Odporúčam 3D/4D ultrazvuk v Hlohovci

jojo61
12. nov 2006

Ahojte, my sme boli v hlohovci a stalo nas to iba 600 Sk, bolo super, doktor bol mily, venoval sa nam asi 45 min a mame aj DVD a fotky.... vysoko odporucam..

gordanka
8. feb 2011

Ahojte baby,
my ideme dnes o 16tej v Hc, už sa neviem dočkať, potom napíšem ako bolo 😎
inak co sa ozarovania tyka, co tu pisete, aj ja som si to myslela a bala sa toho, ze sa ked sa casto robi ultrazvuk alebo tento 3D 4D, ale vraj to funguje na principe zvuku mi povedal moj gynekolog, takze rada tomu uverim
ze si to treba predstavit tak, ze s tym babetko skor rusime, ako keby sme my tiez poculi nejaky hlasny alebo vysoky zvuk, ze to vraj tak vnima, hm 🙂

clelinka
8. feb 2011

ahojte kočky, my rozmýšľame nad tým 3D sonom, v Hlohovi vraj je tam veľmi príjemný doktor, neviem meno aké máte skúsenosti? v ktorom týždni to robieva?my sme teraz v 22tt, vedeli by ste mi poradiť na aké číslo treba zavolať a koľko to stojí? videli ste aj pohlavie, lebo my ešte nevieme a chceli by sme...tu som čítala dakde že ak chceme iba fotky tak je to 20€ a s videom 40€?
a ešte sa chcem opýtať jednu vec, ked ste bolina sone v 12tt, v 20tt, kedy ej to povinné platili ste u svojho gynekologa za sono?lebo aj platím zakaždým že vraj má nejaký špeci usg, ale viem tak že zo zákona tie 3 usg, v 12, 20 a v 30 tt má preplácať poisťovna.Trošku mi to už lezie na nervy že zakaždým platím, a nyvše mi robil sono už aj 3krát pomimo,čo viem, že nemusel ale on je na peniaze.
za odpovede ďakujem🙂

bajlinka_tn
9. feb 2011

@clelinka ja môžem hlohovec len a len odporučiť. bola som v 22tt a krásne bolo všetko vidieť, čakáme chlapčeka. doktor všetko pomeral, každú kostičku, orgány. naozaj sme maximálne spokojní. máme aj fotky, aj video. boli sme v týždni, platili 45 eur a ak ideš cez víkend, platíš 50 eur.

gordanka
9. feb 2011

Ahojte,
tak my sme boli vcera, bolo super, presne ako baby píšu, nebudem to písať znova, všetko bolo v pohode príjemné, bábetko pomerané a skontrolované, len náš synáčik včera nemal svoj deň a nechcelo sa mu ukazovať, ani fotiť 🙂
dostali sme pekné video, má tak do 30 minút a 11 fotiek malinkého, na pamiatku 🙂 (neskôr zavesím do albumu)
a ešte niečo ako lekársku správu, kde sú zaznamenané výsledky všetkých meraní
lekár bol veľmi príjemný, stále srandoval, dá sa ho spýtať na všetko aj keď človek niečomu nerozumie, rád poradí, všetko bez problémov, takže môžem len odporučiť 🙂
ozaj, a ultrazvuk nerobí stále, v kuse po celý čas, ale vždy si nasníma čo potrebuje a potom to pár minút v pc analyzuje, meria, vyhodnocuje a ukazuje, takže nejde o stále nepretržité snímanie bábetka 🙂
majte sa, 🙂

clelinka
10. feb 2011

no predstavte si my sme tam boli včera, o 15.00 sme zavolali a že nech prídeme na piatu lebo im vypadla pacientka a boli sme a ešte aj sme unesení z nášho drobčeka 🙂 pán dr.brešťanský je naozaj príjemný človek a odborník, neviem ktorý doktor na SR s 3d usg pomeria všetko (ešte aj komory v mozgu) tak ako má v podstate aj lekár s 2d usg. Aj my sme platili 45€, a máme video s našou obľúbenou hudbou (dokonca mal mozarta) a 8 fotiek.A krásne sme videli aj pohlavie, a všetko čo sa len dalo.A to sme v 22t 🙂 tie peniažky za to stáli a hlohovec vrelo môžeme odporučiť aj my!

martinkaa299
10. feb 2011

ja mozem tiez len vrelo odporucat krasne prostredie uzastny ludia :D neopakovatelny zazitok manzel skoro plakal od dojatia 😉 malinku mame zdravu krasne nam ju odfotil a natocil. (kuk album )

helenkasabinka
10. feb 2011

@clelinka mas pravdu veru to meranie sa aj mne pacilo,ze komplet kazdy kusocek pomerali,takze maju velke plus

a tymto chcem pozdravit mladeho pana dr,Brestanskeho 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ninajana
11. feb 2011

Holky tehulky, prosim vas ako je to s AFP normami v 16 tyzdni? Su vierohodne? Viem ze sa robia testy rozneho typu, u nas este asi zastaralo. Normy AFP su od 17,5-90. Asi takato skala. A mne vysli mierne pod minimum, t.j. 15, ale Dr. mi brala krv podla tyzdna na sone ked zmerala hlavicku, ale v skutocnosti namerala o tyzden asi viac, lebo podla menstruacie mi to vychadzalo o tyzden menej. tak som z toho jelen A opakovali mi ich o tyzden, zase podla sona, a stupla hodnota iba na 16,5. Nemate niektora s tym skusenost? Ako uz fakt nespavam a mam dobre nervy z toho ☹ Dalsie testy som uz odmietla. Aj amnio som odmietla. Jedine co som sa rozhodla, ze ideme na 3D sono do Hlohovca. Myslite, ze keby nieco, tak by to tam videli? Dakujem za kazdu odpoved!

littledevil
11. feb 2011

Ja som bola na 3D sono v Hlohovci a pán doktor všetko vysvetlil, čo tam videl. Takže myslím, že ak by bol nejaký problém určite Ti povie.

sanny77
11. feb 2011

pripojim sa do vasej diskusie a asi budem prva ktora NEBUDE zdielat vase nazory. Mne robil 3D sono dr. Brestansky starsi. Tiez bol moj zazitok taky ako tu pisete, bola som nadsena, ze som videla nasho drobceka, urcil nam pohlavie, vsetko pomeral, mali sme fotky aj cd a ani sme nedychali od nadsenia... z tych presnych merani a vsetkeho co tam pan doktor meral a sledoval sa nam narodil krasny chlapcek AVSAK mu chyba polovica pravej rucky... takze tie merania a sledovania asi neboli az take dosledne...
ja som bola prvy krat tehu a nevedela som co ako sledovat a slepo verila lekarom a tiez bola rada, ze vidim foto svojho babatka v brusku... dnes by som sa asi viac pytala a viac sledovala...
ked sa niekto budete chystat urcite sledujte, ci je vase babatko vidno z kazdej strany, po pripade ci mozete prist este raz ak by ho nebolo dobre vidno, lebo nas malinky bol otocne z lavej strany a na to sa aj pan doktor rychlo vyhovoril ked sme mu po porode pisali " ze treba spolupracu dietatka" ...
len chcem upozornit aby ste si sledovali svoje babatka z kazdej strany a pytali sa na vsetko, po pripade ak by nebolo babko dobre vidno ci nie je nejaky cvik alebo nieco, ze by sa trosku otocilo a bolo vidno z kazdej strany...
drzim vsetkym palce...

janka987
15. feb 2011

@ninajana ahoj, mne vysli tiez zle vysledky AFP a som presvedcena, ze je to tym, ze datum porodu sa urcuje len podla UTZ, lebo som mala velmi nepravidelne cykly...bola som na genetike a amnio som tiez odmietla...do HC na 3D som objednana 21.3.

georgina7
15. feb 2011

Ahojte milé tehulky,ja mám velmi tažké srdce na Dr.Brešťanského staršieho.Robil nám 3D sono minulý rok.Išli sme tam na odporučanie genetičky z Nitry nakolko som mala zlé výsledky AFP ,Amnio som odmietla nakolko by som dietatko nedala preč ani pri potvrdení diagnozy DS.Spoliehala som sa na 3D Sono respektíve na velmi milého pána DOKTORA ktorý nám povedal že dietatko je podla jeho meraní na 99 percent vporiadku,aj ked to nie je zázračný prístroj,uverila som jeho slovám aj tomu že všetko poriadne premeral aj prezrel. Teraz má naša princezná 4 mesiace a je po perácii srdiečka mala 3 vážne defekty na srdiečku ktoré pán Dr. vobec nezbadal......chodila som v Nitre do rizikovej poradne každý týžden robili vždy aj sono aj Brešťanský mladší ,a ani tam to nezbadali ODFLAKLI to. NITRA porod tažký ale ten vytužený okamih bol velmi tažký.Manžel odišiel odfotit malu čakám prišla len detská doktorka ukázala moje slniečko z dvoch metrov a sucho konštatovala vaše dieta má DOWNOV syndrom.Vtedy sa somnou zrutil svet .Ziadna ludskost nás odvtedy v tej nemocnici nečakala .Bolo to velmi tažké obdobie. ALE su lekári a LEKARI,v Bratislave na Kramároch na kardiologickom oddelení su užasní LUDIA správali sa k mojej malaj aj ku mne normálne nie ako k malomocným.Užasný ludský prístup, a VELKY PROFESIONALI.Tam som pochopila že za každý den sa oplatí bojovat .A aj nie uplne zdravé deti nám vedia dat nesmierne vela lásky A nedala by som ju za nič na svete.Rozhodla som sa bojovat za to aby bola moja dcérka štastny človek.Ukázat ludom že aj takéto dieta je šikovné a krásne.Samozrejme všetci chceme zdravé deti ale ked to vyjde nie uplne podla našich predstáv nevzdajme to a urobme všetko pre naše slniečka. Týmto som vás milé tehulky nemala v umysle vystrašit,len zamysliet sa nad tým či je pre vás doležité 3 a4 D sono ked aj takto nemusí byt tak ako vám to hovoria doktori.Prajem vám zdravé detičky a rýchly porod a ludské zaobchádzanie,A Ked vám pánbožko nadelí nie uplne zdravé dietatko milujte ho ako najlepšie viete.Držím vám palce

ninajana
16. feb 2011

@georgina7 no toto ked som precitala, ani nedycham. Ako moze niekto takto surovo oznamit takuto vec. Bez kuska citu. o tomto sa stale zamyslam, preco ludia zaskatulkuju tych zdravych a tych "inych". Ja by som nikdy nesla do Hlohovca, to som vravela este na zaciatku tehotenstva, ale tie nervy a depresie, ktore mam kvoli blbym testom! Ani nespavam, nejem, placem, netesim sa vobec z nicoho! Cele tehotenstvo mi tie testy pokazili!!!! A tak som aspon dufala, ze na 3D sone zbadaju nieco a nebudem verit tymto testom. Ale ako vidim, ani sa zbadat nemusi. Nic ine mi neostava, iba cakat do porodu. Ale viem, ze uz to stastne tehotenstvo nebude. Mozem sa spytat, ake hodnoty AFP testov ste mali? Moc dakujem, a tak vam drzim palce, aby ste to vsetko zvladli!!!!!

ninajana
16. feb 2011

@janka987 Toto som si myslela aj ja, lebo podla kalednara a sona mi vychadzaju uplne ine tyzdne. A tam sa to kazdy tyzden tie hladiny menia.

sanny77
16. feb 2011

georgina7 mrzi ma co sa ti stalo a citim s tebou, ja by som asi fakt tich niektorych lekarov pozabijala... najhorsie je, ze tu sa nemoze nic, v amerike by ich kazdy zazaloval a vytrieskal z nich prachy, alebo zrusenie licencie, alebo aspon nieco by sa riesilo, ale tu sa lekarovi nic nestane a dalej si vykonava svoju prax... a hlavne nikomu sa neda verit... mam pocit v tejto hnusnej materialnej dobe, ze kazdy len musi cakat a uvidi, ci sa lekari trafili alebo nie... ja som mala pri malom sekciu, mala som spinalku takze som vnimala podrobne cely porod... mne maleho ani neukazali, len ked ho vybrali mi oznamili, ze no bohuzial nema pol ruky... teraz som rada, ze som tam rovno neskolabovala... bol to sok, lebo ja som mala cele tehu super vysledky a kazde sono vyzeralo, ze je vsetko v poriadku a dokonca aj merania a kontrola v HC, ako som vyssie pisala... ale dakujem Bohu, ze nase slniecko je inak zdrave a beriem to ako minimalnu "chybicku" na jeho krase... robi nam iba radost. tiez ti prajem aby vam dcerka robila iba radost a naplnala vas stastim...

lucyka1
16. feb 2011

ahojte. ja chodim k dr. Brestanskemu do hlohovca. je to môj gynekolog a pri prvom dietati mi robil aj 3D utz. na vsetko co som chcela aj ked to boli podla mna ako laika blbosti, mi vzdy odpovedal, ja mam dobre skusenosti. a mal vzdy aj mily pristup. asi je to o tej komunikacii. neviem to je len môj nazor.

georgina7
16. feb 2011

Ahoj lucyka1,problém v komunikácii vobec nebol, práveže sme boli sním spokojný a verili tomu čo nám povedal.Mala som tie isté pocity ako všetky ostatné čo ho chválite........................kým nenastala chvíla pravdy.Verím tomu že nie vždy sa dá zistit všetko, ale je na zamyslenie že nezbadá také vážne defekty srdca.V Bratislave sa nás okamžite spýtali kde mi robili sono, nechápali ako to že to nezbadal .Je na tebe či budeš aj nadalej doverovat svojmu doktorovi,ale nie všetko je milý prístup ked chýba doslednost......................................................................Milá ninajana nemala som v umysle ta ešte viac vystrašit ale poukázat na to že aj niektorí doktori robia chyby a že netreba len slepo doverovat,ale aj preverit prečítaj si príspevok od lucatko na srane 17.My sme zvažovali aj toho doktora o ktorom píše lucátko ale žial na základe tolkých chvál na stránke som sa rohodla pre Breštanského.Určite chod na vyšetrenie toho sona ale dobre zváž ku ktorému pojdeš,ako som predtým písala su lekári a LEKARI.Zdover sa mu s obavami a hlavne pozitívne mysli potrebuje to aj tvoje bábatko.Velmi ma mrzí že som ta ešte viac spochybnila držím ti palce

gumo
24. feb 2011

ahojte daju sa urobit len fotky bez dvd??a co ste si zo sebou zobrali?dakujem

lucyka1
26. feb 2011

@gumo ahoj, ale iba fotky ti spravi aj tvoj gynekolog ked ti robi sono, teda aspon si myslim. mne urobi zakazdym ked ho poziadam. ale brestansky robi teda navyse toto 3D plus fotky.

clelinka
28. feb 2011

georgina 7: to čo tu čítam je radny des! no je jedna veľká pravda že 3/4D sono je biznis je to o zážitku aj tak ked chce doktor premerať a pozrieť to čo má tak musí prepnúť na 2D lebo s 3D vidí akurát lepšie rázštepy pusiny, prípadne syndaktýliu a podobne ale nie orgánové zmeny, to srdiečko mal vidieť, ale vidíš...ja som bola spokojná, lbaže u mňa je to iný pohľad, pretože ja som si to čo som videla na usg vedela aj približne skontrolovať sama, ale to je už z iného konca.ja som s ním bola spokojná, lebo to čo pozeral by môj asi nikdy nepozrel a teda by som ani nemala možnosť vidieť prietoky v srdci a podobne.držíme ti palčeky a aproppo deti s Downovým syndrómom sú síce ,,choré deti,, ale možno to vyznie hnusne keby sa ich rodilo viac možno by bolo viac lásky na svete, lebo to čo sú oni schopné daťčloveku je zázrak a nič im nechýba sú šťastné za to čo majú.prajem vám hlavne aby ste boli zdravé, a nech sa vám táto diagnóza už nespája s ďaľšími!!!

gumo
1. mar 2011

@lucyka1 dakujem.ja viem fotky od mojho gynekologa mam ale tam to nie je take presne co to bude..

zuzulik5
11. apr 2011

Ahojte, my sme akurát dnes boli u Dr. Brešťanského staršieho a sme obidvaja s manželom nadmieru spokojný. Milý prístup, pán doktor je aj veľký srandista, všetko nám krásne pomeral, skontroloval, ochotne odpovedal na otázky - no proste úžasný zážitok. Venoval sa nám presne hodinku, máme 15 fotiek+video....ja ho môžem len a len odporučiť!!!🙂))

zuzana_1
15. apr 2011

@zuzulik5 nevies prosim www stranku ich ambulancie? dakujem

zuzulik5
15. apr 2011

@zuzana_1 Vieš čo, mali túto :www.4dultrazvuk.sk - ale už mi dávnejšie vypisuje, že chyba - tak neviem či ju zrušili, alebo čo... 😖

zuzana_1
15. apr 2011

@zuzulik5 ved prave :( myslela som si,ze ju asi zmenili,alebo co...

zuzulik5
15. apr 2011

@zuzana_1 😢 škoda, som to aj mala na mysli, že sa ich spýtam, keď som tam bola, ale zabudla som... 😨 Ty sa tam chystáš?

zuzana_1
15. apr 2011

@zuzulik5 no ja idem na morfo sem do Ba,ale babo bude asi este nie moc vhodne na 3D,tak neskorbysom behla asi iba na 3D k Brestanskemu...

zuzulik5
15. apr 2011

@zuzana_1 No ja som mala morfo 31. 03 - to som bola tak v 21. týždni a v Hlohovci sme boli 11.4, to som bola tak 22. týždni...som sa objednávala v 20.tom, lebo je tam dosť "plnka"...ale zážitok úžasný, prístup 100% a to nehovorím o dôkladných meraniach...Takže ak máš možnosť, tak tam zbehni 🙂

zuzana_1
15. apr 2011

@zuzulik5 ved uvidime ako dopadneme v pondelok, ale isla by som potom az okolo 27 tt,nech uz to stoji za to 🙂

zuzulik5
15. apr 2011

@zuzana_1 Tak držím palce... 🙂 Nám tú našu bambuľku bolo krásne vidno, aj keď sa hanbila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre