Pozitívny tripple test na Downov syndróm

kiki95
6. dec 2016

Ahojte, chcem sa poradiť s Vami ohľadom mojich výsledkov na Dawnov syndróm. Prvý krát mi odobrali vzorku krvi v 11 týždni a biochémia ok, ale vyšiel mi DAwnov syndrom v pomere 1:85.....prve sono v 11 týždni som mala v poriadku no a po tých pozitívnych testoch mi urobila teraz sono v 17 týždni niečo ako predbežnu morfologiu merala tam aj tu nosovu kostičku tiež všetko v norme...no a 20 týždni mi bude robit podrobnu morfologiu...odoberali mi zase krv výsledok zatiaľ ešte neviem, len ma už posiela ja na trisomy test ktorý stoji 350 eur... mali ste prosím vas podobnú skúsenost, dali ste si rbit ten drahý test či je to zbytočne ked zatial je sono v poriadku alebo ako, neviem ako sa mam rozhodnut, manžel je z toho na nervy taký test na nase pomery je dost vela penazí tak neviem, ci sa dá spolahnut na tie sona, alebo nie...ináč bola som aj v prvom trimestri asi 3 týždne chora liecila som sa iba homeopatikami, cibulovým cajom proti kašlu moj zaludok totiž anitibiotika neznesie takže, ale robili mi aslo aj crp a mala som v poriadku, tak už sa aj obávam či nemohla moja choroba nejak ovplyvnit vývoj plodu alebo čo...

santeema
6. dec 2016

bud rada ze uz je trisomny tento rok, lebo doteraz bol iba prenascan, alebo odber plodovej vody, co je riziko. ten prenascan stal okolo 650.-eur. ten trisomny mas na 100% vylucenie downa a dalsich ochoreni. na sono sa neda tak spolahnut, ja by som to neriskovala a dala si ten test. ale to som ja, ja som si ho davala robit pri oboch, aj ked bol o polku drahsi. istota je istota. lebo ak nahodou to nebude ok, tak dieta bude cely zivot odkazane na tvoju pomoc a ak teba nebude, tak na pomoc inych a s downom su aj dalsie pridruzene choroby, ako slabe srdiecko, cievy atd...nechcem ta strasit, iba upozornit.

mmag
6. dec 2016

Počas posledného tehotenstva mi tiež vyšiel test na downov syndróm. Dosť ma to vyľakalo. Sono bolo však v poriadku, odber plodovej vody som odmietla. Pre mna bolo podstatné dieťa. Bola som jeho matkou, čiže tým, kto ho miluje a chráni- aj v prípade,že bude postihnuté. I keď som sa bála celé tehotenstvo, našťastie sa narodil syn zdravý a krásny. Mne môj gynekológ povedal, že sono je postačujúce,bolo by to na ňom vidieť.

viky321
6. dec 2016

Ja som mala 1:40, robili mi morfo sono aj amniocentézu. Malá je uplne zdravá. Často tam vychádza falošná pozitivita, v iných krajinach sa tripple testy už nepoužívajú.

stardust
6. dec 2016

keby zeny alebo ich manzelia dostavali vyplaty s pravdepodobnostami 1:85 a podobne, tak by velmi rychlo pochopili, co je to pozitivny vysledok.

kiki95
autor
7. dec 2016

No to ani tak ani tak, neviem naozaj načo su tie tripple testy dobre ked nie su 100% len aby od ludi tahali peniaze, ja uz som toho roku si musela zaplatiť vakciny proti rakovine krčku maternice čo ma tiež stalo 350 eur, pretože mi vyšiel pozitivny HPV virus z diagnozou na rakovinu, našťastie som sa z toho dostala, najhoršie je to vyčkávanie na tie výsledky a tie návštevy u lekára a všade kde ta posielaju a stresuju tie mamičky, prvé tehotenstvo som mala bez problemov a teraz furt niečo je zle....

santeema
7. dec 2016

@kiki95 to si dajako mylis, tripple testy nie su platene, iba trisomny test a ten je spolahlivy a presny rovnako ako prenascan. tripple je casto falosne pozitivny a robi sa hlavne na zaklade pravdepodobnosti, tie predchcdzajuce dva trisomny a prenascan sa robi z dna tvojej a dietata. takze to nie je tahanie penazi, mozes sa rozhodnut, alebo zostat v neistote az do porodu, len nie vzdy to konci happyendom

jenny_m
7. dec 2016

@kiki95 to co ti vyslo je len urcita pravdepodobnost, vysledok sa urcuje aj v kombinacii s ultrazvukmi. Ked som sa na to pytala odbornika co ma certifikat na meranie tej kosticky, tak mi povedal ze ked je tam ta kosticka v poriadku (a u vas to bolo oK ak som spravne pochopila) tak je babo zvacsa OK. Ze dokonca zazil aj to ze kosticka nebola OK a nakoniec bolo babo v poriadku. Ak chces mat 100% istotu, tak si daj spravit ten trisomy test, ale teda stoji to 350 ako si pisala. Vacsinou je dietatko OK, tripple mamicky len zbytocne naplasi aj ked je vsetko OK
Taktiez by som rada podotkla, ze Downow syndrom nie je koniec sveta, tieto deti dokazu zit pekny zivot a v svojej rodine prinasat vela lasky, osobne poznam viacere rodiny kde maju dieta s touto diagnozou. Su ovela horsie choroby a diagnozy. Este si dovolim prilozit odkaz na video co sa tka deti s DS (napriek tomu ze si myslim ze u vas je dietatko urcite oK ked tie sona nic neukazali) https://www.google.sk/url?sa=t&source=web&rct=j...

katrin21
7. dec 2016

je tu milion tem o tomto..... skus aj hladat, tam najdes odpovede....
aj ja som mala zle tripple 1:45 .. a mam zdravu dceru, bola som na TRISOMY, je to super vec. UTZ som mala vzdy v poriadku.
na triploch staci mierne podla sona zle posunut datum porodu a uz si mimo ich statistickej normy. takze klud... je to len statistika

mary888
10. sep 2019

Divcata, ja som si teda tohto roku zazila... v maji sme sa dozvedeli, ze po dvoch rokoch snazenia sa o babo sme otehotneli 😍 boli sme s manzelom nesmierne stastni. V 13. Tyzdni sme boli na prvotrimestrialny skrining v myslave u dr. Juhasa, kde nam zistil vysoke sijove prejasnenie hodnotu 6,3; vadu na srdiecku, zle crievko, nizko polozene usi, oci, zly tvar lebky, nosovu kosticku nenasiel... pravdepodobnost na downa 1:4, dr. Juhas to velmi zle podal, bohuzial taketo veci nevie odkomunikovat citlivo s empatiou k buducim rodicom ale len to tak vysype a posle vas rovno na potrat... vtedy som zacala citat vsetky tieto diskusie, ze sa moze mylit atd... v ten tyzden som isla do sace k primarovi dosedlovi na utz a ten nameral sijove prejasnenie 5,5 a nosovu kosticku nasiel, zobudila sa vo mne dalsia nadej na zdrave dieta, odobrali nam krv na trisomy test, ktory o 8 dni potvrdil downov syndrom, lenze ja som zase citala, ze aj to sa moze mylit... asi o tyzden na to, ked sa vratil pan primar z dovolenky, to bol jul a aj v martine dr grochala mal dovolenku... sme isli na amniocentezu, v saci zakrok, vykonaval primar, absolutne bezbolestne, niet sa coho obavat... amnio tiez potvrdila downa, cakalo nas rozhodnutie, ci si takto poskodene babo nechat... po mesiaci vysetreni som nastupila na potrat na gynekologiu v saci, porod/potrat sa vyvolal tabletkami pod jazyk kazde tri hodiny, tabletky som znasala trosku horsie, chyti vas triaska celeho tela, akoby z vas nieco trhali... po tretej tabletke o pol desiatej vecer praskla plodova voda, najvacsia bolest aku som kedy zazila, ale horsia bola ta v srdci... odniesli ma na salu porodit, bola noc a mna po vysetreni nechali lezat na rodiacom kresle, tam som prezivala bolestive kontrakcie asi kazdu minutu, o pol jednej osmeho augusta som porodila mrtve dievcatko, potom uz na izbe krvacate, vraciate... snazite sa zaspat...aj ked som toto vsetko prezila, stale som si ista, ze som urobila dobre, takto poskodene dieta priviest na svet by bolo trapenie nie len pre nas, rodinu ale hlavne pre to babo, dusicka si snad potom na tento svet cestu najde v zdravom telicku, nezabudnite, ze mame slobodnu volu od Boha a mozme si vybrat, hlavne je sa nevinit a nesudit, lebo to len my sa sudime, Boh nas nie ... po tyzdni krvacania som isla este na cistenie v celkovej anesteze, taktiez prebehlo bez komplikacii... teraz je 5 tyzdnov od toho a ja cakam prvy menzes, snad dorazi cim skor, jedna doktorka mi vravela, ze sa mozme snazit hned, dalsi doktor vravel 3 az 6 mesiacov... uvidime, vraj telo po porode by mohlo hned otehotniet, kedze je akoby nabudene... prajem Vam zo srdca vsetkym zdrave deticky a ak nieco taketo zazijete, zvazte vsetky moznosti, nie len teraz, ale aj o desat rokov, lebo taketo rozhodnutie je na cely zivot, obdivujem mamicky, ktore sa rozhodnu taketo dieta si nechat ale aj tie, ktore sa rozhodnu inak, vsetko je na nas a v nas ❤️ Ak sa nieco budete chciet opytat, kludne piste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre