Platíte za fotku z ultrazvuku u svojho doktora?

monika291
19. dec 2012

Ja som dnes chcela fotecku babatka tak 10€ to su ine sumy. Za fotku svojho dietata takto platit. Uz nevedia co by chceli naozaj ☹ Ale tak je to krásne mat ju za akukolvek cenu ale ostala som teda tou sumou zaskocen 😲

soldi
19. dec 2012

Neplatim nic, kazdu poradnu mi robi klasicke sono a aj 4D 😵 naposledy mi z 3D vytlacil krasnu fotku. pravdaze zadarmo. jedine, co som platila, bol NT screening, ale kedze patri medzi 12 gynekologov na SR, co maju na to certifikat, tak to je pochopitelne 🙂

denisafono
19. dec 2012

ja som neplatila ani za sono ani za foto, a ani za 3D a 4D. Normale sono mi robil v kazdej poradni, a dva krat som bola na tom organovom v 12tt a 22tt ci tak nejako a tam mi robil iny lekar ako moj gyn a neplatila som.

nana
19. dec 2012

raz som platila 5,00 €, potom už nič

beatkab25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adri2211
19. dec 2012

fotku mi dal v pohode bez poplatku , este sa aj snazil malej pekne zachytit tvaricku 🙂

1234lubka
19. dec 2012

hmm ja som platila 5ecka...

vrba123
20. dec 2012

ja len za ultrazvuk 2,50 a foto zdarma 🙂

barny
20. dec 2012

sice je to 5 rokov, ale platila som sa fotku 30 korun 🙂 , teraz berie 2 eura, za vykonanie ultrazvuku sa neplati nic a robi ho pri kazdej poradni

magduska2
20. dec 2012

Ked si vypytam 3D fotecku tak platim 3e...inak pri prvom som dostala automaticky aj taku tu klasika ciernu..teraz nie-za tu som neplatila

betuska22
20. dec 2012

aj ja som platila 3e a ultrazvuk mi nerobil každu kontrolu...... a ked som chcela aby spravil tak pýtal 7 🙂 😠 e

viki_a_ben
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
strawberry17
24. dec 2012

ja u statneho pred 3,5 rokom 4e za sono fotku, inak som neplatila za nic ine...a 10e ak by som chcela termin na urcity cas...a dali mi aj potvrdenie o zaplateni, ked som platila fotku zo sona (len taka mala cierno-biela fotka vytlacena na makkom papieri, nie naozajstna foto)

stojdulka
28. dec 2012

moja dr. to ma poriešené tak že fotky netlačí ale stahuje na usb ktoré si treba priniesť a je to zadarmo 😉

stellina1982
28. dec 2012

Ahoj ja platim tiez , foto si musim vyziadat a cena je 4eur. plus ak ziadam za sono vysetrenie ktore je navyse , teda nie je hradene poistkou ( lebo tusim poistkou su hradene iba 3-4 utz) tak vtedy platim 20eur...hm je to dost...

didus777
17. jún 2014

Ja som platila 5€ za foto ale to som bola prvy krat a mam sukromnu, uvidime nabuduce kolko si opyta ked si budem chciet dat urobit ultrazvuk, najblizsie povedala ze ho urobi v 20tt ...hmmm ... slovensko, niekomu je stále málo a niekto ti dá aj z posledneho 😉

wyslmt
18. jún 2014

Ja u svojho gynekológa neplatím nič. Ani natom špeciálnom sone, čo sa robí v 20tt, to som bola v nemocnici, som tiež nič neplatila za fotku. Zato idem zajtra na 4D sono na jednu súkromnú kliniku a tam si zaplatím ako nepacientka 70 Eur.

30tnicka
18. jún 2014

ja som platila 1 euro za fotku, v PB

stanislavao
18. jún 2014

10e je teda riadna suma za foto. to je zdieranie. platila som aj ja, neviem ci 2-3 eura. a aj to je podla mna moc za kusok papiera, co vytlaci. ved foto velka v skolke je za 1 euro. ked sa deti fotia.

jaja018
18. jún 2014

No ja som za každé sono v tehu platila 10€ a za fotku 4€

lokilonda
18. jún 2014

Za snímku v 2011 i december 2013 som platila len 1 euro v PD. 3D ultrazvuk v trvaní 20 min. na CD 70 eur. 10 eur je viac než dosť ... ale čo už, keď je niekto nenažratý a zneužíva emócie ... 😖

aktuality
20. jún 2014

ja som platila tiež 3euro za jednu maličku snimku .....a si predstavte este kebyze dvojicky niekto caka alebo trojicky tak tolkokrat 3euro pritom to je na jednej snimke vsetko no hroza :(

soniatko
20. jún 2014

ja som teraz si neviem spomenut ci 3 alebo 6 ee za 1 fotku. a nakoniec som doma po porode zistila, ze mi ju v nemocnici vytiahli z tehu knizky 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ moj gyndos nema take sono, tak som chodila inde a tam som aj za konzultaciu platila 6ee. keby nezaplatim, tak dr je pocas celeho sona ticho a iba na konci by povedal, ze ci je vsetko v poriadku alebo nie.

lieska
20. jún 2014

No dievcata, tak len pre vasu informaciu (mozno ked nabuduce budete chciet nadavat na slovenske zdravotnictvo 😉 ). Ja zijem v Rakusku, ku gynekologovi chodim "statnemu", teda k tej lacnejsej variante. Predpisanych je tu pocas tehu 5 prehliadok u gynekologa, z toho pri dvoch kontrolach preplaca sono poistovna. Vsetko ostatne si cvaka zena sama. Jedno sono u mojho dokyho stoji 40 EUR (vratane tej fotky)! 😀

aicha15
20. jún 2014

áno 5 eur

bluka2
20. jún 2014

@lieska Ja tiez zijem v Rakusku (Vieden), kde chodim k normalnemu gynekologovi (nie sukromny) raz za 4 tyzdne, za 2D sono som v zivote neplatila (mam zatial 3 vytlacene fotky, z kazdej prehliadky) a ani ziadny rocny poplatok, proste nic. To mi uz dosiel ucet z poistovne, takze viem, ze ma ani ziadny poplatok necaka. Jedine za NT meranie som platila 30 Eur. Takze asi je to rozlicne.

rena107
20. jún 2014

Neplatila som ešte za nič ani raz. Mám fotku aj z 2D aj zo 4D ultrazvuku. A to z jednej kontroly aj dve fotky 🙂

lulistek
20. jún 2014

ano 3 eura

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre