Od ktorého dňa je vidieť gestačný vak?

kamilka12
25. nov 2007

Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. 23.11. som bola na bežnej prehliadke u gynekológa, ktorý mi robil aj vnútorné sono. Spýtal sa ma, kedy som mala poslednú menštruáciu. Mala som ju 5.11. Na sone bolo vidieť gestačný vak, resp. dutinku, takže mi oznámil, že môžem byť v druhom stave. Ale možno to je vraj iba prázdna dutinka, tak mám prísť o 2 týždne znova. Chcem sa Vás spýtať, od ktorého dňa je vidieť gestačný vak? (Lebo vôbec neviem, v ktorom týždni by som vlastne bola). Nenapadlo ma to spýtať sa v ambulancii, lebo som to vôbec nečakala, že mi niečo také oznámi. Aká je šanca, že to bude tehotenstvo? A ak to tehotenstvo nie je, tak čo potom nasleduje? Inak robila som si hneď v ten deň test a bol negatívny, takže si myslím, že skôr nie som tehotná. Aj keď samozrejme, keby som, veľmi by som sa tešila🙂

zuziq
29. nov 2011

som uz 7tt+5 a stale len prazdna bublinka 😢 vacok ma uz 1,68cm cize rastie ale v nom nic... pochybujem ze je este sanca a opat mam pred sebou tyzden cakania...

bboossoorka
29. nov 2011

@bambi2 ahoj moj mali mal 8mm v 7TT.takže tym tvojim mieram moc nechapem...a v 5TT mal 2.3mm a podla mier to ma byt tak...

bboossoorka
29. nov 2011

@bambi2 presne tak mal by mat kolo 0.8 až 1 cm v 7 TT

mufinka26
29. nov 2011

5tt+4 byl vidět gestační váček z embryjem 😉

dyrberg
22. jan 2012

ahojte moze lekar polemizovat o tom ci vidi gestacny vacok alebo menstruacnu dutinku ?

ngo
14. dec 2012

Ahojte, už sa dlho s priatelom snazime o babo. Dnes som bola u gynekologa, lebo mi 2 tyzdne meska. Urobil mi ultrazvuk a povedal ze ci je mozne, aby som bola tehotna, ja som mu povedala ze ano lebo ze sa snazime. Povedal mi, ze tam mam nieco zvacsene ondometrium??? a ze by to mohlo byt tehotenstvo. tak povedal sestricke nech mi urobi Baby test a ten vysiel, ze niesom... Ja som sa ho potom pytala, ci vylucil moznost ze som tehotna...on povedal, ze ho ani nepotvrdzuje a ani nevylucuje.Dal mi duphaston a ze mam cakat ci dostanem po 10 dnovej liecbe menstruaciu...Je mozne, ze ak by som bola tak by som bola v 5 tyzdni podla kalkulacky a je mozne ze tam nemohol este nic poriadne vydiet a je mozne ze test mi ukazal ze niesom???? Ja som s toho hotova ma s tym niekto skusenost???

piacere
14. dec 2012

@ngo mohla si mať posunutú ovuláciu, tým pádom si menej dní tehu ako to vychádza podľa poslednej menštruácie, takže na sone ešte nemuselo byť nič vidieť. Ja som bola prvýkrát v 5tt a lekárka mi už podľa sona potvrdila začínajúce tehu, ale ty môžeš byť 4tt napr. ... Mohol ti zobrať krv, tá je istá.
Zvýšené endometrium (výstelka maternice) môže znamenať, že si tehotná alebo pred mrchou (žiaľ).
Skús test cca za 3 dni.
Držím palce.

flower2
21. jan 2013

@camillia Ahojky, tak ako to nakoniec dopadlo? Tiez riesim ci je mozne aby som bola v 8-9 tt a doktor videl len gestacny vak s takou ciarkou....neviem ci to bolo embryo o srdiecko este nikde.... alebo druha moznost ze som boal vtedy v nejakom 5 tt... cele zle...

camillia
21. jan 2013

@flower2 Ahoj. zvlastne ze prave dnes pises.. Vtedy to dopadlo tak ze to samo odislo uz na druhy den. ale predvcerom som sa opat dozvedela ze som tehu takze nahodicka 🙂 som v 5 tt, verim ze to bude tento krat OK. zistii mi probemy so stitnou zlazou takze beriem na to nejake lieky a tiez som sa dala dokopy co sa tyka zivotospravy, zacala som pravidelne a lepsie jest, cvicit - schudla som 12 kil za pol roka.. tak verim ze mam teraz uz telo perfektne pripravene. 🙂 Drz palce.

bamby78
21. jan 2013

Ahojte baby.... Dnes som bola u doktora, lebo mi to meska a vysiel mi pozitivne digitalny test... Ukazal mi v piatok 1-2, podla kalkulacky by som dnes mala byt v piatom tyzdni.... No doktor nic nevidel len nieco zvacsene ci co... Zobral mi krv a mam si zajtra volat na vysledky,vraj podla toho urci, ci com tehotna alebo je to mimomaternicove....Mate s tzm niektora skusenost?

flower2
21. jan 2013

@camillia Ahoj, no to je naozaj nahoda🙂 tak drzim palce nech to vsetko dopadne dobre!

fykyska
21. jan 2013

@bamby78 😉AHOJ píšu z vl. zkušenosti v druhém těhu 🙂 v 5 tydnu nemusí být vidět zcela ,,nic" podobne miminku respektive gestačnímu váčku 🙂 býva většinou vidět pouze narostlá děložní (maternicová píši to správně ? 🙂 🙂 ) sliznice nebo-li endometrium ve kterém se později ukáže i ,,váček" s miminkem přibližně kolem 6-7 týdne.... Kdyby sliznice zůstavala narostlá i v následujicích týdnech a gestační váček by se i přes to neukázal je třeba dělat podrobnější utz v oblasti vaječníků a vejcovodů k vyloučení mimoděložního těhotenství 😉 To ve vetšině případů býva umístěno ve vejcovodu (tubě) kde není pro rostoucí plodové vejce příhodné prostředí k jeho růstu a vyvoji...
Vše se dá zřetelně poznat pomocí UTZ a odběru a nárustu těhotenského hormonu HCG 🙂 který při normální graviditě uměrně roste a odpovída danému týdnu kdyby se jednalo o mimoděložní těhu nárust HCG je co dva dny o poznání v nižších hodnotách než při normální graviditě 🙂
PS: 😉 strašení s mimoděložním těhu je běžné a na místě ...Je lepší NIC NEZANEDBAT 🙂 i kdyz to zní strašidelně
a v 5 tt neboj se 🙂 to že není váček vidět je normální dejte mu chvilku aspoň do 6 týdne 😉

bamby78
21. jan 2013

@fykyska dakujem 😉 zajtra rano budem volat na vysledky HCG...dufam,ze to bude OK... Uz teraz sa na babenko tak tesim, ze si neviem predstavit aby to nevyslo 😒 trosku si ma ale ukludnila...rano napisem ako dopadli tie krvne testy 🙂

fykyska
22. jan 2013

@bamby78 😉 😉 Není zač - budu držet palce a jsem zvědavá na zprávu 😉

bamby78
23. jan 2013

@fykyska
Tak sestricka mi volala az poobede, ze je to zvysene len mierne a v pondelok mam prist na ultrazvuk... Snad to teda znamena, ze je to ok...aspon tak som to pochopila 😉 keby nieco nebolo v poriadku, nenechali by ma predsa cakat az do pondelku, nie? a doktor sam vravel, ze ak mu nieco nebude sediet, tak mam prist vo stvrtok na krv a ked staci az v pondelok na sono, tak je to sned ok 🙂

fykyska
23. jan 2013

@bamby78 ahooj 🙂 V takhle ,,malém stadiu" těhu jsou hodnoty těhu hormonu opravdu nizké - duležité je že tam nějaká hodnota je protože tento hromon způsobuje pouze těhotenství a nebo hormonálně aktivní cysta ale tu by dr určitě viděl protože ty nebejvaj zrovna maléé 😉 krev by se měla odebrat ještě nejméně 2x aby se dalo poznat jak hodnota hormonu roste 🙂 a podle UTZ určitě dr pozná jestli povyrostla sliznice 😉 popřípadě jestli už je vidět gestační váček tam kde má být nebo v jiném místě 🙂
Neboj sé 🙂 určitě bude na sonu vidět ,,TEČKA" 😅

bamby78
25. jan 2013

@fykyska uvidime, ale tak tehotna budem na 100% ..... Len nech je to ok, vsetko ako ma byt a kde ma byt 🙂

adulkamit
25. jan 2013

Ahojte,mám podobný problém.Poslednú mrchu som mala 20.11.2012.Až pred dvoma týždňami mi vyšli pozitívne baby testy
Bola som u lekara na sone a ten nič nevidel.Mal podozrenie na mimomaternicove tehu.V utorok mi bral odbery na betaHcg a jeho hodnota bola 1411.V stredu na druhy deň som začala mať v podbrusku také predmenštruačné bolesti.Tak som šla pre istotu do nemocnice.Vyšetrili ma a na ultrazvuku lekár našiel dutinku,kt. merala 3 mm.Zatiaľ plodik vidno nebolo.Hodnota betaHcg bola V stredu 1922.Momentálne som od stredy hospitalizovana,sledujú ma,včera mala dutinka 3,5mm.Dnes mi opäť brali odbery na Hcg a netrpezlivo čakám na výsledky.V prípade,ak mi Hcg nestupne,tak ma dnes čaká operácia.Držte nám prsty.Ďakujem 🙂

jasminecek
25. jan 2013

Mně byl vidět 5+6 tt gestační váček...

fykyska
25. jan 2013

@adulkamit Ahoj, budu držet palce..Na mimoděložní to nevypadá když už máš rostoucí dutinku tam kde má být nebo je snad mimo dělohu ???? 😖 - to by nesměla být vidět v děloze aby to bylo mimoděložní...Bolesti ze záčátku má hrozně moc žen je to způsobeno růstem a činností dělohy a někdy jsou to bolesti jako při silné menses ....Pokud roste hcg i dutinka měli by ti dát čas aby se ukazal ,,obsah" dutinky kdyby zůstavala prázdna a rostla znamenalo by to bohužel kyretáž ☹ Tak snad na toto nedojde 😔 Alě věřím, že se ukáže raz dva 😉 😉 a bude dobře 😉 😉
@bamby78 JSEM ZVĚDAVÁÁÁÁÁ DRŽÍM PALCE 😉 😉 😉

adulkamit
25. jan 2013

@fykyska ďakujem pekne za info,vacok je presne v stredematernice,no má nepravidelny tvar.

fykyska
25. jan 2013

@adulkamit Nnení zač 🙂 Oni někdy bývají takové šišaté 😀 polohu a správné umístění posoudí lékaři 😎 😎 URČITĚ DOBŘE.... my jsme rostli myslím že napravo 😅 v profilu mám fotku v 5+5....Věřím že je vše ok DYŤ TAM PŘECE JE 😵 😵 😵

adulkamit
25. jan 2013

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak a máme výsledky.Podľa ultrazvuku to vyzerá na tretí týždeň tehotenstva,Hcg je cez 3600.Dokonca vo vacku začína vznikať maličké embryko,juchuuuuu 🙂

bamby78
28. jan 2013

fykyska @
Tak a dnes nam potvrdil doktor 5 tyzden tehotenstva 😀 uz som videla aj machulku 😉 za 2 tyzdne idem na kontrolu..mooooc sa tesim 😀

melisska
7. apr 2013

@jasminecek aj mne videla dr. Ako tebe len dutinku 15mm, testy silno poz. O dva dni chce skontrolovať či rastie,)

lea101
7. máj 2013

Ahojte, chcem vas porosit o vas nazor. Na 17 dc som bola na ultrazvuku skontrolovat ci mi prebehla ovulacia. Namiesto vajicka mi dr povedala ze vyzera ze ovulacia prebehla ale na moje prekvapenie mi nasla 7mm gestacny vak- vraj- v maternici. Ale sama povedala ze je to v nezvycajny den cyklu. Menzes cakam. Dnes je 28 dc- som nervozna lebo ved viete to cakanie je najhorsie. Jje mozne mat gestacny vak na 17dc o 7mm alebo to moze byt nieco zle? Ponukla mi hcg test vtedy ale ja som hlupa odmietla lebo uz toho mame vela za sebou vela zmarenych nadeji, tak som jej povedala ze pockam. A cakam🙂 ale ci nahodou niekto nemal podobnu situaciu. Dakujem vopred .

mirusa31
21. nov 2013

@tanitta Ahoj prosim ta ja som 5 +7 a mam zatial len vacok bojim sa ci nebude prazdny kedy uz musi byt vidiet embryo?Dakujem

dusty512
14. jan 2014

ahojte,poslednu mrchu som mala 20.11.2013.gestačný váčok na poslednej kontrole meral 5-6 mm,(že vraj menší ako by mal byť) ale tehotenský test mám negatívny...je to normálne alebo mám mať obavu,že nieje niečo v poriadku ????

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zlatinkoooo
1. apr 2014

Ahojte bola som na ultrazvuku vo štvrtok a doktorka mi robila ultrazvuk ale mala som tam len plodnový vačok a ešte tam nebol plod...robila som som si aj test ale nevieľ mi negatívne ale mne aj doktorka hovorila nech si ho nerobím lebo nie vždy to ukáže či som alebo nie ak som len na začiatku....Chcem sa vás spýtať je možné že teda tehotná som ???? Stretla sa tu nijaká žena z niečím takým... ?? Dakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre