Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
15. aug 2009

ja som tam tiež prispela, až ma dvíhalo zo stoličky. Mám sa fajn, konečne kľud, ale teraz vybavujem doklady, takže okolo toho sú behačky...
cycusha... ináč ja viem čo to je, mám prasknutú platničku a niekedy mám otrasné bolesti, no už dlho nič. Ale teraz už niekoľko dní mi trpne stehno tak, že si ho vôbec necítim a v noci ma budia bolesti. Okrem toho mi puchnú nohy a stále mávam závrate. Bola som včera u dr., ale všetko si len pozapisoval a poslal ma k neurologičke. Tá mi s tým nemôže robiť aj tak nič, lebo obstreky ani tabletky nemôžem.

garicka a tebe to už doma nešibká? nechytáš sa aj ty na dovču?

garicka
15. aug 2009

mne už riadne šibe.... preto občas vyrazím mimo domu. včera sme šli do Trebišova a dnes sme sa vrátili. som na rizikovom tak moc behať nemôžem, tiež som po serkláži ako bola mirka, ja som bola týždeň pred ňou. ale už mi treba začať písať diplomovku lebo asi ku koncu tehu to nebudem tak dobre zvládať, takže to už teraz budú dni ubiehať rýchlejšie.

akurát ma bolí chrbát a dnes ma "sprdol" mužíček že zabúdam 😅 . nech si zvyká.... ale pozerám že ty to máš s chrbticou - platničkami - horšie... a do februára ďaleko... ale možno zasa na dlhšiu dobu zmiznú a bude ti fajn. 🙂

cycusha
15. aug 2009

andrejuska..diky aj som si myslela ze stym asi nic nesprawim ale uz mi je nekedy aj do placu ked si idem sadnut alebo uz aj ked lezim☹ dufam ze mi to prejde ked porodim .. ale to je ece daleko ☹

andrejusa
15. aug 2009

juuj no neviem. Tie bolesti väčšinou zmiznú po obstrekoch a tie teraz nemôžem ani nechcem. A to ešte nemám žiadnu záťaž... myslela som si, že budem na rizikovom s krčkom, ale teraz to vyzerá že s niečím celkom iným. My sme na svadobnú cestu nikam ani nešli, lebo drahý musí makať, majú málo zákaziek, tak si musí udržať flek. Možno neskôr. Na tom rizikovom si už mala aj kontrolu?

garicka
15. aug 2009

kontrola nebola a dúfam že ani nebude, ale snažím sa byť doma, ale mám v papieroch uvedené 2 adresy, takže.... môžem sa vyhovoriť ak ma náhoduo budú hľadať tuto tak poviem že som bola tamto a v záhrade a nebolo počuť zvonček a nekážu mi nič... aspoň dúfam... 😀 resp. nejakého dokiho si na ten čas vybavím lebo cez deň mám byť doma do 10.00 a potom od 12.00 do 14.00 a potom už podľa mňa po 17.00 nechodia na kontroly.... (dúfam že si sa z toho vysomárila 😅 )

andrejusa
15. aug 2009

ale vysomárila som sa, neboj. Budeš tu zajtra? teraz už idem k tv, drahý ma už hreší že som tu dlho, tak paaaaa

garicka
15. aug 2009

budem tu, papa a dobrú nocku

zazalienka
15. aug 2009

halooo, je tu niekto?

ivkaivka
15. aug 2009

garicka s diplomovkou nezavidim. Ja som bola na pokraji nervoveho zrutenia. Drzim palce a prejem obrovsky kopec nervov a energie-budes to urcite potrebovat

garicka
16. aug 2009

čaute babenky,
je tu niekto?? iak vonku zasa riadny hic.... 😝

ivka
to teda budem potrebovať, a myslím že hlavne pevné nervy ten, kto bude strážiť malého 😀

ivkaivka
16. aug 2009

garicka, aj u nas his a ma byt cely tyzden, neviem ako to vydrzim. O maleho sa hadam postara manzel 😀

garicka
16. aug 2009

ahojte dievčatá,

nejako som sa teraz naľakala lebo som bola na vecku a na nohavičkách som si našla tmavo hnedú škvrnu... ☹ hneď sme prišli od otca domov a vzala som 2 ascorutiny a ležím, dúfam že už nebudem špiniť, ráno uvidím. držte mi palce

alexandrah
16. aug 2009

ahojte kocky, o akych diplomkach to pisete? garicka, ty teraz pises diplomovku? a ivka? ja som moju napisla za cca do 2 tyzdnov, vedela som, ze profaci na to aj tak kaslu, a moc to necitaju, aj tak som mala potom z obhajoby 1 ... to iste rigorozna praca ... aj ked mi trvalo roky, kym som sa k tomu odhodlala, ale potom som to uz napisane mala rychlo ... ale to som mala vyhodu, ze som pisala to, co robim, takze o tom aj tak nik nevedel tolko co ja ...

garicka
16. aug 2009

ja teraz končím Mgr. a mám tému miera vedomostí o drogách na stredných školách....

garicka
16. aug 2009

na Bc. keď som písala bakalárku tak som ju len tak spískala za cca 2-3 týždne ale vtedy som akurát mala skoro týždeň v kuse horúčky, tak sa chcem teraz tým stresom vyhnúť.... ale tak sa mi do toho nechce púšťať.... 😖

tami_tami
16. aug 2009

garicka ja som mala tiez v plane pisat cez prazdniny ale nevydalo 😅 ale ja teoreticku cast vlastne mam a vzhladom k teme mozem robit prakticku len cez skolsky rok...tak zacnem od septembra
kolko uz mas?

alexandrah
16. aug 2009

tak to drzim palce!!! to horsie su statnice, nie? diplomku, ak mas ok veduceho, tak urobis, neboj!!! hlavne je aj tak ju obhajit, u nas to kolkokrat ani necitali, ked som kukala ten posudok, oponent okopiroval od konzultanta, a ani nepodpisal, iba ze je tam obsah, prva, druha kapitola ... o tom a o tom ... a na obhajobe sa ma aj tak pytal uplne mimo mísu ... skoro ma porazilo ... nastastie to zachranoval konzultant ... nestresuj viac, ako je treba, hlavne je babo ... a co statnice?? neprelozis si ich?

garicka
16. aug 2009

pri obhajobe na Bc. - tak to bola taká obhajoba že malina, mala som koncepcie výchovy a vzdelávania od r. 89 až po súčasnosť a pýtali sa ma na to aké mali ľudia v minulosti vedomosti a či je tá koncepcia potrebná.

ani neviem ako som zmákla štátnice ale to bol super pocit keď že moja dovča pred nimi bola úbohá viac som bola v robote ako sa učila doma. a po štátniciach som bola až do siedmej v práci ☹

štátnice nechcem už prekladať aj tak budú až na druhý rok v máji, tak to musím nejako zvládnuť, však sa učím na skúšky tak musím to využiť a užiť si materskú s drobcom

miumia
16. aug 2009

ahojte aj ja sa pridavam 🙂
som tehu le par tyzdnov a uz panikarim.. mam bolesti v podbrusku, krce a miesto rannej nevolnosti prezivat vecernu a hlavne nocnu. A co sa tyka tehu unavy,mne saskor prejavuje nespavost, mozno aj tym ze mam v noci najvacsie krce no napriek prebdenej noci vstavam o 6 rano..
Zajtra idem na ultrazvuk hoci pochybujem ze uz nieco bude vidiet kedze som sa o svojom tehotenstve dozvedela 3 dni pred ocakavanou menstruaciou, na gynekologii ma samozrejme vysmiali ze to este nepoculi ale co uz ako prvy krat tehotna som tam logicky bezala hned po 4 pozitivnych testoch.. Teraz kazdy den dufam nech tie krce prejdu ale zreme som naivka no co uz..
Ozaj otehotnela som hned po vysadeni antikoncepcie teda hned prvy cyklus a "normalna" menstruacia sa nedostavila, stihla som len prvu ovulaciu takze vraj v takychto pripadoch sa vacsinou jenda o viacpocetne tehotenstvo.
Ked citam to co pisem mam pocit ze ide o niekoho ineho, tazko sa uvedomuje tehotenstvo 🙂

garicka
16. aug 2009

ahojky miumia

vítam ťa pri nás 🙂 v ktorom tt si?

alexandrah
16. aug 2009

garicka - tak to aj pracujes, to je tazke ... ale drzim palce, aby si to zvladla!!!!! 😎

garicka
16. aug 2009

alex
teraz už nepracujem ☹ som na rizikovom od konca apríla, a ak 30. aprílu som mala dostať výpoveď (kvôli škole, nezáležalo že tam robím takmer 3 roky, nechali si tam baby ktoré do školy nechodia ale boli tam len pol roka ) ale 27.4. som šla na rizikové, tak dúfam že ma ešte vedú pod firmou lebo na úrade práce mi povedali že pokým som PN tak sa nemôžem ísť hlásiť

miumia
16. aug 2009

dakujem pekne 🙂 ja ani neviem doktor povedal ze to moze byt 2 až 4 tt ale este ieje ic vidiet takze musime cakat, no mne to pride ako vecnost...!!! plus mam obavy asi ako kazda jedna z mimomatericoveho tehotenstva kedze vsade pisae priznaky su tak podobne tehu priznakom ze je to na zblaznenie..no ved uvidime dufam ze bude vsetko ok...
ty si v ktorom tt? citis sa dobre?

garicka
16. aug 2009

miumia

ja som tiež mala na začiatku kŕče a to v čase kedy som mala dostať mrchu a boli neskutočné, to ti poviem. inak nevoľnosti som nemala len zo začiatku som sa cítila mierne zle 😖 . a potom už som bola doma, takže žiadne cestovanie autobusom znamenalo pre mňa žiadne nevoľnosti lebo som bola v kľude.

ja som bola u dokiho tak v cca 4 tt tehu a tiež na utz nebolo vidieť nič okrem malej škvrnky. dal ti lekár nejaké lieky? mne dal doki na kŕče BUSCOPAN, tak sa skús na neho opýtať svojho lekára.

vydrž do zatra na utz možno už niečo uvidíte 🙂

miumia
16. aug 2009

no ja uz mam krce tyzden tak uvidime ci to prejde alebo taham az do 6 mesiaca 🙂
este mi nedal ziadne lieky musim sa na to opytat snad to pomoze..

ty si na rizikovom? od kedy a preco? v ktorom si tt?
prepac mam kopec otazok nicomu nerozumiem, teme tehotenstvo som sa nikdy nevenovala a ak som nieco pocula tak jednym uchom dnu druhym von ved na co aj ked to moje tehu ma cas... haha

garicka
16. aug 2009

jop som na rizikovom a začíname 6.mesiac - 22tt. akurát dnes som taká vystrašená lebo už cez 6 týždne som nemal žiadne krvavé špinenie a až dnes večer. ale drobec zatiaľ kope, asi sa ráno spojim s mojim dokim. som na rizikovom pretože som minulý rok bola na konizácia, tá nedopadla dobre a musela som ísť na amputáciu krčka, a pred mesiacom som bola na serkláži - zošitie krčka, aby sa mi krčok skôr neotovoril a neprišla som o mimi, resp. nemala predčasný pôrod.

pozerám že bývaš v KE, ak môžem byť zvedavá koľko máš rokov? ja mám 29. 🙂 a kedy si bola u svojho lekára?

garicka
16. aug 2009

inak ja som mala také kŕče ako pred mrchou a trvali mi asi tak 2-3 týždne. to mi vraveli že sa maternica začína prispôsobovať telu, neboj tie kŕče zmiznú. aj keď občas sa ešte objavia 😉

miumia
16. aug 2009

aha no to mas uz lepsie ako ja... 6 mesiac je uz len kusok 🙂
mam 23 rokov a u lekara som bola minuly tyzden v pondelok od vtedy mam krce a bezradne cakam a sledujem sa 🙂

garicka
16. aug 2009

baby idem ľahnúť, dúfam že zajtra sa vám ozvem, držte mi palčeky 😨

garicka
16. aug 2009

a chodíš k lekárovi do KE?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre