Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
11. máj 2010

mirka asi ti chyba vapnik 🙂

mirka12011
11. máj 2010

tami je to mozne a mozno timka zistila ze mliecko je mnam 😀

tadotami
11. máj 2010

mirka a vychovas ju ze bude krv a mlieko 😀 ale nie,urcite ti ten vapnik chyba.zuby sa ti nebudu kazit a timca bude mat kosticky pevne 😀

miska1981
11. máj 2010

tado ja uz neviem ako to rozoznam?
lebo kontrakcie su zevraj bolest ako pri menzese, ale teraz su riadne.

mirka ty len pekne vydrz do 40 tt, mne dr. povedal, ze potom su tie babatka naj ked sa narodia v termine, aj ked verim, ze ta to uz nebavi hlavne ked mas nejake problemy.

mirka12011
11. máj 2010

tami 😀
miska no sak este vydrzime hihi

miska1981
11. máj 2010

jeej mirus ty mas zlate male brusendo na 37 tt....nevies aka je timka velka???

janefonda
11. máj 2010

miska ahojky 😉 dnes bolo fajne, uzila som si dnik na balkoniku na slniecku. Poslickovia ta zasa trapia? Mna zobudili v noci. Baby ja mam pocit, ze moja mala nespala od vcera od osmej vecer. V noci som sa stale budila a vzdy bola hore. A od rana mam popcit, ze je tiez stale hore, tak ja neviem...je to mozne?
Miska sleduj si cas. Musia byt pravidelne, kontrakcie...Inak su to len poslickovia 😉

elko69
11. máj 2010

mirka12011 a nemoze to byt aj tym ze mozno nieco aj mal vystrcene vtedy??myslim laket alebo nozku,neviem fakt s ami zda stale gulate to brusko :D

drzkosa to je super ked si ho uz videla...a to este len uvidis tie pocity co budu ked uz uvidis ako sa tam mrvi nieco... 😉 zelam ti nech uz to coskoro vidis

mirka12011
11. máj 2010

miska ze male 😀 doktorka na pohotovosti mi povedala ze vy mate riadne brusko 😉 tahame na 3kg

miska1981
11. máj 2010

jane a kontrakcie su len v podbrusku???
ja som v tom, ze v celom bruchu, ze v podbrusku su to len poslovia.
tak ako to je, citim sa uz ako teliatko doslovne.

mirus mne sa zda take male chutnucke presne site na teba 😉

elko69
11. máj 2010

janefonda moja sestra bola v pondelok na poradni a povedali jej vahu malej ze 3400 g a ked porodila v stredu toho isteho tyzdna tak mala Terezka mala rovnych 4000 g...takze tak...

tadotami
11. máj 2010

miska uz som to tu raz pisala.ked som isla rodit moja mama mi hovorila ze to ta boli ako pri mrche.no take velke 😉 je to nieco uplne ine.zatka ti neodisla,voda neodtiekla,kontrakcie nemas.pockala by som a bez okolkov zobrala tasku,doma sa vyholila,dala si teplu sprchu-ktora pri posloch pomoze,a ak nie isl by som do nemocky s tym ze ti je zle,si prvorodicka,cely den ma velke bolesti,zatka nodisa,voda tiez ci ta mozu skontrolovat.no a stavim sa ze v noci mas jasminku vonku.bolsti pri porode ani neisli okolo bolesti pri mrche.citis dost velky tlak na konecnik a citis ze sa ti v oblasti panvy roztahuju kosti.moze ti byt zle aj od zaludka.
nchcem teraz vobec nikoho strasit dievcata 🙂

elko69
11. máj 2010

mirka12011 sice nemam pred porodom ale mam CS 2 vobec neviem ci je to dobre alebo nie..

miska1981
11. máj 2010

elko to nestras lebo moja pred tyzdnom mala 3200g to co budem mat 4 kilovu babu?

mirka12011
11. máj 2010

no povedz to tej doktorke a take bruchate tam boli v cakarni.

elko69
11. máj 2010

miska1981 tej tvojej malickej sa velmi paci u maminky asi,ze? 😉

tadotami
11. máj 2010

miska ked ta boli cele brucho skus sa nn pozriet ci nema taky zvlastny tvar a ci je tvrde.myslim riadne tvrde.

elko69
11. máj 2010

miska no neviem veru,ale to zase nieje uplne presne aj mne povedal doky ze tam je vzdy odchylka +- par gramov,teda mne dal +- 80 g ale to bolo na 3D este v 23 tt...

miska1981
11. máj 2010

tado tak toto vsetko mam uz dlhsie a stale nic dokonca v pondelok na monitore ani jedna kontrakcia, uz som si pripadla ako keby som chcela nasilu rodit...
zajtra budem mudrejsia dufam, ze mas pravdu, ja sa na tu jasmi uz tak tesim, najradsej by som ju vytlacila hned 😅

tadotami
11. máj 2010

miska a zajtra ti chcu vyvolat?

tadotami
11. máj 2010

aha miska tak to este stale nebolo to prave doteraz 😀

miska1981
11. máj 2010

neviem ci vyvolat povedal mi, ze mam prist pozrie sa na mna ci sa to pohlo, lebo termin podla MS som mala uz piatok 7.5.
necham to na nom ak nie, tak pojdem zas domov, ale ja tajne dufam, ze uz sa nieco pohlo....niekedy si pripadam ako sialena rodicka, ktora na nic ine nemysli len na to 😅 ale ja na to fakt stale myslim 😅

vejula
11. máj 2010

miška musiš prestať na to myslieť a pride to, uvidíš.... 😉 Nebooj o pár dni si mamička, už dalšia, joooj tešim sa 😵

vejula
11. máj 2010

miška inač nebooj babo za týžden priberie max 200g takže do pol kilečka by malo mať 😉

janefonda
11. máj 2010

miska juuuj mozno uz v noci sa mala popyta, nechaj sa prekvapit 😉
Ja som si prave urobila krupicovu kasu s grankom. Obedik som dnes vyvracala, nechapem to celkom...mne bolo dobre uz niekolko mesiacov som tento problem nemala. Asi mi daco nesadlo 😒

tadotami
11. máj 2010

😉 damy odchadzam 🙂
miska klud,hod si sprchu a nestresuj 🙂 no to pride a ked nie tak aj tak pride 😉 drzim palce 😉

dugyna
11. máj 2010

miska drepy a cupenie skus 🙂 hlavne to cupenie 🙂

elko69
11. máj 2010

tadomi tak papa

jene no teraz si mi urobila chut na tu krupicovu kasu,uz zacinam byt hladna tusim aj ja,sak som naposledy jedla o 11 hod...

dugyna
11. máj 2010

kocky dneska som si kupila dvojo 3/4 nohavic tehu-biele a cierne, kojecnecku nocnu koselu-ci ako sa to vola stymi dirkami a jenu kojenecku podprdu 🙂

elko69
11. máj 2010

dugy takze sa uz pomaly aj ty vychystavas???inak si myslim ze niektore tie tehu veci sa daju nosit aj po porode,ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre