Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
25. aug 2009

to až niekedy v novembri, lebo ako sa poznám tak by som chodila len okolo neho .... a už si ani nevšímala svojho milého 😀 ale chystám sa k švagrininej svokre po nejaké detské šatičky tak sa neviem dočkať. také šatičky pre úplne malé miminko.... už aby to bolooooo

garicka
25. aug 2009

bývame so svokrom, ale sú to nervy..... svokra zomrela vo februári a niežeby sa šetril a bol rád že konečne po 5 rokoch manželstva tu bude aj bábo, nie on chlasce každý deň jak najatý... som zvedavá dokedy bude žiť pri takomto štýle života.... neviem či on nerozmýšľa že števo potom bude bez oboch rodičov? ale je dobré aspoň to, že keď ku mne niekto príde tak sa do toho nestará.

posteľ máme aj s úložným priestorom ale ja nájdem miesto, ale fakt mám obavy že dlho neposkladaná neostane... v izbičke kde bude akože detská, tak tam mám ja písací stôl čo sa učím a máme tam aj posilňovňu o rozmere 2,2 x 2,5 m. dobré nie?

andrejusa
25. aug 2009

no a ty to budeš mať za sebou rýchlejšie ako ja. Nechcem ťa znervózňovať, ale tebe ten krčok zašívali, alebo len spevňovali? lebo ak zašívali, tak koľko pred pôrodom ťa budú musieť ... neviem ako sa to správne nazve.
My máme tiež nejaké vecičky u švagra a nejaké u našich, tak tiež asi neodolám a cez víkend ich podovliekam sem. 😀

andrejusa
25. aug 2009

nooo, tak ju šupni do posilky. Koľkáty mes. je 24tt? už v nejakom 7 mes. už môže byť aj postavená. Ale to sú aj tak len také povery, takže ak tomu neveríš, tak kašli na to a stavajte 😀
No, pekné nervičky ti robí svokor, že by ho tak dostala ženina smrť, alebo to aj predtým bol taký? a to je poschodový dom? neotravuje vás tým? prepáč že sa pýtam, nemusíš odpovedať. 😉

garicka
25. aug 2009

mne ho zošívali, no to sa mi zdá že tak 2 tt pred termínom ho rozstrihnú... ale sa mi zdá že to robia ambulantne, musím sa vo štvrtok spýtať keď pôjdem do nemocky na kontrolu. čo som bola v piatok tak držal, a to som sa bála, lebo 3 tt som nebola u dokiho.

andrejusa
25. aug 2009

neboooj, za tri týždne sa toho toľko nestane, keď si domka a dávaš na seba pozor. 🙂

garicka
25. aug 2009

začala som 6. mesiac. andrejuska my sa najprv musíme zbaviť 3 postelí čo ešte sú v izbe 😀

svokor bol taký aj predtým ale to ho ešte krotila svokra, takže až tak sa nesputil,ale teraz.... ale najviac ľutujem števa, lebo ho to trápi a trápi to aj mňa a nechcem aby moje dieťa vyrastalo v takom prostredí, ale nevieme nájsť riešenie. je to poschodový dom, takže ešte to je v pohode. on otravuje len tým že keď sa.... tak nie je sebestačný a padá... no ale nebudem to tu riešiť aby ma adminky nezrušili 😅

andrejusa
25. aug 2009

to je mi veľmi ľúto, že máš takýto problém. A odsťahovať sa nemôžte, čo? chápem, že v takom prostredí nechceš vychvávať bábo, ale možno sa to unormálni keď už bude na svete, nie? a nepomohlo by liečenie, alebo keby sa s ním tvoj drahý porozprával? či asi sa neda, čo? ale hádam s a sním ty tehulka nenaťahuješ, keď spadne, aebo tak... vy bývate hore a tam od neho máte pokoj?

postele daj sem na bazár a hneď sú preč 😀

garicka
25. aug 2009

http://www.prenasedeti.sk/produkty/zahradny-dom...

baby nejaká zábavka pre deti, páčia sa mi takého "vecičky" rozmýšľame že by sme miškovi tak o rok kúpili drevený vláčik na dvor, spravili pieskovisko, kúpili šmýkalku.... ale to je ďaleko dopredu 😉

garicka
25. aug 2009

ja sa s ním nenaťahujem, keď nemusím tak sa nevidíme aj 3 dni, (som hnusná, ja viem) liečenie aj nás napadlo so števom ale to sa dá len ak pôjde dobrovoľne.... a nemyslím že by drobec niečo zmenil, nevadí, možno všetko dobre dopadne.... raz... a dohovoriť mu už nevie nikto... by mu mohlo dôjsť že keď už malý nebude mať ani jednu babku, tak nech má aspoň dedov... ale čo už, len nech je môj muž v poriadku a nepodá sa na otca 😉

jo my bývame hore a akurát som dnes môjmu vravela že tu nemienim vraziť peniaze do domu okrem nábytku a vecí čo sa dajú odniesť....

andrejusa
25. aug 2009

ja som toto nedávno práve riešila. Sme dosť veľká dedina a je tu plno mladých žien a plno mamičiek a nikoho ešte nenapadlo spísať petíciu starostovi, aby tu postavil detské ihrisko. Do somarín sa tu vrážajú peniaze a do detí ani cent. Keď nepostaví, tak máme veľkú záhradu, aj my také pokúpime, alebo muž vyrobí z dreva.

andrejusa
25. aug 2009

vôbec niesi hnusná, každý na tvojom mieste by bol taký istý. Prečo by si si mala robiť problémy a ešte by ti to moho uškodiť. Ty hlavne mysli na bábo a seba a kašli na neho keď nemá rozum. Kúpiť si svoj domček nechce muž, či ty?

garicka
25. aug 2009

no ani my tu nemáme ihrisko tak som tak dnes sedela na hombálke a snívala o tom ako to bude vyzerať.... 🙂 lebo keď bývaš v KE tak na každom sídlisku niečo je....

my by sme si chceli postaviť domček ale nemáme dosť peniažkov a števo na pôžičku brať nechce, veď aj teraz je bez roboty, najhoršie je že už mal jednu sľúbenú, ale z toho zišlo a to mala byť na 100 % 😠

som si myslela že bývať v topoľčanoch 😉 môj sa tiež vie pohrať s drevom, tak sme sa dohodli že ak ten drevený vláčik bude príliš drahý tak si spravíme sami. teraz v lete sme deťom spravili detské kocky všelijakých tvarov, sú to vďačné hračky lebo deti si z nich v kuse niečo skladali 😵 drevo veľmi uznávam ako hračku pre deti, hlavne drevené vecičky, my sme si šo števom keď sme boli v bard.kúpeľoch, kúpili pre drobca drevené zvieratká na kolieskach 🙂

andrejusa
25. aug 2009

videla som tie drevené hračky, krásne to je. Teraz je asi ťažké nájsť si robotu, že? u toho môjho vo firme tiež nemali zákazky a musel odtiaľ odísť inam 😉

andrejusa
25. aug 2009

prišiel domov drahý, tak sa mu idem povenovať, zatiaľ papa, zajtra som tu jak na koni, možno ešte aj dnes cez správy 🙂

garicka
25. aug 2009

hej s robotou je to na prd.... ale dúfame v lepšie časy.... takže vy tiež bývate v dome? sami alebo s rodičmi?

inak ja keď začnem snívať o tom čo kde položíme ako to tu bude keď tu bude malý, tak môj len prekrúti očami a smeje sa zo mňa 😀 .

vy ste mi dnes s garonkou také chúťky narobili s tými jedlami ... 😀 my sme dnes mali knedlí, červenú kapustičku a mäsko. zajtra chcem robiť zemiakové placky

jutkapn
25. aug 2009

ahojte tehulky. Andrejusa citala som si vas spatne o tom 3D ultrazvuku. Ja som na tom bolo v Hlohovci, bolo to nieco uzasne. Vybrali sme si aj hudbu aku sme chceli mat na DVD. Tam ti ukazu vsetko-hlavicku zmeraju,ukazu ti ci bude mat rastep chrbtice, na perne,cele srdiecko,zmeraju ma rucky,nozicky,ci je dost plodovej vody,kde je placenta. Je to krasne. Tu je stranka www.4dulutrazvuk.sk, je to v Hlohovci. A blahozelam ti k svadbe, nech ste len a len stasny 🙂 Inac baby ja uz mam vybavicku nakupenu priblizne od 20tt, ja uz som sa nemohla dockat. Uz aj vanicku, kocik,postielku, vecicky(uz oprate a pozehlene, ulozene v prebalovacom pulte, teda komode). A teraz uz len pocitam tt do porodu, uz sa neviem dockat 😉

garicka
25. aug 2009

ahoj jutka

tak už teraz len čakať na drobca. 🙂 pozerám že nechcete dopredu vedieť čo to bude...... ja som musela vedieť, lebo som bola strašne zvedavá... a teraz drboca už oslovujeme menom 😵

teraz ešte budeš počítať týždne a potom už dni a nakoniec hodiny. ja sa už tiež neviem miška dočkať ale nech tam v brušku ešte pekne spinká do tých vianoc 😉

andrejusa
25. aug 2009

ahojkajte, už som tu. Garicka áno bývame v rodinnom domčeku, tak pomaly prerábame. A sme sami, teda o chvíľku traja 😀
len pekne prekladaj, už aj sa som minule metrom premeriavala kde bude skriňa, kde postielka. 🙂

zabka1611
25. aug 2009

garicka....chlapček? gratulujem..to musi byť polovička veeelmi šťasntna,však?!! 😀 ten môj by tiež chcel chlapca...no uvidime.... 🙂

jutka ....tak nech ste potom milo prekvapeni...držim palceky 😉

garicka
25. aug 2009

jutka

ja som veľmi chcela dievčatko ale mojmu to bolo jedno ale už sa teší že malý bude behať za ním po dvore a pomáhať mu 😀

andrejusa
to sa nedá nemyslieť na to... ja som teraz dojedla polievočku a predtým pukance po dlhej dobe som si spravila

garicka
25. aug 2009

jáj sorky som chcela napísať zabka miesto jutka. to ta vyzerá keď pozerám správy a píšem 😵

garicka
25. aug 2009

andrejusa
ja ešte neviem čo obsahujú kočiariky 2v1 a 3v1. ešte si obkukávam len farbu. 🙂 ty vieš ktoré čo obsahujú?

zazalienka
25. aug 2009

ahoj, zdravim mamicky cakatelky🙂)))

garicka
25. aug 2009

ahoooooj zazi

ja tu dnes nemám veľmi šťastie na baby, stále keď začnem písať tak každý zmizne 😀 práve pozerám kočiariky, mrkni sa na tieto

http://www.e-kociky.sk/?56,tako-jumper-x-s-auto...

garicka
25. aug 2009

zazi už vieš kedy ideš na ten utz?

andrejusa
25. aug 2009

ja som nezmizlaaaa 😵

garicka
25. aug 2009

heeeeeej? 😉 tak mrkni na link čo som dala

andrejusa
25. aug 2009

teraz som bola kuknúť tie kočíky, ten prvý modrý sa ti páči? tam kde som robila bol detský obchod s kočíkmi a tak som sa ich pýtala na to čo ktorý obsahuje. Tak dvojkombinácia je, keď tam je hlboký a športový kočík a 3-kombinácia je, že môžeš vybrať tú vaničku a ostane len kostra. A ešte je 4-komb., ale tam je k tomu vraj aj to vajíčko.

garicka
25. aug 2009

mi to nejako blbo hodilo, skúsim dať nový link
ale nie je to ten prvý

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre