Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

julca80
5. máj 2008

ja som tiez z tych mala co otehotnela cez tabletky, a to si absolutne nespominam zeby som urobila niekde chybu. 😕 Najviac ma dorazalo to, ze p. doktorka si nechcela pripustit, zeby sa to mohlo stat aj pocas tabletiek, no a poveddala mi, ze za jej praxe sa to tak stane raz do 5tich rokov.
.....ja som bola asi ta pacientka po piatich rockoch....
Teraz mame krasnu kocku, a vsetko je O.K. 😀

amj
7. máj 2008

tak přispěju i já. brala jsem logest, již asi 3 rok, začaly mi problémy, zánět moč. měchýře. ve 22tt mi řekli, že jsem těhotná! že to není zánět! jsem myslela že mě omejou! neměla jsem žádné problémy, nevolnosti, ani pohyby. brala jsem k tomu 4 antibiotika, tak proto byl plod menší než je obvyklé. Možná to všechno mělo za následek to,že jsem ve 34tt rodila. No nevím, nejsem odborník... ale!! máme krásnou holčičku (viz albíčko), zdravou a šílenýho raracha 🙂
holky držím palce, všechno se dá zvládnout, hlavně nepanikařit!!! 😀 😀

daniela1983
7. máj 2008

mna by zaujimalo, ci uz niekto otehotnel s nuvaringom? 😉

vivien742
7. máj 2008

mmmk "za komunistov" už ľudia nežili v jaskyni a hormonálna antikoncepcia bola bežná vec, teda ako pre koho, niekto sa pre ňu rozhodol, niekto ju nechce brať z určitých dôvodov ani teraz. Ako tu už baby hore písali, nepredpisovali ju lekári násťročným dievčatám, ktoré ešte nerodili, ale mojej susedke v pohode lekár navrhol danu, aj keď bola slobodná. Ale ona ju odmietla a brala potom HA, takže určite bola už vtedy a to dosť dávno, lebo ona je oveľa staršia. 😉

miruska32
7. máj 2008

Ahojte baby, som tu zase po dlhom čase...Vkuse mám problém s menštruáciou.Viem mala by som ísť za gynekológom. Brala som tabletky a všetko bolo o.k. krámy mi chodili na sekundu presne...vysadila som ich a začalo to haprovať...potom znovu začala brať a asi od decembra-januára som prestala. Stále mi meškajú od januára týždeň...teraz mi už meškajú dosť.Mala som dostať minulý týždeň, tak som si hovorila, zase budú týždeň meškať, a včera teda v utorok som ich mala dostať a nič. Žiadne bolesti nič...mám strach. Raz mi po vysadení meškali 10dní, ale to bolo hneď asi 3mes. po vysadení čo som ich, teraz je už máj a to je už 5mes. po vysadení tak by nemali blbnúť, či áno?

miruska32
7. máj 2008

Nikto mi neodpovie? 😕

amj
8. máj 2008

miruska - taky se mi to stává, hlavně když jsem vysadila, tak 4 měs nic, ale pak to teda stálo za to 😝

miruska32
8. máj 2008

a bola si tehotná?

kajule
8. máj 2008

Jj, tak mne se to taky povedlo i prestoze jsem brala HA pravidelne, tak Patovi bude zitra rok. 😵

miruska32
8. máj 2008

gratulujem🙂

kajule
8. máj 2008

Dekujeme. 😉

miruska32
8. máj 2008

lenže ja ešte nechcem byť, ešte chcem doštudovať.

kajule
8. máj 2008

Ja studuju neustale i pracuju. 🙂

miruska32
8. máj 2008

ale to je o tom, že naši nie su takí chápaví...sice mam 21r. ale aj tak... 😖

kajule
8. máj 2008

Vidis, tak to jsme stejne stary. 🙂 No ja mam segru o rok starsi a ta porodila minuly rok v lednu, pak ja v kvetnu a ta nejstarsi, ktery je 26 v prosinci. 🙂 Tatka, u kteryho jsem se toho obavala nejvic, to nakonec celkem vzal akorat se o me cely tehu porad hrozne staral, neco vozil apod., ale bylo to roztomily. 🙂

nikiarudi
8. máj 2008

čaute kočky, a neviete niektorá aká je pravdepodobnosť otehotnieť keď nemám tabletky ale mám náplaste EVRA??? dakujeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀

jerryjanka
8. máj 2008

niki je tu aj tema o naplastiach tak skus najsť

amj
9. máj 2008

nikiarudy - náplasti jsem měla taky, asi dva roky, vše v pohodě...

denber
9. máj 2008

ahoj, zdravím všechny🙂 já s náplastěma zkušenosti nemám. momentálně čekáme s přítelem holčičku, kt.se narodí taky zkrze prášky. na začátku sme čekali dvojčata. což je prý u těh.z prášku normální. ale potom sme slyšely ještě jednu verzi a to tuto: že na začát.těhu. může b.maminka čekat i trojčata, ale dvě odumírají. že je to o tom kolik těch "zárodků"se uchytí.

miruska32
9. máj 2008

Stále nič, nemám ich...je toto možné??hučí mi v hlave, proste citím, že to nie je o.k., ale zase si nemyslím, že som tehu...aké sú prvé príznaky okrem tyčkovania???

princeznicka.
9. máj 2008

no este su to bolesti alebo tlak v podbrusku,napinanie na zvracanie,ranna nevolnost,zmeny nalad,tlak v prsiach..v podstate ako pri PMS.

miruska32
10. máj 2008

no nič také nemám.....

miruska32
11. máj 2008

😢

maslenka
11. máj 2008

miruska a čo test? Robila si si? Mala by si koniec nervom, alebo začiatok?

miruska32
11. máj 2008

nerobila som si ho, lebo sa bojím a sama by som to nespravila....počkam do utorka a uvidíme...včera som mala bolesti ako ked majú už prísť...tak neviem ..... ale dufam, že je to len meškanie.

miruska32
11. máj 2008

No a zase dnes bolesti..dala som si červené vínko 😵

malok
11. máj 2008

Holky já to nechápu.....dle letáku u mé HA jsem pochopila, že díky HA nezrají vajíčka...tak mi vysvětlete, jak to, že jde otěhotnět, bez vysazení??? jsem z toho zmatená jak lesní včela 😀

betynka
11. máj 2008

Taky mi to neni jasny, a krome toho - kdy jste poznaly, ze jste tehotne? Za jak dlouho? Vynechala menstruace nebo vam bylo spatne nebo jste to poznaly jeste pozdejs a jak?

jerryjanka
11. máj 2008

no hormony spôsobuju že nedozreje vajičko - ale posunutie užitia je v podstate ako vynechanie, takže sa to môže stať
takisto niektore lieky ovplyvnuju HAK a hladinu hormonov takže oslabuju antiku

mirka414
12. máj 2008

poradi mi este niekto....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre