Poplatky gynekológovi v tehotenstve

smilla_jaspersen
18. jan 2012

ahojte, uvazujem nad zmenou gynekologa, ale pocula som, ze viaceri lekari (sukromne kliniky?) v Bratislave uctuju pre tehotne zeny vyssie rocne poplatky, ako pre ostatne - netehotne klientky. Co je na tom pravdy?

smilla_jaspersen
autor
26. jan 2012

ja teda neviem baby, ale naco si platime povinne zdravotne poistenie? ked som bola tehotna pred dvomi rokmi, tak mi vsetko (zakladne) preplacal stat, resp. zdravotna poistovna. Dokonca ked sa vyskytlo podozrenie na problem, absolvovala som aj morfologicky ultrazvuk u vynikajuceho odbornika, bez akejkolvek protekcie. Priplatila som si iba za 3D ultrazvuk CD s asi 10 minutami videa, na ktorych aj tak poriadne nie je nic vidiet a lezi niekde zaprasene neviem kde. Kavu a caj rozhodne nepotrebujem, ide mi skôr o princíp. Rozumiem ze s tehotnymi pacientkami ma lekarka viac prace, ale to nie je argument, ked budem mat vazne zdravotne problemy, s ktorymi budem musiet castejsie navstevovat lekarku, tiez si vypyta poplatok za nejaky "balicek sluzieb"?? nevraviac o tom, ze tehotna zena nie je chora zena. Podla mna ide o dobry biznis. Ja nastastie (klop klop) prachy zatial mam, ale nepaci sa mi to principialne, nevraviac o tom, ze su zeny, ktore tie peniaze jednoducho nemaju.

mmiticka
18. nov 2015

Ahojte,ja by som mala jednu otazocku,som v 20 tt a prave dnes som absolvovala druhe sono.pri prvom odo mna doktorka vypytala 22,50 euro.a ovsem nedala doklad.nejak ma to nezaskocilo kedze k nej chodim len kratko myslela som si ze len pri prvom sa plati.ale dnes vypytala znovu.tak som si uz vypytala doklad.zjavne som ju zaskocila lebo nevedela ani kde to ma v PC hladat.chcem len vediet ci to vlastne moze kedze uz su zrusene poplatky.s mojou poistovnou ma zmluvu.od koho mam teraz ziadat tie peniaze.dakujem za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre