Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
7. júl 2010

@pepppe ja som mala akutny cisarak cize ani jedno len uz som mala stahy take bolestive lebo som dostala tabletku aby som sa viac roztiahla ale nepomohla 😕

tadotami
7. júl 2010

@pepppe
@mirka12011 tak to ste fakt dobre.a ja ze co ten moj sralo makovy nechce ist von.sak ten je ziveny ako v grand hoteli.ja som mala posledne 0,67.no moje tak ja si myslim ze aj mikulasa oslavime 2v1.

mirka12011
7. júl 2010

@tadotami 😀 😝 😉 to snad nie to by mal 10kg kym by si ho na mikulasa porodila 😝

pepppe
7. júl 2010

@mirka12011 jaj tak preto museli urobit cisarsky??a ty si aj prenasala??kolko?
@tadotami 😀 ty si cislo,ze mikulasa,to hadam nie 😀 ale tak ja neviem,ja sa vtom vobec nevyznam vtych ich cislach,len viem ze mam malo plodovej vody,,,minule uz uz nieco chcel povedat ale ,ze necha to este na dalsiu poradnu,tak hadam ked to bude teraz v piatok zle,,ze ma nechaju aj v nemocke,,

mirka12011
7. júl 2010

@pepppe ja som rodila v 39tt cize som neprenasala ale mala mala zle ctg-cka lebo mala 3x pupocnik okolo krku tak na vizite rozhodli urychlene ukoncit tehotenstvo lebo ja som bola este na cakacke 4dni pred porodom 🙄

pepppe
7. júl 2010

@mirka12011 jaaaaaaj a to kde robia to ctg??? to mne asi nerobili,,,to zistia aj na sone,ze ma pupocnikovu snuru okolo krku???jujha si si vytrpela dost,,,,ale hlavne,ze ste boli obe ok a zdravucke a ze sa ma malinka dobre 😉

mirka12011
7. júl 2010

@pepppe no ctg su pasy a robia sa v nemocnici od 36tt a na sone to nezistia keby to vedeli tak ju vyberu skor...
este mi povedali ze keby o den neskor uz by bolo neskoro co ti mam na doktorov povedat.... ☹

tadotami
7. júl 2010

@mirka12011 on? sa nasere a aj novy rok oslavi v mojom bruchu.
@pepppe ty mas malo a ja urcite jak v karlovych varoch v kupeloch.ozaj a na pasoch ti napisu aj to skore.a docitala som sa na mudrom nete ze cim je to cislo vacsie tym to skor na porod vyzera.hm,tak to ten mudrc este nepozna mna.najviac je 10 a ja mam tu desinku od 17.6. no asi bude pripad do guinesky.neviem ci zmenim historiu ze najvacsie cislo moze byt 100.

pepppe
7. júl 2010

@mirka12011 noo fasa,,a predstav si ze mna tam asni raz neposlali a ako mam vediet ci nema tiez omotanu pupocnikovu snuru,,,boze doktori,,,sprosty su niektory riadne 😠 no aspon ze to dopadlo dobre,,,,,boze na nervy stymi nemocnicami a dr

pepppe
7. júl 2010

@tadotami a ja nemam ziadne cislo 😒 to CS myslis??mne to nikde nepisali

mirka12011
7. júl 2010

@pepppe no sa divim a sono obycajne ti robia?
@tadotami 😀 😝 😉

pepppe
7. júl 2010

@mirka12011 no sono v nemocke teraz kazdy tyzden,,,,tak hadam bude vsetko ok,,,som teraz strasne zvedava na ten piatok,,,ma porazi 😠

tadotami
7. júl 2010

@pepppe myslimze to mozu aj podla prietokov zistit.a tie ti na sone robia.ked idem na to logicky to cislo sa vtedy znizi lebo cez pupoc.snuru neprechadzaju ziviny.ale to si len myslim.

mirka12011
7. júl 2010

@pepppe no lebo aj tam vidia ako bije srdiecko keby bilo pomalicky alebo rychlo uz by ta dali na ctg hned....

tadotami
7. júl 2010

@pepppe to ti na ten zaznam z pasov napisu.na prednu stranu ti trtnu taku velku peciatku a bude tam cs.a najviac moze byt 10.hm,ale nech je tam co chce.tomu mojemu je to total suma fuk.

kikaku
7. júl 2010

caute baby...tak mi povedzte ako to ze vam ti dok tak rychlo zistili to tehu...som z toho uz nervozna.
robila som si 4 testy a vsetky vysli, mala by som byt v 7tt, bola som u gyn., ten mi vzal krv,
lebo vraj maternica vyzera nezvacsena a nic...to bolo v 6tt.
Vraj to moze byt tym, ze to bolo moc skoro, lebo 4 testy predsa nemozu klamat, ale uz mam z toho stres.
mam prist na OP 26.7....ale to by som uz mala byt v 10tt....je to normalne??? mam sa bat, ze nieco nie je v poriadku?

tadotami
7. júl 2010

@kikaku nie,pohoda.neboj je to normalne.aj ja som tak bola.

pepppe
7. júl 2010

@mirka12011 noo hadam hej,lebo nikdy mi nehovorili,ze by mu zle bilo srdiecko,vzdy to bolo ok,len o tej vode,ze jej mam malo,,,, 😒 tak uvidime v piatok,vsak hadam by to aj na sone nejako zistili ze nieco nieje ok,ale tak tu v nr je to za houby,celi doktori,,,aj tadotami by ti vedela povedat 😉
@tadotami aha tak ja sa na to potom pozriem,co mi tam slahne,,,no ale neboj ten tvoj si to rozmysli.....on caka na nasho,,uvidiss mi sa tam ozaj stretneme 😀

tadotami
7. júl 2010

@pepppe hihihi,taaaaaaky velky makovy.tvoj alex uz chodit bude a ten nas tades herac este u mamy v bruchu bude.moja pekna tvojmu sa bude tlacit prvy zubok a ten nas este furt vo mne bude.tak o com moja?sak jeho s obuvakom budu musiet vypacit.a ani to nepomoze.jeho rovesnici budu promovat a tento furt u materi bude.ved on bude vo mne do mojej 60ky.

pepppe
7. júl 2010

@tadotami 😀 😀 😀 trdlo 😀 neboj nebude,,,,a dcerka sa narodila presne???? uvidis,stretneme sa tam,ja tomu verim,,, vsak nemoze tam ostat vecne,,,krpci nasi nezbedny,len vymslaju

tadotami
7. júl 2010

@pepppe hihi,nasa tamara?nebud smiesna.2 tyzdne chapes 2 tyzdne po termine ju vyvolavackou museli vyhanat z brucha.tie decka sa u mna zabyvaju a nechcu von.drzala sa tam jak kliest.6hodin sa branila krpana jedna.

pepppe
7. júl 2010

@tadotami fuuu chudatko,,to sa im tam tak paci???jajha a tu to vyzeralo ze budes rodit aj skor,a nejako si to rozmyslel chlapec jeden 😉

tadotami
7. júl 2010

@pepppe no aj pri tamare som bola na konci 7mesiaca na 3 prsty otvorena a udrziavali.a potom vyvolavali.si detske sampanske otvorim ked to teraz bude ine.sak ja som zacarovana.mm mi hovori ze jak velryba to budem nosit.som ti pisala ze uz aj jednooky had to tam prevetral a preskumal a krpec sa len otrasol a spal dalej.moja keby mi tam niekto hadicu 5 metrovu strcil s nim to ani nehne.

tadotami
7. júl 2010

dievcata hodila som foto z 39tt.za chvilku ho po zemi asi budem vlacit.no co aspon klokanku vyuzijem.brucho do nej trtnem.

mirka12011
7. júl 2010

@pepppe no plodovky som mala menej aj ja v 30tt ale potom uz nikto nic nehovoril asi sa to upravilo 😝

tadotami
7. júl 2010

@mirka12011 kedy sa mala narodila?som pozerala to tvoje brusisko z 18teho a mala si ho nizucko.

lulu4
7. júl 2010

ahojte co je tu nove? jaaj mne dnes tak divno bolelo podbrusko tak som sa citila akoby mi mali prist kramy 😀 aj do krizov ma trochu pichalo a to som sa ledva do kina dovliekla, sme sa s kamoskou dohodli ze si pojdeme pozriet film do kina po 100 rokoch... ale domov som sa uz ledva dovliekla lebo som bola este mm kupit darcek k meninam uz radsej dopredu nech mam kupene...

@dugyna no uz sa nam ozvi ako sa mate s Miskou? ako si spolocne nazivate? a hlavne som zvedava ako malinka vyzera, sup sem fofo 😀

elko69
7. júl 2010

@maminakatka ahoj prepac al erano mi zacal plakat maly lebo chcel papat a potom nas trapilo brusko tak nez som ho uspala som zaspala aj ja s nim 🙂 a potom som uz na nete nebola tak odp teraz az 🙂 no papa pekne kazde dve hodky a v noci kazde 3-4 aj ked mohlo by to byt aj viac v noci ale zatial sa nam nedari haji dlhsie 😒

happy8051
7. júl 2010

@andullinka ahoj, ano budem rodit v hainburgu a tam mam teda aj gynekologa... kolko to stoji ti presne neviem povedat, lebo nebudem platit nic, mam frakusku poistku... viem len tak zbezne ze jeden den hospitalizacie vyjde cca 550 EUR a samotny porod cca 2300. takze... zrovna lacny spas to nie je...

maminakatka
8. júl 2010

@elko69 nic sa nedeje ,to sa da pochopit ,ved malicky ta potrebuje 🙂 tak to ti papka fajne ,malicky hladosko...a treba buvat s nim ked sa da ,no nie ? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre