Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

matka24
28. jún 2010

bre ranko maminky a maminky cakatelky :D chcela som sa vas opytat ze ake mate nazory na sterilizatory a ohrievace na mlieko.... a este jedna otazocka ze co si tak zhruba vziat do porodnice pre seba a pre babatko ak by ste mi vedeli poradit mozno aj podla vlastnych skusenosti dakujem 🙂

jjana17
28. jún 2010

@matka24 ahoj, tak ja to mam za par ale ani stelirizator ani ohlievac na mliecko nemam. pride mi to dost zbytocne by som povedala. Flasky teraz normalne vyvyrim aj dudky vsetko a potom ich normalne budem umyvat a bude, ani pri nas ked sme boli decka sa taketo veci nepouzivali a bolo dobre, sme tu, myslim si ze prehnana hygiena a drzat dieta len tak v sterilnom aby nahodou nieco, nie je dobra, lebo tie decka su potom raz tak nachylne ak nie viac,,,,,teda to je moj nazor,,,a mliecko , pamatam si teraz ako som krmila maleho synovca na chvilku dala flasku do teplej vody a mliecko bolo zohriate ,,,ja to budem riesit tak

janinna11
28. jún 2010

Cavte baby, ktore ste este tu? 🙂

lulu4
28. jún 2010

dobre ranko, ja som hore od siestej, uz ma poraza z toho ako neviem spat a to maly v brusku nebuntosi on spinka, nechapem co mi je? vcera som si hodku pospala poobede lebo som myslela ze uz od unavy umriem a dnes to bude zase asi o tom istom... normalne rozmyslam v noci ked mm spi ze co budem ja robit, ci si idem citat alebo co??? uz sa mi perie, idem sa okupkat, vlasky umyt, trosku upratat, dnes nemusim varit mame zo vcera aspon ze to 😀

janinna11
28. jún 2010

@jjana17 janni suhlasim s Tebou, niekedy sa k tomu vsetkemu vobec nepristupovalo tak citlivo ako dnes a bolo vsetko ok. Myslim, ze prehnana sterilizacia a hygiena dietatka mu je viac pre buducnost na skodu ako na osoh. Potom je fakt haklivejsie na vsetko viac ako ostatne deticky, kde sa to neprehanalo. Ale su samozrejme aj nejake vynimky... ako vsade... 😉

janinna11
28. jún 2010

@lulu4 Ahoj Lulu, tak to Ti zavidim, ja som sa dnes nevedela vyhrabat z postele... Ale uz som ako tak hore, manzelovi som urobila ranajky a teraz cakam, kym si pokeca s panmi z firmy, co nam robia kupelku, uz z nich asi porodim, uz su tu stvrty tyzden, hroza!!! Ako sa mas Lulu?? Uz sa nam to krati, tak sa tesim, kedy si Drobca priviniem k sebe!!! 😉

lulu4
28. jún 2010

@matka24 ahoj ak mozem pridat svoj nazor, tiez nemam kupeny sterilizator ani ohrievacku mlieka lebo ako pisala Jjana17 mliecko vo flaske supnes na chvilu do teplej vody a je zohriate a flase umyjes a pekne vysusis a mas ich pripravene na dalsie pouzitie... ziadna narocna praca... skoda penazi, radsej kupis drobcovi nieco potrebnejsie, ved si zober kolko penazi utratis len na plienky.... hm je to len moj nazor 😵

lulu4
28. jún 2010

@janinna11 Ahojcek Janka, ani nehovor, krati sa to krati teda pekelne rychlo a to sa mi 2.trimester tak nekonecne vliekol... ale onedlho uz budeme mat nasich chlapcekov krasnych pri sebe, tiez sa uz neviem dockat... a hlavne teraz sa mi paci ze uz ani tak moc nekopka ten moj skor ako keby sa prevaloval alebo co a sa mi iba brusko vyduva, raz tam, raz tam... sranda...
no z tych robosov by ma svihlo to co vam tak dlho robia na kupelke ved my sme mali komplet prerobenu kupelku aj s vodou, kanalizaciou, novymi kachlickami a osadenim vane a umyvadla za par dni, tusim 4 dni im to trvalo... a to potom prerabali aj ostatne este wc, a dlazbu do kuchyne a predsiene... to mate nejakych pomalych aby si dobre zarobili co? len nech im pekne dohovori tvoj drahy...
ja sa obavam co bude u nas, na kazdom poschodi u nas su tri byty no a z toho prostredneho pri nas sa akurat odstahovali susedia a ten sused oproti nam ten byt kupil a ked zacne prerabat ked sa akurat maly narodi tak ma porazi, ved sa potom maly ani ja nevyspime a chudacik moj malinky nebude mat pokoja ved komu by sa lubilo cely den trieskanie, vrtanie, buchanie?? som dala manzelovi bojovu ulohu nech ide za nim a opyta sa na tu prerabku ako ju planuje a tak.. hadam sa trosku ulutosti a mozno to stihne aj do septembra aspon...

janinna11
28. jún 2010

@lulu4 Lulu a odsavacku mas kupenu? Ak ano, aku? Rucnu ci elektricku? Ja uvazujem nad rucnou od znacky MAM, uz mam od nich dudliky 2 a antikolikovu flasku.

lulu4
28. jún 2010

@janinna11 mam kupenu, mam ju v albumiku mozes pozriet, zn. Baby ono je rucna a uplne postaci a je rovno s flastickou a ma tam aj nejaky masazny kruzok... ale otestujem az v reali teraz tazko hovorit... ale stala ma 6,50 Eur cisto nova mozem ti napisat do IP odkial ju mam

jjana17
28. jún 2010

@janinna11 ja tie veci nemam ani neplanujem kupovat zda sa mi to vyhodeny peniaz takze tak,,,
ako sa inak mavas, tak vo velkom prerabate

lulu4 to aj tebe sa tak zle spava, ja si lahnem o jedenastej a prehadzujem sa do pol druhej, to je maleho cas, hra riadny futbal v brusku, to uz az boli tieto posledne dni tak sa velmi snazi,,,,,ked zaspim zase musim na WC alebo mam kyselinu, to je na porazenie, ako minule mi uz az slzy tiekli co sa mi tak chcelo spat a maly sa ukludnil a mne nie a nie zaspat normalne som plakala jak male decko,,,,,,

jjana17
28. jún 2010

@lulu4 a Lucka aj som ti zabudla povedat v piatok sme boli v tej TT a zobrali sme tu podlozku od tej pani,,,,ti poviem nic jej neni, neviem vobec ci bola aj pouzivana v takom je super stave, fakt ako keby som ju teraz priniesla z obchodu a rozbalila,,mm len cumel ze no tak toto ti dala ta pani len tak ze za cestu, no nechapal normalne,,,tak som bola na seba taka pysna,,,, 😀 😀

janinna11
28. jún 2010

@lulu4 Lulu napis mi do IP, to je super cena, fakt!! Diky 😉

zuzumajko
28. jún 2010

dobre ranko baby 🙂 ako sa mate? ja mam pocit (musim si zaklopkat) ze moje ranne nevolnosti skoncili 😀 ale jest aj tak nemozem, lebo mi nic nechuti 😀 haluz 😀 ako sa mate a co je nove? 😀 nejake nove mamicky pribudli?

jjana17
28. jún 2010

@zuzumajko ahoj, tak blahozelam ze ti to uz ustupuje ta nevolnost, mne aj ked prestalo to pravidelne vracanie, ale nechutenstvo do jedla som mala dost dlho,,,,,teda jedno mi chutilo a na nieco ani pozriet,,,,,,,ale ked som niekam isla a rano som sa potrebovala aspon niecoho najest vracavala som aj v 25tt 😀

janinna11
28. jún 2010

😀@jjana17 Jani ani nehovor, ti pani z tej skvelej fi nam tu uz stvrty tyzden buchaju, vrtaju a klepocu, no uzas a to nemame ziadny nadstandard, len vana, sprchac dokonca len murovany, ziadne osadzanie vanicky, a wecko a oni sa s tym zadrbkavaju skro mesiac, no uzas. Prave sa s nimi drahy bavi, lebo keby som tam sla ja, tak sa asi hned zbalia, on je taka kludnejsia povaha v porovnani so mnou... 😀
Inak sa mame fajn, na poslednej poradni mi sice povedali, ze mam nizko placentu a nemam sa namahat, ale aj upratat treba, poprat a povesat a tak, neda sa len lzat a ani by ma to nebavilo 😀 Teraz idem na dalsiu siedmeho - este stale do plzne.
Kedy ste si okukavali porodnice, ja este nie... ale zvazujem handlovu, mate niekto nejake referencie?

drzkosa
28. jún 2010

@zuzumajko ahojky, to som rada ze je to u teba fuc aj u mna 🙂) tak si to teraz len uzivajme _🙂

liv1
28. jún 2010

Caute babule ste este tu? 😉

drzkosa
28. jún 2010

baby mavam ale sem tam take pichanie v brusku celom je to normalne?

dugyna
28. jún 2010

@lulu4 diky lulu muzik vam da info uz som ho zaucila 🙂

dugyna
28. jún 2010

@liv1 dakujem 😉

lulu4
28. jún 2010

@jjana17 Ahoj Janka, no ja s tym spankom, ja nemam kyselinu ani nechodim tak casto na wc maximalne dva krat za celu noc ale ja skratka nemozem spat, niekedy je aj malinky hore so mnou ale on vacsinou pekne tisko spinka a mna ide porazit tak budem asi spavat cez den kym sa da co mam robit, ale napr. este nie som unavena a unava na mna pride ked dojde mm z prace domov a mne je to blbe namiesto toho aby som bola s nim si pojdem lahnut lebo mi budu oci padat...
k tej podlozke co ste kupili teda boli zobrat tak to bola ozaj skvela kupa, ako nova a este ti ju dala len za cestu ta pani, to teda uz hej...klobuk dole... to sa ti oplatilo...ako si vikendovala, ako dopadli oslavy?

lulu4
28. jún 2010

@dugyna hihi takze rychlokurz konika to je dobre 😀 a uz v utorok ides aby ta ubytovali ci az priamo v stredu?

jjana17
28. jún 2010

@janinna11 a to preco tak dlho natahuju tu prerabku, co su plateny od hodiny????
ja toto nemam rada ked sa nieco zacne robit nech je to cim skor spravene, aby sa to upratalo a bol klud, a nie mesiac mat barak hore nohami a kupelka zvlast
no aj mne kazala uz oddychovat doktorka , ale tak co to vidis tamto vidis co by sa malo urobit a samo sa to nechce urobit tak aj ja sa sice s mierou ale trosku namaham,
uf o handlovej neviem nic,,,,,,,a nezavreli tu porodku, lebo viem ze niekde ju zavreli a mam pocit ze tam!!!!!!!!!

dugyna
28. jún 2010

@lulu4 nie rychlokurz som ukazala ze ako a uz to vie 🙂 . nie ja idem do nemocky az priamo na sekciu

liv1
28. jún 2010

@janinna11
@lulu4
baby s tou rucnou odsavackou sa ze vraj strasne namakate, trva to ovela dlhsie a je to o moc namahavejsie. tak mi aspon hovoriii kamosky co uz maju deti. ak mate niekoho, skuste si pozicat od kamosky alebo tak.
no a tiez ten sterilizator. sesterka tiez chcela setrit, ale nakoniec ho kupila a povedala ze to je nebe a dudy. ja mam stastie lebo si to nemusim kupovat, sesternica mi ten sterilizator pozicia je to fakt dost drahe 😒
@drzkosa je to normalne neboj 😉 rastie maternica...

jjana17
28. jún 2010

@lulu4 ale lucka nema ti byt co blbe, proste aj ked pride mm domov a ty si unavena chod si lahnut, ja tiez v noci buntosim a cez den to niekedy dohanam,,,a nemozes sa teraz vycerpavat a telo ten spanok potrebuje teraz vo velkom,,,,myslim ze tvoj Vladko to urcite pochopi,,,z toho nemaj strach
oslava dopadla dobre, zahrala som sa s malym synovcom , trosku sme posedeli a bolo,,taka pohodicka
a ta podlozka no ja som unesena, ta pani fakt bola zlata obchod na jednotku, ani sme auto nevypinali, lebo poprchalo tak mi to podala povedali sme nieco a hned sme aj isli,,,,len to sedenie v aute, bozinku to bolo utrpenie uz pre mna, tak na pol hodku si sadnut mi to nevadi ale uz na dlhsie, ja som vysla z auta ako zbity pes

jjana17
28. jún 2010

@dugyna tak v stredu budes uz pysna maminka,,,,,ja idem v stredu na kontrolu tak som zvedava co mi povie doki

drzkosa
28. jún 2010

@liv1 dakujem 🙂 sem tam mam taky strach, ved asi to poznas 🙂)

liv1
28. jún 2010

baby poradte prosim, vobec neviem kde mam kupit postielku, chcela by som aby mala 3 polohy a stahovaci bok a aby bola aj pekna, najlepsie s nejakym obrazkom, ale tie co som nasla su nad 180 eur a to sa mi zda dost drahe. vy ste kde kupovali? inak mam pocit ze som pozrela uz vsetky internetove shopy s postielkami. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre