Priberanie na začiatku tehotenstva

tinka1601
14. dec 2014

Ahojte, som v 13 tyzdni tehotenstva a zacinam riesit priberanie. Od zaciatku tehotenstva som uz pribrala z 57 na 61 kil, co sa mi zda vela, kedze este len teraz sme zacali druhy trimester. Kedze si tyzdenne znacim priberanie, vychadza to presne 1, 5 kila kazde dva tyzdne. Zacina ma trochu chytat panika, ze ked to tak pojde dalej, tak na konci tehotenstva zo mna bude slon...Ake mate skusenosti s priberanim? Viem, ze tu je mnoho prispevkov na tuto temu.
Dakujem za kazdu odpoved

mirka17
14. dec 2014

@tinka1601 ahoj, ja som mala to isté, pôvodná váha 58 kg, v 13 týždni cca 61 kg, ale mne nebolo vôbec zle, nemala som žiadne nevoľnosti, jedla som normálne, možno trochu menej, dokonca sladkosti vôbec, čokoláda mi smrdela. a stále som priberala, cca 800 g týždenne, Doktor v tom nevidel problém, skôr v pozitívum, že radšej nech deti priberajú teraz, pre prípad že by sa narodili predčasne, čakám totiž dvojičky 🙂 neskôr sa to priberanie spomalilo, teraz som v 36 týždni, tehotenstvo bezproblémové, a vážim cca 80 kg. a nikto

anarix
14. dec 2014

@tinka1601 to je tak individualne ze sama uvidis,ja som zacala priberat najviac od 7 mes, v 8 este viac a teraz v 9 mam pocit ze uplne najviac,navyse mi telo napuchuje takze uz mam plus 14 kg a to som v tych prvych 6 mes mala uplne male prirastky tak sa tym netrap☺ ja sa neprejedam ale telo si aj tak robi po svojom☺😊😀

dollynkaa
14. dec 2014

@tinka1601 ja som na zaciatku schudla a od 2trim do konca som pribrala 22kg. Cisty slon ;)

bonaqa2013
14. dec 2014

mám 4 deti a každé tehu bolo iné. pri prvom som za 6 mesiacom pribrala 1 kg a potom ešte 12 do konca. Syn mal takmer 4000g. mala som nevoľnosti na začiatku tehu.
Pri dcérach žiadne nevolnosti, tam som priberala na začiatku a potom na konci som chudla. že aj to je možné... Malé brušká som mala a dievčatá mali 3200 - 3300 g. tá tretia medzi tým.
mám výšku 167, váhu 52. Syn má 19 rokov, a vtedy pred tehu som mala 50kg. Všetky deti som kojila, takže nebol žiadny problém s kilami po porode. mne lekárka odporúčala že možem pribrať aj 15kg - lebo som štíhlejšia, ale ani to som nepribrala pri dievčatách.

laurika25
14. dec 2014

@tinka1601 ja som priberala ako ty,tiez sa mi to zdalo dost a skoncila som z 57 na 87!! Som 5 mesiacov po porode a mam 57kg..takze je to rozne u kazdej tehulky.

tinka1601
autor
14. dec 2014

Dakujem za odpovede baby, no ja som aj tak nejaka vyplasena, myslela som si, ze budem priberat tak normalne, ale ako ste jedna napisala, telo si robi co chce..Ani nejem vela, mozno trosicku viac ako zvycajne, ale nemam ziadne zvlastne chute, ani na sladke ma nejak netaha...no i tak mam pocit, ze to je vela 4 kila za tri mesiace, a kedze mam termin v juni, najviac sa obavam, aby zo mna fakt nebol slon a este v horucavach, ktore isto budu.....://

ivanka12311
14. dec 2014

V 13 týždni 3kg vôbec to nie je veľa..aj ja som tak mala,no je pravda že som aj veľa zvracala hlavne ráno a v noci.Teraz idem do 24tt a pribrala som už cez 7-8 kg.Nepozeraj na váhu dbaj na to,že aj dieťatko potrebuje ono to pár mesiacov po pôrode schudnes pri drobcekovi ako nič🙂

evittam
14. dec 2014

@tinka1601 Ahoj, ako píšu kočky je to u každej individuálne. Ja som typ, že vypijem viac vody a je to na mne vidieť. A pri obidvoch tehu som pribrala cca 13kg. Zo začiatku ani moc nie - len tak postupne kilečko ku kilečku, skôr som v posledných dvoch mesiacoch viac pribrala. Napríklad som mesiac pred pôrodom mala o 10kg navyše-a že hurá to nie je moc no a ten posledný mesiac šup ešte tri kg - ale možno aj preto, že boli Vianoce 😀. A neboj, hlavne nech je bábo zdravé a keď ti chutí - no čo spravíš,nenaješ sa?! 😉 😀

beatrice1607
14. dec 2014

@tinka1601 Ahoj, tak toto by som ozaj neriesila. Ja som velmi priberala na konci tehu. Pribrala som 15 kg. Teda z povodnych 50kg som pribrala na 65. A ked mal maly 4 mes.som nemala ani tych 50 kg. Pri babatku sa to strati samo.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre