NT plodu

kmysiakova
22. mar 2018

Ahojte dievčatá. Chcela by som sa vás opýtať či niektorá z vás mala zvýšené NT plodu. Moje malé ma NT 26mm ale nosovú kostičku má krásne prítomnú... Moc by ma zaujímalo, čo bude ďalej alebo ako ste dopadli maminky ktoré to zažili. Moc ďakujem za odpovede 🤰🏼

shades3
23. mar 2018

ahoj, to je meranie z 11-12tt? ak ano, tak tam ma mat NT do 3mm, cize je to v norme.. Ja som mala 1,7 mm, tak som sa tesila, ale kvoli veku aj tak celkove zle vysledky. Zaplatila som si trisomy test (350 eur), do 5 prac.dni su vysledky (u nas oneskorene, trpela som, kvoli sviatkom), a tam ti potvrdia/vyvratia najhorsie moznosti postihu.. a este sa dozvies aj pohlavie takto skoro. za mna top, aj ked je to drahe. alebo pockat az do morfologickeho uzv (okolo 20tt), ale ja by som sa nervovo zrutila od neistoty.. to som cakat nechcela.. ak ten nieco potvrdi, este amniocenteza, ale ta je nebezpecna - 1 zo 100 tusim konci potratom aj zdraveho plodu :( takze ja som isla radsej na neinvazivny trisomy test - len sa odoberie krv, je to mozne od ukonceneho 11tt.

nevesta1974
23. mar 2018

Ahoj, uz su tu podobne temy zalozene, pozri aj tie, my sme mali NT 3,3, riziko na Downov syndrom 1:12, trisomy test to vyvratil, amnio som odmietla....mame uz 2r. zdraveho chlapceka 😉

julma
23. mar 2018

mna nikdy ziadna hodnota ani ziaden vysledok nezaujimal v tehotenstvach, na poradne a ultrazvuky som chodila a chodim lebo vraj treba, cista hlava a radost do porodu

lianka123
23. mar 2018

2.7 sme mali. Maly je zdravy