Je nebezpečná poloha pre spánok v tehotenstve?

aylinn
15. feb 2020

Je táto poloha v tehotenstve nebezpečná? Spím tak cely život a aj cele tehotenstvo a babka ma nastrašila že malého zdeformujem a že mu to nieje určite prijemne 😩

aylinn
autor
15. feb 2020
mimus9654
15. feb 2020

@aylinn pokial tá netlačí tak v pohode môžeš

strapec
15. feb 2020

@aylinn nemaj stres dieťa ti dá na javo, keď bude v bruchu väčšie, že sa mu to nepáči 🙂 potom sa snaž spať na boku (ideál ľavom). Ani poloha na chrbte nie je uplne ideál, lebo dieťa placenta a všetko čo s tým súvisí ti tlačí na dolnú dutú žilu, ktorá okysličuje tvoje srdce aj dieťa, nie som odborník toľko mi povedala pani na kurze prvej pomoci, tak to praktizujem 🙂

kataka10
15. feb 2020

@aylinn ja tak casto spavam a to uz prenasam. To by si musela tak tlacit na brucho ze by to aj tebe bolo strasne neprijemne. Ved si vezmi ako pri sone tlacia na brucho a vedia ze babatku neublizia. Babka ta strasi na zaklade jej laickeho nazoru. Ale je to blbost.

aylinn
autor
15. feb 2020

ja sa snazim si dat tu nohu pokrcenu vzdy najvyssie a este z druhej strany ruku pod seba nech nemam celu vahu na bruchu tak snad je to okej..
@strapec ano to som pocula ze na chrbte tiez nie, no mne je akurat najlepsie vo vsetkych "najhorsich" polohach😁

natasha1988
15. feb 2020

@aylinn mna zachranil velky tehotensky vankus v tvare C od https://www.motherhood.cz/ potom som maličku na nom aj dojcila, teraz sa s nim ona hrava alebo sluzi ako bariera na posteli ked spolu spime.

majusska202
15. feb 2020

@aylinn ja som celé tehotenstvo vracala takze mok problém bol asi takýto ja ked som sa dala do inej polohy ako lan na chrbte tak som sa pobrcala aj v noci. Asi od 8 mesiaca som dokozala spať aj na boku. Ale do vtedy to bol masaker len chrbát

smejko25
15. feb 2020

@aylinn ahoj ja takisto pred tehotenstvom som inak nezaspala ako na bruchu 🙂 postupne ako mi brucho rasto sa mi tazsie a tazsie spalo na bruchu tak kupila som si ten dlhy vankus z lidla a potom som si kraasne nanho nozku vylozila a spala na boku 🙂 je to neskutocne dobry pomocnik pri spani

smejko25
15. feb 2020

@aylinn presne takto som spala urcie si ho kup

lenka2710
15. feb 2020

@aylinn aj ja tak spavam, som v 22tt a zatiaľ mi bruško ešte nezavadzia! Zdeformovat dieťa??
Pokial ta nič netlačí a je ti tak dobre, tak prečo nie!! Na chrbte spať nemôžem, z toho ma bolia kríže a jedine takto alebo naboku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre