Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
31. máj 2010

baby aj ja som normalne rodila :D

dugyna
31. máj 2010

@lubka89 sorry lubka..mas pravdu 😉 tak 1 co isla normalne 😉

janee_
31. máj 2010

Baby, ja viem, ze som sa to tu uz pytala, ale nikto vtedy nebol prihlaseny. Mate nejake skusenosti s malymi cervenymi bodkami po celej tvari? Dokonca aj vieckach?

janefonda
31. máj 2010

@lenocka84 @dugyna mame sa dobre. Zvykame si a hladame si nejaky system. Dnes mala spinkala v noci pekne , vcera to bolo horsie. Teraz trosku vystraja uz dve hodky nespi, ale ocko ju nosi na rukach a pomalicky mu zaspava 😵
@vejula ahoj veji, no citim sa ako po cisaraku 😠 ale je to z dna na den lepsie 😉

mimi21mimi
31. máj 2010

@janefonda ahoj... kedy budu nejake fotecky malinkej? 🙂

janefonda
31. máj 2010

@mimi21mimi ahoj...no zapracujem na tom 🙂

mimi21mimi
31. máj 2010

@janefonda teraz asi nie je ani moc cas, coo? 🙂

vefi89
31. máj 2010

@dugyna ja som šla normálne 😝

riag
31. máj 2010

@janee_ ja osobne nemam skusenost,ani som o tom nepocula.Janee a skusala si to vyhladavat cez google?

jjana17
31. máj 2010

@dugyna jej super za info,,,,som vravela ze dlho to trvat nebude, to celkom sikovno sa narodila, i ked tou sekciou ale ked su obe ok to je najdolezitejsie, ked budes pisat s mirkou tak ze BLAHOZELAM a nech sa drzia

janee_
31. máj 2010

@janefonda kolko dni mas po? Vsetky tie hviezdy, ktore rodia cisarskym aby nemali bolesti a sucasne im spravia aj plastiku, tak vsetky odchadzaju po svojich spokojne, bezbolestne po troch dnoch. Ako to robia? Tym nechcem povedat, ze ty by si uz mala hopsat. Praveze si myslim, ze to je tak radikalny zasah do organizmu, ze sa budes dobre dva tyzdne zotavovat. Len som sa zamyslela nad tym ake vseliake utisujuce lieky musia brat, ked su hviezdicky tak v poho.

riag
31. máj 2010

@dugyna Ano Dugy,este ja som pred Tebou tak sa nepredbiehaj ! Hehe 🙂

jjana17
31. máj 2010

@janefonda ahoj ako mamickujes ako mala Natalka???ako si na seba zvykate??? je krasna princeznicka z nej nadherna

jjana17
31. máj 2010

@janee_ inak vies za aj ja som minule nad tym rozmyslala ze hviezdicky su par dni po porode schopne ist na promenadu plaviek take su chuducke , poodsavane, vysmiate,, fakt nechapem ako to robia asi ako pises su na dost silnych liekoch

janee_
31. máj 2010

@riag nee, urcite je to nieco s tehotenstvom, pretoze to vyzera presne tak isto ako ked ma babatko alergiu na tvaricke. Ale nesvrbi to a ani to niesu vyrazky. Neviem, vsade sa pise o vyrazkach. Len som chcela vediet ci je to z jedla alebo mydla.

janee_
31. máj 2010

@jjana17 jedine na nejakych drogach. Lebo inak sa to vysvetlit neda.

jjana17
31. máj 2010

@janee_ no to hadam nie,,,,,ale musia mat strasne silne lieky, to potom asi ani nekoja,
ved neviem o akej spevacke som to citala neviem ci nie o Gwen Stefani ze rodila v nejako zaciatkom 8 mesiaca aby tak koza nebola moc napata, proste nech jej tehotenstvo nejako nenabura postavu,,,,,tak co dodat

janefonda
31. máj 2010

@janee_ tak cisarak nie je sranda...ale ja som stala na nohach nejakych 20 hod po cisaraku, a na druhy den som uz presla sama na wc a tak, a treti den bol uz radikalne lepsi a odvtedy sa to denne zlepsuje. Ja uz neberiem ziadne lieky od bolesti, ale v nemocke som brala. Treba si davat pozor na to, aby som nedvihala tazke veci, obcas sa pozabudnem. Vonkajsia jazva je to najmenej, hlavnejsie je zasita maternica. Okrem ineho ja ju mam situ na dvoch miestach, lebo som ju mala este aj prasknutu na jednom mieste... Ale da sa to...

@jjana17 zvykame si...ved aj teba to caka 😉 Konecne zaspinkala, tak som zvedava dokedy potiahne 😵

Dala som nejake foto! 🙂

janefonda
31. máj 2010

@janee_ jaaj a mam to 6 dni po 😉 Rodila som 24.5. o 22:51.

janee_
31. máj 2010

@jjana17 mna vzdy fascinovala Victoria Backham. Ta si to naplanovala na presny den a hodinu a miestnost a postavenie mesiaca a neviem co este. Urcite na 8 mesiac, aby to nahodou neprislo "prirodzene".

jjana17
31. máj 2010

@janefonda tak pomalicky sa zotavujes,,,,no veru caka co nevidiet tie posledne tyzdne pojdu asi rychloo
a ako prepinka malinka

riag
31. máj 2010

@janee_ Skus dat do google klucove slova a ono by ta to malo hodit na nijaku temu tu na MK. Urcite v nijakej teme budu kocky ktore riesia tento problem,maju skusenost a urcite pomozu...

janee_
31. máj 2010

@janefonda no to ti teda nezavidim. Urobili ti to aspon pekne plavkovo? Si neviem predstavit ani sa natahovat do postielky pre malicke. Ja dufam, ze ma to obide. Inak ako EPI? Bolelo jej vpichnutie?

jjana17
31. máj 2010

@janee_ ono to je dost chore si myslim,,,najlepsie je ked sa babatko vypyta samo,,,kedy je jemu vhod a nie koli postavicke svojej maminky

zabka4
31. máj 2010

@vejula jééé tak to muselo byt kraááásne...a aky je uz veliky? kolko vazil?
😉

janee_
31. máj 2010

@riag mhm, vraj to zmizne po porode. 😀 Ja som v 10tt!!!! To mam byt takato dalsich 30??? 😲

zabka4
31. máj 2010

@vejula ee kojila som 10 dni...potom som o mliecko prisla kvoli krvnym zrazeninam...a to co mi annag poradila vobec nepomohlo...robila som vsetko, aj som si ju prikladala aj som pila vsetko na podporu mlieka ,mala sa mi konecne chytila aj na druhy prsnik ale nic neslo....dlho som to skusala ale marne...no nevadi..teraz ma krasnych 8 kg a som rada ze je zdravucka

riag
31. máj 2010

@janefonda No Jane🙂 mala je strasne zlata.Kraaaaasna po maminke 🙂

janee_
31. máj 2010

@jjana17 tak to teda ano. Ja sa velmi obavam porodu, lebo mam velmi malu panvu. Gynekolog mi uz davno povedal, ze nech sa pripravim na alternativu cisaraku. Ono ja som taky ten chlapcensky typ postavy. Ked to bude treba, budis, ale inak by som do toho dobrovolne nesla.

janee_
31. máj 2010

@janefonda mala je fakt krasna. Este raz gratulujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre