Odber plodovej vody - skúsenosti a rady

matko111
3. apr 2018
matko111
autor
3. apr 2018

Dobry vecer nrvie my niekto poradit posielaju ma na odber plodovej vody mam ost ? Bojim sa pocula som dost zle veco o tom :(

elzika
3. apr 2018

skus hladat: amniocenteza. Tam je o tom vela napisaneho

romi2
3. apr 2018

@matko111 bola som 2x , samozrejme, že to nie je nič príjemné ale prvý krát v pohode, druhý to už tak nič moc nebolo a dokonca som mala potom kŕče,už by som nešla

danulienka78
3. apr 2018

Ja som to odmietla, hoci som mala už 36 rokov, nechcela som to a Dr. v pohode to zobral

pribinak
3. apr 2018

Ved mozes odmietnuť, su aj modernejšie metódy ako amniocentéza

asia83
3. apr 2018

@matko111 Nie. Ja, ak sa podarí druhé, tiež už budem mať vek na to, ale nepôjdem.

ivec16
3. apr 2018

@matko111 nemusis ist, rovnake vysetrenie sa da spravit aj z krvy ale musis si zan zaplatit... alebo nemusis take vysetrenie podstupit vobec

zuzicka72
3. apr 2018

To zalezi od teba....ako by si sa postavila k tomu,keby ti povedali,ze babatko nebude ok..ak by si ho aj tak chcela,tak ti je zbytocne tento zakrok absolvovat,v opacnom pripade nan chod,robia to spolu s ultrazvukom,vidia kam pichaju...dolezite,je po zakroku byt pat dni uplne v klude...

deni73
3. apr 2018

@matko111 rozhodni sa podľa toho, prečo ti to odporúčajú. Nie je to nič extra, jeden deň ti to urobia, a ideš domov, ihlu pichajú pod ultrazvukom, strašne malá šanca na poškodenie plodu. Ja som bola kvôli veku, a veľmi som sa tešila z výsledkov, že synček žiadne genetické choroby nemá.

37373
4. apr 2018

@matko111 Ahoj, skus pozriet trisomy test. Je to sice platene, ale bezpecnejsie pre babatko. Ak chce lekar potvrdit nejake zvysene riziko postihnutia. Mne vysli pri triple teste vacsie hodnoty na pravdepodobnost downoveho syndromu- v mnohych statoch su tieto testy zakazane, lebo vychadzaju zle vysledky, hlavne zenam po 30.

vulka
4. apr 2018

@matko111 A ak bude výsledok zlý, tak pôjdeš na interupciu? Ak nie, tak je ten odber zbytočný.

siska53
4. apr 2018

@matko111 Preco ta vlastne posielaju? Ak sa neplanujes babatka vzdat pri zlych vysledkoch,nesla by som.. Ale je to na.tebe,ak citis,ze nie,nechod..
Ja som nebola a to som rodila v 35.a37r.

matko111
autor
4. apr 2018

No ze aby vedeli ze ako to.je a ja som.im povedala ze aj zly vysledok.neovplivni to ze si dieta chcem nechat

elzika
4. apr 2018

@matko111 Tak je to cisto na tebe. Ja som chcela vediet, ze na co sa mam pripravit

vulka
4. apr 2018

@matko111 Tak to dieťa nestresuje odberom plodovej vody.

matko111
autor
4. apr 2018

Dakujem za odpovede a vy ste nemali ziadne komplikacie potom ? Ja sa bojim.len toho

bublina_
4. apr 2018

@matko111 bola som a nemala ziadne komplikacie ani bolesti, len som potom par dni lezala nemamahala sa..
ale radim ti nechod na to ak si chces babo nechat tak ci tak.. je tam velmi mala sanca komplikacii, ale je, tak naco riskovat. Ja by som napriklad sla na prerusenie v pripade potvrdenia genetickej vady, preto som to podstupila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre