Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
5. aug 2010

@maminakatka aj ja davam nutrilon.bradavky mam v katastrofalnom stave.vzdy ked place ma strasne bolia prsia.ako keby mi niekto solil dopraskane bradavky.tadeas stiahne 90ml nutrilonu ale ked som kojila bol aj dlhsie napapany aj kludnejsi.no musim ich dat do poriadku a zacnem od zaciatku s kojenim.ale ked on si bradavky stale myli zo zuvackami.jak maly tiger ked korist trha.strasna bolest.a ja sprosta aj cez bolest odsavam,odstrekujem,sem tam ho prilozim,natieram mastami,obkladam repikom a stale ma strasne bolia.

tadotami
5. aug 2010

@lulu4 ten sralo makovy sa ma veeeelmi dobre.dokaze v priebehu 2 sekund postavit na nohy celu rodinu.jedneho blbca k nemu co by s nim lietal na prechadzky.len by to vonku bolo.monitor mame zapnuty,tadeas spi,tamarka tiez,mm v robote a ja som kludna.len ma stve ze ked sa napapa dost zle si odgrgava.skusame uz vsetko mozne.je to tvrda palica.uz v bruchu sa prejavoval tak co sa cudujem.

dobi382
5. aug 2010

cauko baby,niektore tiez mozno zazivate predporodne depresie a mozno uz mate po nich?mohli by ste mi povedat aky je porod ci skutocnosti boli ako sa vravi alebo su to len fazy niektorych zien!!!diky katka

lulu4
5. aug 2010

@tadotami hehe takze vonku sa mu velmi paci na prechadzky by rad mlady pan heeej? tak to uz ano, to potom bude rad aj na rande chodit ked vyrastie, ho doma ani neuvidis... no hlavne ze ti vsetci spia...
hmm to fakt na tie bradavky nic nepomaha, ani keby si sa v lekarni opytala alebo doktorky ze co by ti poradili? a ten bephanten si skusala? asi uz vsetko mozne ze moja, no je to sila s tymi deturencami tohto sa aj ja bojim ze bude namiesto satia zut a potom ma od bolesti aj porazi ☹

tadotami
5. aug 2010

@lulu4 aj ten som skusila.a to som si tak davala pozor pri kojeni ze len aby necuckal.kurnik aj s bradavkami.neuveris ale uz som si aj tvarohove obklady na ne davala-vraj zarucene zaberie ale nie u mna.mlieko mi same tecie ale pre bolest jednoducho nemozem kojit.to sa mi az oci krizili.odstrekovat-ide to tak vselijak,odsavat odsavackou-nemyslitelne-tecie mi krv a mlieko mozem akurat tak vylievat do umyvadla.ked skusim krpca prilozit-zmeni sa na malu divu selmu a len trhat,metat sa,vykrucat,natahovat.v momente jak cvakne tym malym dzobakom bradavku vsetkych svatych pospominam.mm ked ma vidi radsej odide prec.teraz ma este napadlo tie silikonove chranice bradaviek pouzit.aka som sprosta-mam ich doma a este nepouzila.truba som.zajtra otestujem.

lulu4
5. aug 2010

@tadotami tak to ozaj musi byt strasna bolest, nech ti to uz co najskor prejde, vidis ved tie silikonove chranice si vela zien chvalilo, mozno prave tie ti pomozu, teda bodaj by... lebo takto sa len trapis.. a to sa neda ozaj kojit a ze krasny zazitok pre matku a dieta, no to hej ked mas mat bradavky v takomto stave 😠

dugyna
5. aug 2010

@maminakatka rado sa stalo🙂. A na kojenie mysli pozitivne ze mas vela mliecka bo vela je o psichyke.kup si tie homeopatika,pi vybublanu vineu a denne vypi 3l tekutin

riag
5. aug 2010

@lulu4 Ahojky Lulu 🙂 maly rastie zo dna na den,priberame aj napriek jemnemu refluxu,tak som happy.Mliecka mam nastastie dost 😉 Mame tu trochu chladnejsie a dazdivo ale aj tak sme kazdy den na vzduchu.Neskor sem hodim foto z dnesneho kupela tak mozes vidiet ako Adrian rastie 😉 Aaaa,zajrta mame fotenie u profesionala......tesim tesim,len uvidime ci aj Adrian....Ako sa citis Ty? Uz to nemas dlho do finale 😉

lulu4
5. aug 2010

@riag tak to je paradicka ze Adrian pekne pribera a rastie... tesim sa na fotecky 🙂 to je dobre ze chodite na vychadzky aj ked nie je prave idealne pocasie ved deticky to maju radi, zevraj vonku radi spinkaju... no veru mne sa to uz do finale blizi nezadrzatelne, obavam sa porodu asi ako kazda ale tak zvladnem... ale uz vo mne narasta tak vnutorna nervozita ako to cele dopadne...tak to budete mat super fotecky ked idete k profesionalovi, potom hadam nejake prihodis aj sem 🙂 ja musim este manzela prehovorit nech ma este pofoti s bruskom lebo uz neostava vela casu a tych foteciek nemam vela, nech mam potom pamiatku 😀

riag
5. aug 2010

@dobi382 Katka ja som sice nerodila klasicky ,ale sekciou a porod bol supeeeeer 🙂 Kazda zena to preziva idividualne,treba mat hlavne pozitivny pristup a tesit sa na ten moment 😉

riag
5. aug 2010

@lulu4 no veru nech ta pofoti,ja som sa nechala fotit tyzden pred porodom 😀 takze to bolo len tak tak 😉

mimi21mimi
5. aug 2010

@00matula Jaaa stale nic... a koho si dnes mala na poradni?

gali
6. aug 2010

Ahojte, dievcata 🙂 Je tu niekto?

lulu4
6. aug 2010

@gali ahojky,kto by tu prosim ta jedol?🙂 ale nie ja tu som🙂 no co ako zvladas posl.mesiac?

gali
6. aug 2010

@lulu4 😀 mas pravdu, uz som sa najedla. Zatial vsetko v pohode. V utorok som bola na pasoch (kamoska si myslela z SMS, ze som si bola vybavovat pas 😀 ) a v pondelok ideme k Dr. A Ty ako?

lulu4
6. aug 2010

@gali no s tymi pasmi je to sranda,to tiez kazdemu musim vysvetlovat.mne ich robila este moja dokina min.tyzd.na poslednej poradni a v nemocke som na ne objed.na utorok.v str.ma caka 2poradna tam,tak sa mi tam nechce.neosobny pristup,vysetr.ma bolelo.este sa neotvaras?a v noci este vies spavat?lebo ja zaspim nad ranom a potom potiahnem aj do 9tej

gali
6. aug 2010

@lulu4 u nas je to nastastie tak, ze chodis k Dr. svojmu az do konca. Takze idem na pasy do nemocnice a odtial k mojmu Dr. Len sa mi tam nechce chodit kazdy tyzden ako na klavir... Neviem ci sa otvaram, alebo nie, lebo Dr. je teraz na dovolenke tak v pondelok sa dozviem viac. Ale citim sa v pohode, len uz to moje temto sa akosi same spomaluje... S tym spanim, zaspat zaspim, len trosku neskor, ale potom ako pises nad ranom mam taky tuhy spanok, ze ma veru nic nezobudi 😉

lulu4
6. aug 2010

@gali ja uz chodim ako slimak,tazko sa mi zohyna lebo mam maleho nejak divne vysoko akoby pod rebrami,cize vsetko zo zeme podat a tak robi chudak mm.tak daj vediet v pond.co nove.to mate supis ze do konca chodite ku svojmu dr.to by som hned brala,a on bude zaroven aj tvoj porodnik?

mimi21mimi
6. aug 2010

Ahojte baby... ako?

gali
6. aug 2010

@lulu4 neriesila som, ze kto bude moj porodnik. Vsetci Dr., ktorych mame v nemocnici su fajn, je tam dobry pristup a skoro vsetky sestricky su z dediny, kde ucim 😀 😀 😀 Tak asi hodime aj rodicko. Ja som zatial dost ohybna, okolie si mysli, ze som v 7. mesiaci - to bude sok, ked sa budem tarat s kocikom 😉 . Ale uz sa tesim. Osobne by som bola rada, keby mal prave moj Dr. sluzbu ked ma to chyti.

@mimi21mimi ahoj, Ty ako? Este stale 2v1? Ako sa citis?

mimi21mimi
6. aug 2010

@gali ahoj hej hej.... stale nemam potom :-/ citim sa nervozne a kazdy den na niekoho (vacsinou ma manzela) vyletim, takze sa nemozem dockat, kedy to bude za mnou....

gali
6. aug 2010

@mimi21mimi neboj nic, vsak este nie si po termine. Ale myslim, ze kazda si prezijeme to, ze uz to chceme mat za sebou... Ked uz nic insie, clovek sa chce dostat do normalneho fungovania, lebo tu ma picha, tu ma boli a pod... Jedna kamoska mi povedala, ze je lepsie rodit skor, lebo ani nevies ako a ked uz mas termin tak je clovek nervozny. Takze je to asi prirodzene, ze si nervozna a neboj nic, nasi chlapi to chapu a asi su viac ako my z toho vsetkeho vystraseni. 😉

mimi21mimi
6. aug 2010

@gali no moj to praveze moc nechape a este si zo mna robi srandu sem tam.... potom aj tak dopadne, jeho problem 😀
ty uz to mas tiez o chvilu 🙂 mojej krpatej hovorili pred tyzdnom a pol vahu 3,6 kg.... dufam ze ma menej....

gali
6. aug 2010

@mimi21mimi netreba verit moc tomu, lebo ze obcas je to 0,5 - 1kg hore-dole. Tak dufam, ze v Tvojom pripade skor dole 😉 . Ja veru neviem, lebo moj Dr. ma teraz dovolenku, tak idem az v pondelok, ale zas on moc tieto info nedava, lebo sam povedal, ze je to len priblizne... a zbytocne sa potom maminy stresuju a ani podla bruska sa to neda odhadnut.

mimi21mimi
6. aug 2010

@gali no to hej... segra mala brucho skoro ziadne a jej mala mala 4 kg.... ja sa tej vahy obavam kvoli tomu ze sme mali aj s mm obaja skoro 4,5 kg pri narodeni... to nie je sranda 😀

gali
6. aug 2010

@mimi21mimi tak to ste boli teda riadne babatka 😉 Neboj nic, keby nebolo nieco v poriadku su tam na to, aby urobili vsetko tak, aby bolo dobre. Budeme tu na Vas mysliet. Ides si dat aj epiduralku?

maminakatka
6. aug 2010

@lulu4 dakujem velmi pekne 🙂 tie homeopatika uz beriem a zaberaju 😀 😀 😀 ,mam plne prsniky ...v noci cca kazde 3 hodiny ,niekedy 4 ...bolo to aj lepsie ked spal 5 hodin 😀

maminakatka
6. aug 2010

@tadotami tak to mame rovnako ,tiez mam pocit ,ze mi ich chce zjest ,ale tak vytrpim co mam robit ☹ ...mne zabera klasika este ako -tak po kojeni si trosku mliecka vystrieknem a potriem ranu na bradavke ,vraj to ma hojivy ucinok a ozaj je na tom nieco pravdy ..ja som od bolesti uz aj plakala ... a ozaj tie homeopatika si urcite kup su vyborne ,ja ich uz beriem ...a este pijem vela malinovky vinea ,to tvori tiez mliecko 🙂

maminakatka
6. aug 2010

@dugyna no tu vineu pijem ...ale potrebujem este radu ,dostala som zlty melon a ja neviem ci smiem ,mam nanho taku chut ,ze az 😠 a nikto mi nevie poradit ...a ozaj neviem ani to ako mam poriadne maleho obliekat ci teplo ,ci len body ,alebo polodupacky 😝 😝 😝 no koniec ...

maminakatka
6. aug 2010

@mimi21mimi ahooooooooooj moja uz sa ti to krati 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre