Problém u gynekológa a poisťovňa

ajsenz
27. dec 2012

Ahojte. Mám otázku. Mala som lekára v LV odkedy som zistila že som tehotná, ale veľa som platila a proste prístup bol na p__. Len mi lekár dal podpísať zmluvu o čom sa mi nezmienil takže do 9marca 2013 nemůže ma odhlásiť z poisťovne. Odišla som od neho do Partizánskeho a tam som chodila. Sestrička mi povedala že je to v poriadku a že môžem tam chodiť aj keď ma nezapísali. U nich mi robili aj tripple testy aj všetko ale posielali to do LV k lekárovi u ktorého som zaevidovaná ako ,,tá od ktorej dostáva cez poisťovňu keš,,.
Už od 16tt som ale tam nebola.Myslím u toho v Leviciach, ani v 20tt na meraniach ani na ničom, volať im že sa chcem prehlásiť to akoby som hrach na stenu hádzala, sestrička je nepríjemná a lekár proste hnusí sa mi a neviem si predstaviť že by ma mal pozerať na koze... Myslíte že by som mohla mať nejaký problém ak proste k nim nebudem chodiť a len v marci im zavolám že nech ma už prehlásia???
Neberte to ako nezodpovedné ale oni ma vôbec nepočúvajú... však debil lekár mi v 11+2 povedal že čakám dievča.... a to sú ešte pohl. orgány skryté.. takže tak. Ďakujem za rady len chcem vedieť či to nebude trestné alebo niečo, lebo do Partizánskeho idem aj na cukor aj na všetky testy. Aj do poradne tam chodím.Ďakujem

ajsenz
autor
27. dec 2012

@sisaha no akurát volám sestričke do toho partizánskeho či by to vedela poslať ona lekárovi lebo aj minule mi povedala že to kľudne pošle ale vtedy som to riešila sama.

sisaha
27. dec 2012

@ajsenz on za teba pobera ako za tehotnu nemale peniaze, preto ti hovori hluposti.

ajsenz
autor
27. dec 2012

@sisaha však asi áno 😒 hajzel

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz aby sopm to zhrnula, musis byt u povodneho lekara pol roka od datumu, kedy si podpisala zmluvu.kopiu by si mala mat doma..............takze po pol roku od toho datumu si zbehni k lekaropvi, ku ktoremu chces chodit, podpis s nim novu zmluvu a ostatne si uz vyriesia oni medzi sebou, k tomu staremu nemusis ist.......ak nemas problem s tym,. ze tento novy lekar sa o teba stara, aj ked za teba nedostava prachy a berie Ta ako samoplatcu, tak je to v poriadku, chodievaj dalej k nemu a povodneho uz vobec nemusis riesit

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt on mi žiadny papier nedal, jediné čo mi dal je tehu knižka aj to 12 eur ako pre mňa som platila.

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz za knizku 12 EUR?...zaujimavy lekar.........co na to Tvoja poistovna?

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt tak moja poisťovna na to nič..vieš ja som predtým ku gyn.nechodila. Len v 14 rokoch skrz antikoncepciu lebo som hrala profesionálne volejbal a nechodila mi a keď chodila tak všelijako. Ale to som chodila k mamininej ale tá ma vyradila z evidencie pred rokom.

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt 12eur odo mňa vypýtali za zmeranie tlaku, odváženie, nadiktovanie údajov o menzese, o mne a za odber krvi.

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz ak mas potvrdenie na tych 12 EUR za knizku, skus to odniest do Tvojej poistovne, nech Ti to preplatia🙂

sashabb
27. dec 2012

Nepočula som o tej podmienke pol roka, ale napadlo ma @ajsenz ty si u toho Dr. bola 1x toho 28.sept. keď si podpisala tu
zmluvu alebo si k nemu chodila už predtym?

aduskatt
27. dec 2012

@sashabb ta podmienka je v zakone

sashabb
27. dec 2012

@aduskatt jasne v pohode 😉

senoble
27. dec 2012

@ajsenz .....necitala som cele.....pred 8 rokmi som sa prihlasila k dr v meste kde som studovala,mala som rizikove tehotenstvo a nebolo vhodne cestovat na kontrolu k nej,sama mi navrhla aby som si nasla ineho dr v mojom meste a ze niak to odovodni ze som po troch mesiacoch zmenila dr z zdravotnych dovodov

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt všetky potvrdenia mám v peňaženke za každé jedno vyšetrenie.
@sashabb u neho som bola 30.8 keď ma pozrel či som tehotná, potom 28.9 keď som to podpisovala a dal mi knižku, a ešte 26.11 to som už 3x tam šla že chcem odísť a i keď som jej hovorila že tripple testy mi už robil lekár v PE robil mi ich debil zas..a to som tam bola naposledy...bábatko on videl naposledy v 11týždni..a na testoch som bola v 16tt a ani ma nepozeral, vobec ho nezaujímalo čo sa s dieťatom za tých 6 týždňov deje, a dokonca ani doteraz sa mi neozvali a to končím 22tt.

ajsenz
autor
27. dec 2012

@senoble ten moj chuj mi povedal že však to neni až tak ďaleko nech ma vozí na vyšetrenia partner.. 😀 takže asi tak..

maznacik007
27. dec 2012

lekara nemozes zmenit skor ako v marci..... kedze v septembri si podpisala zmluvu s lekarom ta plati od oktobra lebo sa rata cely mesiac.... to ze lekar to dal az 9 oktobra je ok on ma lehotu dokedy to musi dat poistovni
a ty mozes zmenit lekara az po 6 mesiacoch cize najskor od aprila 2013....
neviem podla mna si to treba riadne rozmysliet kam sa prihlasis na gyn ci k obvodnemu lebo proste tato podmienka v zakone je....
teraz nenarobis s tym nic... podla mna mas velke stastie na toho druheho lekara.. ze ta vobec zobral a robi ti vysetrenia... maximalne by si mozno mohla skusit poziadat tvoju zdravotnu poistovnu o zmenu gyn skor ako o pol roka kedze musis daleko dochadzat atd... ale toto si musis vybavit sama na poistovni ty... lebo je to vynimka...

ajsenz
autor
27. dec 2012

@maznacik007 mne ešte sestrička u toho z levíc navrhla že možem chodiť k nemu ale oni ma vedia vyradiť z evidencie až v marci. Ale nakoniec po týždni akoby zázrakom názor zmenila a stým že sa to nedá....
Ale ja seriem na nich , všetko budem riešiť už cez toho v Partizánskom, lebo všetky doklady a spisy o vyšetreniach mám.
A neviem ktorej matke by sa páčil doktor ktorí vás zavádza a po XY ročnej praxi vám povie že v 11tt on už vie aké pohlavie to bude... a to mal zariadenie z roku pána..a na veľký ultrazvuk by som aj tak musela chodiť na opačnú stranu mesta.. čiže ďalšia nevýhoda....

sashabb
27. dec 2012

@ajsenz ja by som to skusila poriešiť priamo s poisťovňou. Ak sa ti dá, behni si tam osobne a popýtaj sa, čo a ako. Tam ti budu najlepšie vedieť povedať. Možno je aj nejaká výnimka, že by si mohla prestúpiť skôr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre