Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
9. máj 2010

zuzu: zaciatky su take, ja som musela jsst ovela castejsie ako bezne lebo mi byvavalo velmi zle ked som sa nenajedla..

mirka12011
9. máj 2010

presne lulu ja tiez ked som zistila ze som tehu som papkala castejsia, ale tak prisli nevolnosti a nechutenstvo hahahahaha a bolo po jedeni 😀

lulu4
9. máj 2010

miri ako sa mas, ako si travila vikend? my sme boli na tej oslave mimo BA a bolo uzasne stretnut sa s rodinou, ked s nimi clovek nie je casto su to take vzacne okamihy 🙂 no a pre malickeho sme podostavali krasne vecicky, potom nafotim, modry kabatik, dve kojenecke kosielky, krasny setik modry, kt. obsahuje: ciapocku, rukavicky, podbradnik, kosielku a polodupky - takto vystrojeny pojdeme aj z porodnice som sa rozhodla 😵 - to vsetko maleho prababka s pradedkom kupili a od mojich krstnych sme dostali krasne tricenko, kabatik a riflicky ale to uz na 1 rok 🙂 juuuj bude ten nas fesacik 😀

mirka12011
9. máj 2010

no teda to su darceky malinky sa uz teraz moze tesit vonku juj no teda
ja som vcera bola na pohotovosti 3hodky hihi tvrdlo mi cely den brusko tak mi robili ctg,prietoky,skontrolovali dole uz sa otarame cize mozem timke dohovarat nech sa ponahla hihi pichli mi injekciu no brusko tvrdne dalej zajtra mam ist na dalsiu injekciu za gynekologom som zvedava co povie 😀

lulu4
9. máj 2010

mirka, no ja tiez neviem co mi je, aj teraz cez vikend som mala pocit ze mam brucho ako skalu, ani som nikde nebola dokopy aj na tu oslavu co bolo 15 min. od domu ma radsej odviezli autom... som aj dnes len sedela radsej cely den a pisala si do skoly pracu.... ale spodok bruska nemam tvrdy kde je maternica len vrch nad pupkom a okolo... ale teraz je to uz zase lepsie... ja ti neviem ci je to tvrdnutie, nezazila som to, vcera som si na tej oslave supla aj to Magne B6, svokra ho mala obcas ho uziva... asi si ho kupim aj ked mi ho dokina nedala, ved to je volne predajne co si o tom myslis? tebe ako tvrdlo brusko cele uplne aj podbrusko? ja nemam bolesti pri tom nic... poradnu mam az 28. maja

mirka12011
9. máj 2010

magne b6 je volne dostupne ja som ho brala pre opuchs stoji cca 7eur ale ja uz ho brat nemozem berie sa len do 35tt tvrdnutie bruska je tvrdnutie hore na brusku azo do polovici a ja som mala take tlaky alebo mam take tlaky spojene s tvrdnutim, ale kontrakcie sa na ctg nastastie nezobrazili hihihi tak mam lezat a ist na dalsiu injekciu aj ked je na prd.... 😀

lulu4
9. máj 2010

myslis si ze staci ked si kupim to Magne b6? nemusim ohladne toho hned volat doktorke? ved aj dnes, som sa pobavila v lekarni lebo sa mi v Prievidzi zacala brutalna alergia a to som sa tesila ze tento rok este nic a mam to tu, stale kycham, nos ma svrbi, ach jaaaj a neviem co si mozem dat, vzdy som si zvykla kupit Zodac a ten lekarnik mi tam cital letak pribalovy ze to bolo testovane na zvieratach ci co ze by som to mohla a taky divny bol, ze ci som v I. trimestri a som sa skoro zacala smiat, som sa ho chcela spytat ci mam take male brucho ci co? no skratka velmi mi poradil, teraz fakt neviem co si mozem dat vobec aby sa mi to trosku utlmilo...

mimi21mimi
9. máj 2010

lulu, mne tiez tvrdne brucho... najprv som nevedela, co to ma byt to tvrdnutie, ale dnes mi to vysvetlili.... a straaaaaasne ma boli panvova kost.... dnes bude tazkaaaaa noc

mirka12011
9. máj 2010

lulu ja som tiez alergik ale ja beriem loratadin ale pocas tehu som ho nebrala vstavam zo zapchat nosom ale kym ma nesvrbci telo je to OK hihih
no vies podla mna mozes magne b6 je pre tehule ale najlepsie by bolo keby ti to aj doktorka potvrdila poradnu mas az 28? no teda to je dost dlha doba ale ked ti nebude tvrdnut tak potom nemusis brat pockaj ci ti este bude tvrdnut a uvidis.....

mirka12011
9. máj 2010

mimi hihi tak to bude tazka noc ja sa nemozem prehadzovat v posteli bez toho aby som nefucala od bolesti hihi

lulu4
9. máj 2010

mimi: a ako ti to vysvetlili to tvrdnutie brucha by ma to zaujimalo?

Mirka: no uvidim teda ako to bude dalej ale asi by som jej cinkla radsej ci mam prist alebo co? lebo do 28 ozaj daleko... ta poradna by mala byvat castejsie....

gali
10. máj 2010

Dobre ranko, dievcata! 🙂
Prajem vam krasny den a prijemne tehulkovanie. 😉

tadotami
10. máj 2010

ahojte kocandy 😎
kde ste?spite?

zuzumajko
10. máj 2010

baby no ja som dnes musela zostat doma, tak mi je zle ☹ a to som si myslela, ake super ze negrckam ani nic ☹

jjana17
10. máj 2010

dobre ranko,,,,,,,,

tami cavicko, v sobotu som bola kuk ten kocik,,este tereaz som z neho unesena,,,tak som ho aj objednala

zuzu no a uz to zacina,,,neboj ale prejde to

janefonda
10. máj 2010

cauko tehule 🙂

Zuzumajko neboj to sa casom podda. Viem o com hovorim. Aj ked mne to preslo az po stvrtom mesiaci 😖

jani tak kocik je uz na ceste domov? super 😉

tadotami pomalicky sa budime 😅

tadotami
10. máj 2010

zuzu vitaj v spolku 😀 nebude ti to dlho trvat 😉
jani to je super 🙂 kedy ho budes mat doma?a cena?

tadotami
10. máj 2010

jane.....tak to je ozaj pomalicky 😉 ja hore od piatej 😎

janefonda
10. máj 2010

tadotami tak ale ja denne halabusim do takej jednej rana, tak potom musim potiahnut spanok 😅

lusa889
10. máj 2010

ahohte babule 🙂
ja dnes len tak na skok, ideme si zacvicit a potom na UTZ, hadam aj nejaku prehliadku nam urobia 😉
neviete niekto nieco o miske? dnes ma myslim termin, ze? tak uvidime 🙂

lusa889
10. máj 2010

ou ou to co ta tt mi uz pise, 😎 fuuuha 😝

jjana17
10. máj 2010

tami , nebudem prehanat ale je fantasticky, taky velky kocik som este nevidela, a nadherny fakt prakticky a no nemam slov , cena vysla 385€ vsetko aj s autosedackou a dodacia doba nan je 2 mesiace

zuzumajko
10. máj 2010

jejda baby, tak uz som si zas sla potykat so zachodovou misou 😒 ale tesim sa, lebo mame babatko 😀 teda, budeme mat 😀 strasne si to uzivam 😀 i ked, nie prfave vtedy, ked som nad zachodovou misou 😅

som sa chcela spytat, aky mate nazor na let pocas prveho trimestra? pan g. povedal, ze no problem, ale ked ja som si fakt neni ista. Napr mi povedal no problem aj na farbenie vlasov, teda melir 😀

janefonda
10. máj 2010

zuzumajko lietat sa kludne moze, skor v zaverecnom stadiu sa to menej odporuca, aj to asi len preto, lebo sa boja porodov v lietadle 😀
Lusa no pekny tt, mne ho zacne pisat zajtra 😅 Miska to snad dnes hravo zvladne, budem na nu mysliet, aby uz boli rychlo rodinka pokope 😉

vejula
10. máj 2010

ahojte kočky.. Tak u sme pkrstení 😵 Maličký krásne prespal celu omšu....

Ozaaaj Miška ako??? Dnes jej maju vyvolávať, však???

jjana17
10. máj 2010

vejula tak blahozelam....

mozem sa ta nieco spytat, my ideme na krs sestrinmu malemu ,,,,co sa kupuje detom na krst on ma uz 6 mesiacov. prosim porad lebo vcera som tak nad tym premyslala ze co mu kupit

tadotami
10. máj 2010

zuzu farbit mozes.j farbim uz druhe tehotenstvo a nikto nebyt postihnuty 😀 a letiet mozes.ja tez letela a no problem.len niektore krajiny maju uz vo vyssom stadiu moznost ta odmietnut a to koli tomu ze by si v tej krajine mohla porodit a dieta by ziskalo ich obcianstvo.pre nic ine 😀
jani cena celkom slusna aj ked n moje pomery je to dost ale uz mas dusu na mieste a mozes machrovat 😀 😎 😉

vejula
10. máj 2010

nooo krstní davaju väčšinou nejaku zlatu retiazku a ostatní väčšinou dali bud nejaké oblečko na malého, alebo peniaze... Aspon nam takéto davali 😉

tadotami
10. máj 2010

jani ja som krstniatku-chlapcovi naramok kupovala a bola tam prirobena taka platnicka s menom.teraz vnedelu mu ideme na prijimanie a este som sa nerozhodla.

jjana17
10. máj 2010

tami tak to mam veru tu dusu na mieste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre