Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
24. apr 2010

mimi to je divne lebo tehotne sa vysetruju od urcitehi stadia len po brusku..zbitra ti moze orbit len mierne nie uplne zasunutou sondou..a aj to len pri podozreni na placentu praeviu....
inak sa robi soni uz len po brusku..to mas divneho lekara v zivote som nevidla aby v takom satdiu ako si ty vysetroival sonom zo spodu...nemas vcetsnu placentu vsak?

certica ine je mat bracek a aine je mat vlastne am at zanho zodpovednost....pokial vyslovene nechcet babtko urcite by ste mali pouzivat ichranu..a nie ze hop alebo trop a este k tomu ze ked mas nepravidelny cyklus tak nikdy nemoze vypocitat kedy mas ovulaciu....

mimi21mimi
24. apr 2010

Dugyna, pokial viem tak placentu mam v poriadku a nemam s nou ziaden problem. No uvidime, ako bude vysetrovat na dalsej poradni....

ivka225
24. apr 2010

Kto sa tu obával nervozity? Ja som nervózna neustále a myslím, že aj každá z nás čo nás to čaká po prvý raz.

mimi21mimi
24. apr 2010

Ja som nervozna hlavne v noci, ked sa zacinam budit na to, ze ma brusko tlaci alebo mala kope 😀 aaaa nie a nie spat, neviem si predstavit, co to bude nasledujuce tyzdne.

dugyna
24. apr 2010

mimi no tak potom uz vobec nechapem preco ta ten dotycny vysetruje zo spodu..sono sa robi na brusku...
aj ked si to hodis do googla tak ti to tam urcite vyhodi.,..zvlatsyn ten tvoj doktor...

ivka..ja urcite prudsie reagujem a rychlesjie sa rizculim ako pre tehu

zuzanockamt
24. apr 2010

vaginalne sono sa moze pouzit aj pri merani krcka maternice

mimi21mimi
24. apr 2010

Hmmm tak som z toho dost mimo.... ja som sa k tomuto doktorovi dala preradit po zlej skusenosti s tym predoslym. Chodi k nemu aj moja mama a nikdy si nestazovala, babo je zatial v poriadku, takze snad to tak bude az do porodu. 😖

miska1981
24. apr 2010

ahoojte tak ja len na skok, idem z CTG uz druhykrat za tri dni, aj za dva idem na kontrolne, nic mi nepovedali, tak som nervozna ze co sa deje ☹

neviete co znamena: sporadicke akceleracie, iba 3 lahke variabilne deceleracie tvaru spike, FHR: 135/min.
nikde som sa nedocitala....uz druhy den nespim, na pokoji mi to moc neprida
😒

miska1981
24. apr 2010

tak sa lucim drzte mi palce...ak viete nieco o tom co som napisala, napiste, citam vas cez tel.aj ked prispievat sa mi neda, krasny vikend tehulky, maminky 🙂

vejula
24. apr 2010

miška tak s týmto ti fakt neporadím, snad dugy bude vedieť 😉

inač dnes je krásne ideme kuknuť s malým von 😵

dugyna
24. apr 2010

miska klud nestresuj sa..ide o kontrolu ci sa nieco nezhorsilo...
akceleracia adeceleracie su zmeny frekvecnie oziev plodu a hovoria o jeho stave....
tak ako ked sleduje dr na sono piretoky tak aj tot ma podobyn vyznam..a u teba chcu lne skontrolovat ci je vsetko dalej ako ma byta preto ides na CTG skor... to je take nieco ako ked maminke na sone pri zistovani pritokov zistaia ze hodnoty su hranicne objednaju si ju o 2-3 dni opat..aby zitsili ci je vsetko ok alebo zhorsilo zlessilo alebo ostalo rovnako...ptietoky hovoria o okyslicenosti babatko-ak by boli zle vyvola sa porod...
a CTG ma podobny vyznam...
ide o to ze akceleracie -je zrychlenie frekvecnie sa povazuju za znak dostatocnej rezervy plodu a ze ma polod dorby stav plodu..
ak su akceleracie striedane deceleraciami/spomalenie oziev plodu/ povazuje sa to nepriaznivy znak pri kompresii-stlaceni pupocnika
ti tvoje spike deceleracie.ak su sporadickea vyskytuju sa nazavisle od kontrakcii sa vyskytuju len pri kratkodobom stlaceni upupocnika hlavne pri pohyboch babatka
predpokladam teda ze ty si este kontrakcie nemala..takze ide o podobny vyznam opakovaneho vystrenia ako som hore spominala pri tych piretokoch,,,,
ono CTG sluzi aj na pripadne zistenie omotania pupocnika u deticiek.....a proste jeho okyslicenie...

takze Miksa tvoji lekari len spravili dobre ze ta objednali opat na CTG

estterka
24. apr 2010

ahojte,tym vaginalnym sonom sa meria krcok a sleduje pripadne skracovanie a myslim si,ze ked je nutne to skontrolovat,tak sa to moze aj v neskorsom stadiu tehotenstva. mne kvoly kontrakciam to budu kontrolovat uz stale,ci sa neskracuje krcok a nie je riziko predcasneho porodu.

dugyna
24. apr 2010

mimi estterka ano kontroluje sa krcok...ale nie cele tehu a pokial mimi nema prblemy tak to nie je obodstanene...

elko69
24. apr 2010

dobry vecer babulky,dnes som cely den nebola doma tak s ami nedalo pripojit ani...dnes som taka unavena ze asi len zalahnem a spim,dnes som doma uplne sama,drahy siel na nocnu takze asi budem haji trosku po svetle :D

dugy ty si tu taka nasa doktorka poradkyna,ty vsetko vies...to je super...pocuj aj ty mavas take jak keby pichanie sem tam v lavo dole?pocula som to od viacerych tehuliek zevraj ich tam popichava,myslis ze to moze byt tym ze sa maly nejako otaca a tlaci mi tam na nieco??lebo na zaciatku som iba mala take pichanie a teraz pred dvoma dnami sa mi to zase stalo...

mimi21mimi
24. apr 2010

Dugy,,,,, aaa vy uz mate meno vybrane? 🙂 Ako som si vsimla.

dugyna
24. apr 2010

hej mimi uz sme sa rozhodli..to bolo vtedy co som ti nenapisala 😉

elko moze byt..nevala sa ti vted ymaly po mechuri? ja mavam rozne zvlastne pocity ed sa nasa princeznicka polohuje...
od takych akoby ti od pupka az k vyusteniue mocovej rury niekto tahal spagatik....a obcas mavam aj pichanie a niekdy tupu boleste-ani nie ze bolest len taky tlak
takze elko myslim ze je to v pohode...v poslednej dobe mavam pichanie ked idem rychlajie/volakedy som tak chodila pre tehu normalne / a pritom ropravam...

ja vam rada kocky poradim ak mozem ...lebo viem ze jto neprijemne ak vam dr nic nepovei a neviete na com ste..a este mu podpisete informovany suhlas...

elko69
24. apr 2010

dugy no mna to tiez zacalo pichat ked som sla trosku rychlejsie tak sa asi maly prejavil ze MAMA STOJ!! 🙂 hehe jako lekar ma upozornil ze v tehu mozem pocitovat rozne bolesti a tlacenia len pokial nejde o nejake silne krce a krvacanie nemalo by to znamenat nic zle....to asi kazda s ateraz bojime co moze co znamenat a este k tomu ked sme 1.krat tehulky niektore tak asi duplom..mna vcera asi nejako maly tlacil az tak hore pri hrudniku,sa mi zle dychalo,asi uz je moc velky ...

dugyna
24. apr 2010

elko presne to robi moja..mama stoj.,..ono totiz nesmieme zabudat ze musiem dychat aj za deti..a ked kecame arychlo kracame tak spotrebujeme viacej...
takze vzdy ked pomalim tak je to v poho
to ti lekar dobre povedal...pokial to nie je akutna bolest krce a vytok alebo krv..tak je vsetko ok..a ak citis maleho..inak treba utekat na pohovotost..a radsej vyzerat tam ako blbec..alebo hyterka ale nech je vsetko ok....

no to stym dychanim poznam...niekedy ked si lahnem..musim sa preto podlozit vankusom tym kojeneckym lebo mi je az zle..

lubka89
24. apr 2010

ahojte baby ... mam taky mensi problem :( tvrdne mi brucho a dost casto . co mam robit ?

vefi89
24. apr 2010

lubka asi už len čakať 😅 ukludni sa, oddychuj

lubka89
24. apr 2010

vefi ved ale keby to bolo neako 2 x za den ale to je vkuse :( bolim sa :( aj ty si to mala?

dugyna
24. apr 2010

cau vefi a kde mas foto?a ako maly? ako sa mu dari?

lubka vefi dobre povedala cakat..a len tvrdne alebo mas uz aj kontrakcie..a polodvka? a ako casto ?

dugyna
24. apr 2010

lubka no asi nam pojdes nakoniec mozno aj rodit..si pobalena?
inak kocky prihodte do tasky do porodky nafukovacie koleso..to mam uz od mamiciek..tak sa lesoie sedi ak vas zasivaju zo spodu

mimi21mimi
24. apr 2010

vefi, ten tvoj malicky je naaaaadherne babatko 🙂

elko69
24. apr 2010

dugy no sak uz som si povedala ze kaslat na pracu nech ma aj sefka zvrza ak bude chcet za neskori prichod ale mne je predne moje babetko v brusku takze hend som spomalila a sla osm jak slimak ale pomohlo to trosku to ustupilo ale som sa aj zlakla veru....ja si tiez myslim ze keby sa mi nieco nezdalo hned bezim ale teda hovorim maly je aktivny teraz dstatocne,som aj videjko natocila pre svokru jej poslem do anglicka nech vidi akeho ma aktivneho vnuka ked tu nemoze byt aspon na videu nech to vidi....

lubka no asi len uz cakat... 🙂 😉

lubka89
24. apr 2010

no neviem ako to zistim ze mam kontrakcie ? to tvrdnutie je kazdych 10 min :(

lubka89
24. apr 2010

dugy pobalena som 🙂 mam cakat ze ma to chyti ?

elko69
24. apr 2010

iba tvrdnutie alebo aj bolest nejaka aspon mala??

lubka89
24. apr 2010

elko je to aj bolest :( a citim ju hlavne v krizoch :(

dugyna
24. apr 2010

to mas este cas lubka...mm je doma?
tak si chod dat sprchu na uvolnenie a pekne si dychaj..ohol sa zo spodu alebo nech ta oholi mm..skotroluj tasku prihod tam to koleso...a cakaj ze ked toto porodis tak to bude uz kazde 2min..a potom by som az isla

lebo takto by si dlaho cakala navzdychacke sama..lebo mm bude moct byt az ked budes na boxe

nezabudni sobasny list karticku poistenca aobcianky
peniez na poolatok mm pri porode a za epidural

a navrch tasky si daj nocnu koselu do ktorej sa prezlecies ked pridete do nemocky.v tej budes rodit a slapky a uterak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre