Priberanie na začiatku tehotenstva

zlatanka
21. nov 2012

ahojte prosim vas je tu niekto kto pribrala ja viac pocas celeho tehotenstva?alebo hlavne viac priberal na zaciatku?v kazdej teme vsetky pribrali len 5-10kg niektore nic a ja som v 26tt a uz mam hore +20kg ☹ na zaciatku som nebola tucna ale teraz je to hrozne...mam vysku 178cm a zacala som na 70kg to bol taky normal...uz sa bojim aj nieco zjest aby zas vaha nesla hore...je nas tu viac? alebo len ja som sa tak prepchavala 😕

kociskova
21. nov 2012

ahoj, prvom som pribrala 85 kg a v druhom 25 kg, cítila som sa ako hromová gula 🙂 🙂 🙂

ankaevka
21. nov 2012

ahoj, ja som počas prvého tehu pribrala 25kg, pri druhom "len"18kg a pri treťom znova 25kg, pri každom som dosiahla stovečku na váhe a pri treťom som ju presiahla o ďalších desať...jedla som všetko, čo mi prišlo pod ruky, aj keď som sa to snažila kontrolovať 😉

blau
21. nov 2012

pri prvom 25kg pri druhom 16kg,

gambika
21. nov 2012

@zlatanka pri prvom tehu 36kg pri druhom zatial 7 dufam ze uz to nepojde do takych výšin... 😀 😉

zlatanka
autor
21. nov 2012

@kociskova 85kg? to naozaj?si mala nejake zdravotne problemy?

zlatanka
autor
21. nov 2012

@ankaevka a podarilo sa ti schudnut vsetko?ja mam zatial hore 20kg ale este 3mesiace medzi tym Vianoce tak este tam ma rezervu 10kg a budeme na 100kg 😀

zlatanka
autor
21. nov 2012

@gambika a podarilo sa ti to schudnut?na akej vahe si skoncila pri tych + 36kg?

zlatanka
autor
21. nov 2012

@kociskova
@ankaevka
@blau
@gambika dakujem maminky ze ste napisali 🙂 vsade len citam a vidim len same stihle maminky s 5kg navyse aj toma len 3,5kg dieta 🙂 tak uz som sa stym zmierila moj drobcek bude mat 100kg mamicku 🙂 a ja budem rada ked po tom aspon moc udrzim 😀

gambika
21. nov 2012

@zlatanka no trvalo mi to dlho ked mal maly skoro 3 roky roky tak som sa dostala skoro na povodnu vahu zostalo mi tak +5kg ale teraz pred tehu posledny pol rok mi zas vaha vyskocila (cez leto) takze toto tehu som zacinala na 75kg a moj priemer byval 65-68kg, neboj mozno schudnes skor ako si myslis vela bab schudne uz pri kojení stačí že budes mat aktivnejsie dieta a pojde dole jedna radost.. 😉

zlatanka
autor
21. nov 2012

@gambika ja neviem viem ze to je teraz jedno ci mam 100kg alebo menej ael stale sa bojim tych viac kg...proste ludia tak na mna pozeraju ze taka mlada a taka tucna uz ☹ proste vsetci tak na mna pozeraju ako keby som sa previnila ze som pribrala...

ankaevka
21. nov 2012

@zlatanka z pohľadov ostatných si nič nerob, ja som si teda ťažkú hlavu nerobila a to si každý myslel že som tak pribrala a nie že som tehotná 😀 ...po každom tehu som znovu zhodila, niekedy ťažšie, teraz to ide celkom v pohode dole, aj keď som si váhu 98kg držala ešte 5m po pôrode (furt som dačo žuvala), už mám 18kg dole..keď som nastupovala do pôrodnice dva týždne pred termínom, tak na váhe zasvietilo 108kg! a ja len tak očkom na sestričku či dačo nepovie ale nepovedala 😀 ...neboj schudneš potom naspäť na svoju váhu 😉

josenka
21. nov 2012

@zlatanka Ja som v každom tehotenstve pribrala cez 20 kg, vždy som začínala s hmotnosťou nad 70. Po pôrodoch som schudla, najmä vďaka kojeniu, všetko išlo dole rýchlo a v podstate bez roboty. Teraz po treťom pôrode mám dole už 15 kg. Inak, úplne ťa chápem, mňa tiež pekne deprimovalo postaviť sa u doktora na váhu a čítať v diskusných fórach koľko by som mala pribrať a ako málo ostatné baby pribrali. 😒

7u7u
21. nov 2012

@zlatanka ahoj ja som tiez pribrala 25 kg je pravda ze to ide tazko dole ale dopraj si smelo co ti xuti mas na to narok 😉 😉

kociskova
21. nov 2012

@zlatanka nie, až teraz som si všimla, to je preklep 28 kg, nemala som zdravotné problémy a ani nijako extra som sa neprejedala, i keď som každý deň zjedla nejaké sladkosti,ale to mám odmalička, každy deň musím niečo sladké zjesť a moja normálna váha je vždy okolo 55 kg, podla toho či je leto,alebo zima🙂

grejci1
21. nov 2012

@zlatanka Ahojky, ja som v šiestom mesiaci a pribrala som takmer 15 kg... cítim sa strašne ale mala som fyzicky namáhavé zamestnanie, pracovala som v automobilke na montážnej linke, ako ma na základe tehotenstva stiahli z linky, som takmer okamžite pribrala 10 kg... totálne som stratila ten šialený pohyb a čo sa tehotenstva týka tak 5 kg.... hroznééééééééé :D ale tak čo by som neurobila pre moju princeznú Sofi 🙂

adeli79
22. nov 2012

ja som 22tt a mam plus asi 6 kg. pri prvom som pribrala asi 16 kg, pri druhom do 20 kg. po druhom sa mi vsak nepodarilo schudnut na povodnu vahu, takze toto 3.tehotenstvo som zacinala s nadvahou cca 8 kg.

polacka
28. nov 2012

@zlatanka ahoj ja som pribrala pocas celeho tehu 43kg na zaciatku som pribrala najviac lebo som hned prestala fajcit ako som otehotnela a ostala som doma na marodke, takze cele dni gaucova kultura 😎 vypadala som ako hroch a este aj vypadam ale co narobim. genetika je svina. nic si z toho nerob to zhodis uvidis

polacka
28. nov 2012

@zlatanka co ta po druhych ludoch nech kukaju, nevsimaj si to zalezi ba na tom co ty si myslis nie oni. 🙂

verads
2. dec 2012

moja dcera je tehotna 14 tt a pribrala 7 kg je to vela ? lekarka jej povedala ze by nemala priberat len 1 kg mesačne

bronia13
3. dec 2012

@verads to co ma za svihnutu lekarku? to by mala pribrat 9 kg??????????? hm tak to nepoznam ziadne dievca co pribralo pod 10 kd.... ja som akurat pozerala fotky s detmi keb som bola tehotna a boli mali, tak pri drobcovi som pribrala skoro 20kd (a to mam 158cm) a pri malej len asi hm... 14 kg a ani jeden doktor mi nevravel ze vela priberam, nasla som fotku ako som odchadzala z porodnice s drobcom a moja sestra pozerala s nami tie fotky tak ma nemohla spozna tak hrooozne som vyzerala, hrozne som ku koncu pribrala a ten ksich - no 3 brady, hrooooza... ale stoji to urcite za to!!!!!!!!!!!!!

zuzkag2
3. dec 2012

@zlatanka ahojky, aj ja som pribrala pocas tehu 25kilov, takze nie si sama, co mas pocit, ze vela pribers. aj ja som sa trapila neskutocne, ze co mam jest, aby som nebola ako slon, ale neovplyvnis to.vplyvom hormonov mas ovela vacsiu chut na jedlo,neurobis s tym nic. ja som teraz 7 tyzdnov po porode, a mam dole 15 kilov, sli dole ani neviem ako, ale tych 10 mam na sebe navyse uz asi 3 tyznde a nehybe sa to vobec. trochu ma to stve, a kedze uz nekojim, tak sa snazim aj dost obmedzovat. uvidime ako to pojde dalej.

sasha226
3. dec 2012

Ahojte, tak ja som v 14 tt, termin mam 3 juna 2013 a zatial som pribrala 0,70 kg, ani nie kilo. ale vraj sa to rozbehne teraz v druhom trimestri tak som velmi zvedava. moja vychodiskova vaha bola 67,4 kg cize ziadna,,spagetka,, nerada by som ale pribrala 25 kg, tak uvidime.

petribela
3. dec 2012

Ahojte baby,,tak tá váha sa fakt nedá ovplyvniť,,ja ke´D SOM ZISTILA žE SOM TEHOTNá LEN OD RADOSTI SOM PRIBRALA 3kg a bol mesiac keď som nepribrala ani deko,,teraz som v 37tt a zatiaľ mám 16kg navyše a pritom sa zdravo stravujem a hýbem sa stále,i ke´d je to obtiažnejšie,takže je to fakt individuálne,pred otehotnením som schudla 18kg možno preto mi tak išli hore nakoľko som bola v procese chudnutia,,tak ale čo neurobíme pre naše detičky,,všetkým prajem veľa zdravíčka a radosti z našich drobcov:o

amouramour
3. dec 2012

ono hlavne netreba jest za dvoch a netreba sa stresovat pokial to nie je extrem, lebo to uz skodi mamine aj babatku...ja som pribrala 13kg...a to mi diabetolog mesiac a pol pred porodom ked to bolo +9 povedal, ze uz by aj stacilo🙂pred tehu som mala 65, pred porodom 78 pri vyske 175...ale chapem, ze je tazke byt tehotny pocas vianoc🙂))

lienkabubu
4. dec 2012

tak ja som v 17 tyzdni a pribrala som sotva 1 kilo, a to sa citim super, nie je mi zle nic, a pred tehotenstvom ked som zjedla nieco sladke, hned sla vaha hore, teraz papam, sisky, sladke vsetko mozne - ale v norme - rovnake mnozstva ako predtym a nepriberam.. ale chodim do prace mam zatial dost pohybu, svagrina pribrala az ked ostala posledne dva mesiace doma, ale stihla to na celkovych + 25 🙂

verads
15. jan 2013

ahojte tehulky no tak moja dcera je teraz 21 tt ako som pisala vyššie ked bola v 14 tt vtedy mala +7 kg a teraz má 15kg navyše výšku má 173 pred tehu mala 65 kg , neviem či to nemala aj z tých vitamínov calibrum , teraz to prestala uživat vy beriete nejake vitamíny ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre