju to je úleva co? 😉
mircalla já budu vědět kompletní výsledky toho odběru choriových klků toho 30.6 to budu 16týden tak si myslím že mi i ultrzvuk udělá ale určitě mě pozve v tom 20týdnu na ten velkej ultrazvuk že?myslíte že kdyby něco nebylo ok tak to pozná už toho 30.6 jak budu v tom 16týdnu?
Děsně se bojím,ale i těším že to ze mě trochu opadne to čekání je fakt šílenost,přesně jak píšete horší jak samotný odběr!

mircalla
22. jún 2010

aha, ja ze ten velky mas uz 30.6.
neviem ti zial povedat, ci sa daco pozna uz v 16tt, ale podla mna ked je nieco fakt ze vyrazne zle, tak asi ano
urcite ale podrobny UZV je az ten morfologicky

ale dufam, ze vysledky z chloriovych klkov ta ukludnia

sukubka
22. jún 2010

mircalla bohůžel ještě 30.6 nebudu mít velký ultrazvuk 😒
tedka mě čeká ve čtvrtek kontrola u svého gynekologa(ten by asi nic nepoznal že,kdyby bylo něco v nepořádku,nevím no)
a pak jedu 30.6 k tomu gynekologovi co mi dělal tu genetiku,můj gynekolog totiž genetiku nedělá!Ještě k tomu jsem otěhotněla po IVF tak stejně raději jezdím na kontroly až do olomouce!

Holky myslíte že když ty předběžný výsledky s choriových klků byli ok že i ten zbytek co se mám dovědět toho 3é bude ok?děsně se toho bojím!

furaha
22. jún 2010

sukubka - to nejhorší máš už za sebou. nejčastější vady už vyloučili a je prý malá pravděpodobnost, že zbytek genetiky něco odhalí. teď je ještě možnost srdeční vady - těžší vadu by viděli už v 16t.

evapavla
22. jún 2010

babulky, velmi vam tie dobre vysledky prajem, ja zatial neviem vobec nic. Dnes som svojmu dokimu ukazala moje zle vysledky zo skriningu, povedal, ze s prvotrimestralnym skríningom vela skúseností nemá. Mam sa objednat ku genetikovi na konzultaciu a potom pripadne na amnio, ktore pripada do uvahy az v 17 tyzdni. Ja neviem ako to dovtedy vydrzim a potom este dalsie tyzdne cakania.

sukubka
22. jún 2010

evapavla mě taky chtěli poslat až na amnio ale domluvila jsem si odběr choriových klků ten ti můžou údělat už tedka nejčastější trizomie mi vyloučily hnedka druhý den a příští týden budu už vědět zbytek,nenech se odbýt doktorem a zkus se optat na ty klky opravdu!!!!To čekání na amnio bych nevydržela!

Furaha jsi moc hodná děkuji za podporu snad bude vše ok!!!!!

mircalla
22. jún 2010

evapavla - podla mna aj genetik ti vysvetli, ze tie vysledky su inak ok, ale je zvysene riziko kvoli veku. neviem nakolko si ochotna ist na amnio, kedze mas 39, tak ti ju odporucia
ozaj si myslim, ze tie vysledky su fajn, amnio zavisi na tebe...mamickam po 35 to uz je automaticky odporucane

furaha
22. jún 2010

eva - fakt to riziko nemáš špatné, testy ti ho navíc snížily. zkus doufat, že to bude dobré. to by byla fakt smůla!!!
na slovensku prý klky nedělají...
sukubka - já byla na utz v 15+6 a dr řekl, že už se mám uklidnit, že patřím mezi ty šťastné.

evapavla
22. jún 2010

dakujem 😉 skusim sa opytat na genetike ci sa u nas tie klky robia, porovnavala som si svoje vysledky s tehotnou kamoskou v mojom veku, mala ich oproti mne omnoho lepsie, preto som z toho taka vydesena

evapavla
22. jún 2010

v čom sa líši odber klkov od amc?

furaha
22. jún 2010

kolik má kamarádka? to musela mít dokonalé hodnoty.
klky - odběr vzorku placenty, ta je ze stejného genet. materiálu jako mimi, dělá se dříve - někdy od 11.týdne?
amnio - odběr plod vody - obsahuje odlouplé buňky miminka, dělá se později

mircalla
22. jún 2010

evapavla mas IP

evapavla
22. jún 2010

@furaha , kamoska ma 39

evapavla
22. jún 2010

@mircalla , prepac nerozumiem??

mircalla
22. jún 2010

poslala som ti internu postu

sukubka
22. jún 2010

evapavla klky se liší od amnia hlavně v tom že klky jdou dělat od 10týdne amnio až o hodně později!

mariadaniela
22. jún 2010

ahojte, Ja som bola dnes na merani Nt a nosnu kosticku a krv, NT bolo 1,4 takze vyborne a bolo vidiet aj nosnu kosticku. Ja som pri synkovi mala vysledky z 12 tyzdna velmi zle 1:55 na Dawnov syndrom, mala som uz 35 rokov a vysla mi velmi zle krv. Neskor mi povedali, ze zle vysledky a pozitivne skreslene su aj u tych maminiek, ktore krvacali v prvom trisemestri a brali Ustrogestan ci Duphastan. Teraz som opat tehotna, len uz som mala 39 rokov a chcem sa vyhnut plodovke. Len opat sa bojim, ze krv bude zla, lebo opat som ja krvacala aj beriem Ustrogestan.. Vy ste o tom tiez poculi, ze ak krvacnie a tieto lieky na udrzanie tehotenstva mozu skreslit vysledky??

furaha
22. jún 2010

evapavla - myslela jsem - kolik má riziko? 🙂
mariad - já nevím

evapavla
22. jún 2010

@furaha , sorry , ja som už asi mimo ☹ , mala na T 21 1:660

furaha
22. jún 2010

jo, to je trochu lepší. no ale stejně, nemáš to špatné. moc ti přeju, abys to už měla zdárně za sebou. to čekání je hrúza no.

evapavla
22. jún 2010

@furaha , ešte raz vďaka

mircalla
23. jún 2010

mariadaniela - ja som tiez krvacala a brala utros a krv bola ok....
pocula som uz o tom, ale neviem, ci to neni len taka kacica. lekar mi to nepotvrdil

grelu
23. jún 2010

@mariadaniela ked mi vysli zle vysledky z triplov, tak sa ma geneticka hned pytala, ci som krvacala v prvom trimestri, takze to asi ma nejaky vplyv. Inak priprav sa na to, ze tie vysledky dobre nebudu, pretoze ich velmi ovplyvni tvoj vek....amnio mozes odmietnut 🙂

mariadaniela
23. jún 2010

@grelu viem uz ma do amniocentezi tlacia ja zatial neviem, pri malom som odmietla a dobre som urobila mala som placentu v predu a po porode sa prislina nu pozriet lekari, lebo bola velmi velika a stranse prekrvena , vraj keby mi ju napichli pri amnio tak mohol nastat poriadny probelm, nastastie maly je uplne zdravy chlapcek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre