Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pezincanka
31. máj 2010

Ahojte dievcata. S dovolenim administratorov by som vam rada dala do pozornosti skvelu akciu "transatlantickeho" vyznamu.
Podľa nazvu vasej temy predpokladam, ze vsetky cakate babatka a este nemate skusenosti s dojcenim. Mate velku sancu pocut a nemocniciach priatelskych k detom, co to znamena pre vas a vase babatko.

Dr. Jack Newman, svetový expert v oblasti dojčenia z Kanady, príde opäť na Slovensko.
V dňoch 5. - 6. júna 2010 Vás pozývame do Bratislavy (Detská fakultná nemocnica, veľká poslucháreň, Limbová 1) , aby ste sa zúčastnili konferencie o dojčení, ktorú Dr. Jack Newman odprednáša. Počas konferencie bude dostatok priestoru aj na Vaše otázky pre Dr. Newmana. Na konferenciu sa môžete este stale prihlásiť.

Dr. Jack Newman navštívi Slovensko už po tretíkrát, bude mať prezentácie, ktoré u nás zatiaľ nikdy neodzneli
Nosná prezentácia o BFHI detailne rozoberie praktickú aplikáciu jednotlivých bodov baby-friendly nemocníc
Celá konferencia sa bude zameriavať na to, ako by mali vyzerať baby-friendly nemocnice, ako podporiť dojčenie už od samého začiatku
Na konferencie sa budeme zaoberať aj týmito témami: dojčenie predčasne narodených detí; nedojčenie a pocit viny; vyvrátenie predstavy, že umelé mlieko je už dnes vysoko kvalitne; či skutočne existuje zmätenie cumlíkom a fľašou; a podobne.

V pripade zaujmu piste IP.

vefi89
1. jún 2010

tu sa ešte spí???????????,, 😀 😀

vefi89
1. jún 2010

pekný upršaný deň detičiek 🙂

jjana17
1. jún 2010

ahoj vefi tak ja som uz sa zobudila,,,

vefi89
1. jún 2010

@jjana17 no teda načase 😀 ahoooj....asi aj u vás je tak hnusne však??veď nie si od nás tak ďaleko

jjana17
1. jún 2010

@vefi89 vies co strasne je u nas uplna katastrofa leje jak sproste, pred cinziakom mame taku mlaku uz ze keby idem kupit si rozky tak si musim dat gumaky,,,,,,ale ked som bola rano o pol 5 hore / 🙂 prve ranajky 🙂 / tak este neprsalo vobec len fukalo

vefi89
1. jún 2010

@jjana17 no to asi ako u nás. máme tak sprosto dvor, že z okolitých dvorov nám všetka voda steká...takže von dnes nehrozí...len na schody sa postaviť a tak 🙄 o pol piatej raňajky??no to som sa s tým ešte nestretla 😀 😀 si potom riadne hladoš 😀 😀
teraz je v susednej dedine žltačka....tak mám strach...háveď jedna, teraz to dodrbú k nám, lebo im obchody pozatvárali 🙄 taká som vyztočená 😠

jjana17
1. jún 2010

@vefi89 no tak to mas potom fest na prd ze cez vas dvor to vsetko tecie ,,,,,no ja s zobudim o pol piatej na WC a tak mi skrka v bruchu az ma boli tak sup jeden chlebik so sunkou a ide sa naspat spat,,,,,,xixi
no pekne na tu zltacku len bacha pokup nejake tie mydla dezinfekcne

barbyes
1. jún 2010

ahojte žienky 🙂 vidím, že máte potopy, u nás zatiaľneprší, ale asi tiež každú chvíľu začne 😒 ešteže dnes nikam nemusím ísť, dnes plánujem upratovať, dúfam, že to prinesie aj iný výsledok ako čistý byt 😀

vefi89
1. jún 2010

@jjana17 ani nie dezinfekčné mydlá, ako dezinfekcia celého domu. budem volať poobede svokru, aby bola s drobcom, nech môžem domestosom všetko prejsť 😒

@barbyes to by si už chcela vari rodiť? 😀 😀

barbyes
1. jún 2010

@vefi89 čo máte v susednej dedine nejakých špinavcov alebo sa to tam tiež len dostalo z inakadiaľ? a očkovať malinkého ešte nemôžeš? čo mám taký letáčik od pediatričky tak tam píšu, že sa dá od 3.mesiaca, skús sa na to spýtať, pre istotu.. 😒

barbyes
1. jún 2010

@vefi89 zajtra má muž narodky a ja by som hrozne chcela aby sa narodila na tie jeho 🙂 nebolo by to úžasné? už mám aj od dugy taký recept len neviem či to mám až takto vyvolávať 😒 už je síce veľká a vyvynuté má všetko ako má mať, veď o 12 dní mám termín, ale i tak sa trošku bojím. ale asi to risknem a zajtra doobeda si ho spravím, o 9 idem na monitor a keď povie, že je všetko OK tak...

vefi89
1. jún 2010

@barbyes práveže sa nedá očovať proti Áčku až do jedného roka. včera sme to s dugy večer diskutovali...no a teda hej, nejaký špinavci tam sa, no len toto sa tam za 20 rokov nestalo, tak ja neviem už 😨

vefi89
1. jún 2010

@barbyes aký recept???som ti vravela, že počkaj do 14-teho, to mám narodky aj ja 😀 😀 no ale zasa kočka sa vypýta keď ona bude chieť a nie keď ty budeš chcieť 😀 😀 😀 ja som miška nevedela ničím dostať von 😀

barbyes
1. jún 2010

@vefi89 ale moja je dobručká a vie, že maminku musí poslúchať 🙂 i keď ak bude po mne tak neviem, neviem čo s ňou lebo tá ak sa zatne tak ani na Vianoce nevylezie 😀
včera sme spolu volali a mi nadiktovala taký babský recept-v 250ml pom.šťave variť 20 minút 10 klinčekov a 1 kúsok škorice, po 18 minútach varenia pridať kúsok zázvoru a potom užiť 4-6 PL podľa váhy
a máš pravdu, teraz pozerám, že sa tam uvádza iba typ B.. 😒 tak držím palce aby Vás to obišlo, jediné čo môžeš fakt všetko dezinfikovať, umývať si často ruky a poprípade kúp si ten dezinfekčný gél-bez použitia vody keď budeš mimo domu....predpokladám že tam máte cigánov..

jjana17
1. jún 2010

@vefi89 boze to je strasne ked takychto ludi mate v dedine alebo v jej blyzkosti, to fakt len sa od rana do vecera dezinfikovat,,,no a ako pises ze budu chodit k vam do obchodu to aby si tam ani nenakupovala vsetko bude obchytane,,,,pecivo a nebalene vyrobky na to ani pozriet nie to este kupit

barbyes
1. jún 2010

@vefi89 budeš piecť chlebík ako voľakedy naše prababky, babky už asi kupovali 🙂 domáci je i tak zdravší, vieš čo tam dáš, ja sa chystám na domáci už pol roka a furt som ho neskúšala 🙄

janefonda
1. jún 2010

Caute babulky! 🙂

@gali dakujem za pochvalu malickej. Epino by mozno aj pomohlo, ale isla som nakoniec sekciou 😒 Kedze som sa neotvarala tak ako by som sa mala...

jjana17
1. jún 2010

@barbyes jej ty tiez lubis domaci chlebik,,,,,,taky je velmi dobry,,,u nas ho sem tam mamina urobila a to sme hned aj zjedli lepsie nez nejaky kolac 🙂 🙂

barbyes
1. jún 2010

@janefonda ahoj 🙂 ako sa máte? ja som začala tiež krvácať posledné 2 razy pri tom cvičení ako by mi tam praskla cievka ☹ presne ako si to ku koncu opisovala ty... uvidím dnes 😒 som sa chcela dostať na tých 31, no ale neviem neviem...28 dám bez problémov, podarilo sa mi minule 29, ale pri tom krvácaní sa bojím ísť ďalej....

barbyes
1. jún 2010

@jjana17 maminka chlebík nikdy nepiekla, takže netuším ako chutí 😒 ja som ho chcela začať piecť kvôli tomu, že je zdravší, nemáš tam kopec umelín.

jjana17
1. jún 2010

@barbyes hej hej to mas pravdu,,,,,,ono dnes fakt musis natrafit na dobru pekaren aby ten chlieb mal cosi do seba,,,,,,,lebo take tie supermarketove, no neviem mne su kysle tie chlebiky

barbyes
1. jún 2010

my kupujeme práve také...nemáme tu na blízku žiadnu pekáreň, aspoň o nej neviem. veľké mesto 😒 čo narobíš

tadotami
1. jún 2010

ahojte 🙂

jjana17
1. jún 2010

@barbyes my sme tiez malicke ale pekarni tu mame dost teda viem o 3 ,,,,ale len z jednej mi chlebik chuti,,,cize je to take no asi o recepte,,,,
ja sa neviem dojest ked kupim este teplucky chlebik,,juj to je papanicko

barbyes
1. jún 2010

@jjana17 ja som to myslela naozaj, že veľké, ja som z Bratislavy, tu je práve tá nevýhoda, že všetci žijú na supermarketoch a takéto pekárničky sa tu moc neuživia.

jjana17
1. jún 2010

@barbyes aha ja som ani nepozerala odkial si,,,tak som si myslela ze z nejakeho malikeho ako som ja,,,,xixi a ty takto z hlavneho,,,,je to sila no ved ano teraz je doba supermarketov,,, ja ked mozem vybehnem na trh aj na zeleninu, to je uplne nieco ine ako obchody

jjana17
1. jún 2010

@tadotami ahoooj,,,

tadotami
1. jún 2010

@jjana17 ahoj.
dnes ma nebavi ani zit.je mi strasne zle.

jjana17
1. jún 2010

@tadotami a co ti je ???????
ja som bola vcera na porodke co mi tak brusko tvrdlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre