Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

happy8051
23. aug 2010

mam momentalne pocit, ze mi mala odpokopne plucny lalok 🙂))

lulu4
24. aug 2010

@happy8051 Kati este tych vselijakych silnych kopancov od Natalky si uzijes🙂hlavne pekne oddychuj.ale ako vsetci tvrdili,mozem aj ja potvrdit 9mesiac je najhorsí po psych.aj fyzickej stranke

lulu4
24. aug 2010

INFOSKA: Janina11 mi pisala,od vcera su v nemocke,bola viac krat na pasoch,lebo drobec bol aktivny.dnes dostala vyvolavacku a je zvedava ci sa bude otvarat,ze ked nie vecer sa dava dalsia.tak jej drzme palce,a ked budu cerstve info napisem.

tadotami
24. aug 2010

@lulu4 dakujeme zaa info.strasne jej drzime palce a fandime.zmakne to urcite na jednotku.
a ty sa ako mas?vladkovi tam musi byt tesno uz.za chvilu ho budes mat doma a lietat budes okolo neho.

lulu4
24. aug 2010

@tadotami ahoj,akurat vcera som na teba myslela,ze som ta tu dost dlho nevidela.ako sa mate rodinka co nove?Tamarku uz asi chystas do skoly pomaly ze?a co krpec rastie,robi radost?veru ja verim tomu ze Vladkovi je tam uz tesno ale vidis asi moooc dobre,alebo caka presne na termin.🙂

tadotami
24. aug 2010

@lulu4 neboj raz vylezie.tamarka je uz nachystana.este si posledne dni prazdnin uziva.v nedelu sme boli posledne veci do skoly v avione dokupit.tadeas poslucha ako sa mu chce.v sobotu sme krstili takze farar z neho diabla vyhnal konecne a aj v noci lepsie spime.uz sa mi deti pobudili tak sa na chvilku stratim.

mimi21mimi
24. aug 2010

@happy8051 Noo jasminku som isla rodit normalne - okolo polnoci zacali slabsie kontrakcie prve... a potom sme sli okolo stvrtej do nemocky.... a o pol 11, ked som ju uz isla vytlacit, tak bolamoc velka a zakliesnena, prestali pocut srdiecko, tak som sla urychlene na sekciu....
Takze pracujes v rakusku?

lubka89
24. aug 2010

Ahojte baby ako sa tu mate? uz som tu davno nebola ... ale to preto lebo maly je zly lebo mu idu zubky :( tak nestiham nic ... zaspavame z placom a aj sa budime z placom :(

gali
24. aug 2010

@lulu4 ahojky, tak ako sa drzite? My sa drzime az moc 😀 😀 😀 . Boli sme v nedelu na hubach, tak sme si pohopkali 5h po lese, vcera pasy a poradna a stale si v klude hovkame a hovkame 😀 . Asi je uz mala zvyknuta na aktivny zivot. Takze 30.8. dalsie monitorovanie a poradna. Ty si na tom ako? Janina zatial nic?

lulu4
24. aug 2010

NAJNOVSIA INFO: janina o 14:15 dnes porodila synceka Jakubka,vazil 3600g a meral 50cm.su v poriadku a pozdravuje vas

lulu4
24. aug 2010

@gali ty si stale taka akcna ze dovi,tak 5hod. v lese by som uz asi nezvladla.to ja uz ked ideme na nakup do tesca mam dost.u mna tiez len bolesti podbruska.najnovsie krce do vnutornej strany stehien,zevraj to budem mat nejaky nerv zaseknuty.zajt.mam poradnu,ozvem sa

happy8051
24. aug 2010

jeeej gratulujem k Jakubkovi 🙂 vela zdravicka obom 🙂

bubulacik
24. aug 2010

ahojte, nam zacalo tvrdnut brusko a mam bolesti v podbrusku neviete co to je?

janefonda
24. aug 2010

@janinna11 gratulujem krásne k malému pokladíku! 😵 😵 😵

janefonda
24. aug 2010

@bubulacik to môžeš mať aj poslíčkov...Tvrdnutie bruška a bolesť podbruška bola u mňa normálna súčasť tehu. Ak by to ale bolo časté, treba sa na to spýtať lekára!

@gali
@lulu4 tie detičky sa Vás ale držia 😀 😀 😀

lulu4
24. aug 2010

@janefonda ahoj, no veru uz sme ostali len posledne dve bojovnicky, som zvedava kedy to na nas pride, ved zajtra mam poradnu tak sa hadam dozviem nieco nove, no alebo budem mat smolu a povedia mi to iste co pred tyzdnom... ach jaaaj zacinam tusit ze to nebude asi augustove babo a tak velmi som ho chcela v auguste :(

bubulacik
24. aug 2010

@janefonda no niekedy ma to boli dost ze ani moc chodit nemozem ale teraz je to zatial v norme

janefonda
24. aug 2010

@lulu4 ešte má pár dní, aby Vladko stihol august 😉 Je jedno kedy to príde, hlavne aby ste boli zdravučkí!

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik aj mne tvrdlo brusko od 7. mesiaca aj cely 8 mesiac, dr. mi nasadila magne B6 to tu uziva vela tehuliek ale sama si to nedavaj radsej popis dr. co ti je a oni tu uz naordinuju ked bude treba... ale radsej by som s tym na tvojom mieste mala lebo to moze znamenat hocico aby si nemala uz naozajstne kontrakcie alebo sa nezacala otvarat a to nezistis to ti len dr. vie povedat... tak nevahaj a radsej chod ak to nebude lepsie... budem drzat palce a daj nam vediet...skus si kupit magneziu neperlivu a tu pi, ta je dobra tiez na tvrdnutie bruska som ju dost dlho pila...

lulu4
24. aug 2010

@janefonda ved ano este nie sme ani v presne vypocitanom termine ten bude az v nedelu... svokra chce velmi sobotu 28.8. lebo vtedy bol jej nebohy ocko narodeny tak uvidime ci jej malinky spravi radost ale ako pises len nech sme zdravucki to je dolezite... a hlavne nech uz mam porod za sebou, toto cakanie je ozaj nekonecne... keby som aspon tusila ako sa to u mna prejavi ale takto... hlavne ze aj janina to uz ma za sebou, to je super, velmi som sa tesila

bubulacik
24. aug 2010

@lulu4 dakujem ak sa to nezmeni tak pojdem k dokymu tu vodu si idem kupit

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik som rada ze som aspon v niecom pomohla... ale naozaj to nepodcen lebo keby si sa zacala v tvojom tyzdni otvarat by to bolo zle, to by si uz len lezat musela aby si skoro neporodila ale nechcem ta strasit na druhej strane to nemusi nic znamenat... chcem tym len povedat ze to netreba podcenit... tak sa drzkaj aj s drobcom a oddychuj

janefonda
24. aug 2010

@lulu4 neboj pôrod bude v pohoďke. Príroda to dobre vymyslela, a ver, že aj keby bol neviem ako náročný, za pár dní si z neho už nebudeš to zlé pamätať. Ja som mala náročný pôrod a kľudne by som si ho z opakovala pre ten zázrak čo tu teraz pri mne spinká 😉 😉 😉 prenášala som 6 dní, tak viem aké to je, že každý deň čakáš kedy to už vypukne a stále nič. Ale ty si nie si ešte ani v termíne, takže máš časuuuuu 😀 😀 😀

bubulacik
24. aug 2010

@lulu4 este pockam ak sa to nezlepsi alebo bude horsie tak pojdem k dokymu a ty mas kedy termin?

lulu4
24. aug 2010

@janefonda pamatam si ked si cakala Natalku aka si bola nervozna uz kedy to pride lebo verim ze prenasanie nie je ziadna radost ale potom ta radost stoji za to... jaaaj taka som zvedava ako bude Vladko vyzerat...
a mas pravdu este nie som v termine, este mam chvilu cas ved sa smejem, ze mozno caka na termin chrustik moj...
ved aj manzel je ako na ihlach uz mam zakazane mu aj do prace volat uz nas len on kontroluje ked zavola a nosi vzdy pri sebe hotovost keby mu zavolam ze uuuuzzz tak ze si rychlo zavola taxik lebo nechodi na aute nema tam kde parkovat... takze sme na tom asi obaja rovnako 😀

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik ved jasne este nechod len sa sleduj ako na tom budes... tu vodu si kup aspon... ja mam termin o 5 dni tak uz len cakam a cakam ze kedy sa drobcovi uraci von na tento svet 😝

bubulacik
24. aug 2010

@lulu4 budem sledovat niekedy si pripadam ako hypochonder alebo daco take ale tak je to prve mimico tak obcas neviem co je v poho a co nie... a myslim ze take su skoro vsetky co su prvy krat tehu alebo nie?

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik jasne ze nie si hypochonder, radsej sa aj prehnanejsie sledovat ako nieco zanedbat... to mas pravdu ja som bola tiez od zaciatku taka... ked sa mi nieco nezdalo radsej som sa popytala ale ja som mala velmi fajn lekarku tak ja som sa jej vzdy na hocico co ma zaujimalo alebo trapilo pytala... nastastie klop klop islo vsetko da sa povedat hladko az potom na to tvrdnutie bruska ale to magne b6 a ta magnezia mi pomahali... a nezacala som sa predcasne otvarat co bolo dobre... takze som nemusela mat kludovy rezim ani nic podobne... akurat som mala pred par tyzdnami strasne svrbenie celeho tela tak som si myslela ze mam nieco s pecenou ale testy dopadli dobre a tak som si zase nasadila lieky na alergiu co mam lebo som ich medzi casom vysadila nakolko mi uz kychanie preslo ale zevraj v tehu sa aj alergia moze rozne prejavit tak odkedy si davam lieky tak je dobre... a ja mam aj astmu takze sledovat sa musim a teraz mi maly asi tlaci na branicu alebo co lebo sa mi dost tazko dycha a hlavne ked si lahnem preto uz asi 2 tyzden nespavam dobre skoro vobec citam knihy a az nad ranom zaspim .... uz som dost vycerpana...

bubulacik
24. aug 2010

@lulu4 tak to ti nezavidim ja tiz poriadne nespavam lebo nase je velmi hyperaktivne v noci a tlaci mi na mechur tak to sedim skoro celu noc na Wc. neboj nic zachvylku to budes mat za sebou aj ja uz chcem ale ja si este pockam.

lulu4
24. aug 2010

@bubulacik no veru tiez som si hovorila vela krat ako sa ten cas vlecie a ked ti mam pravdu povedat neverim ze bude koniec augusta a ja uz idem rodit... tieto posledne dni su hrozne uz len s manzelom cakame a cakame... uz mu ani do prace nevolam aby som ho nelakala zakazdym uz mu mam volat len ked to na mna pride 😀
aj tebe to rychlo ubehne neboj ani sa nenazdas a bude drobec pri tebe a nevies stale co cakate? a krasne mena mate vybrate sa mi oboje lubia ale Richarda by sme nemohli mat lebo to nas jeden blby kamos sa tak vola to by mm nikdy nesuhlasil aj ked je to krasne meno a Lea sa mi veeelmi paci ale to zase mojmu nie... tak smola... no bude Vladko po manzelovi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre