Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

jaja26
28. nov 2009

No to by Ťa mal riadne vyšetriť a hlavne urobiť prietoky a ultrazvuk. Ako často chodíš do rizikovej ambulancie? Ja raz za 2 týždne a teraz v stredu idem aj na monitor, dúfam, že bude všetko OK. Ja hovorím stále o zbalení sa do pôrodnice,ale dnes som už vytiahla malý kufor a idem sa veru zbaliť. Včera ma lekár vystrašil, tak pre istotu, aby som bola nachystaná.
o tom spaní ani nehovor, je to hrôza, ak sa nezobudím v noci 10x, tak ani raz. A už vzdychám pri obracaní z boka na bok 😉 . A koľko si pribrala? Ja 13 kg, za posledný týždeň nič, tak dúfam, že bábätko priberá aj tak.
Užívaš magnézium? Ja áno a bruško mi netvrdne, iba keď sa malá hýbe, tak to pri tých pohyboch.

allinka79
28. nov 2009

nechodim do rizikovej poradne. Teraz idem po 3 tyzdnoch k mojmu... vravim ze je dilino. Trochu sa bojim ako to vsetko dopadne ale snad dobre.
magnezko mam 4x denne, mala je dost akcna, takze mi t vrdne. Hlavne vecer, cez den to je celkom v pohode... a su lepsie a horsie dni
pribrala som zatial asi 11-12 kg
monitor je paradny... par som ich absolvovala 🙂

jaja26
28. nov 2009

Neboj, dopadne to dobre, treba myslieťpozitívne, aj keď je to niekedy ťažké, že? Idem urobiť pizzu, lebo som hladná, tak zatiaľ paaaa

allinka79
28. nov 2009

bru chut 🙂 ja som si vcera objednala... 🙂

jaja26
28. nov 2009

ďakujem, a čo všetko máš zbalené do pôrodnice? Už naozaj idem,potom si to prečítam 😉

allinka79
28. nov 2009

co ja viem? uterak a osusku, nejake ponozky, spodne pradlo, pyzamo, zupan, papuce, kozmetiku, vlozky, pre drobca nieco, dle zoznamov, co zvyknu kolovat po internete...

ivana2301
28. nov 2009

Ahojte, takže ja idem na kontrolu ako alinka 79,tiež v utorok ku svojmu gynek.NST záznam je to isté čo CTG - teda monitorujú srdiečko,kontrakcie a pohyby dieťatka.To je sranda jaja26 aj ja som mala poslednú menštruáciu 26.3. 😀 Si ma tiež ukľudnila že si písala tomu dok. na nete.Ale jeden doktor povie tak a druhý tak a potom sa len stresujeme.Keby nám to priamo na mieste riadne vysvetlili,tak by sme nerozmýšľali nad takými zlými vecami-že čo sa môže stať...No teda kočky,to ste ukážkovo pribrali - hanbím sa napísať koľko som ja.... 🤐 .Pozerám že ste už aj zbalené..Máte zbalenú aj tašku pre babatko?Tiež beriem magnezium - mala by som 4 x denne, ale beriem si tak 2x a popri tom beriem z justu výrobok na odvodňenie,na vysoký tlak a tak...Ale nohy mám opuchnuté ako slon...Alinka79 mne doktorka povedala že už budem chodiť do poradne každý týždeň, tak to aj ty by si mala nie??Či raz za 3 týždne?

allinka79
28. nov 2009

ivana, teraz idem oposlednykrat k mojmu dr. a potom uz budem chodit do nemocnice k porodnikovi. Asi kazdy tyzden. 🙂
A tasku mam zbalenu, kedze som od 29tt na rizikovom... teda mala som riziko, a aako to vyzera teraz, to neviem. Zistim... musim vydrzat 🙂

jaja26
28. nov 2009

Kočky vydržíme, určite. Konečne som dožehlila 😉
Pre bábätko ešte nemám zbalené, ale už tak cca nachystané, aj tak mám dilemu, do čoho obliecť, keď pôjdeme domov, lebo neviem ako sa zmestíme do autosedačky. S fusakom asi nie, čo myslíte?
Ja užívam 3x denne magnézium a ešte aj železo, lebo som anemická. a tiež z justu taký extrakt z čučoriedok - sirup.
Nohy mi tiež puchnú. A ruky Vám netŕpnu? Mne áno a hlavne v noci.
Do poradne sa chodí každý týždeň od 36tt. A ešte aj potom na monitor každý týždeň. Dnes cítim akési tlaky dole v podbrušku, máte to aj vy?

ivana2301
28. nov 2009

Aj ja cítim tiež niekedy také tlaky v brušku,manželovi poviem že to už asi na mňa ide a potom vysvitne že to mám len zastavené vetry 😀 ,Ale sranda bokom,posledné 2 dni ma sem tam akosi inakšie zabolí bruško...tak neviem.Ináč aj ja mám tiež veľkú dilemu čo zbaliť babatku do nemocnice...Ja beriem od začiatku tehu narosan čučoriedkový z justu + také rybie kapsule, v 25 týž.som brala Affi line na zníženie tlaku,a teraz broskyňový drink na detoxi+na zníženie tlaku.Iné vitamíny pre tehotné neberiem, nakoľko v narosane a ryb kapsulách je všetko čo potrebujeme..

ivana2301
28. nov 2009

jaja26 Zabudla som ešte povedať,že aj mne ruky netrpnu ale opúchajú a opúcha my aj tvár...Chcem sa ešte opýtať: ako často a v akých dávkach užívaš narosan čučoriedkový???

allinka79
29. nov 2009

ahojte, brucho bolieva aj mna, tipujem to vzdy na vetry... obcas ma pichne, tak na 2 sekundy to citim a potom nic... obcas ma picha pri pupku...
nohy a ruky mi neopuchaju, to sa tesim... stale som kost a koza...
co za cucoriedky to papate? K comu je to dobre?

jaja26
29. nov 2009

Ahojte,
ako si užívate nedeľu?
alinka presne aj mňa tak zapichá občas a potom nič. A dnes ma tak troška akokeby pália bedrlvp kĺby, neviem. Možno tie bolesti bruška sú už tí poslíčkovia, čo poviete? Keby človek vedel a nemusel by nad každým pichnutím rozmýšľať, či je to normálne. Ja užívam Narosan čučoriedkový, lebo som mala zlú krv - málo železa, gynekolog ma poslal na hematologiu, tak užívam železo v tabletách a kolegyňa mi odporučila ten sirup. Dávam si tak 2x za deň malú lyžičku pred jedlom. Niekedy len raz a niekedy zabudnem 😉
Kočky mám dilemu, chcem kúpiť monitor dychu, rada by som kúpila aj použitý, ale zasa neviem ako veriť niekomu cez inzerát, že napíše, že funguje a čo ak nebude?

allinka79
29. nov 2009

jaja, ja mam nastastie zelezo ok... az na ten krcok maternice je vsetko u mna ok... teda naposledy bolo.
Co sa tyka monitoru dychu, tak viem ze sa musi tusim po 2 rokoch pretestovat ci funguje... ja mam pozicany od sestry a ona mi ho niekde dala otestovat..

jaja26
29. nov 2009

To je super, že máš železo OK, môžeš byť spokojná, že je bábätko dobre zásobované.
Veď práve, ja by som najradšej kúpila monitor aby bol v záruke, aby bol používaný len rok, a další rok ho budeme používať my 😉 Len tuná v okolí žiliny a čadce som žiaden vyhovujúci inzerát nenašla ☹ . väčšinou len bratislava ☹ a to mám obavy kúpiť nevyskúšané, ty by si tak kúpila?

allinka79
29. nov 2009

ja som ho vobec nechcela... takto je pozicany, tak preco nie... a neda sa ho niekde nechat pretestovat u vas v okoli? ja viem, je to na dlhe lakte...

jaja26
29. nov 2009

Neviem o tom, že by sa tu robilo pretestovanie. v čadci určite nie ☹ . Ach jaj, tak surfujem po nete či náhodou na niečo nenatrafím.
Joj, ako sa mi ťažko dýcha....

allinka79
29. nov 2009

drobec ta tlaci? Moja akurat zacala stikutat... ale tym ze je nizko, tak nemam problem s dychanim... ale neviem
mozno radsej to mat inac... inac, zajtra zacinam 36tt, tak sa tesim... daleko sme to "dolezali" 🙂

jaja26
29. nov 2009

Tak to blahoželám, naozaj ste dobre ležali, klobúk dole. Naša dnes štikútkala keď som varila, ale riadne dlho, ktovie prečo sa im tak často čká, žeby sa tak mooc napili vody. Tlačí ma na pľúca, som rada, že tak za týždeň, dva by to malo prestať lebo by mala hlavička zostúpiť nižšie.
Neboj, už si to ďaleko dotiahla a už ste mimo nebezpečenstva. Ja keď som ležalav 29 tt v nemocnici, tak mi vraveli doktori, že vydržať do 34 týždňa, vtedy má bábätko všetko vyvinuté, len menej váži, ale je už mimo nebezpečenstva, takže aj ja som veľmi šťastná, že som už v 35tt 😀 . do toho 38 by to bolo ideálne, hádam to vydržíme, nie?

valria321
29. nov 2009

ahojte mamičky trošku sa vam sem privtrem...na prietoky sa musi chodiť???lebo mne ich doktor ešte nerobil mam ho požiadať o to vyšetrenie....???

jaja26
29. nov 2009

ahoj valria,
doktor by Ti ich mal skontrolovať v 35 alebo 36tt. A k akému doktorovi chodíš?pozerám, že si zo žiliny.

alinka,
som si nastavila v profile dátum poslednej menštruácie a napísalo mi tam termín pôrodu na silvestra, podľa ultrazvuku mi doktor povedal ten termín, ale podľa mezesu 2.januára 😉

valria321
29. nov 2009

no k paučinovi chodim za necele 2 tyždne idem na kontrolu tak sa popytam lebo zaujimave že všetky mamičky to už maju za sebou a ja nič...a ty chodiš kam ak sa smiem opytať

jaja26
29. nov 2009

Ja bývam už v čadci, tak chodím tu. K paučinovi chodí dosť známych a sú s ním celkom spokojné. A ideš rodiť do čadce či do žiliny?

valria321
29. nov 2009

a tak je to teda o.k že mi ich nerobil mam si ich vyžiadať ked pôjdem nabuduce do poradne musi sa to robiť že...

ivana2301
30. nov 2009

Ahojte, až teraz som sa dostala k netu..Alinka79 Ten Narosan čučoriedkový (pozri www.just.sk, potom klinkni na ikonu produkty potom na vitamíny..... a narosan čučoried.) je to podobné ako calibrum je to veľmi vhodné pre tehotné a nielen,akurát že všetko je to na pírodnej báze...keby som to nebrala tak by som určite už dávno bola chorá,mám oslabenú imunitu... Chcem sa opýtať,to kontrolujú automaticky prietoky,ked ide človek v 30 tt.?Lebo ja chodím do súkromného centra helios v Martine na sono-a to tam je automaticky.Lenže keby som šla na klasické sono, kde je 30 žien,čaká sa tam 2 hodiny a na vyšetrenie pocientky má doktor 60 sekúnd, pochybujem,že by skotroloval aj prietoky...

allinka79
30. nov 2009

ivana neviuem ako sa robia prietoky... mne ich pozreli v ramci ultrazvuku... ci mi ich zajtra pozrie lekar, to uvidime... ale snad ano. 🙂

jaja, preco si lezala ty v nemocke? A hej, vydrzat este 2 tyzdne ale potrebujem trochu aj chodit a ist do obchodov a trochu sa aj zabavit 🙂

aKO To dobre vyzera zre 36tt 🙂

ivana2301
30. nov 2009

alinka79,chcem sa opýtať, ty vládzeš chodiť?Ja mám problém s chôdzou, strašne ma bolí bruško dolu napravo..Zajtra idem do poradne takže uvydím čo.Mám pocit,že my kleslo bruško za týždeň zase o 1 prst..Fakt..ešte tie 2týždne aspoň vydržať a bude to fajn.

allinka79
30. nov 2009

ivana, nevladzem chodit ale to preto ze 6 tyzdnov lezim a bolia ma klby... ked konecnestojim a chodim, tak si to uzivam. Brusko mi podla mna nekleslo... stale je dole... len ten moj chlap ma nie a nie odfotit ☹
poradnu mam zajtra aj ja 🙂

jaja26
30. nov 2009

Ahojte,
ja som ležala v nemocnici, lebo som mala taký ružový výtok, neprišli na nič, vraj je všetko OK, len ma viac kontrolujú, ale to mi nevadí, aspoň by som mala byť kľudnejšia 😉
Ja som zvedavá čo mi povie doktor v rizikovej ambulancii ohľadom tých prietokov, či bude súhlasiť s názorom môjho doktora alebo povie, že je všetko OK.
Aj ja rada idem do obchodov, medzi ľudí, aj keď už určite nevydržím toľko čo predtým. Ja sa nemôžem pobaliť do takého menšieho kufríka do pôrodnice, asi budem musieť zobrať klasickú cestovnú tašku 😉
Ja chodím aj na predpôrodný kurz, je to tam dobre.
Bruško nekleslo asi ani mne, lebo sa mi stále tak horšie dýcha, tým, že ma asi tlačí na pľúca.
Dobre to vyzerá 36tt 🙂 , ešte 2 týždne by sme mohli vydržať.
Alinka a určite trvaj na tom, nech Ti lekár skontroluje prietoky, máš na to právo.

ivana2301
30. nov 2009

jaja26 koľko ťa stojí predpôrodný kurz?Ja na nič také nechodím-mala by som,lebo mám strach že nebudem vedieť ako tlačiť.Už som aj pozerala neaké témy,že k čomu prirovnať tlačenie..(daj radu,nech sme múdrejšie) Ale neviem ....A papáte babenky ľanové semiačko?Ževraj babatko potom ľahšie vyklzne.. som sa dočítala,tak teraz 2 x denne si to poctivo dávam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre