Plodné dni presne na 14. deň cyklu

aalzbetkaa
16. feb 2020

Ahojte baby, mavam nepravidelný cyklus.. Niekedy je to 30 dní, niekedy 34...a chcem sa spýtať ze ovu je vždy na 14 deň? Nejako som na sebe nespozorovala príznaky keď ju mam, ako iné baby.. A ešte niečo.. Otehotnela ste niektorá aj počas neplodných dní? Ste tu aj niektorá že ste nemali v tehotenstve žiadne príznaky, iba meškajuca MS? .... Nepustite sa tu do mňa že som žena že by som to mala ovládať, ale predsa tehu som nikdy nebola...A googlit sa mi dajako nechce, radšej si prečítam vaše skúsenosti.. Ďakujem krásne 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara07
16. feb 2020

ano udajne cez neplodne dni som otehotnela, dokonca v den kedy by si nemala otehotniet, ak maš nepravidelny tak všetko je hore dole

nikpa
16. feb 2020

@aalzbetkaa Ja som tiež otehotnela keď práve nemali byť plodne dni, dokonca pár dní pred MS a rozhadzanu som ju nikdy nemala, myslela som si teda ze aj ovulaciu budem mat presne. Ale ono to je naozaj hocikedy, treba si robiť ovulacne testy, vtedy máš istotu. A áno, tehotná môžeš byť aj bez akýchkoľvek príznakov.

beatka25
16. feb 2020

@aalzbetkaa ja som mala presne taketo cykly a pomohli mi ovulacne testy. Ovulacia mi vychadzala 17 az 20 DC ako ktory mesiac

simsalabim
16. feb 2020

@aalzbetkaa ja som niekde citala, ze ovulacia prebehne presne 14 dni pred menzesom. Cize takto spatne sa da vypocitat, kedy ju asi mas. U mna to sedi, mavam ovulacne bolesti a ked si to poznacim do appky, presne na14.den mi zacne menzes... cyklus mam ale pravidelny, 27 dnovy.

anniii
16. feb 2020

@aalzbetkaa Termín ovulácie musíš počítať od konca, nie od začiatku cyklu. K ovulácii dochádza okolo 14 dní PRED ďalšou menštruáciou. Ovuláciu na 14. deň majú iba ženy s úplne pravidelným 28-dňovým cyklom a 14-dňovou luteálnou fázou - luteálna fáza je čas od ovulácie do menštruácie. U rôznych žien je rôzne dlhá (od 12 do 16 dní, ak by to bolo viac alebo menej, bol by to problém), ale každá žena ju má každý cyklus +/- rovnako dlhú. Takže ako píše @simsalabim , ak vieš, koľko u teba trvá, vieš si spätne vypočítať, kedy ovulácia nastala v predchádzajúcom cykle, ale ak nemáš pravidelný cyklus, nedá sa presne predpovedať, kedy nastane v ďalšom cykle.

luccija
16. feb 2020

@aalzbetkaa ovu nemusíš mať aj niekoľko mesiacov.A zároveň ju môžeš mať kedykoľvek aj 2x mesačne.Cca v polke cyklu.Urcite to musíš spozorovať podľa hustého lepkaveho hlienu

iamfruity
17. feb 2020

Ovulácia nemusí byť iba na 14.den cyklu. To je akoze iba prikladna ze ked mas 28 dnovy cyklus, vacsina zien ju mava na14 . Lenze skutocnostou je ze praveze to moze byt hocikedy... ja napriklad vacsinou 16ty den.... niektore zeny dokonca 20 alebo 21 .... niektore aj 8.
A otehotniet mozes iba a jedine ak spermia stretne vajicko. Vajicko sa uvolnuje z vajcovou iba pri ovulacii a ostane tam cakat 2-24 hodin. CIze iba pocas tohto casu mozes otehotniet. Technicky iba 24 hodin. Lenze .... spermie tam mozu cakat na to vajko aj cca 5 dni predtym cize v podstate si plodna skoro tyzden. Takze ..... tak :D :D
Co s atyka priznakov ovulky.... najjasnejsi je vytok kvality vajecneho bielka tesne pred nou.... ak nic taketo nezaznamenavas skus si urobit ovulacne testy alebo si meraj bazalnu teplotu. Ovulaciu potvrdzuje nahle pomerne vyrazne zvysenie teploty hned po ovulacii. 🙂

veronika1234512345
18. feb 2020

Áno ja som tak otehotnela pravdepodobne, ze spermie si počkali na vajíčko 🙂
Ovuláciu ak som mala tak na 23dc (vtedy som mala ešte dlhšie cykly) a potom 15dc, 13dc rôzne. Ale sledovala som to ovu testami.

andula19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
margaretka1990
28. júl 2020

@anniii inak teraz som ostala zmätená troska😆 tu ovulku teda pocitam odo dna ked mi skončí menzes? Ci normálne od prvého dna... Ked pises od konca cyklu, ci myslis len ze od predosleho všeobecne 😆😆

anniii
28. júl 2020

@margaretka1990 Ovulácia väčšinou nastáva okolo 14 dní pred ďalšou menštruáciou bez ohľadu na dĺžku cyklu. Ak by si menzes dostala dnes v utorok 28. 7., ovulácia v predchádzajúcom cykle pravdepodobne nastala okolo utorka 14. 7. bez ohľadu na to, kedy sa ten cyklus začal. Kedy bude ďalšia ovulácia sa pri nepravidelnom cykle odhaduje ťažko, lebo sa nevie, kedy bude ďalšia menštruácia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre