Otehotniem po missed abortion a kyretáži s nízkou sliznicou?

alienka000
13. aug 2013

Ahojte,
má niektorá skúsenosť s tým, že po kyretáži (missed abortion v 11tt) mala nízku sliznicu? Bola som na kontorle minulý týžden po necelých 4 týždňoch od zákroku a lekárka povedala, že mám nízku sliznicu. Vraj preto som ešte nemala menštruáciu. Bojím sa, či to je len kvôli kyretáži alebo budem mať problém otehotnieť a je to nezvratný stav ☹

usacek79
13. aug 2013

@alienka000 je normalne, ze sliznica vyskrabana po kyretazi potrebuje nejaky cas na zotavenie...
a po necelych 4 tyzdnoch je to uz ozaj uplne normalne - bezne baby po kyrete dostavaju prvu ms az 6-8 tyzdnov od zakroku, jednoducho musi ta zoskrabana sliznica dorast, takze sa vobec nemusis bat, je to urcite len kvoli kyretazi - vtedy vlastne skrabu takou pomerne ostrou lyzicou obsah maternice aj so sliznicou (akoby si dlabala nejake ovocie lyzicou dajme tomu..) a samozrejme, ze je to ovela vacsi ubytok sliznice, ako pri beznej ms, ked sa sama odlupne len kolko potrebuje, takze je pochopitelne, ze potom potrebuje aj viac casu na dorastenie..
naozaj sa za priemerny cas, kedy zeny dostanu ms po kyrete povazuje 5-6 tyzdnov, az do 8 tyzdnov, ak ani potom nepride, tak treba ist kuknut k lekarovi co a ako, ale to su vynimocne pripady 🙂
aj preto sa odporuca nejaky cas po kyrete netehotniet, aby prave sliznica narastla a dostatocne zosilnela.. po prvej ms je to znak, ze sa dala dokopy, po druhej ms uz by mala byt uplne OK 😉
takze neboj, vsetko je a bude OK 😉

mariankamk
13. aug 2013

@alienka000 je to este kratko, mozno len tvoje telo potrebuje trochu viac casu na regeneraciu... ak by ani casom sliznica nechcela rast sama, mozes pit napriklad caj z alchemilky alebo vitaminy, ktore napomahaju uprave zenskych hormonov alebo ti moze tvoj gynekolog úredpisat na urcity cas hormonalne lieky, ktore rast sliznice podporia...
😉

aby si pomohla zotavit sa sliznici cim skor, kludne zacni pit nejaky zensky caj uz teraz 🙂

alienka000
autor
13. aug 2013

@usacek79 dakujem za slova povzbudenia 🙂 Asi fakt sa stresujem prilis skoro. Len som bola z toho v strese, ci sa nieco nemohlo pokazit. A hlavne ci to je normalne...
Dnes som presne 4 tyzdne po zakroku, tak budem este cakat a uvidime 😉

usacek79
13. aug 2013

@alienka000 ano, caj z alchemilky zltozlenej (kupis v kazdej lekarni a bioobchodoch atd) je vyborna vec 😉

alienka000
autor
13. aug 2013

@mariankamk cajiky uz pijem od kyretu kazdy den. Pijem denne jednu alchemilku a sem-tam zensky caj s inymi bylinkami. dufam, ze to bude ok 😉
Ako lekarka sa netvarila velmi tragicky ked mi to hovorila a ja truba som sa jej neopytala viac, az potom mi to zacalo vrtat v hlave 😀

mariankamk
13. aug 2013

@alienka000 tak potom vytrvaj a daj tomu este par tyzdnov 😉 urcite to bude v poriadku, uz mas kus za sebou, este toto cakanie dobojovat a urcite ta MS potesi, ked pride prva a sama od seba 🙂

emilia25
13. aug 2013

my sme tiez o prvucicke prisli a tiez ma museli cistit dali sme si jeden cyklus pokoj a na druhy uz som nedostala a maly ma uz za par dni 5 rockov a od vtedy som jak jablonka staci raz a sme hned tehtony.mozno aj teraz.

alienka000
autor
13. aug 2013

@emilia25 tak to je povzbudzujuce, dufam, ze aj u mna sa to pri dalsom podari 🙂 To znamena, ze si len pockala na prvu menstruaciu a hned otehotnela?

emilia25
13. aug 2013

@alienka000 ano a tiez sme sa predtym snazili asi 4 mesiace a vobec sa nam nedarilo.a ked sme konecne otehotneli skoncilo to tak zle ale pytala som sa vtedy doktora ze po akej dobe a povedal ze aj po mesiaci je uplna zdrava tehotnost.tak sme mesiac pockali ten som bola na pn a potom som uz bola v pohode ked sme sa zacali znova snazit a sup hned prvy mesiac a este darcek pod stromcek.a od vtedy akoby sa vrece utrhlo staci raz a sme hned tehotny aj tento mesiac iba raz a to este kratko po ms a uz mi vysiel slabunko pozitivny a to mam dostat az 25.tak dufam ze ciarka bude pekne silniet.

alienka000
autor
13. aug 2013

@emilia25 drzim palce, nech silnie 😉 priroda si to zariadi ako chce, tak to necham asi na nu 😎

emilia25
13. aug 2013

@alienka000 dakujem .

livocka21
13. aug 2013

@alienka000 mam za sebou tri kyrety tak ti mozem povedat zodpovedne ze 4 tyzdne je este malo... ms dostanes az tak po 6.... niekdy az po 8...je to zasah preto sa cyklus musi upravit.... vobec to neznamena ze bude mat problem s otehotnenim...pockat na prvu ms a sup sup snazilkovat 🙂 drz sa 🙂

adrrikaa
22. aug 2013

@livocka21 to nemyslíš vážne, že si prežila 4 kyrety? :( klobúk dole....ja som 5 mesiac po missed abortion a po kyrete...bolo to prvé bábätko a my sme si prestali dávať pozor po druhej menštruácií...zatiaľ nič, ale verím,že sa podarí znova otehotnieť.

adrrikaa
22. aug 2013

@livocka21 to nemyslíš vážne, že si prežila 4 kyrety? :( klobúk dole....ja som 5 mesiac po missed abortion a po kyrete...bolo to prvé bábätko a my sme si prestali dávať pozor po druhej menštruácií...zatiaľ nič, ale verím,že sa podarí znova otehotnieť.
@livocka21

livocka21
23. aug 2013

@adrrikaa nie 4 ale tri...urcite sa to podari... drzim vsetky palce 🙂

adrrikaa
25. aug 2013

@livocka21 prepáč, ja som si číslo 4 pomýlila so 4 týždnami, kedy si písala, že je to ešte málo 🙂 ale aj tri kyrety sú viac ako dosť ...a dakujem, tiež držím palce 🙂