Odmietli ste orálny glukózový tolerančný test?

miriem
29. okt 2013

Chcela by som sa opýtať, či ste niektorá odmietli ísť na OGTT (glukozový) test, ktorým sa zisťuje tehotenská cukrovka. Test predstavuje záťaž nielen pre telo matky ale aj pre bábätko a i EU krajinách sa nerobí celoplošne, ale len u rizikových skupín (cukrovka v rodine, vysoká nadváha budúcej matky...).

lucinkaboz
7. aug 2015

glukozova voda 7,5 rychleho cukru, je tažka lebo nemá bubliny...ale nie je to nič skodlivé, budte rady ze použivaju glukozu, ako krystalovy cukor....

kristiju
7. aug 2015

Ja som rada, ze som ju absolvovala.zistili mi cukrovku aj ked som si bola ista, ze som maximalne v poriadku.teraz si davame na seba pozor a sme pod kontrolou.mamickam s tehotenskou cukrovkou sa rodia hypoglikemicke babatka...ja by som neriskovala.

ostrazicah
7. aug 2015

pri prvom dietati mi pri tomto teste bol jediny problem ten, ze mi bolo dlho obsediet 2 hodiny na jednom mieste, ale ta sladena voda bola fajn - teda podla mna 🙂
pri druhom bola voda este lepsia...dala by som si aj viac...ale najlepsie bolo ze som mala 2 hodiny absolutne VOLNO... 😀 😀 😀

sensen12
10. apr 2016

mna by zaujimalo,v kolkych percentach to aj odhalilo cukrovku,ak len v 10 ci 5 percentach,tak to je uplne ze blbost,lebo 95 zien ma po vypiti vsetko ok,zbytok su rikove a urcite este z tych 5 percent cca ma minimalne 4 percenta kadejake indikacie k tomu

tyelde
10. apr 2016

Mam v plane odmietnut, dietu drzim tak ci tak tak mi nema co odporucit....a keby to bolo tak zle ze az inzulin treba tak to si hadam vsimnem

vedorka
10. apr 2016

inak akurat mojej tehotnej kamoske odhalilo cukrovku, iba pri tomto teste to skocilo, normalne ma ok...
a skocilo to poriadne, nie iba trosku, musi si uz stale merat cukor a chodit do tej ich poradne... ja si nemyslim ze je to 5%, v mojom okoli su hned dve, ktorym to objavili iba po tomto teste...

alfirin17
23. sep 2017

Mne ani nikto nepovedal ze sa to da odmietnut. Nabuduce uz by som na neho nesla lebo doteraz mam z toho cukru problemy:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre