Prietoky. Čo to je a ako to prebieha?

miriam17
9. aug 2006

ahojte byby........chcela by som vediet ako to je s ultrazvukom....ked ho maju robit na prietoky...co to su tie prietoky???a ako to vlastne prebieha....?????????dakujem za VASE RADY

allinka79
7. dec 2009

jaja, tak hej, pojdem prva...
uz sme rozmyslali ze co je s tebou... a zle ctg? v com?

jaja26
7. dec 2009

to CTG je vlastne ako sa bábätko konkrétne cíti. A naše bolo vtedy moc hyperaktívne, takže pri tých prudkých pohyboch sa maternica moc naťahovala a bábätko pri tých pohyboch malo rýchly tep, tak hodnoty vyšli vysoké. Ale potom to bolo OK. Ty si otvorená na jeden prst?

allinka79
7. dec 2009

ako vysoke? ja som mala standardne cca 160, jeden den aj 185 a nenechali si ma tam...
asom podla mna otvorena uz aj viac... 🙂
krcok uz ani nemam... mi to dnes ukazoval... 🙂

jaja26
7. dec 2009

Normálne hodnoty sú od 115 do 160, ak párkrát vybehne do 170 tak je to OK. A koľkokrát si mala 185? Ja som mala veľké výkyvy, moc som sa tomu nerozumela, keď mi to robili prvý krát, teraz už viem toho oveľa viac. Akosi to moc sledujú. Dosť žien tam bolo kvôli zlému CTG. Dokonca mi tam ukazovalo aj kontrakcie, a pritom mi bruško netvrdlo. Ale to len ten prvýkrát.
Tak už nemáš ani krčok 😉 ? Tak za chvíľočku už bude princeznička vonku 😉 A nepovedal Ti dnes, na koľko si už otvorená?

allinka79
7. dec 2009

z ultrazvuku mi to nevie povedat aidem na VYSETRENIE VO STVRTOK...
to jedno ctg bolo u mna dost zle...viac ako polka zaznamu bola nad 160... to bolo po kave, asi na nu vplyvala... odvtedy uz kafe nepijem 🙂

lentilka3000
7. dec 2009

Ahojte baby,chcem sa spytat,kedy sa vlastne robia prvykrat prietoky?Lebo ja som teraz v 29 tyzdni a je normalne,ze ma moja doktorka objednala na najblizsi ultrazvuk az 21 januara-cize v 36 tyzdni???.Neviem ,zda sa mi to dost neskoro.Do poradne chodim sice kazde 3-4 tyzdne,ale ultrazvuk mi robia inde,lebo moja doki ho nema v ambulancii...prosim poradte... 😨

ivana2301
7. dec 2009

lentilka 3000 mne kontrolovali prietoky už v 30tt,potom v 35tt a teraz idem v 37tt na utzv.Ale ja chodím na sono do súkromneho zariadenia helios,kde si to zaplatím.Neviem,či to kontrolujú aj pri klasickom sone...podľa mňa,by si mala ísť na sono už v 30tt.to je zo zákona niee??Lebo mňa doktorka posielala s výmenným lístkom, ale ja som si vybrala helios...v 36tt sa my zdá dosť neskoro...

ivana2301
7. dec 2009

jaja...vitaj....ja som si myslela,či si už náhodou není v nemocnici a nerodíš....chvalabohu že si vporiadku,mysleli sme na Teba... 😉 Ale zase dobre,že si bola v nemoc.,aspoň si bola pod neustálym dozorom-a aj maličká...Teraz kedy máš ísť na CTG záznam??To sa chodí,teraz už každý týždeň??

lentilka3000
7. dec 2009

No ja som bola naposledy na 3D ultrazvuku v 24 tyzdni,Ale to som si aj ja sama zaplatila,to som bola az v Kosiciach,isla som tam hlavne kvoli tomu,aby mi povedali pohlavie,kedze v 19 tyzdni mi to este nevedeli povedat.Som to vravela mojej lekarke,ze som bola na 3D,tak sa mi spytala,ci bolo vsetko v poriadku,pritom som nemala od nej ani vymenny listok.Ved som si aj zaplatila 67 Eur.Tak ona sa toho chytila a vravela,ze najblizsie pojdem az v tom 36 tyzdni.Ale ja viem,ze mam narok este na jeden ultrazvuk okolo 30 tyzdna.Lebo tych 12 tyzdnov bez ultrazvuku sa mi zda dost dlho. ☹ ☹ ☹

ivana2301
7. dec 2009

lentilka,ja by som si ten utz. asi od doktorky vynútila...Ak by bola moc nemožná..tak by som si radšej zaplatila a išla sama v 30 tt.-pre istou-nech si kľudná..

lentilka3000
7. dec 2009

No asi to tak spravim...o 2 tyzdne idem do poradne,tak sa jej spytam,ci to neni neskoro az v 36 tyzdni.Som zvedava,co mi na to povie 😠 😠 😠 Diki za povzbudenie Ivana 2301

jaja26
8. dec 2009

Ahojte,
na CTG mám ísť o týždeň, teraz idem k svojmu gynekologovi, so zvedavá čo povie, či budem musieť chodievať ešte aj do rizikovej ambulancie alebo ako. Už je to dosť unavujúce, ale zasa radšej byť pod dozorom.

lentilka, viacerí doktori mi vraveli, že kontrola prietokov sa robí až 36 týždni, takže doktorka asi koná správne. Len ak by Ti na normálnom ultrazvuku zistila skôr, že máš zrelú placentu - ako mne, tak by robili prietoky skôr. ak je placenta OK nemajú dôvod robiť prietoky, lebo je bábätko zásobované dobré. Ja mám dosť zrelú placentu, tak mi to robili v 35 tt. Ale v 30 tt som si zaplatila ultrazvuk u iného lekára, ten mi pozeral aj prietoky, ale obvodný by mi to takto skoro nerobil.

allinka79
8. dec 2009

ahojte, este som doma... 🙂

ivana2301
8. dec 2009

Ahoj alinka,to je dobre,že si ešte doma 😉 ...ja som práve došla z poradne, kultivácia my vyšla pozitívne..takže akonáhle my začnú pravidelné kontrakcie mám ísť hneď do pôrodnice a tam my podajú antibiotika-aby sa babatko nenakazilo streptokokom...(normálne si to neviem predstavyť-čo to tá kontrakcia je...)(ved to potom zistím..však?)

allinka79
8. dec 2009

ivana, neviem ani ja co to je ta kontrakcia... snad to zistim 🙂
vysledky z kultivacie uz mam aj ja, len stale zabudam zavolat lekarovi... ist tm radsej nechcem... co ked nahodou 🙂

lentilka3000
8. dec 2009

ahojte,
jaja26,ked ono to nejde len o prietoky.Normalny ultrazvuk mi robili v 19 tyzdni,tam myslim bolo vsetko v poriadku,ale ide o to,ze medzi 19 tt a 36 tt je dost dlha doba.Aj ked som sice bola na 3D ultrazvuku v 24 tt,ale tam mi nevysetrovali ani zrelost placenty,ani plodovu vodu.To bolo cisto len komercne.Tak neviem preco ma moja doki neposlala no sono teraz, ked som v 30 tyzdni,ale az v 36 tt.Ja nechcem nejako stresovat,dufam,ze je vsetko v poriadku,ale istota je istota.Len ma zarazil pristup lekarky.Ved aj na nete,som si nasla,ze treti ultrazvuk sa robi v 30tt... ☹ ☹ ☹

allinka79
8. dec 2009

v 30tt mas narok na ultrazvuk... vid tehu knizka... ja by som sa na to pytala...

jaja26
8. dec 2009

Ahojte,
ja som sa dogúľala od gynekológa, akosi som dosť pochodila aj po meste, kúpiť niečo z drogérie, v lekárni dokúpiť čo mi ešte chýbalo. No a ani neviem kde som toľko € minula. a zasa som zabudla kúpiť chlorofil, vy ho máte? Gynekológ ma ani nepozeral, nič. Vravel, že v pondelok mám ísť zasa na záznam, dúfam, že bude všetko OK.
Ivka - aj ja mám ster pozitívny, takže ma tiež čakajú antibiotiká tesne pred pôrodom ☹ . Myslim si, že zistíme, čo sú to kontrakcie hneď, ako sa nám budú opakovať, buď to budú bolesti bruška ako pri menzese alebo budú bolesti vystreľovať do krížov alebo do stehien. Ti vraveli, že keď začnú pravidelné kontrakcie tak ísť? Zabudla som sa na toto opýtať doktora, že koľko asi trvá podanie tej infúzie a hlavne zaúčinkovanie.
Lentilka ja som myslela, že myslíš len prietoky. nárok na ultrazvuk určite máš, nemôžu ti ho robiť až v 36 tt, keď Ti posledný robili v 19 tt. Tak zavolaj lekárke, nech Ťa pošle skôr. A nedaj sa odbiť ničím.
allinka,tak super, že ste ešte 2 v 1 🙂

allinka79
8. dec 2009

jaja, super teoria na kontrkcie... brucho mi tvrdne, bolia ma pri tom krize... ako to mam rozlisit? Alebo to proste rozlisim?

jaja26
8. dec 2009

A vystreľujú Ti bolesti do krížov alebo je to také bolenie kvôli veľkému brušku? Lebo mňa často bolia kríže. A bruško Ti tŕpne v pravidelných intervaloch?

valria321
8. dec 2009

baby môžem sa opytať ked sa robi ten ster a víde pozitívny čim to môže byť????

allinka79
8. dec 2009

jaja, obcas pravidelne kazdych 5-10 minut, obcas raz za hodinu... lezim hlavne na chrbte a vtedy ked stvrdne, tak ma bolia krize... neni to vystrelovanie bolesti... neviem to popisat...

valria, bohuzial vela bab ma pozitivny ster...

jaja26
8. dec 2009

Ak je pozitívny ster na streptokoka sk.B tak sa musí podať pred pôrodom infúzia s antibiotikami. Vraj streptokok neškodí žene, nerobí žiadnu neplechu, je súčasťou flóry, nie každej, ale väčšinou áno. Takže žene neškodí, ale pri pôrode pri prechode bábätka pôrodnými cestami sa môže bábätko nakaziť a môžu byť vážne komplikácie. Keď som sa lekára pýtala, že čím to môže byť, povedal, že každé telo reaguje inak a niektoré je citlivejšie a niektoré nie. Takže som s nič nedozvedela.

valria321
8. dec 2009

no ja idem tento tyžden nato tak snad nebudeme mať hm☹

allinka79
8. dec 2009

baby, o polhodku mi prosim pripomente, nech zavolam svojmu gyn. a opytam sa ho na vysledky... 🙂

jaja26
8. dec 2009

allinka, tak sa snaž neležať na chrbáte, mňa vždy keď ležim dlhšie na chrbáte bolia kríže, aj keď som pri monitore-záznamoch ležala na chrbte, tak som sa nemohla postaviť od bolesti krížov. A keď Ti bude tvrdnúť bruško nezabudni predýchavať - nádych nosom, výdych ústami - aby mala maličká dosť vzduchu.
O pol hodinku Ti nepripomeniem zavolať doktorovi, lebo si musím ísť zdriemnuť, som to dnes asi prehnala, po piatich dňoch ležania v nemocnici som moc chodila.
A máš ty ten chlorofil ? Na zastriekanie - urýchlenie hojenia rany po pôrode?

allinka79
8. dec 2009

jaja nemam a ani neviem o tom zeby som mala mat...
na boku nemozem lezat, lebo mala hrozne kope a vrti sa a to boli...

jaja26
8. dec 2009

tak čo Allinka, volala si svojmu gynekologovi kvôli výsledkom steru? 😉

ivana2301
8. dec 2009

Ahojte babenky, jaja - doktorka my povedala,že akonáhle my začnú pravidelné kontrakcie,alebo odtečie plodová voda,treba ihneď ísť do pôrodnice.Kontrakcie v 5 minut.intervaloch ked budú,to už je neskoro..takže treba ísť hned.(v teh.knižke to mám označené červeným perom že skrining vyšiel pozitívne..) valria-test na streptokoka sa robý okolo 36 tt..(aj ty čakáš dievčatko-teda... to tu je riadny babinec,máš už aj meno vybraté??) babky,ja som ani nepočula, že potrebujem chlorofil-to sa používa no hojenie rán-odspodu?? 😕 Ináč ani ja nemôžem spať vôbec na chrbte-bolia ma príšerne kríže...Babatko je uložené vpravo.Ja ležím bud na jednom boku alebo na druhom.Myslíte,že ked ležím na pravom boku že môžem babatku neako ublížiť-ked onomá chrbátik vpravo?Neviem mám taký zvláštny pocit...A dnes my je akosi divne-hrozne ťažko sa my dýcha...Zajtra idem na CTG-záznam tak uvidíme,lebo ako som prišla z mesta,maličkej sa akosi nechce kopkať...

ivana2301
8. dec 2009

jaja - ty zháňaš monitor dychu?Kukni na modrom konikovi- bazar- baby monitory - monitor dychu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre