Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
19. máj 2010

liv aj ja chcem takeho ☹ ja som koli kociku musela sediet tyzden na nete a hladat inzeraty 😠 no este ze aspon isiel somnou pren do limbachu.vadili sme sa celu cestu.on mne ze aka som sprosta a ze urcite si somna niekto urobil srandu a trepeme sa do limbachu.a ja mu ze nech mi da 250euro a kupim si v obchode.tamarka s nami,hrozna hmla,isli sme krokom....no katastrofa.

jjana17
19. máj 2010

ahojte ,,,
tami ale tak natastie si z teba nikto srandu neurobil a mate krasny kociarik

tadotami
19. máj 2010

jani ahoj......no a ked sme isli domov tak ja zase hucala do neho celu cestu ze ci si mysli ze je kazdy taka truba ako je on.v pezinku na kruhaci ma chcel vyhodit 😎 macher veliky.

jjana17
19. máj 2010

no pekne to musela byt cesta snov

tadotami
19. máj 2010

skoro sme sa pozabijali 😅 a tamara hucala ze nechce byt sirota 😅

jjana17
19. máj 2010

boze moj to muselo byt,,,,a tamarka to je cislo

liv1
19. máj 2010

tami ja sa z teba asi pocikam dnes 😀 😀 😀

no uz mi 5 krat volal, ze aka farba aky druh aka vana aka sedacka ake vnutro srandy kopec 😀 . som rada ze to budeme mat z krku, lebo okrem par bodicok este nic nemame 😅

jjana17
19. máj 2010

liv a ty musis len a len lezat?

tadotami
19. máj 2010

kd sme isli pre sedacku pre krpca tak mi nechcel zastavit a nervy riadne ze pod nohami mam flasu a mam sa vycurat tam 😎 ci mam rozum aby na dialnici stal.ale zastavil a ja som bola cikcik na takej oracine.je to truba 😀

liv1
19. máj 2010

jani tak povedal mi dr v nemocke ze caj si mozem spravit a na prechadzku okolo domu... 😝

janefonda
19. máj 2010

Liv my zasa mame uz asi vsetko, len babo nam k tomu chyba 🙂 Ale supis, ze tvoj muzik je aktivny, to ja som vybrala asi vsetko. On nema problem, kupime to spolu, ale keby mal nieco rozhodnut no neviem. A tiez mi povie, ze ved on nevie co take babo potrebuje. Do kelu, ved keby som sa ja trosku nevzdelavala tiez by som nevedela. To je najlahsie povedat, ze milacik ako ty povies. To je jeho oblubena veta 😠 😠 😠

liv1
19. máj 2010

no tami ja by som ti na dialnici nezastala 😀 😀 😀 😀 😀

liv1
19. máj 2010

jane aj u nas je velmi oblubena 😀

jjana17
19. máj 2010

liv no pekne,,,,,

tadotami
19. máj 2010

🙂 jane aj u nas je vsetko 🙂 keby nebolo mna tak neviem.nervy mi lubi robit ked zahlasi ze preco nemozem chlapca do ruzoveho obliekat.je total mimo.som zvedava keby som ho rano do ruzova vyobliekala co by povedal.macher 😎

tadotami
19. máj 2010

dievcata idem nakrmit veducu 😀 tak sa ofujem.majte sa a skoro spinkat.jane a ty napusti horucu vanu a dohovaraj slecinke 🙂 majte sa

janefonda
19. máj 2010

tami ta vana je blbost, teda mne nezabera, robim to uz posledne dni a stale nic. No ale som si dala ten tonic a chystam sa na vino cervene 😅 tak uvidime, co bude z toho 😉

lulu4
19. máj 2010

Liv: si tu este? takze mm kupuje kocik, juuuj to bude radosti doma.. ak nemas este toho vela kupeneho vyuzivaj net, je tam tak vela krasnych veci a za dobre ceny, ja som velmi vela veci objednavala... a budes to mat vybavene...ja idem buduci mesiac objednat kocik lebo dodanie moze trvat aj dva mesiace takze aby som ho do augusta mala doma 😀

lulu4
19. máj 2010

Jane. veru daj si tonic, vinko a uvidis ci si to Natalka rozmysli, ale hadam uz hej,t ento tyzden to uz musi vyjst lebo ju vyzenu von 🙂

liv1
19. máj 2010

ahoj lulu som tu sem tam 🙂
my budeme cakat na kocik 3 mesiace, snad nie viac. a keby sa krpata narodila skor, tak nam zdarma pozicaju. a budem objednavat komplet vsetko cez internet. nasla som uz ten monitory a tak, a ked budem moct dlhsie sediet pri notebooku, cele
to objednam. ratam tak v 30tt.. lebo predpokladam ze to kym sa k tomu vsetkemu na nete dopracujem, budu to hodiny a hodiny 😀

jane budem na teba mysliet. ale kludne moze natalka pockat do toho 21. 😀

maminakatka
19. máj 2010

ahojte baby ,chcem sa opytat ,ci neviete ci sa este oplati ist do Polska pre kocik ? alebo mi poradte prosim stranku kde najdem v dobrych cenach 🙂 dakujem

liv1
19. máj 2010

katka dugyna raz davala link na jednu nemecku stranku, kde boli ceny nizsie aj o niekolko 100 eur za cele komplety. ale nepamatam sa hm 😕 . jej sa skus opytat.

liv1
19. máj 2010

baby nevydrzala som, a dala som si colu. fakt nevydrzala som, trdlá mi ju priniesli ako bonus z donasky, a doteraz som sa na nu pozerala, lebo od zaciatku tehu som nemala, ale teraz som proste musela 😀 . este k tomu plechovkovu, tu mam este radsej ako z plastovej flase 😀 . a idem umret ked si mm otvori redbull, to musim vzdy aspon ovonat. nie som vadna ani trochu ze? 😀 😀

janefonda
19. máj 2010

No odchadzame na to vinecko, zrejme nebudeme nejako moc dlho, kedze ja som uz teraz taka nespolocenska 😅
Lulu to jedine naozaj nechcem, aby ju museli vyvolavat-by som chcela pekne prirodzeny porod, bez komplikacii 😅
katka:
http://o-baby.de/agr/Kinderwagen-&-Buggys_20000... - celkom dobra nem. stranka, ja mam odtial Jané kočík 😵
No momentalne ako pada euro sa ti skor oplati kupovat v krajinach s eurom 😒

lulu4
19. máj 2010

liv: jaaj vy budete tiez cakat na ten kocik, ja som myslela ze ho uz mm isiel rovno zobrat... no tak to si tiez pockate... ja ho asi zaciatkom juna objednam lebo ide leto prazdniny a spominali ze nevedia zarucit ci vo vyrobe nebudu celozavodne dovolenky a tak ze sa to moze predlzit... tak to by som nerada... veru tak sadnes za notebook pohladas co potrebujes a objednas...
len si to nenechavaj na poslednu chvilu lebo cim bude teplejsie a budeme mat vacsie brucho tak sa ti nebude chciet prat a stat pri zehlicke aj s tym rataj ze vsetko treba poprat, pozehlit, pripravit... ja uz by som tak chcela aby mm zlozil tu postielku mame ju doma v krabici aj matrac schovany v skrini, do konca tt by mali prist aj paplonik, vankusik a obliecky s plachtou.. ale asi az za 3 tt sa toho dozijem lebo musi najprv zo spalne vypadnut jedna kniznica kde bude postielka...
aky bol inak ten dnesny obed, dalo sa to? a s tou colou pohoda, ja som tiez tak minule na nieco slintala co nemozem som to aspon ovonat musela a ked si da mm pivo tak si aspon glgnem vzdy 😀

maminakatka
19. máj 2010

dakujem Vam baby velmi pekne 🙂

liv1
19. máj 2010

lulu tak dufam ze ten kocar nepride v septembri 😀 . inak este stale sa nam preraba byt, takze az ked tam budeme zase normalne zabyvani, tak budem viac objednavat. no a prat a zehlit ja urcite nebudem 😀 . niekoho z nasej familie to caka, moj mm to asi tiez nebude, tak nakoniec asi zapriahnem moju mamu. co sa tyka postielky, nechcem ju mat doma kym sa mala nenarodi. su len 2 veci, 2 povery blbe ktore dodrzim, a to ten kocik a postielka. blbost ja viem. ale co neurobim pre dobry pocit no nie? 🙂 este mozno kupime tu postielku v auguste a odnesieme ju k mame. a moj mm je tak sikovny, ze on to vsetko zvladne, aj ju poskladat, aj vsetko urobit a pripravit si myslim tak pohodka.
niekedy si myslim ze si ho snad ani nezasluzim, predstav si ze vsetko robi za mna, dokonca aj pracovne moje veci vybavuje, riesi ten nas byt teraz celkom sam, obskakuje ma, vozi ma vsade kam treba, umyva riad a upratuje a to ma este svoju firmu a kopec svojich veci co musi riesit. proste v mojich ociach totalny superman 😵 a podotykam, ze takmer vobec nefrfle...

lulu4
19. máj 2010

liv: tak to klobuk dole, ze mas takeho mm... to si ozaj vaz... je zlaty, ze sa tak stara, iny by mozno aj spravil tolko ale by si aj pofrflal trosku ako ten moj si myslim... ale o tom to je ze si maju manzelia byt oporou... tak hadam nebudete mat ten kocik az v septembri... ja chcem dodrzat tu poveru co sa tyka kociara staci ked mi pride koncom augusta, nepotrebujem ho mat doma skor... aj tak ho nie je kam dat... no ale tej postielke neodolam... to pripravim lebo aj tam tie obliecky poprat, vyzehli... no mna to bude asi samu cakat, rodicov, starych rodicov mam v Prievidzi, prisli by mi aj pomoct ale tak nechcem ich prehanat a mozno Vladkova mamina, neviem... nechcem nikoho otravovat... ked nebudem vladat tak budem predsa otravovat 🙂
a vy kde teraz byvate ked sa vam preraba byt? ci mate tam robosov a ty tam lezis v jednej izbe zavreta ci ako neviem si to predstavit?

dadika1114
19. máj 2010

ahojte chcela by som sa vas opytat 🙂 v obchode som videla peknucke riflove satky a chcela by som si ich kupit ...lenze ma tak napadlo ze ci si ich mam kupit ako ja neviem o cislo vecsie... ja nosim inak M,ale kupila by som si L.... alebo predavaju aj priamo taketo satky riflove pre tehotne?je tam nejaky rozdiel?teraz este nemam velke brusko fakt len taky hrbolcek malilinky ... tak cez leto som chcela mat take satky ..vlastne ved aj teraz dam na ne drigovicu pod to pancusky... ake by boli teda lepsie?dakujeem

lulu4
19. máj 2010

dadika: tak su urcite aj obchody pre tehotne alebo na internete si daj do vyhladavaca moda pre tehotne a skus popozerat... ja mam na leto dvoje tehotenske 3/4 nohavice s tym tehu pasom co netlaci brusko, jednu suknu a este mi ma krstna z Anglicka poslat jedny volne letne saty na ramienka a to mi bude bohate stacit, triciek mam dost takych volnejsich... tak v lete by si nemala mat stale nejake extra velke brusko, tak si skus kupit aj tie o cislo vacsie saty... tehotenska moda vyjde vzdy drahsie.. ale skus popozerat aj original tehotenske...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre