Aký je postup pri vybavovaní prehlásenia o otcovstve?

momkaa
23. máj 2019

Ahojte mamičky chcem sa opýtať keď s partnerom nie som zobrata a chcem aby mala bábätko po ňom priezvisko tak kde mám ísť vybaviť prehlásenie o ocovstve na akú matriku tam kde budem rodiť na matriku alebo na trvalé bydlisko matriky ?

veronikaszabova
23. máj 2019

@momkaa to je jedno na ktorej matrike

momkaa
autor
23. máj 2019

@veronikaszabova dobre ďakujem 😊

ivik111
23. máj 2019

Ja som bola v mieste mojho trv.pobytu.a hned si to potvrdenie dajte do tasky,aby ste nezabudli😉a radsej vybavovat noe na poslednu chvilu....my sme boli dva mesiace pred porodom na matrike a za dva tyzdne som necakane porodila😀😀

momkaa
autor
23. máj 2019

@ivik111 Dobre dakujem dám dám.... A plati sa niečo na matrike

ivik111
23. máj 2019

@momkaa ufff,uz sa akosi nepamatam,ale zda sa mi,ze za vystavenie toho papiera sme par eur platili...

lesankavh
23. máj 2019

My sme neplatili nič.Boli sme pred mesiacom.

luluncek
23. máj 2019

@lesankavh a my včera tiež nič)

evittam
24. máj 2019

@ivik111 Vybavis aj po pôrode.😉

luluncek
24. máj 2019

@evittam hmm teraz to tteba priniesť už do nemocnice ...

evittam
24. máj 2019

@luluncek Nie netreba. Dieta sa pri narodeni bude volat po tebe. Po odchode z pôrodnice mozete ist na matriku a vybavis vsetko za par minút a daju ti uz RL s priezviskom na akom sa dohodnete.😉

bianka532
24. máj 2019

ja som to vybavovala 3 mesiace po porode 😂😂 takze ziaden stres

luluncek
24. máj 2019

@evittam tak nwm sesternica mi vravela ,že treba... aj na matrike tak už kto sa má v Tom vyznať 😂

beky1813
24. máj 2019

@evittam aj ja som brala papier do nemocnice, preco ho nebrat a potom zas riesit veci okolo toho, ked ho uz clovek ma?

evittam
24. máj 2019

@beky1813 Tak ked ho mas ano. Ja píšem ze sa to da vybavit aj po pôrode ak nestihne. To je vsetko.
@luluncek No ved čítaj co pisem.😉 S porozumením.

sense
24. máj 2019

Musis na matriku aj s otcom dietata... a mozes vybavit pred aj po porode

momkaa
autor
24. máj 2019

Ja som tiež nič neplatila nič vlastne ja som sa bola len informovať ale tak mali tam ceník a tam bolo že sa platí 5 € ako nie že by to bolo veľa ale ani málo za jeden papier ktorý len vytlačia a podpisu a dajú pečiatku hej takže tak a tiež tá pani na matrike vravela že kľudne sa to dá vybaviť aj po pôrode aj pol roka po tom takže pohode 😉😉

ivik111
24. máj 2019

Ja som rodila 17 mesiacov dozadu,vtedy este tak bolo u nas v Pe,ze ak by som ten papier nemala so sebou v porodnici,dieta by zapisali pod mojim priezviskom.ak sa to uz zmenilo,samozrejme moj predosly komentar beriem spat😉🙂

evittam
24. máj 2019

@ivik111 Nic sa nezmenilo. Len keby si prisla na matriku po pôrode a podpíšete ten isty doklad uz ti daju RL ako som pisala-to bolo pred vyse 11.rokmi.,😉

momkaa
autor
25. máj 2019

@evittam neviem ako to bolo pred 11 rokmi v tedy som nemala ani 10 takže neviem ako to bolo ....ale teraz keď som tam bola tak mi povedala že sa to dá vybaviť aj časom po pôrode nie pred pôrodom ak nestihnete takže pohode

evittam
26. máj 2019

@momkaa No ved stale je to rovnako a plati co som uz napisala. Piseme o tom istom.😀😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre