Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
26. apr 2010

ja pijem , nejak neregistrujem že by mu to vadilo..nám vadí zase klobása 😀 😀 😀
musím dávať pozor aj na koláče, kvôli obsahu kakaa a podobne, no je toho kopec čo ja nesmiem

barbyes
26. apr 2010

a čo Ti prišlo? ja čakám stále na matrac a set do postieľky, mi to malo prísť v Piatok a nič ☹ tak mrknem ešte dnes do schránky či mi tam náhodou nepribudol lístok na poštu a keď nie tak zajtra napíšem, že kde to mám??

barbyes
26. apr 2010

ja dúfam, že jej kávička nebude vadiť, to je moja droga...musím mať 🙂

vejula
26. apr 2010

no mne detská doktorka naordinovala taku dietu že až... Y ovocia len banán jablko čučoriedky, jogurty len biele, maso len chude nevyprážané, nekorenené...Žiadne strukoviny, pečivo len staršie, nie čerstvé... No a ešte kopec toho. Ked som to počula jak mi dávala do hlavy, no nebolo mi všetko jedno. Teraz si napr mm dáva do hlavy pizzu a ja nemôžem 😠 Takto mi robí chute

vefi89
26. apr 2010

barby, dievčatá nezvyknú mať také problémy s bruškom 😉

rogerka
26. apr 2010

vefi, uz sme sa prebalili a papame 🙂
my sme mali 4,80 asi 3 tyzdne dozadu, teraz neviem, ale riadne je tazka. budem mat svaly ako pepek namornik 🙂

tadotami
26. apr 2010

barby......oblecko na ktore som aj zabudla 🙂 ale hlavne ze doslo 😉

vefi89
26. apr 2010

veji niečo obdobné vravela aj mne...ale keď som sa zamysela, skade si má potom to telo brať ostatné živiny a tak tak som sa vykašlala na diétu a jem skoro všetko okrem nadúvacích, kakaových, makových.
a banány nejedz!!!zapekajú!!!!aj z toho ho môže bruško bolieť

vefi89
26. apr 2010

regi a kolko mala porodnu vahu???my ame teraź uz 6200

tadotami
26. apr 2010

barby....dievcatka od malicka maju vybudovany pud sebazachovy a vedia ze menej je viac a asi aj o liniu hned dbaju 😀 chlapci to do seba natlacia a potom ze maju problemy 🙂 pazravci 😀

rogerka
26. apr 2010

3550 a tusim sme sa prave presradorili...

vefi89
26. apr 2010

tami to si vystihla 😀 😀
regi a to potom nepriberáte málo??? 😕

barbyes
26. apr 2010

mňam, ja by som si tiež dala pizzu, už som tak dlho nemala. ja si neviem predstaviť, že by som nemohla nič jesť. ja asi pôjdem vo vefiných koľajách, v živote som nedržala diétu a neviem si predstaviť, že by som mala začať 😒 veď uvidíme, ak by to malinkej malo robiť zle, ale....

rogerka
26. apr 2010

nie, tak akurat 🙂 to vy sa predbiehate 🙂

barbyes
26. apr 2010

to si pekne napísala tami 🙂

vefi89
26. apr 2010

barby pre dieťa urobíš všetko....prvých pár dní je najhorších. ja som na to išla metódou pokus-omyl...zjedla som pomaranč a čakala son dva dni. keˇžiadna reakcia zjedla som kivi a zasa som čakala 😀 😀

vejula
26. apr 2010

vefi, malý ma velmi riedke hovienko... Určite ho nezapeká, práveže by bolo dobre keby bolo trošku tuhšie... No som zvedavá na najbližšej poradni kolko sme pribrali my... Malý papá tak každé 3-4 hodky tak max 15 minut, ale vyzerá byť stále taký tučnučký tak asi mu to stačí 😉

barbyes
26. apr 2010

baby ja musím ísť, prišiel po mňa muž. tak sa tu majte pekne a zajtra sa vidíme 🙂

rogerka
26. apr 2010

fiha, no mne v nemocnici citrusy uplne zakazali, mozem len banany a tie ja nemozem

tadotami
26. apr 2010

barby mne stale hovorili ze po porode nemozes pomarance,stavy,hento a toto 😠 no take velkeeee 😝 nic mi nebolo.ono co je zakazane aj tak najviac chuti

vejula
26. apr 2010

čaves barby

rogerka mne citrusy tiež zakázali.... Že kvôli alergii.... Ale tak je to asi viacmenej prevencia.

mimi21mimi
26. apr 2010

caaute baby.... u nas to vyzera na burku.... tak zasa nuda doma aaaach jaj.

tadotami
26. apr 2010

mimi ved citim ze z vasej strany sa to taha k nam 😀

mirka12011
26. apr 2010

caute babenky tak postielku uz mame pripravenu este kupit obliecky na vankusik a paplonik a plachtu 😅
ako s lubkou?
no baby vy ste to tu popisali....

mimi21mimi
26. apr 2010

len u nas sa to este zatial nerozbehlo 🙂 Len hodinu uz to vyzera tak, ze bude riadna burka...

tadotami a z ktorej casti NR si? Ja tam mam kopec rodiny v NR a okoli 🙂 🙂

rogerka
26. apr 2010

aj kakao a cokoladu mi zakazali, mne zavislacke. a este 1000 dalsich veci, uz si to vsetko ani nepamatam... keby som sa tym mala riadit, tak jem len ryzu a zemiaky

tadotami
26. apr 2010

rogerka...alebo umres od hladu 😉
mimi....z mestskej casti takze nie priamo z nitry. 😉
mirka....ahoj a pridaj sa v pisani aj ty.mna uzprsty bolia 😀

mirka12011
26. apr 2010

no ja tiez viem ze citrus sa nesmie ani dzus z cutrusov taze tak...
veji to tie fotky co si dala na plochu to pod malym spi havo? jejej ci sa mi to len zda ze tam kukucam tvojho hava...
a pocasie no tak prsat ma celu noc aj zajtra este tak aj tu to dojde..ach ajaj a to na interne zajtra idem...

tadotami
26. apr 2010

baby uz by sa zislo aj veceru navarit a pojde aj dr.house 😀
este dobre ze som sa do tej mojej knizky kukla 😲 ved ja zajtra na sono 😲 och moj boze to tam zajtra bude zase ludi.ale klasika nasej nemocnice.

mimi21mimi
26. apr 2010

tadotami, ked uz je rec o veceri... dala by som si taku dobru domacu pizzu, ale zabudla som kupit kvasnice, takze sa uspokojim s niecim studenym 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre