Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
4. máj 2010

:D miska ty pazrosko hihi ale aj ja ssom hladnejsia ako obycajne ale aj tak som jedla len 2x zatial hihi ale uz pojdem veceru si dat...

miska1981
4. máj 2010

lenocka ako vam to pekne ide, citam, ze ste uz domka, to musi byt pocit, ze malicky je vo vsetkom na teba odkazany, ze si s nim teraz sama a super to zvladate........................................ musis byt nesmierne stastna 🙂

miska1981
4. máj 2010

mirka, ale tak ako citam to co ty zjes za den, ja za pol 🙂
najviac mi bohuzial chuti vecer 😠
kolko ty mas rockov vlastne, lebo som si pozerala tvoje fotky zo svadby, mimochodom bola si rozpravkova nevesta a viac ako 19-20 by som nepovedala 😉 😉

janefonda
4. máj 2010

miska ja som nebola v nemocke... mala som falosne kontrakcie asi take tri hodky, vazne silne, ale po sprche to preslo, tak dalej cakame, kedy pridu skutocne. Ja si uzivam aj poslickov, ale tieto kontrakcie boli zatial to najhorsie 😖
Aj tvoja mala sa teraz hybe nejak pomenej? Lebo moja dlhooo santila a posledne tri dni je taka kludna nejaka. Citit ju citim, len sa tam tolko nevytrca ako predtym. Som si dala prave sladke, tak uvidim ci ju to prebudi 😉

lenocka84
4. máj 2010

miska je to super, maly je uzasnyy
zvladame to paradne, maly ma so mnou trpezlivost 😉

lenocka84
4. máj 2010

jane to co opisujes som mala 4hod pred porodom, sprcha pomohla ale len trosku
a maleho som 2dni pred takmer vobec necitila

mirka12011
4. máj 2010

miska moja mala teda nieje asi hladosko kedy si zapyta vtedy jej dam ale niekedy mam pocit ze jem menej ako ked som nebola tehula hihih
jejej tak mlado vyzeram no mam uz 23 hihihih a dakujem

janefonda
4. máj 2010

Leni no mne po tej sprche uplne presli, cize je to ok. To bolo z piatka na sobotu v noci. Aj krize ma pri tom hrozne boleli no proste parada 😖 ale zasa je dobre. aj ked mna by malicka potesila, keby sa uz pytala na svet...

lenocka84
4. máj 2010

jani ved uz by aj mohla

miska1981
4. máj 2010

jane moja je velmi kludna, aj na CTG mi vraveli, ze sa moc nehybe, jem aj sladke aj hroznovy cukor som si dala, ale teraz, ze je to normalne, ze babatka uz len spinkaju ako by vedeli co ich caka onedlho 🙂
vsetci maju kontrakcie aj ked len slabe a ja nic...

leni to je supis, podla mna vam to velmi pomoze, ze ste sami dvaja hned od zaciatku, mozno tebe by bolo lepsie keby si bola s maminou, ale takto budes rychlo vycvicena budes hned samostatna....to nam potrva dlhsie, kedze moja mamca si planuje zobrat dovolenku ked sa mala narodi, ale tak budem rada, ze pomoze, aj ked urcite nebudem chciet, aby cely den s nami travila, by som zlenivela 😉

lulu4
4. máj 2010

prisla som vas zase na chvilocku kuk 🙂
ahoj Miska, som na teba myslela ze co je s tebou, ci sa nam este ohlasis ako kinderko a vidim ze si stale 2v1...

mirka12011
4. máj 2010

juj miska niekedy sa stane ze zena nic nema a zrazu sup a uz rodi tak snad to bude tvoj pripad....

lulu4
4. máj 2010

normalne mozeme tipovat kto pojde prvy: Miska, Lusa, Jane - ste take tri adeptky na porod, Mirka ty mas este cas 😀

mirka12011
4. máj 2010

ja miske drzim palusky lebo ma najskor termin nech to ma za sebou hihi

mirka12011
4. máj 2010

omg ja drzim kazdej palceky ale miska by mohla uz ist aby jane a lusa mohli ist hned po nej...

carmenn323
4. máj 2010

mirka 4kg hm tak to ja som oproti tebe bomba ja v 22tt som mala podla dokiny brusko na 8mes 😀

mirka12011
4. máj 2010

carmenn plus 4kg k tym 10kg som zle napisala hihihi

janefonda
4. máj 2010

lulu len tipuj 😉 ozaj tu skusku z piatka nakoniec mam, len este to chce konzultovat. No ale som rada, ze o jednu mam menej 🙂

miska podla mna bud rada, ze nic take ako ja nemas. Aspon mas pokoj, a ked to pride budes vediet, ze je to skutocne. Nie ako u mna....

leni no mohla by. To by bolo super mat ju uz pri sebe... 😵

lulu4
4. máj 2010

kde ste vsetko zdrhli, ked pridem ja tak tu zase nikto nie je?

lulu4
4. máj 2010

Jane: tak vidis super, esteze bol taky zhovievavy, asi si tam predsa len nenapisala take blbosti ako si si myslela 😀 ja sa ucim an stvrtok a je toho velmi vela nejde mi to do hlavy a v piatok budem musiet napisat seminarku a 7 stran lebo som stale pocitala s tym ze mam cas cez vikend a prd ved som sa dnes uvedomila ze my ideme na vikend na 70tku gratulovat a vratime sa az v nedelu vecer a v pondelok uz musim ist tu pracu prezentovat... porazi ma asi

janefonda
4. máj 2010

lulu ja som si myslela, ze som mu napisala malo. Co tak teda asi aj je kedze za jedna to nie je 😔 ale na znamkach mne nastastie nezalezi. Inak super, ze pripominas, aj ja musim napisat seminarku na 10 stran, tak to stale odkladam, ale obavam sa, ze pri malej nebudem mat asi vela casu 😅 Tak by som sa do toho mala pustit. A aj ty pekne pis, nech mame pokoj! A cez vikend poriadne oslavte!

lulu4
4. máj 2010

od vcera co som maleho vyvencila v brusku po 4 hodinach v meste nekopkal vobec asi som ho uspala, lebo som citala ze tym pohybom sa dieta uspava ked sme aktivne... a teraz zacal ale tak divne nie napravo kde mal nozky ale v strede brucha ho citim ako mam pupok to je divne 😵

lulu4
4. máj 2010

Jane: tesim sa ideme do Prievidze, mam tam rodicov, starych rodicov a to dedo bude oslavovat... a cakaju ma tam aj nejake nove vecicky pre drobca tak sa tesim na vsetko... len to tak rychlo ubehne, co je skoda...a veru musime sa prinutit pisat lebo potom to uz tak lahko nepojde pri drobcoch

miska1981
4. máj 2010

lulu diky, skoda, ze sa mi neda prispievat z tel. ale dugy mi vcera pisala, tak som bola rada, ze vam dam info, lebo dnes som necakala, ze pojdem k nasim na net.

dakujem damy, ze ma davate na prve miesto v poradi, len aby som nebola posledna...ale tak hadam mala nebude mat 4kg a prezijeme to obe v zdravi 😉

jane ja som si myslela, ze ich mam, lebo to bola taka bolest jak cert a dr. mi povedala, ze pri kontrakciach ma boli cele brucho a nie len dole a krize, ze to mi mimco tlaci hlavickou asi na nejake nervy. ale asi mala pravdu, lebo ked citim, ze to na mna ide hned si zdvihnem brucho hore a pomaly to prestava, to predtym by som najradsej z balkona skocila taka bolest

lulu4
4. máj 2010

Jane: ty si si vymazala cely fotoblog?

lulu4
4. máj 2010

miska: a vasi byvaju len kusok od vas, ja len ci si dlho nemsela cestovat? ak hej tak budes mat maminu po ruke, mne sa uz ponukala svokra ktora byva tiez tu v BA ako my, ze ked budem chciet zoberie si tyzden dovolenku potom a aj starka moja s mamou ze pridu na tyzden aspon z Prievidze sem do BA tiez len ked budem chciet, nikto sa nastastie nesackuje nasilu ale asi nejaka ta pomoc bodne aspon navarit a tak... s drobcom to chcem sama skusat, kupkat, prebalovat, nech sa co najskor naucim

lubka89
4. máj 2010

ahojte baby chcem sa opytat po kolkom dni sa moze ist vonku z babatkom?

lenocka84
4. máj 2010

miska presne tak, tomu sa tesim najviac
budeme zohrana partia

lulu ja som tu len upratujem bo pride navsteva

lulu4
4. máj 2010

lubka: najlepsie je zacinat tak pomalicky dat maleho na balkon na chvilu ak mate, potom skusit aj prechadzku kratku tak hodinku najprv neprehanat to, mozes ist aj po par dnoch ked je vonku pekne ked moc nefuci alebo neleje.... viem to podla kamosky...

lulu4
4. máj 2010

lenka: babovka sa vydarila? mas nejaky dobry recept na nu? ked ano hod mi pls. do IP... normalne si robim par dni chut na babovku... a ktoze vas pride kuk ked si u vasich a nie tu v BA?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre