Ako prebieha vyvolávanie pôrodu?

kikusenkaaaa
20. júl 2019

Ahojte mala som termin 11.7 ale stale nic malej sa nechce ist von.. Takze uz prenasam 9 den... Zajtra mam it do nemocnice na vyvolavanie a strasne sa toho bojim... Zevraj mi na noc daju cipok tam dole.... Mali ste to uz niektora???? Strasne sa bojim toho oxitoxinu v infuzke.... Zevraj je to strasna bolest.... Dasa v nemocnici odmietnut oxitoxin?????

ariannazara
20. júl 2019

Mne dali cipok ráno o 7 potom klystir, prepichli vodu. Epidural a malý sa narodil 12:59 bolesti som mala asi len hodinu a pôrod úžasný 🙂 takže sa nemáš čoho báť! Veľa síl a hlavne psychickej pohody.

bucko555
20. júl 2019

Mne dali oxitoxin ani neviem kedy a tie bolesti príšerné pôrod to neurychlilo akurát som trpela v bolestiach pre.mna niečo strašné

sapetka
20. júl 2019

Mne dali cipok tiez som musela ist do nemocnice.. do hodiny mi odisla voda a do 6hod bol maly na svete. Ziadny oxitocin mi nedavali stacil cipok a porod sa pekne zacal. Hlavne nestresuj ukludni sa a tes sa na to ze o chvilu budes mat malicku pri sebe. Zvladnes to👍💪

martyzpp
20. júl 2019

mne pôrod vyvolávali najskôr dva dni takým balónikovým katéterom-nepodarilo sa. Potom dali čípok (prostin)-nepodarilo sa. Na štvrtý deň mi ešte pichli oxytocín a taktiež sa nič nedialo. Kontrakcie som mala slabučké a nepravidelné, nakoniec som šla sekciou.

janulka1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anna_orchid
20. júl 2019

Prvy porod som mala vyvolavany, pichli mi niekolko injekcii a tie ma urcite neboleli, ani som ich neriesila. Druhy porod som mala mat tiez vyvolavany, ale vecer pred tym sa maly vypytal sam. Mozem odporucat prestat sa bat, pri prvom porode sa mi kvoli strachu porod predlzil aspon o hodinu. Tak to terqz vidim s odstupom case a po dalsom porode. Bola som v krcoch od strachu, pri druhom som sa uz uvolnila a slo to rychlejsie ako ocakavala samotna lekarka.

vierka0508
20. júl 2019

Mne hned na prijme urobil doktor hamiltonov hmat, lebo som mala menej plodovej vody, hned som bola otvorena na 4 cm. Neskor mi prepichli plodovu vodu, ale na 8cm sa porod zastavil, maly nezostupoval do porodnych ciest tak mi nakoniec urobili cisarsky. Vsetko to prebiehalo bez vyvolavacky. Ja som bola nakoniec rada, lebo som sa bala tlacenia a syn mal 4380g takze by som to nedala.

lavender21
20. júl 2019

Ja som mala dva pôrody, oba vyvolávané. Pri prvom pôrode mi dali 3x prostaglandínový čípok, kontrakcie najskôr jemné až po odtečení plodovej vody silnejšie a odvtedy za 7 hodín som porodila. Druhý pôrod jeden prostaglandínový čípok, potom mi pichli vodu a po 3 hodinách kontrakcií som porodila. Pri prvom pôrode mi úplne nakonci pichli oxitocin, bolo mi to skrz tú bolesť už jedno. Pri druhom mi ho nepichli... Tiež to ale ku koncu bola hrozná bolesť, no dalo sa to vydržať 🙂 pri druhom som bola oveľa viac vpohode a šlo to teda lepšie 😉 držím palce nech to je pohodový pôrod 🙂

janulka2811
20. júl 2019

Mne davali cipok rano o 4h o 8h rano praskli vodu a o 10:38h drobcek na svete vsetko bezbolestne islo to ako po masle no okrem kontrakcii 😁 ale to netreba rozoberat.
Myslim ze infuzku ti daju az keby ti druhy cipok nezabere a odtecie ti voda.

seva22
22. júl 2019

Mne o pol jednej dali oxytocín a o dve hodiny bola mala na svete...ako bolesti sú to hrozne,ale to asi aj bez oxytocínu...ale radšej čokoľvek len aby žena nemusela ísť pod nôž

zuzi0911
23. júl 2019

Vyvolávali mi 4 dní čipka i a tabletkami a injekcia i. V pohode zvládneš to. Druhá dcéra mala oxytocinovy test a pôrod bol horší, ale len preto, že nepostupoval. Nemysli na to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre