Príznaky tehotenstva alebo PMS?

zuzka1090
10. júl 2018

Ahojte. Asi sa vas to pyta kazdy den tisic bab. Nemozem byt tehotna? 28.juna sme mali s partnerom nechraneny pohlavny styk, podla mojho kalendarika plodne dni. O par dni ma zacali boliet silno prsia, bez podprsenky ani na krok, teraz som odcestovana na dovolenke, moje bolesti sa stupnuju, plus bolesti v podbrusku, co mozem pripisovat aj predmenstruacnemu symptomu. Ale citim sa unavena, malatna, niekedy sa mi len tak zatoci hlava, z nicoho nic sa mi znizi tlak,dnes som v klude lezala a v pravom boku v podbrusku prisla nahla bolest, musela som sa schulit do klbka, bola to silna bolest, ktoru som citila par sekund. Velmi by som si babatko zelala, mozno si namyslam. Mrcha ma prist kazdym dnom, tak som zvedava. Ale vravi sa, ze uhniezdenie vajicka trva 5-10 dni, som v tom rozmedzi. Mohla som to citit? Alebo ide len o prechladenie alebo bliziacu mrchu?

teressa30
10. júl 2018

ahoj 🙂 nooo, to je práve to, že to môže byť aj tehu aj blížiaca sa mrcha... o to viac si to všímaš, keď túžiš po bábätku... ja som už mala takéto príznaky niekoľkokrát a vždy prišla mrcha :D takže sa to naozaj nedá povedať, v každom prípade ti to veľmi prajem... ale ja už na "príznaky" neverím, kým neuvidím dve II :D ale test by ti už mohol ukázať či si tehu, tak ak si máš kde kúpiť, skús 🙂

pralinka99
10. júl 2018

@zuzka1090 ja som mala rovnaké príznaky takže určite môžeš byť tehotná je to pravdepodobne tiež som si myslela ze idú krámy najskôr ale prebiehalo to takmer identicky

zuzka1090
autor
10. júl 2018

@teressa30 dakujem za odpoved. A okrem toho ma boli sija, krize, trosku odpor k jedlu pocitujem, pricom pred menstruaciou by som zjedla tony sladkeho... ale teraz nebyvam hladna, zrazu po par hodinach pride riadny naval hladu, tzv.vlci hlad, ked sa nenajem, mam pocity na zvracanie. Ked sa najem, prejde to... neviem. Sla by som kupit, ale tu kde sme som lekaren bohuzial nevidela, v susednom meste ano. Ale tak, nevyuzila som to. Mozno sa nastvem a zbehnem zajtra.

zuzka1090
autor
10. júl 2018

@pralinka99 bodajby si mala pravdu. Ze ja tu ten test nemam... ☹ ale hadam, co ma byt, pride. Len to riesim skoro, som fajciarka, na dovolenke pri mori, aby som vedela, coho sa vyvarovat.

pralinka99
10. júl 2018

@zuzka1090 ja som tiež fajčila a aj som si vypila keď som ešte nevedela ze som tehotná stále som si myslela ze idú krámy

danajahotkova
10. júl 2018

Tak no čo môžeš robiť? Jedine počkať či príde ms alebo nie

deti95060810
10. júl 2018

hej ,vyzerá to na tehotenstvo...

zuzka1090
autor
10. júl 2018

@danajahotkova jedine počkať,ale viete si predstaviť asi, ake to čakanie je 🙂

zuzka1090
autor
10. júl 2018

@deti95060810 myslite? Viem, ze sa takto prejavuje aj PMS, prechladnutie, kadeco. Ale keby to chcelo byt tehotenstvo. 🙂

shilla23
10. júl 2018

@zuzka1090 pockaj si na MS ak nepride potom testuj aj ked ja mam iny problem 10dni mi meska a test negativny lenze mi sme isli "naplno" a to na zaciatku cyklu a den pred menstruaciou takze ja som komplikovanejsi pripad 😁

suzie28
10. júl 2018

Chod si kúpiť test

dominika_sk
10. júl 2018

Na 50% ano, na 50% nie. Čo mysliš že tu ženske mozgy funguju ako indikatory hcg hormonu ? 😂

janinah
10. júl 2018

nesleduj sa tolko a užívaj si dovolenku,musíš len počkať a potom test

zuzka1090
autor
10. júl 2018

@dominika_sk nie. Slušne sa pytam na nazor žien, ktore už tehotne boli. Fajčim, som na dovolenke, tak si občas aj vypijem. To je všetko. Chcem vedieť, ake to pre ženy bolo.

zuzka1090
autor
10. júl 2018

@suzie28 zajtra skusim najst lekaren.

suzie28
10. júl 2018

@zuzka1090 budeš vedieť na čom si a čo si môžeš dovoliť počas dovolenky . A nie mat stres či môžeš piť a fajčiť ....

shilla23
10. júl 2018

@zuzka1090 ja som fajciarka a moc mi nechutilo fajcit ked som bola prvy krat ale treba byt napozore s alkoholom by som neprehanala ale poznam zeny bohuzial co pili a fajcili jak duhy ked nevedeli ze su v tom a narodili sa im zdrave deticky no radsej by som to neprehanala

bodka13
10. júl 2018

Dnes je 10.7....prešlo iba 12 dní od nechráneneho styku ... mne to na príznaky tehotenstva príde veľmi krátka doba , ale tak každé telo reaguje inak

zuzka1090
autor
11. júl 2018

@bodka13 tak viete, prave preto, ze neviem ako to byva u inych, som sa chcela informovat. 🙂 mam 27 a po dietati velmi tuzim. S priatelom mavame nechraneny sex vzdy, nepouzivame ochranu, ale 28.ho uslo. Preto som uviedla tento datum. Ale mozno je tu moznost, ze si namyslam, ta byva asi najcastejsia.

bibaku
11. júl 2018

@zuzka1090 mala som to podobne dokonca aj chute a podobne ale skorej som sa modlila nech tehotna nie som.. Vcera som bola u lekara a povedal ze sliznica je vysoka ze o par dni pridu ze to bol len vykyv hormonov

zuzka1090
autor
11. júl 2018

Zistila som, ze lekaren tu nie je. Pytala som sa miestnych. Ze az o par km v dalsom meste, drahy odmieta so mnou ist. Tak vydrzat, pockat a uvidi sa...

shilla23
11. júl 2018

@zuzka1090 ja som skoro to iste co ty akurat mne meska uz .. ale este je skoro takze aj tak by ti mozno ani neukazalo

zuzka1090
autor
13. júl 2018

@shilla23 menstruacia mi meska 2 den, robila som si test, je negativny. Asi prilisne sledovanie a zmena prostredia spravili svoje... ale uz sme sa s priatelom zacali tesit. 🙂

nana8989
13. júl 2018

no s tým alkoholom to bolo aj u mňa veselé... vo februári som ani len nedúfala, že nám to mohlo vyjsť a tak sme mali na konci februára také stretko s mužovým bratrancom a poriadne sme to roztočili, bolo mi príšerne zle ešte tri dni po tom, ale pripisovala som to tomu alkoholu a že som bola unavená a tak... po troch dňoch mi to nedalo tak som si urobila test a boli tam dve čiarky (presne týžden pred vynechaním MS) ... skoro som odpadla, lebo som to zrovna ten mesiac vôbec nečakala... a tou žúrkou sa aj začalo moje vracanie až do 12tt :D

shilla23
13. júl 2018

@zuzka1090 este nic nieje stratene .. ja meskam 12dni a doktorka mi dala termin az 26 keby nahodou to bolo tehotenstvo a popritom mi pred tromi dnami vyssiel negativny test ten najcitlivejsi digitalny.. bohvie mozno zhoda nahod a len hormony rozhadzane alebo co.. prsia mam naliate bolia ma 5dni som chodila nafucana ako keby som mala zajtra rodit a inak uz nic..

shilla23
13. júl 2018

@zuzka1090 este je mozne ze sme mali ovulku posunutu kedze ja si to vobec nesledujem.. ani sme sa nesnazili len priatelovi asi schvalne dva krat uslo a z toho raz bol den dva pred menstruaciou ktora nakoniec ani nedosla .. nevien

zuzka1090
autor
13. júl 2018

@shilla23 pozrela som sa teraz na test. Zhora ked pozriem, nevidim druhu ciarku, biely je. Pozriem zboku a vidim sa tam nieco rysovat... mozno duch, mozno si namyslam. Ja uz fakt neviem. 😀 asi si namyslam. Mala by som sa upokojit a pockat

zuzka1090
autor
13. júl 2018

@shilla23 ci to ta druha ciarka je tam vzdy, co? 😀 som strasnaaaa

zuzka1090
autor
13. júl 2018

@nana8989 😀 aj tak sa da. 😀 ja sa asi prilis sledujem a velmi dufam 😀

shilla23
13. júl 2018

@zuzka1090 pocuvaj odfot a posli sem ja mam zas iny ploblem robila som si vtedy ten digitalny a mam tam obrys pluska citala som ze to tam nema byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre