Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
25. aug 2010

@lulu4 no teda prckek malinky nechce ist von, dufam, ze uz ti povie ze ides rodit hihi

lulu4
25. aug 2010

@bubulacik

@mirka12011 kočky sama som zvedava co nove mi povedia,ide so mnou aj mm,uz je aj doma z prace,berieme aj tasku tak uvidime.

happy8051
25. aug 2010

@lulu4 Lucka, budem na teba mysliet... daj vediet, ak by si tam ostala 🙂

00matula
25. aug 2010

@mimi21mimi ahoj , no gratulujem nech ste obe zdravucke 🙂 a preds si ma predbehla 🙂)) ja som lezala na rizikovom, kym mi vyvolali porod a rodila som 12.8. tak sme sa obisli. A ako sa vam dari? Aky bol porod? Ja mam este stale problem obsediet🙂)) ale uz je lepsie 🙂

mimi21mimi
25. aug 2010

@00matula heh ja som isla 13steho domov.... takze sme asi boli spolu chvilku na oddeleni 🙂
Mne uz sa jazva pekne hoji po sekcii 🙂 a kolko vazila malinka? kedy vas prepustili?

00matula
25. aug 2010

@mimi21mimi tebe robili cisarak??? No ja som sa z izby dostala az navecer aj to len do sprchy...pak som bola az na ranajkach. Viki mala 3720g a 50cm....rodila som spontanne, malá ma roztrhala ako sa len dalo, ale stalo to za to...tatino mi dost pomohol, ked tam trpel so mnou 🙂 ale aj tvoja bola dost velka 🙂

mimi21mimi
25. aug 2010

@00matula Ja som isla normalne rodit... az z toho stola, na ktorom sa uz babo vytlacalo ma dali rychlo na sekciu, ked nebolo pocut srdiecko.... ale ja uz som viac menej zotavena 🙂 Moja bola este tazsia... ale pozeram ze na dlzku rovnake 🙂
Das sem aj nejake fotky?

00matula
25. aug 2010

@mimi21mimi jaaaj, no dufam, ze teda je vsetko ok . Ja som mala hrozne bolesti, rano o 7:20 mi dali vyvolavacku a 12:20 uz bola mala na svete. Aj som chcela epi, no kym prisiel anesteziolog, tak som sa otvorila az na tolko, zeby mi nestihla zaucinkovat. Rodila som ako na stavbe, vsade boli robotnici, vrtali buchali...no otras!!!!! Na vzdycharni mi vrtali hned vo vedlajsej izbe priamo vedla hlavy, tahali tam nejaky kabel....zazitok jak hovado...ze do sprchy? jasne, rebrik dobreze v sprche nebol pichnuty!!! Sedenie mi este stale robi problem, stichy stale bolia, ale uz viac obsedim 🙂
No fotky som uz dala, len sa mi mala zobudila, bola som ju prebalit a nakojit. Posledne 2-3dni ju boli brusko, inac mi spava cele dni aj noci, ze neviem ani o nej 🙂 A co tvoja? Mas aj fotky?

00matula
25. aug 2010

@mimi21mimi jeeej, tvoja je tiez aka rozkosna 🙂)))))) kukla som foto 🙂))

bubulacik
25. aug 2010

@lulu4 no ako si dopadla ci si ta tam rovno nechali??? 🙂

happy8051
25. aug 2010

@bubulacik aj ja rozmyslam, ci je uz v spitali 🙂 a ako si dopadla ty dnes u dokiho?

bubulacik
25. aug 2010

@happy8051 asi si ju tam nechali ked tu neni mna to dako preslo tak som nesla ale ak to zacne zase tak uz pojdem a pijem tu magneziu tak to asi trosku aj zabralo a ty ako sa mas?

jantulka
25. aug 2010

ahojte babenky!mozem otazocku chcem sa opytat ci je normalne ked ma pobolieva v podbrusku ako keby som mala dostat menstruaciu bojim sa ci to nie je nieco vazne ale pohyby citim

lulu4
25. aug 2010

ahojte kočky, tak som zase doma aj ked som mala zas na male kvoli tlaku ale dr. vie ze ho mavam premenlivy tak mi kazala doma merat 3x denne, mne tam vzdy vyskoci ale tento krat sa necudujem lebo mi ho merali po Hamiltonovom hmate a strasne to bolelo... ale tym sa ma zevraj narusit vak blan na ktory nalieha hlavicka tak som zvedava ci mi to nieco spusti alebo co... nastastie som nekrvacala zatial... ale odvtedy ma dost bolia krize a som uz unavena ako slak lebo v noci som zase toho moc nenaspala... dohodli sme sa ze ak do vikendu nic tak v pond. zase poradna a ze sa dohodneme co dalej... tak ja uz neviem....hadam ten Hamilton pomoze...
akurat varim leco namiesto toho aby som si isla lahnut... som ja ale pripad

gali
25. aug 2010

@lulu4 jej, tak mozno uz budeme mat po vikende novinky 😉 Pre istotu Ti hodim do IP cislo na mobil a budem cakat na spravy. Napis mi aj Ty, aby sme aspon takto boli v kontakte, lebo uz sa neviem dockat... 😀 Drzkaj sa. Ja sa stale hybem a hybem, ale mala je uz zvyknuta, mozno by som mala zalahnut a to by nakoniec pomohlo 😀 😀 😀

mimi21mimi
25. aug 2010

@00matula Ja som si potom tie tvoje fotky vsimla... ta tvoja mala ma aky chutny nostek 🙂
To si mala veru vesele pri porode... aspon si tak nevnimala bolesti hm? 😀 a kto ta rodil? Ja som mala Havlikovu pri porode.
Nasa Jasminka je celkom kludas, ked je napapana... len teraz plakala asi hodinu a pol a uz sme si s nou nevedeli dat rady, ale konecne spinka....

baramborka
25. aug 2010

ahojte baby...prepacte ze vam tak vstupujem do debatky ale mam jednu otazku a nemienim sa vypytovat gynekologov na nete opytam sa vas ohladom otehotnenia....mala som 3 dni pred menstuaciou a moj priatel sa do mna spravil....je mozne ze by som mohla zostat tehotna ? 🙂 aj tyzden pred tym sa nam stala mensia nehoda ... len tak mimochodom ..vopred dakujem za odpoved a nehnevajte sa ak rusim 🙂

happy8051
25. aug 2010

@baramborka ahoj, jasne ze nerusis... mozne to je... najlepsie bude, ak si vyratas ovulaciu.... ak potrebujes poradit, napis mi IP

riag
25. aug 2010

@jantulka je to normalne,ale pre istotu to spomen svojmu lekarovi 😉

riag
25. aug 2010

@baramborka je to mozne,bol to aj moj pripad... 🙂

carinthia21
25. aug 2010

@baramborka
Mno ja si myslim, ze aj prilisnym snazenim nic nedosiahnes, alebo nejakym vyratuvanim...ja uz som ani nedufala, a bum uz to bolo...najvacsia pravdepodobnost je ale, ak mate s partnerom naraz oragazmus, vtedy sa svaly tvojej maternice lepsie uvolnia a umoznia preniknut spermiam hlbsie a ponukne im teda aj lepsie prostredie pre zarodok 🙂 Tak to fungovalo aspon v mojom pripade...a od prvej chvile som vedela, ze sa to podarilo

baramborka
25. aug 2010

fuha baby 🙂 teraz ci sa tesit alebo strachovat...🙂

baramborka
25. aug 2010

@carinthia21 nie nie nesnazim sa o babo..mam to napisane v profile ked som v tom plavala ..ale teraz ma to uz preslo....ale potesila by som sa mu 🙂 tento krat vsak islo o tzv. " istotu" ze pred menzesom sa nemoze nieco take stat :D

carinthia21
25. aug 2010

@baramborka
Mne to vychadza tak, ze som otehotnela presne pred tym, ako som mala dostat...a uz som v 26.tyzdni. Ale najvacsia nahoda bola, ze ja som sa stale citila akosi cudne, ze toto niesom ja, potom som uz ale ziadny menzes nedostala 🙂 ...urobila som si test v 5. a 6.tyzdni, stale bol negativny, bola som u lekara tiez tak nejak asi v 6.tyzdni som uz bola, a tiez nic nevidel, az v 7.tyzdni som to dostala potvrdene lekarom na zaklade krvnej skusky 😎

baramborka
25. aug 2010

@carinthia21 Ja neviem ci to moze prist tak skoro ale tiez sa necitim bohvieako najlepsie ale to bude asi aj tym splnom je strrasne silny spln a ...mozno to neni spln :D :D no ...tak uvidime ..DAKUJEM BABY 🙂

carinthia21
25. aug 2010

@baramborka Ja som vobec nemala ani ranne nevolnosti, ani take nieco dodnes chvalabohu nepoznam...jedine, co bolo, ako som prisla na to, ze som tehu, bolo ze mi meskal menzes...a tak uvidis, mozno uz sa buduci mesiac neobjavi 😉 A mne ani spln nic nerobi...jedine, co teraz mam, je palenie zahy, lebo mi babatko behom tyzdna vyrastlo o 5cm...tak bude asi z nej modelka po tatovi 😀

baramborka
25. aug 2010

@carinthia21 fuha no ved dnes by som oficialne mala dostat ale zatim nedosla.....
mna zvykne palit zaha z jedla takze to poznam.... 🙂 no uvidme kazdopadne uz teraz nemam taku istotku v sebe ze nic nehrozi.... 🙂 necham sa prekvapit ako to osudik zariadi :D

mimi21mimi
26. aug 2010

@maminakatka ahojcek... zelame aj s Jasminou vsetko najlepsie Samkovi k meninam a posielame pusu 🙂

maminakatka
26. aug 2010

@mimi21mimi dakujeme pekne moje dve kocky 🙂 xi xi ...ste zlate ,ze ste si spomenuli na nas 🙂 a este mame dnes aj 4 tyzdne prave 🙂

tadotami
26. aug 2010

@maminakatka gratulujeme k 4 tyzdnom.

baby ahojte,ako sa dnes mate?u nas klasika.tamara sa hra,tadeas skuci v kresielku,ja sa snazim kura rozmrazit a upiect,.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre