Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
15. júl 2010

@vefi89 pockaj zistim si odchody busov 😀

maminakatka
15. júl 2010

@jjana17 parada tak to som rada ,ze si nasla taku fajn doktorku 🙂 vyvolaju ?? a to preco ? inak mana caka tak ako Tami cisarsky ☹

maminakatka
15. júl 2010

@zuzu1111 skutocne nemas zaco 🙂 kamoska bola v Chorvatsku v piatom mesiaci a v pohode vraj 🙂

jjana17
15. júl 2010

@maminakatka lebo malinky je uz dozrety a uz len mne musi krcok dozriet, a keby ho nechaju az do terminu tak neviem ako by som ho vytlacila,,,

maminakatka
15. júl 2010

@jjana17 aha rozumiem 🙂 tak uz budes mat aj ty drobceka pri sebe 🙂

jjana17
15. júl 2010

@maminakatka
tak ja len verim ze vsetko pojde ako ma v stvrtok mi daju tabletku a hadam do piatku porodim,,,uvidime
a ty ako

drzkosa
16. júl 2010

@maminakatka hm to ano ale ja si myslim ze to zvladnes hravo aj tu bolest potom, ani si ju nebudes uvedomovat ked uvidis malinkeho uvidis 🙂

jjana17
16. júl 2010

dobre ranko,,,,,je tu niekto

janefonda
16. júl 2010

@jjana17 cauko, uz sa tesis na buduci tyzden, tak pre istotu ani nespis poriadne??? Sa vyspi kym sa da!Aj ked viem ze v poslednych tt to ani moc nejde 😠

jjana17
16. júl 2010

@janefonda vies co ono by to aj slo , ale dnes bolo v noci extremne dusno tak som sa asi hodinu prechadzala po byte od spalnoveho okna do kuchyne na balkon a snazila sa schladit,,,no katastrofa, a ked sa mi konecne dalo spat tak maly kopol do mechura tak naspat na WC,,,,,,

moniciak
16. júl 2010

caute baby dnes idem na ultrazvuk c. 2 tak mi drzte palce aby bolo vsetko ok 😉 mohli by ste mi niektora povedat co uz je vidno v desiatom tyzdni a kedy vam vystavil tehotensku knizku???

mimi21mimi
16. júl 2010

@jjana17 bre ranko... ja mam tiez teraz z toho horka nocne prechadzky 😀 dvakrat som sa sprchovala, co som spat nemohla....

jjana17
16. júl 2010

@moniciak to ti knizku uz vystavia,,,

@mimi21mimi no ja som sa osprchovala ale o desiatej vecer a to by som v tej sprche musela byt nonstop,,,tak trazcakam pokial mi ostane ako tak prijemne a pojdem do sprchy,,,nech sa uz tolko nepotim, boze ja mam normalne po tele potnicky vysypane

moniciak
16. júl 2010

@jjana17 a stoji to nieco???

janefonda
16. júl 2010

@moniciak tak teraz by ti mala byt vystavena tehu knizka. 😉

@jjana17 na to behanie na wc si dobre spominam, teraz tak beham k malej 😀 dnes v noci moc dobre nespala, teda spala ale sa casto budila. To teplo je aj na nu vela. Tak som ju teraz supla na balkon na chladok a mrnka si tam, ved ona zaspi potvorka moja malicka 😠 Strasne rychlo rastu tie decka...este oblecieme nieco 56, ale uz davam aj 62-68 😕

@mimi21mimi a co vy dve? Ako sa mate? Uz pomaly cakas na to kedy to pride,cooooo? Toto je take obdobie, ze to moze byt aj zajtra, ale kludne aj o 3-4 tt 😀 tak ako u mna 😝

jjana17
16. júl 2010

@moniciak vystavenie knizky nestoji ani korunu,,,,myslim nikde sa za nu neplati

jjana17
16. júl 2010

@janefonda no ved aj pre tie deticky to musi byt riadna zataz tieto sparna, tak to natalka pekne rastie ja co mam novorodenecke vecicky to mi dala segra po malom tak som ani vela toho nekupovala a som aj rada kedze malicky bude valibuk cca do 4kg cize to fakt nabehneme na chvilku na vacsie cisla

mimi21mimi
16. júl 2010

@janefonda Ahojky..... ja uz ledva cakam, kedy to bude.... predvcerom som si myslela, ze uz mozem ist rovno do porodnice, ale bol to plany poplach 😀 Len ma trochu nahnevali, ze na poradnu ma objednali az v 39tt.... ako sa ma malinka? aj u vas su take horka nenormalne?

@jjana17 uuuuu tak potnicky ma nastastie obchadzaju zatial.... ja cakam do deviatej, kym otvoria tuto blizko nas obchod a chytro si idem kupit par veci, kym nie je take hrozne teplo. Brusko mi vysuplo, tak mi treba aspon nejake jedno tricko nove 😀

jjana17
16. júl 2010

@mimi21mimi ja nekupujem nic uz oblecka mam dost a ani potraviny nechodim kupovat, manzel sa stal nakupcom rodiny,,,,
no vies aky mam flakaty krk, normmalne jak mapu cervenu a strasne to svrbi,,,,to je tym ze na tej strane spavam a tam sa to aj o vankus otlacilo a spotilo, boze moj,,to je hrozne

jjana17
16. júl 2010

@mimi21mimi mavas uz poslickov, ja vobec
ja som si myslela ze uz to zacne aby som sa ako tak pripravila a stale nic,,,,

mimi21mimi
16. júl 2010

@jjana17 mavam.... mne uz pred vyse tyzdnom zacalo tvrdnut brucho... sestricka mi povedala ze 12-13 krat denne je to v norme, ale niektore dni mi tvrdlo aj vyse 20 krat... aj bolesti v podbrusku mam a ked sa k tomu predvcerom pridali aj krize, nebolo mi vsetko jedno 😀 ale tak zatial sa nic nedeje a cakaaame....

jjana17
16. júl 2010

@mimi21mimi no krize ma bolia strasne to ako niekedy ani sadnut si nemozem aj vcera v noci som len tak tak sa pohybovala po byte, normalne lavou nohou som nevedela ani krok spravit, myslis ze aj toto su ,,poslickovia,,

mimi21mimi
16. júl 2010

@jjana17 Hmmm tak to neviem... mne moja mama hovorila, ze ked budem mat bolesti v podbrusku, ktore vystreluju do krizov, tak vtedy su to.... najhorsie je, ze ja vacsinou teraz ani sama neviem, co sa so mnou vlastne deje, kedze je to vsetko prvy krat... 😅

janefonda
16. júl 2010

@jjana17 ako tie 56 urcite vyuzijes, ale zasa ono sa tie nic nestane ked babo oblecies do 62. nie je v tom uz ani z daleka utopena a to ma okolo 4300g. vecer si ju odvazim pri kupani nech viem presne. 🙂

@mimi21mimi takyto plany poplach som mala aj ja jednu noc a tiez z toho nic nebolo 😠 a potom som cakala este dva tyzdne od velkeho poplachu. A poslickov som mavala asi 5 tt pred koncom tehu. Vazna zabava ked z toho nikdy nic nebolo 😠 😠 😠 Natalka sa vypytala nakoniec 6 dni po termine sama, ale kedze som sa ani za 24 hodin neotvorila dostatocne, usudili ze sekcia je nutna. Ste sa tu tusim niekedy bavili o epiduralke, ja som jednoznacne za!!! Po 16 hod. ma presvedcili, ze uz je najvyssi cas na epi a mali pravdu. Len som blba, ze som si ju nedala pichnut skor. a bolest v pichu v porovnani s kontrakciami je naozaj skoro ziadna 😅

janefonda
16. júl 2010

@mimi21mimi neboj ked pridu skutocne kontrakcie budes vidiet ten rozdiel oproti poslickom 😝

jjana17
16. júl 2010

@mimi21mimi ved to je to,,,, mne to nevystrelovalo, mna len krize strasne boleli, a ked som si lahla tak to preslo ,,,,tak pochybujem, niekedy si hovorim ze uz nech to je aj pred tym stvrtkom, ze vo stvrtok uz kludne moze byt na svete a bude,,,radsej by som bola keby sa na svet vypytal sam a nie s pomocou tabletky

jjana17
16. júl 2010

@janefonda ano mala si epiduralku, ako to prebiehalo ked ti ju isli dat

janefonda
16. júl 2010

@jjana17 urcte je lepsie bez vyvolavacky, ale ani s nou to nemoze byt az take zle. Je to jedno hlavne,ze uz budete spolu ako rodinka. Uvidis, ze ten pocit mat vlastne babo je najkrajsi na svete!Ja sa denne divam na malu a hovorim si , ze je to nas zazrak!

jjana17
16. júl 2010

@janefonda no tak to verim ze je to zazrak najvacsi na svete mat svoje dietatko pri sebe uz,,,,,,,neviem sa toho dockat
no ono s vyvolavackou su podla mna tie kontrakcie take prudsie, sestra tiez mala injekcie vyvolavacie pri oboch detoch ,,,,,ze sa to dalo, len ju po porode strasne triaslo

janefonda
16. júl 2010

@jjana17 Po rade porodnej babice som si ju dala pichnut. Zavolala anesteziologicku, ta prisla do 10 minutiek , vsetko nachystali, poslali prec manzela na tych par minut kym mi ju pichali. Posadili si ma na bok postele, hlavu som oprela o babicu, ta mi zatial hladkala hlavu- strasne zlate, kedze som mala strach pochopitelne. A anesteziologicka to pomalicky v pichavala hlbsie a hlbsie. Ono to nebola ani bolest ten vpich len taky neprijemny tlak. No ale bola to vyhoda, lebo ked rozhodli o cisaraku, len ma dopichli a hned sme isli na operacku 😉 A anesteziologicka na operacke ma celu dobu drzala za ruku a hovorila nech nemam strach...proste uplne super ludi som mala okolo seba!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre