Pripútanie sa vo vozidle. Od ktorého mesiaca nemusím byť pripútaná?

vanili
20. nov 2006

Ahojte tehulky,

chcem sa opýtať, či viete od ktorého mesiaca už nemusí byť tehotná žena pripútaná vo vozidle. ďakujem za Vaše odpovede

prasiatko30
7. máj 2009

hej potvrdenie od doktora ti zachrani zivot a ten airbag co nosis tie posledne mesiace so sebou asi tiez - to je taka hovadzina ze sa mi o tom uz ani pisat nechce - inaksie v tom videu ta zenska si pretiahne ten pas presne cez prostriedok brucha - no pokial nema niekto ani tolko inteligencie aby si trochu brusku nadvihol a supol si ho trosku popod brucha no co uz ocakavat - len jazdite bez priputania ved to je zdrave, vsak na to mate aj potvrdenie od lekara 🙄

mami.sk
12. máj 2009

ja som sa v tehotenstve priputavala vzdy a soferovala som kazdy den do prace 40 km tam a 40 spat. pas ma nijako neobmedzoval 😉 da sa predsa vyskovo nastavit tak ako tehulka potrebuje 😉
radsej byt priputana ako vyletiet z auta 😝 po cestach dnes jazdi strasne vela sialencov 😝

ukulela
20. apr 2014

baby, nechce sa mi kupovat besafe - nemate nejaku fintu na jeho usitie? mozno strih? alebo sa spolahnem na intuiciu a dako sa pomeriam🙂 lebo 40 eciek zasedacku s uchom (a vudela som aj 80 za vankusik) sa mi ozaj zda vela - hadam radsej kupim daky patent, alebo jednoducho suchy zips ... len nemam predstavu o rozmeroch. tak ak mate daco take doma, odmerajte, pls, a hodte rozmery. vdaka.

henikav
20. apr 2014

@ukulela nespoliehala by som sa na bezpecnost niecoho doma siteho, to je moj nazor, ak silou mocou chces, radsej by som teda kupila spod ruky, nieco co je odskusane v crashtestoch...
K priputavaniu sa dodam len tolko, ja som mala fakt obrovske brucho, nabrala som 40 kil, ledva som sa kotulala a napriek tomu som sa vedela v pohode priputat, cast pasu pod brucho, druha cast ide vrchom. Jazdim opartne, ale ini nie. V den porodu sme stali v meste na semafore, uz blizko nemocnice, dobra viditelnost cista a sucha vozovka a zrazu bum. Zaciatocnicka za volantom si pomylila brzdy s plynom (zial ako vidim aj to je mozne) a napalila to do nas tak, ze zostalo jej auto uplne zakliesnene v nasom, nedali sa odpojit. Som celkom rada ze sme boli vsetci priputani. Takze baby musi ci nemusi, v prvom rade sa nepriputavame kvoli tomu, lebo je to prikazane, alebo ze hrozi pokuta, ale aby sme ochranili seba same a nase pokladiky. Ked vidim kolko mladych zivotov uplne zbytocne vyhasne na cestach je mi do placu

ynett
20. apr 2014

@ukulela ahoj, ja sa pripútavam stále normálnym pásom a nerobí mi to žiadny problém, ani ma netlačí pás. asi nemám veľké brucho alebo čo. Ale čítala som, že nejakým babám poradili, že si majú najprv zapnúť pás, potom si sadnúť na sedadlo a tú vrchnú časť pásu čo ide cez prsia prevliecť tak ako má byť. t.j. sú zapásané len tou vrchnou časťou a na spodnej sedia. takže ich nič netlačí na podbruško. avšak neviem aká je bezpečenosť takéhoto pútania, či ťa to ochráni ak by sa niečo stalo.
tiež si myslím, že niečo doma ušité nebude fungovať, kedže podľa mna pri väčšom trhnutí čo pri nárazoch býva sa to roztrhá.

lucka1987
20. apr 2014

@ukulela
@henikav
@ynett kocky moja vslastna skusenost.. cele tehu som sa priputavala / nechapem matky, co tu pisali, ze automaticky chceli dieta ochranit a tak hned od prvych tyzdnov tehu sa nepriputavali, ze radsej si udru hlavu ako maju dietati v brusku ublizit 😕 /
no k teme... vzdy som si davala makku hunatu deku cez pasy, aby s ami nezadierali, tym som aj " rozlozila" tlaky pasa na brusko.. bolo vtedy sice leto, ked osm bola v poslendom trim, ale bolo mi to pohodlne a citila som sa bezpecne...
par tyzdnov dozadu som nanestatsie mala moznost vyskusat si zazit autonehodu, na mieste spolujazdca, ked sme sa zo zakruty z hodin prekotulali cez strechu do pola.. a poviem vam... ostala som visiet len za ten pas a neviem si predtsvit, zeby ma mal drzat len ten horny cez pleco, to by som asi mala aj horsie poraniena ako vtedy 😕 kedze ten pas ma pekne riadne stiahol a aj ked som bola zo zemou najskor v 180 a potom v 90 stupnovom uhle ani som sa zo sedacky nepohla. takze ked pas, tak aj spodny aj vrchny ... a tiez na usite nahrady by som velky spolah nedavala... predsa len to musi udrzat silu , vahu a to trhnutie...

ynett
20. apr 2014

@lucka1987 no však ako som písala, netuším či to je bezpečné. len to tu baby písali, že im to tak odporúčali🙂 ja sa pripútavam normálnym pásom tak ako vždy. necítim sa nepohodlne, ani ma to netlačí🙂
nikdy ma ani nenapadlo sa nepripútať. i ked môj partner sa stále bojí že mi to tlačí na bruško, ale netlačí, vôbec to necítim🙂 možno to bude tým, že bábo je stále vysoko a tlačí ma skôr pod rebrami ako dolu🙂

ukulela
20. apr 2014

s tym usitim - besafe nenahradza bezpecnostny pas - len zabezpeci jeho posunutie pod brusko - preto som presvedcena, ze sa to da usit lacnejsie, ako za 40 €. ide len o spravny rozmer a pevnu nit a steh. ked sa nan pozriete - je to len podsedak uchyteny patentom za sedacku, ktory ti druhym patentom stiahne pas pod brucho. bezpecnost ako taku zabezpeci len samotny bezpesnostny pas v aute. ale pre babo je dolezite, aby pas netlacil na brucho, ale bol pod nim. sedenie na spodnom pase sa mi zda nebezlecne, resp. neucinne. zatial ma pas tiez netlaci - len casom urcite bude. a soferujem kazdy den -preto sa to pokusam riesit dopredu. okrem besafe modelu som nasla aj iny - ktory sa nezapina medzi nohami, ale na dva jednoduche suche zipsy pri bokoch. http://www.ricobaby.sk/doplnky-k-autosedackam/1... a tiez som nasla len taky podsedak, ktory sa vobec k sedacke neupina, len sa na nom sedi a donho sa zastokne pas http://www.sedakpretehotne.sk/. takze som presvedcena, ze tak, ako som si usila dostatocne pevny potah na rozkladacie zahrazne kreslo, viem usit aj pevny podsedak s pevnym zapinanim, najma ked mam doma dost materialu. stat na to bude ozaj len patent, pripadne cvoky, alebo suchy zips - pre co sa rozhodnem.

henikav
20. apr 2014

@ukulela tak urob ako myslis. Aj ja jazdim denne a vela km, jazdila som do posledneho dna pred porodom a nepotrebovala som nic extra, supla som pas pod brusko a bolo to, nikdy mi nevadil, deti mam tiez naucene na pasy od narodenia. Ale ak myslis ze ti to treba, tak skus usit, ved uvidis ci to bude lepsie 😉

ukulela
20. apr 2014

ve dto, za skusku nic nedam, aspon sa jedno - dve popoludnia prebavim pri siacom stroji, ked to nepojde a pas mi bude vadit, kupim original, ak nebude treba - poradim si bez neho. kazdopadne zdoraznujem aj ja, za ani neuvazujem, ze by som sa nepasala - a krutim hlavou nad mamami, ktore si to v aute trufnu.

sense
20. apr 2014

ked som bola tehu som mala vzdy pas, dalas om si pod brucho a mala som ho ale trosicku povoleny, ale ozaj len malo a hore zacvaknuty stipcom aby sa mi nepritahoval natesno, ale ani aby som ho nemala moc povoleny...par tyzdnov pred porodom sme mali skoro nehodnu, vdaka bohu za chlapove rychle reakcie a dupnutie na brzdu

zuzana723
20. apr 2014

Po skúsenostiach mojej kamarátky s pásom počas tehotenstva, až tak neverím na ich bezpečnosť. Bola pripútaná, vodič do nej vrazil zozadu, pás ju stiahol tak, že malú natlačil do pôrodných ciest. 2,5 mesiaca ležala na rizikovom dolu hlavou a aj tak porodila o 5 týždnov skôr

henikav
20. apr 2014

@zuzana723 a keby nebola priputana? Pasy nie su zazrak, ale mozno im obom zachranili zivoty, aj ked sa dietatko narodilo skor. Keby nebola priputana, pravdepodobne by ju vymrstilo von a boli by obe mrtve.

aliza
20. apr 2014

@zuzana723 ak by vsak priputana nebola, mohla pri naraze o dieta prist. jedna vec je brusko stiahnute pasom a druha priamy, netlmeny naraz.

erika182
20. apr 2014

tehotna netehotna priputana musis byt vzdy. Pri dopravnej nehode je vzdy vacsia pravdepodobnost ze ty i tvoje dieta prezijete ako ked priputana nebudes. pokial sa bojis spodnej casti pasu, ze by mohlo oblizit dietatu, tak existuju na to take podsedaky, kde tuto cast stiahnu bezpecne daleko od bruska

dydi151
2. sep 2014

priputanie urcite ale co taky predny airbag treba ho vypnut ked na prednom sedadle cestuje tehotna ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre