Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
16. jún 2010

@barbyes srdecne gratulujem, zelam skory prichod domov a krasne maminkovanie 😉

lulu4
16. jún 2010

@barbyes: tak uz si sa dockala Vikinky svojej krasnej... blahozelam cerstvej mamine, nech sa das co najskor dokopy aby sa sa mohla tesit z mamickovskych povinnosti 😵 a uz sa tesim na foto maličkej

dugyna
16. jún 2010

@elko69 3450g a 50cm

dugyna
16. jún 2010

@elko69 xixi neboj nasa malicka ma priblizne 2783g 🙂

happy8051
16. jún 2010

gratulujem barby 🙂

riag
16. jún 2010

Ahoj kocky 🙂 Tak aj my to uz mame za sebou 🙂 ADRIAN sa narodil 9.Juna 2010 o 15:41 hod. Sekciu s epiduralom-porod bol super 🙂

riag
16. jún 2010

@dugyna Ahoj Dugy,tak ja som absolvovala aj to otacanie maleho nakoniec.....ale nepodarilo sa. Tak doktor mi urobil sekciu....bola to doslova 25 minutovka ani neviem ako 🙂 Maly sa neotocil lebo mal pupocnu snuru okolo rucicky....uz sme doma....mliecka mame dost,tak sa snazime rychlo rast lebo sme mali len 2420g a 46 cm...

riag
16. jún 2010

@barbyes Barby Gratulujem 🙂 nech ste zdravy a milovany...

tadotami
17. jún 2010

@riag gratulujem a zelam vam nech ste zdravy a plny sil.nech sa adrian popasuje zo zivotom a krasne pribera.

lulu4
17. jún 2010

@riag blahozelam dalsej cerstvej mamine k synčekovi... prajem obom vela zdravicka a nech vam krasne rastie....
To si mala teda super porod... niekedy uvazujem nad tym ze ta sekcia je ozaj lepsia asi 😵 a tebe naplanovali sekciu kvoli tomu, ze bol Adko zle otoceny ze? ako sa zotavujes, stichy nebolia?
a zmen si uz udaje v passe tu na konikovi, lebo si podla toho este stale tehulka a ty si uz mamina 😵 a pridas aspon nejake foto nech sa mozeme pokochat? 😵

tadotami
17. jún 2010

@lulu4 a ty nespis?ahoj

lulu4
17. jún 2010

@tadotami ahoj, no ako vidis, nie 😵 mm isiel do prace a ja niekedy ostanem hore alebo si idem este lahnu, taj tak som chcela o 7:00 vstavat tak to uz mam za jedno... idem varit nech mam co jest lebo o pol jednej uz mam byt u kamosky a ideme do Trnavy, zas sa musim trepat do tej hnusnej skoly a to len kvoli zapisu jedneho hodnotenia a to som zvedava ci tam vobec pan "doktor, profesor" a neviem co este bude 😖

lulu4
17. jún 2010

@tadotami vcera vecer som do jedneho albumu prihodila nove vecicky maleho a do druheho aj aktualne foto bruska, ked chces tak urob kuk 😀

tadotami
17. jún 2010

@lulu4 to by sa mi fakt nechcelo.aj moj isiel o stvrt na 6 do roboty,tamarka spi a ja si kafco pijem.

jjana17
17. jún 2010

dobre ranko, uz ste hore? juj to som rada, my sme vcera zalahli o pol deviatej....tak dobre som sa uz dlho nevyspala

tadotami
17. jún 2010

@lulu4 kukla a super vecicky.a co ten vas kocik vysnivany.jana pisala ze by jej ho mali uz dodat a ty ako?

lulu4
17. jún 2010

@tadotami ver tomu, ze ani mne sa nechce... to mas dobre ked Tamarka este spi, ja ze ona ta tak skoro rano budi 😵
tak mas aspon chvilu pohodicku... ja akurat ranajkujem, ja mam vzdy taky ritual ze aj ked vstanem o siestej musim si dat ranajky a ked vstanem o 10tej tak mam ranajky vtedy, vzdy ked vstanem... tak papam kusok tvarohovnika a musli activiu a nic mi nevie rozhybat creva na wc... uz mam aj krce lebo vcera cely den nic a skusala som vsetko mozne... 😠 dufam, ze ma to chyti prave v Trnave...

lulu4
17. jún 2010

@tadotami no Janke hej, ona sa uz bude z neho vytesovat ale ja si pockam kedze sa ho este len tento tyzden chystame objednat s mm, tam sa plati dopredu cela suma, co sa nam obom moc nepaci, ked sme to aj jeho rodicom spominali tiez boli vyvaleni z toho ze vacsinou ked chcu platbu dopredu tak sa plati len cast alebo zaloha... ale tak co uz, chceme ho tak objedname... no a potom by som ho max. do 3 tyzdnov mala mat doma...

jjana17
17. jún 2010

@lulu4 dobru chut aj ja ranajkujem:DDD a presne ako pises ked otvorim oci musim sa najest, ci je to o 7 alebo o 11 tej

tadotami
17. jún 2010

@jjana17 ahoj

lulu4
17. jún 2010

@jjana17 dobre ranko, som rada, ze ma niekto taky isty ritual ako mam ja rano 🙂 no masko sa mi uz roztapa vo vode nech mu to ide rychlo aby som mohla zacat varit nech sa okolo 12tej pekne napapam a potom sup k tej kamoske... len nech nezacne liat ako vcera lebo ma porazi...

jjana17
17. jún 2010

@tadotami ako sa mavas, ako Tamarka??

jjana17
17. jún 2010

@lulu4 dobre ze si pripomenula idem vytiahnut kuracie prsia z mrazaka, a asi z nich spravim rezniky,,,nic ine ma nenapada....
vcera som bola na poradni,,,,,,uz sa mi ten krcok ci co skracuje, tak len mam oddychovat

tadotami
17. jún 2010

@jjana17 ma dalsie balenie antibiotik a o kusok lepsie.ja som vcera kuracie rezne robila.

lulu4
17. jún 2010

@jjana17 aj mne sa rozmrazuju kuracie prsia a vies co idem varit ja? to vari moja starka ale je to senzacne a mojmu a svokrovcom to tak chuti, ze sa za tym idu zabit 😵 normalne si nakrajam na koliecka surove zemiaky poukladam na nejaky pekac naspodok, zemiaky osolim dam rascu drvenu, vysypem na to leco zavarane, premiesam dokopy so zemiakmi a na panvicke si pripravim kuracie masko na kocky na oleji osmazim, pridam kari korenie, majoran, sol a posmazim trosku, ked je masko take osmahnute tak to aj s tym vypekom nalejem do toho pekaca a vsetko este raz premiesam a das to piect a je to mnam mnam a rychle hlavne....taky tip odo mna 😵 to idem varit a tesim sa uz velmi na to
krcok sa ti skracuje... no niektore ho maju fajn skoro do porodu ale niektorym sa zacne skoro, u teba je to v tom tyzdni v ktorom si uz v pohode, no len ziadna nama, ziaden sexik a tak podobne... ale ved uz to tiez nemas za vela tak vydrzis, inak vsetko oki na poradni?

tadotami
17. jún 2010

@jjana17 tak krcok sa ti skracuje.no teda.ale nie,niektore super funguju aj ked je skrateny.mm povedz nech da chvilu pokoj a hotovo.

jjana17
17. jún 2010

@tadotami no pekne , ale hlavne ze sa jej uz polepsilo trosku

@lulu4 no ten recept znie dobre,,,,,mozno vyskusam dnes na obed
vies co vsetko ostatne oki , brala mi uz aj ster tak som zvedava na vysledok
v pondelok mam prist na krv a sestricka nieco povedala ze nejprv si mam pytat recept, no ale som sa zabudla spytat na co recept, ci si pojdem nieco vybrat do lekarne a ci mi az potom bude brat krv neviem,,,

jjana17
17. jún 2010

@tadotami no mm dal pokoj uz v tedy co som bola na posledy na pohotovosti ked sa maly pretacal , takze v tedy zaznelo od doktorky KONIEC,,,,tak respektuje

lulu4
17. jún 2010

@jjana17 a nie na to zelezo co uzivas? ved uvidis, radsej sa opytaj este pred tym odberom krvi... a ty teraz ako casto chodis na poradnu? tusim od 32tt je to kazde 2 tyzdne a potom do nemocky do 36tt je to uz kazdy tyzden na ten monitor... uz ti robili tie prietoky, ze ako je babo vyzivovane?

jjana17
17. jún 2010

@lulu4 nie to by mi dala doktorka, ja si myslim ze ci to nieje na zaklade toho vyteru ze ked by som mala zly hned mi da aj recept na nejake lieky,,no fakt neviem musim kamoske zavolat co k nej tiez chodi, lebo na nejake gluko testy si myslim ze je uz neskoro
no ja teraz kazde dva tyzdne cize idem este 30ho a potom uz kazdy tyzden, no to ma tam aj porazi,,,cakavam tam od 5,30 a vcera som sa vybavila az o 10tej,,na porazenie
a v pondelok poobede idem aj na velke sono do nemocky, a neviem ci ma posle hned aj na prietoky, to sa mi zda ze je az od 36tt neviem isto ale

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre