Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

fodorka33
27. jan 2009

na CTG ti pozeraju ako je vyzivovane babetko cez pupocnik....to sa robi iba sono...mne to spravi doktor za minutku...

caruzo19
27. jan 2009

ctg meria pulz babatka a pripadne kontrakcie maternice

petra1985
28. jan 2009

ako je vyzivovane babatko to sa zistuje prietokmi nie? ved teraz som na tom bola a mi to vravela 😀 myslim, ze to druhe co pise caruzo19 je spravne 🙂

fodorka33
28. jan 2009

jaj baby ospravedlnujem ja som uz cela pomylena..pisete spravne ano ako je vyzivovane babetko sa zistuje prietokami a na CTG vzdy pocuvam ako malickemu bije srdiecko🙂)))

petra1985
29. jan 2009

😀 😀 😀 stane sa tak na to ctg sa tesim

nikollette
30. jan 2009

No dnes som bola na prietokoch.. ze vraj je vsetko ok.. tak som rada.. som v37tt,a povedali mi za babo ma okolo 3kil, aj ked viem,ze tam sa velkarat seknu.. no tak uz pomlicky by mohlo prist aj na svet.. 😀

petra1985
30. jan 2009

no ja som bola a kontrolu a vraj je to uz ok tak sa tesim 🙂 dufam, ze to tak aj ostane

ikke
17. feb 2009

tina610 • Dnes o 12:20
Ahojte tehulky!
bolo Vam robene vysetrenie na prietoky? /malo by sa robit v 36 az 37 tt./ Neviete, ci ho lekari robia automaticky, alebo len pokial sa im nieco nezda? Dik za Vase odpovede!

habibi78 • 1d • Dnes o 13:00
prietoky by ti mali po 35 tt prezerať na každom UZV..... 😉
ak nie, tak si ho vypýtaj, nech ti ho lekár urobí....to je chvílka, ked už ti na ultrazvuku prezrie bábo, tak ti mrkne aj na prietoky.... 😉

noemi01
2. apr 2009

ahojte chcela by som sa spitať doktor my zistil na sono že mam VYŠŠIE PRIETOKY čo to znamena ďakujem

scandya
10. apr 2009

Ahojte 🙂))
Sakra ako zistim, ci mi moj gynekolog meral prietoky? viem, ze je to ultrazvuk.vysetrenie, co mi robil vela krat, ale nikdy prietoky nespomenul. A v materskej knizke nic take spomenute nieje. Viem, ze som laik, ale aj tak sa teraz bojim, ci moja malinka ma prietoky ok. Dakujem

petra1985
11. apr 2009

noemi no na to by ti mal dat magnezium a este tabletky nejake aby sa ti to upravilo.. ja som mala len hranicne a brala som lieky.. vyssie teraz neviem ci znamenaju podla tvojho dokiho hranicne alebo je to horsie ako hranicne..

scandya no niekomu to ani nemeraju.. ale mali by.. mala by si sa opytat.. alebo sa pozri do tehu knizky ci tam nemas hodnoty nejake od 0,64 a vyssie.. aspon myslim, ze take nejake by mali byt.. uz nepamatam ale skus kuknut 🙂

scandya
23. apr 2009

ahoj Petra- pytala som sa dokiho a on ze pokial niesu ziadne problemy alebo naznaky tak to nemeria, ale nastupujem uz do BA, lebo mi tu porodnicu nemame a tam ze mi to budu uz merat. Len aby nebolo neskoro, ale verim mojmu dokimu, este sa nekopol a rodil aj mna 😀

petra1985
23. apr 2009

scandya ahoj.. ja som mala tiez bezproblemove tehu a mi namerali hranicne.. 😢 som ostala soknuta isla som z ambulancie jak obarena strasne som sa zlakla.. ale ked budu merat tak dobre hlavne, ze zmeraju🙂

scandya
23. apr 2009

petra- ale uz mas malinku pri sebe krasnu a zdravu, uz aj ja by som sa chcela ceckat s nou 🙂

petra1985
23. apr 2009

nooo ale niekedy ked place tak si spomeniem ako dobre bolo ked bola v brusku este 😅 ale inak som rada, ze ju uz mam pri sebe to je fakt

scandya
23. apr 2009

petra- to hovori skoro kazda cha cha 😀

scandya
5. máj 2009

nooo prvykrat mi merali dnes prietoky ked som 38 a 3 dni a nehali ma v nemocnici, ale nic mi nedali ani magne ani infuziu....pomooooc

petra1985
6. máj 2009

nechali si ta a nedali nic?🙂 ta naco? aby si si pomaly zvykala? 😝

danu
30. júl 2009

cetera • 33tt • Dnes o 18:01
ahojte viete mi poradit...z prietokov mi napisali do knizky toto: hladala som na nete nieco viac nejake hranice alebo nieco ale nic som nenasla.....viete poradit?

P.P.H. post. II. AP+
BPD - 81,0 = 32,4
FL- 64,8 - 33,3
Placenta PS - TYP - I.
S/D - 2,77

co to vlastne znamena?

comi
31. júl 2009

Baby ja som v 37 tt a ešte stále mi nikto nerobil prietoky ani výtery na toho streptococa, mám ešte čas? alebo sa mám povadiť s doktorom v poradni? 😉

barca3979
31. júl 2009

comi, průtoky by se měly dělat ve 33tt a stěry na streptokoka ve 36tt. Takže mu to raději připoměň 🙂 .

barka666
31. júl 2009

citujem od dr. "prietoky nie sú vyhľadávacím vyšetrením, mali by sa robiť iba v indikovaných prípadoch - vtedy ak je podozrenie na nedostatočnú výživu plodu. To je vtedy ak plod nerastie alebo má málo plodovej vody. Vtedy sa robia prietoky na sledovanie funkčných rezerv plodu a na dynamické hodnotenie vývoja situácie. V inom prípade je vyšetrenie zbytočné a trošku aj škodlivé , pretože náhodný "zlý" nález prietokov zbytočne stresuje matku , pričom to však nič neznamená. Najlepším ukazovateľom výživy plodu je jeho rast. Robí sa to preto, lebo to hradí poistovna a každý bod je dobrý.

comi
31. júl 2009

Tak fajn barka, som kludnejšia, už len tie výtery na streptococa doktorovi asi pripomeniem.

radka12
31. júl 2009

comi, mne brali stery tiež v 37.tt. Zrovna včera. Určite mu to pripomeň, lebo je to veľmi nebezpečné pre bábätko. Môže sa nakaziť pri prechádzaní pôrodnými cestami.

ivkaivka
31. júl 2009

comi, neviem ci ten vyter sa nerobi max. do konca 37.tyzdna, tak sa poponahlaj. Ale mozno sa da aj neskor. Mne prietoky robili tusim okolo 30-teho tyzdna, to Ti dava "snimac" zo sona na pupok. Takze mozno Ti to aj robili, len nepovedali.

kkkatarinkaaa
1. aug 2009

ahojte...no ja mam poradnu 5.8. to uz budem pomaly koncit 37tt...ten ster na streptokoka mi este nabrali, tak by mi mali teraz na tej najblizsej poradni nie? 😕 ten ster sa berie len z posvy? 😕 inak ani prietoky, an CTG sa zatial nekonalo... 😕

petra1985
1. aug 2009

fuuu niekedy sa cudujem ako si niektori doktori toto mozu dovolit.. kkkatarinkaaa tak len pekne sa na vsetko pytaj 🙂 nas doktor vsetky tehotne posielal na vsetky vysetrenia bez ohladu na to ci videl nejajky problem u mamicky alebo nie..

kkkatarinkaaa
2. aug 2009

petra1985- no ved sa ja teraz v stredu pekne an vsetko popytam 😕 inak, petra-mala je zlatunka.a aj ja som vychodniarka-od Presova 🙂

petra1985
2. aug 2009

kkkatarinkaaa dik🙂 mame z nej veelku radost🙂 fuuu vazne? Ta co v PO sa ti nepacilo? 😀

kkkatarinkaaa
2. aug 2009

petra- ale nie, pacilo pacilo....ved to bol moj domov 23 rokov 🙂 ale vies, laska je laska 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre