Počúvanie Mozarta v tehu. Má vplyv na dieťa?

anabel
12. okt 2006

Ahojte nenašla som tu žiadnu podobnú tému a chcem sa Vás spýtať či ste už počuli o "blahodárnych" účinkoch počúvania Mozarta v tehotenstve. Čítala som,že mamičky, kt. počúvali v tehotenstve túto hudbu mali detičky s vyšším IQ a celkovo boli pokojné.Aj v telke som videla podobnú reláciu, keď už narodeným deťom púšťali do slúchadiel túto hudbu.

dorotka
12. okt 2006

vcera som bola v divadle na tanciarni bolo zaujimave pozorovat ako babo reaguje na rozne styly hudby dupot pri stepe sa mu nepacil ale zato tridsiate roky to si veselo kopkalo a pri dnesnej hudbe si pospinkalo 😀 😀 😀

leila
12. okt 2006

fiha to je celkom super ak je to pravda 🙂 ja som sice este len na zaciatku, ale hravam na klaviri hlavne klasicku hudbu a aj nieco z romantizmu.. myslite ze uz takto skoro to moze byt vnimane?? 🙂

ikke
12. okt 2006

anabel, a preco prave mozarta??? 😕
ja som pocula, ze dieta ukludni hudba, ktoru ste casto pocuvali v tehotenstve.
a mam pocit, ze vela deti, ktorych maminky v tehotenstve vela cestovali autom, po narodeni sa prave v aute dokazu najlepsie ukludnit 🙂 ale moze to byt len nahoda.

ale ja si nemozem pomoct, mne to nasilu pocuvanie mozarta v tehotenstve pripada ako znama "planickova metoda" v slunce, seno... 😀

zuzula
12. okt 2006

Ja som dostala od Pampers CD-cko s niektorymi znamymi skladbami, neviem presne od koho, tak som to vcera pocuvala, bolo to celkom prijemne...a to ja normalne vaznu hudbu nemusiiim...
A za kazdou skladbou bola ukazka ako ju babatko pocuje v brusku...taku tlmenu, spolu s buchotom mojho srdca a skvrkanim v brusku a podobne 😵 Mile. A vraj si babo niektore pesnicky oblubi a potom ked bude na svete, tak ho ukludnia, lebo ich uz bude poznat z bruska 😉

jj2202
12. okt 2006

jejda tak to by som nemala asi pocuvat tak nahlas hudbu. ja teraz pocuvam tiez "divnu" muziku z koncertu party at the palas 2002 ....najradsej mam pesnicky od queen v podani muzikalovych spevakov 😉

zuzula
12. okt 2006

Jajka, babo si asi oblubi to co casto pocuje...co vies, mozno raz budes o polnoci uspavat s pomocou Queenu... 😀

jj2202
12. okt 2006

😀 😀 😀 no a pesnicka maaammmmmaaaaa 😅

anabel
autor
12. okt 2006

ikke, no prečo zrovna Mozart to neviem, ale zistila to "svetová veda", že práve účinky tejto hudby su tie NAJ 😉 no neviem neskúšala som .....

zuzula
12. okt 2006

Inak ja som rozmyslala ze babu zacnem nieco pospevovat ale nic ma nenapadlo okrem Spi dietatko spize...mamka vari slize... 😀
Asi budem musiet na Slovensku kupit nejake CD s detskymi pesnickami lebo som vsetko pozabudala...respektive si pamatam jednu vetu a koniec...

dorotka
12. okt 2006

mozart preto ze je to kludna hudba podobne ako tie tridsiate roky trebas bach je dost vyrazny a na vyrazne tony babetka nereaguju najlepsie
som citala v mojej mudrej knihe ze na hlasnu hudbu ktora sa im nepaci reaguju tvrdymi kopacami a presne tak sa prejavovolo to moje pri tom dupote vcera na scene

mirka_r
12. okt 2006

neviete od kolkeho tt babo pocuje v brusku?

stanka_s
12. okt 2006

Ja som citala ze od konca 4 mesiaca uz babo vnima hlasy a hudbu, t.j. od 16tt. Inak aj ja som uz pocula o tejto metode, myslim ze to bolo uz davnejsie v telke aj som o tom citala.

sisi1
12. okt 2006

Ak si pustim Mozarta, normalne to babo moze pocut? Alebo to treba dat blizsie? No,my sme teraz zacali 16tt,takze pomalinky sa na to ideme pripravovat. 😉

dorotka
12. okt 2006

v telke hovorili o sluchatkach na bruchu ale to by som nerobila mojmu malemu sa na bruchu nepaci ani ovladac a myslim ze aj z radia to pocuje 😉 no to moje vcera v tom divadle urcite poculo hudbu

bibula
13. okt 2006

🙂 videla som o tom v novinach,ale neviem,ci by sa to malemu pacilo,ja osobne mozearta neznasam.
radsej by mohli davat pocuvat nejaku relaxacnu hudbu.
vsimla som si,ze maly na hudbu dost reaguje,niekedy sa ani nepohne a niekedy ide vyskocit z brucha-vtedy radsej prepnem. 😀

bubonic
13. okt 2006

ak je pravda, že dieťatko keď po narodení počuje určité zvuky a ukľudní ho to, tak si idem nahrávať bežné domáce práce - vysávanie, mixér, telefón a tak 😀 😀 😀 . lebo ja potrebujem absulútne ticho na spanie a to nechcem aby malo aj moje bábo.

atam
13. okt 2006

Baby,viete že,v 24.tt má dieťatko úplne vyvinutý zvukovod aj ušnicu?
Či sluch začne fungovať,keď sú všetky časti ucha vytvorené,alebo sa postupne jeho fungovanie zlepšuje,ešte nie je celkom objasnené.Ale dobrá správa je, že "malý zázrak" počuje!?
Zvuky sa k nemu dostávajú nie cez brušnú stenu,ale cez kosti matky.Tóny spôsobujú vibráciu kostí a tak sa prenášajú k bábätku.Všetky zvuky sa k nemu najlepšie dostanú,keď matka rovno sedí.
To je,čo? 😉

dorotka
13. okt 2006

bibula samozrejm ze sa nebudes nutit ked ty tu hudbu nemas rada to by si mu nejak nepomohla ale myslim ze relaxacna hudba posobi podobne 😉
inac cez kosti by sa to malo dostat aj ked pocuvam sluchatka ale na to moje babo vobec nereagovalo

atam
13. okt 2006

Ozaj,torchu som síce odbočila od témy,ale vraj vedci prišli skúmaním na to, že Mozartova hudba je fakt plná optimizmu 😕 ,preto tie "blahodárne účinky".A to mal ten génius sakramentsky ťažký život. 😢

kili
13. okt 2006

ja som počula, že vážna hudba je na zvyšovanie inteligencie, a konkrétne Mozart je na to najlepší.

dorotka
13. okt 2006

popravde tomu zvysovaniu inteligencie neverim ale ze to babetko dokaze ukludnit tomu vcelku verim

kili
13. okt 2006

ja tomu verím, sledujem dosť vedecké relácie, tak približne viem, ako naše telo funguje.

bibianna
5. máj 2008

aj ja počúvam mocarta, lebo som o tom čítala

tribitka
6. máj 2008

no, ja som si kúpila relaxačné CD pre tehotné ženy, pustila som si ho pred spaním, po 30 sekundách malá začala nenormálne kopať....tak som to vypla a skúsila na druhý večer zase....zopakovalo sa presne to istí, pokial som mala zapnuté CD, tak malá šialene kopala až kým som ho nevypla...tak teraz neviem, či sa jej to akože páčilo alebo sa búrila ale v každom prípade na to reagovala.... 😵

penelope10
6. máj 2008

ahojky, no mojho maleho to ukludnuje, pocuvala som to cca od 6 mes. tehu a ked sa narodil, tak to poznal.
preco prave mozart? ma to tusim nieco so sposobom akym je to skonponovane... neviem to ale blizsie vysvetlit, nie som muzikant. 😎
ale doporucuje sa to 😉 aj ked zasa netreba od toho cakat, ze zrazu budete mat v postielke einsteina 😀

saudi
6. máj 2008

Aj ja pravidelne pustam brusku mozarta 🙂 vzdy vecer ked si citam knihu, tak si dam na brusko sluchatka (pod gatky) a pustam. tiez je pravda, ze sa mala vtedy zacne mrvit, tak len dufam, ze sa jej to paci 🙂

glorita
6. máj 2008

aj ja som malemu pustala v tehotenstve skoro kazdy den,ale mna to nenormalne ukludnovalo,nie zeby som bola v tehu nervozna,ale bolo mi to prijemne 😵 😵 😵 😵 a vraj mozart ma obrovsky vplyv na tvrbu mozgu,teda formovani mozgovych zavitov,tod podla nejakych niekolkorocnych studiii...tak uvidime o par rokov! 😀

princeznicka.
8. máj 2008

Saudi..tak skus aj inu hudbu,mozno to sa jej bude pacit viac,a nebude sa mrvit 🙂 Ale na druhej strane..mozno tancuje 😉
A Glorita..na vyvoj mozgovych zavitov asi nie..to je podla mna skor na nejakom psychologickom podklade,ze tie deti su lepsie koncentrovane,kludnejsie,a tak..Detsky mozog je hladky,bez zavitov,ta hudba mu nepodpori tvorbu zavitov..zvlastne studie 😒

heppu
10. máj 2008

ahojte ja pocuvam celu zmes vaznej hudby a verim ze sa to iq este znasobi xa xa....ale vazne verim ze to ma pozitivne ucinky tak kazdy den dame tak hodinku vaznej hudby a mala je ticho tak asi ju to ukludnuje

bibianka
10. máj 2008

Ja som tiež čítala, že určitá hudba alebo systém BabyPlus stimulujú tvorbu neurónových spojení.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre