Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

didusa.risulo
27. aug 2008

emjee neak nechapem ze ty skopyrujes dari226 a ona pisala do inej temy, a das to sem,alebo ako to je?

didusa.risulo
30. aug 2008

tu nik nechodi? 😕

sonulik1
31. aug 2008

didusa, emjee je admin a stara sa o to aby tu nebolo viac tem v ktorych ide o to iste a tak z tych "opakujucich sa " prehodi prispevky do jednej - prvej zalozenej a tu novsiu uzavrie. boze napisala som to jak hotentot ale hadam sa to z toho da pochopit 🙂))

didusa.risulo
2. sep 2008

to sem nik nechodi?????????????????????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

didusa.risulo
12. sep 2008

no tuto temu mozte aj zamknut, ved tu nik ani nepachne 😠

krista
18. jan 2009

princessp • Dnes v 01:26
Ahojky holky tohle tema jsem zatim tady nenasla tak ho zakladam.
Mam takovi dojem ze se mi to zrovna stalo. Pri brani Levlenu HA jsem zapomela vzit pilulku a to hned v prvnim tydnu z noveho platycka.Mluvila jsem o tom s moji doktorkou v patek a ta mi rekla ze kdyz zapomenes vzit pilulku tak ten 7den od zapomenuti probehne ovulace S manzou jsme se tulili den pred tim. Tak ted cekame co bude. Take jsem zacala spinit asi tyden po "ovulaci" hned jsem prestala brat pilulky mela jsem jeste asi 7 pilulek v platycku. Doktorka mi rekla prijit za 2tydny na tehu test.

Stalo se nekomu z vas ze jste otehotneli protoze jste zapomely jednu pilulku????
V loni jsme ztratili mimi v 9tem tydnu tak proto jsem na HA proste si dat pauzu, tohle bylo me posledni platycko a pak jsme meli v planu zacit se snazilkovanim

estrellita • Dnes v 10:07
princessp: tak jestli jste meli stejne v planu zacit se snazit, tak je to v pohode, a treba se zadarilo driv 😉
jen tedy nevim, jak je to stim 7. dnem od jednoho vynechani prasku.......standartne je to pry tak, ze kdyz zapomenes pilulku prvni tyden, tak pak telo dostane signal a ovulace se muze vytvorit, ale pokud zapomenes ve druhem, ci tretim tydnu, tak je telo dostatecne utlumene a k ovulaci by nemelo dojit. Ty jsi ten prvni pripad, takze sance, ze bys opravdu byla tehotna, tu je.

princessp
18. jan 2009

krista: ups moc se omlouvam asi jsem uz i slepa 😀

estre: moc zajimave, zatim nevim musime cekat, ale co se stalo/nestalo je ze ve ctvrtek min. tyden jsem na povel me doktorky prestala brat HA mela jsem jeste asi 7 pilulek nadobrani tak jsem si rekla se zacnu krvacet tak v sobotu nebo v nedeli dnes je pondeli a ani tuk, bolesti v podbrisku krute 😖 na tehu test je brzo ☹ . No uvidime dam vedet.papapa

princessp
20. jan 2009

Tak jsem zacala krvacet v pondeli odpoledne a bolesti krute, vzala jsem asi 6 ibobrufenu nedalo se to vydrzet. testovat budu pristi tyden, kdyby nahodou, ale myslim ze sance na tehu je nulova. no neva tak zase zacnem od brezna, hned jak dostanu tu HA z meho tela.

luciauk
20. jan 2009

emjee, ja som otehotnela, keď som brala tabl. Trinordiol 😉

hribek
25. jan 2009

Ahoj holky, tak se zřejmě přidávám k dalším, co otěhotněly přes HA. Zatím jsem si dělala 2 testy a na obou je velice slabounka carka, zřejmě je na testování ještě brzy, mrcha byla před cca 10 dny tak budu muset pockat. Na mimíska se těším, ale chtěli jsme s přítelem ještě chvíli počkat, je o 2 roky mladší a ještě se moc necítí na dítě. No uvidíme za pár týdnů.

hribek
5. feb 2009

Tak testy mi vychází slabounce //, poslední normální MS byla 18.12, pak byla ještě 15.1. ale ta už byla taková slabá a srašně krátká, tak nevím kterou mám brát jako poslední. No zkusím počkat do příštího týdne a snad už nedorazí.

evikmi
5. feb 2009

ahojek, já beru první měsíc minervu(kvůli srovnání hormonů) a hned jsem taky i zapomněla jednu tabletku ☹ byla to 8.tabletka 😅 od té doby pořád špiním....jen lehce,většinou jen na čípku...manža to při sexíku ani nezaznamenal...pobolívají mě pořád i vaječníky a prsa....dnes beru asi 16tabletku z platíčka...mohlo by to být těhu?

hribek
5. feb 2009

Možný to je, já trpím nechutenstvím a ráno a večer mě bolívá břicho, prsa se mi trochu zvětšila, ale možná už mi z toho hrabe. Musím počkat ještě týden a pak se uvidí ale je to nekonečný čekání.

evikmi
5. feb 2009

je to dlouhý..já vím...a proč když nemáš jistotu ,máš v pase,že jsi 7tt??

jinak já spíš než nechutenstvím trpím všežravostí ☹ a furt bych spala ☹ a minulý týden jsem zase proseděla na WC...průjem jak bič ☹ to asi tabletky taky moc nezabíraly,co???? 😕

hribek
5. feb 2009

No zadala jsem to podle PM ale radsi sem to ted vymazala nechci pokoušet osud. Holt musim počkat.Mě teď místo průjmu spíš trápí plynatost ☹ s tím průjmem asi nezabíraly. když se koukám na břicho tak tam je takovej špíček ale kdo ví jestli tam nebyl už předtím 🙂

lucinda251
5. feb 2009

Ahojte baby.. Som 4 mesiace po porode, a tiez beriem HA.. Minisiston.. Alle poslednych par dni mi je strasne blbo, rano zle, vecer zle, trva to uz vyse tyzdna.. Stale by som ale vsetko jedla, som jak kontajner. Neviem sa zadrzat.. Stale ma bolia zuby, presne ako pri prvom, a bolia ma prsia. Nemam odvahu si zatial spravit test. Bojim sa ze by tam boli //, a necitim sa vobec na druhe babo.. Manzelstvo v troskach.. Neviem si ale ani predstavit ist na prerusenie..

poleva
6. feb 2009

aj ja beriem hak yaz a si neviem predstavit zeby som otehotnela, lebo teraz nas cakaju vysetrenia

hribek
6. feb 2009

jojo prirode se neda porucit

skorica9
6. jún 2009

baby nestrašte, HA nieje až taka nespolahliva brala som ju zopár rokov 3 roky triregol, a rok logest, a moje detičky prišli až po vysadení HA, pozor si treba dávat pri zvracaní, hnačkách a antibiotikách, možno som mala štastie neviem ale nieje to až take strašne, nema význam brat HA a chránit sa ešte inač

skorica9
6. jún 2009

ja síce tiež riešim dilemu ako sa chránit ked dojčím, tie tabletky počas dojčenia niesu velmi spolahlive ako som sa dočítala,

liako
8. jún 2009

Ahoj chcela by som sa opytat ci tehu test vyluci tehotenstvo aj pocas uzívania antikoncepcie dakujem

dianka3
8. jún 2009

avojte baby,aka antikoncepcia je najlepsie ked dojcite?
moze zena pocas sestonedelia otehotniet?

newyorkgirl
8. jún 2009

dianka pre kojace mamicky je tusim iba jeden druh ak myslis tabletky, spytaj sa svojho gynekologa, ja som ich brala tiez ked som malu dojcila ale mala som z nej strasne migreny, tak po dvoch mesiacoch som prestala

perla200
8. jún 2009

ahoj dianka....akos a máte?

lulinka2233
7. aug 2009

ahojte baby, potrebujem poradit....uz 4 roky beriem tabletky lindynette 20 a doteraz bolo vsetko v poriadku...menzes mi chodil presne na minutku. ...ale tento tyzden sa akosi kramy nedostavili...mam len take slabe spinenie ale ani naznak normalneho krvacania.spinenie trva uz dva dni a kramy som mala dostat uz pred 4 dnami, bojim sa, ze som tehotna. trosku ma na lavej strane pobolieva podbrusko, ale neviem.v poslednej dobe som aj neskutocne unavena a to aj napriek tomu, ze som doma a nikde nepracujem...velmi sa bojim, ze som tehotna...s priatelom teraz prezivame dost velku krizu a nechcela by som aby sme spolu ostali len kvoli malinkemu.hoci som si s nim buducnost planovala, ale ako sa hovori clovek mieni, pan boh meni
prosim poradte

flyangel
7. aug 2009

Lulinka ahoj...urcite si sprav tehotensky test ten ti ukaze pravdu...ale myslim ze pri HAK aj spinenie sa poklada za ms....

rose86
7. aug 2009

ahojte tak aj ja som otehotnela pocas antikoncepcie a to som si ista ze som ju brala presne. nuz zistila som az v piatom mesiaci ze som tehotna lebo som kojila syna a kramy som nemala 😅 teraz som v 34 tt a vyzera to ze je vsetko ok. no som zvedava. dufam ze to tak bude 😒

ikula2
7. aug 2009

rose tak este som tu nebola ale trosku ma zvedavost prepadla tak sa aj ja zapojim. To som teda nevedela, ze pri antikoncepcii sa da otehotniet. A to si brala aj tych 5 mesiacov co si bola v tom? A to si ani nepribrala?
Ale inac gratulujem a prajem pekne tehu. Zas na druhej strane aspon si sa nestresovala 5 mesiacov .

rose86
7. aug 2009

ikula no ja som tie lieky brala cca do 4 tyzdnoch tehotenstva. potom som prestala lebo mi nerobila dobre ale to som uz bola v tom :D potom v piatom mesiaci mi bolo cudne ze priberam do brucha aj ked brusko som nemala velke ani pri prvom. v osmom mesiaci som robila vodicak a nikto to na mne nevidel 😅

mimi198
23. aug 2009

ahojte,no ani som nevedela ze sa najde tolko ludi co otehotneli cez hak, ani by ma to nenapadlo sem nahliadnut ale stala sa mi taka vec ze vzdy dostavam menstruaciu na cas a teraz som ju dostala sice v ten isty den ale na miesto rano , som ju dostala vecer a mam to druhy den a je to uplne slabe skoro cista vlozka tak mi to prislo divne, a tiez teraz neviem ze ci mam zacat pokracovvat v tabletkach keby som si nahodou urobila test a bol by negativny ,mohlo by sa stat ze by to este neukazalo? neviem ako sa toto pocita pri tabletkach. tiez mam 10mesacneho synceka a este by som sa chcela mu dobre venovat no ale keby sa stalo tak co uz narobime.

a stalo sa vam niekedy ze ste to mali taketo slabe a potom sa ale nic nestalo nakoniec? alebo vzdy to musi znamenat tehotenstvo alebo iny problem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre