Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

martina77ba
7. aug 2011

@deinad Ahoj, prepáč, že píšem až teraz, bola som týždeň u svokry, lebo nám prerábajú v dome zimnú záhradu a prášilo sa tu a ona nemá internet 🙂 tak som sa nevedela ozvať.
Ja som na PN od začiatku júla a zatiaľ až do konca augusta, v stredu idem na sono - 1.krát tak som zvedavá 🙂
tiež na to, či ma lekárka nechá ešte doma, alebo ma už pustí do roboty. Teraz som v 12.týždni, ešte mi býva zle, ale nikdy som nevracala, len mi je vždy po jedle hrozne ťažko od žalúdka. Zistila som, že mi na to pomáha žuvačka na pretrávenie, alebo pár glgov piva 🙂 To je zvláštne, že ty si užívala Estrimax len 2 týždne, možno si mala iné výsledky ako ja, veď lekári vedia asi najlepšie. Mne by ho mali aj s Utrogestanom vysadiť už tento týždeň.
Ako sa cítiš? Držím palce na srdiečko, je to krásny pocit 🙂

poisonblu
7. aug 2011

ahojte prvočakateľky. pridávam sa k vám. ja by som mala byť v 5 tt, teda ak počítam od prvého dňa poslednej menštruácie. ešte sa v tom počítaní nevyznám...ale inak presne viem, kedy sme cca počali, takže podľa toho končím tretí týždeň. k dr. idem v priebehu týždňa, dúfam, že všetko bude ok 🙂

poisonblu
8. aug 2011

tak som bola dnes u Dr., "prcek" ma 3 týždne, robil mi vnutorne sono, ale zatial je uplne nenapadny 🙂 ale vsetko je ok....tesime sa 🙂 o 4 tyzdne idem na krv a dalsie sono

deinad
9. aug 2011

@martina77ba ahojky, tak momentalne travim od nedele cas v nemocke, zacala som krvacat, tak som sem hned bezala. nastastie sme zatial v poriadku, o dva tri dni idem na kontrolne sono, dnes som podla lekarov 7tt+0, na sone este nie je nic vidno, tak dufam ze o tyzden uz bude. tiez mi byva tazko po jedeni aj ked som hladna, je to cudne, ale tiez nevraciam ale niekedy si myslim, ze uz pobezim na zachod. uvidime do kedy to tak bude trvat, drzim palce na prvom sone a pekne tehulkovanie, pevne verim, ze aj ja si ho po prichode domov budem uz len uzivat 🙂

deinad
9. aug 2011

@poisonblu ahojky, gratulujem k tehu, treba mysliet pozitivne a vsetko bude OK 🙂
ja som v 7tt a tiez zatial nic nevidno, snad o tyzden sa ukaze 😉

martina77ba
9. aug 2011

@deinad Myslím na teba, aby si z nemocnice odišla čím skôr a hlavne v poriadku. Ja som tiež bola v nemocnici presne v 8tt na krvácanie, ževraj je to v 80% v prvom trimestri normálne, len sa netreba zľaknúť. Nevoľnosti ti úplne prejdú na konci 12tt. V ktorej si nemocnici? Ja som bola na Antolskej, boli tam super lekári aj sestričky.
Opatruj sa 🙂

deinad
9. aug 2011

@martina77ba dakujem pekne, ved nestresujem snazim sa to aj tak brat, zatial sme OK, a dufam ze nas koncom tyzdna pustia 🙂 ozvem sa ked budem mat nieco nove, drz sa aj Ty 🙂

zubrienka77
10. aug 2011

ahojte som v 33 tyzdni a este nemam maleho otoceneho a dost za dva tyzdne idem sice na ultrazvuk ak nebude otocene pojdem na sekciu kedze som prvorodicka :/ neda sa nejako zistit ci sa uz nahodou uz neotocil ??

matulka616
12. aug 2011

@zubrienka77 Ja som mala s malou to iste, kazali mi pit magneziu a chodit po styroch, ale nepomohlo 🙂
Citila som take tlaky na brusko ako keby sa mala snazila otocit, ale uz bola velka a nemala dost miesta, takze sekcia, ale neboj sa toho, vyhoda je ze presne vies kedy to pride 😉

bejka82
12. aug 2011

@zubrienka77 ahoj, ja si myslím, že ťa zbytočne skoro strašia so sekciou, ten drobček sa ťa môže do poslednej chvílky naťahovať a potom sa ti otočí, neboj ešte má času a času sa otočiť 🙂 . a v nemocke by lekári mali čakať do posl.chv. či sa ťi neotočí a až potom rozhodnúť o sekcii. Moja malá so mnou už takto 3x cvičila UZV mi 3x ukázalo, že je HL. a potom na ďalšom mi doki povedal, že je KP, takže ona sa asi kolotočovala 🙂 🙂 Teraz som v 38.tt a už je HL, tak dúfam, že už mi tak aj ostane, princezná moja. Cítiť to, že či sa otočilo bábo sa dá asi len podľa kopančekov, alebo keď máš dulu, tak tá by ti to vedela nahmatať.

darksky
13. aug 2011

Ahojteee, ja sa tiez rada pripajam 🙂

bejka82
19. aug 2011

už tu nikto nie je?

lussymusi
19. aug 2011

Ahoj Katka..super téma🙂s radosťou sa pripájam..je niektorá z Vás v 6 týždni a má pocit, že ju pobolieva v podbrušku?

alca85
19. aug 2011

@lussymusi mááááááááááááám ťa...neverím vlastným očiam 😀 😀

alca85
19. aug 2011

@lussymusi čo sa nepridáš do apríloviek? 😉

lussymusi
20. aug 2011

Alenka a Ty si na to ako do kelu prišla...a tak som sa snažila to tajiť aspoň do 3 mesiaca🙂to preto že neviem ako sa s koníkom ešte organizuje 🙂Prosím ťa Alenka udržuj všetko v tajnosti🙂

alca85
20. aug 2011

@lussymusi ale Lucka jasnéé 🙂 ..ale keďže je toto verejné fórum, tak nevie neviem či ťa tu ešte niekto nespozná. a gratulujééééééééééééééééém...véééľmi sa teším. A kde je inak tá sľubovaná a sľubovaná návšteva?hmm?

lussymusi
20. aug 2011

@alca85 teraz som bola celý mesiac doma ale žiaľ som vôbec na nič nemala čas. Tentokrát prídem 6.septembra, 7.9.mám zápis v škole a potom mám voľno takže by som konečne prišla🙂a nebojkaj onedlho už nebudem pracovať v Rakúsku, takže teba a detičky budem môcť navštíviť častejšie🙂

martina77ba
21. aug 2011

@deinad Ahoj 🙂 tak ako sa ti darí? Už si dúfam z nemocnice doma. Dopadlo všetko v poriadku?

teleranka
22. aug 2011

@lussymusi
ahojky, pozerám, že si 6tt 🙂) gratulujem...
dievčatá, rok sem chodím "očumovať". a chcela by som sa s vami podeliť asi o najväčšiu novinku a najlepšiu správu v mojom živote... :D

lussymusi
23. aug 2011

@teleranka ahoj🙂 ďakujem a samozrejme že gratulujem aj ja Tebe🙂V ktorom si týždni?A očumovala som tu aj ja a nielen jeden rok🙂))

teleranka
23. aug 2011

@lussymusi
ja som len dnes bola na krv..to HCG či čo to je mam 680...ja stale neviem veru tomu, ze je to pravda....neviem sa spamatat, strasny sok...ked som to najmenej cakala...roky snazenia a nic a ked som ochorela, brala atb, tak vtedy? neuveritelne... zajtra idem znovu na krv a uvidime...mozem sa ta opytat? neboli ta brusko? mna strasne boli podbrusko a mam ho tvrde asi 5dni... :((((((

lussymusi
23. aug 2011

@teleranka Ja som ešte na krvi nebola a ani neviem o tom že sa pri tehotenstve berie🙂ale to preto že nemám s tým žiadne skúsenosti ,,veď ako po prvý krát" a to HCG je hormón, ktorý tvorí tvoje telo len počas tehotenstva a začína sa tvoriť akonáhle si oplodnená🙂 No vidíš nakoniec sa to podarilo, teraz sa teš a nebu´d v šoku ono je to prvé štádium, že ako to všetko naraz stráviť🙂Ja som sa s priateľom o bábo nesnažila ale rozhodli sme sa to vyskúšame že by bol aj čas a na prvý krát sa nám to podarilo..to bol šok zase pre mňa🙂stále som neverila že by to vyšlo lebo som si robila 2 testy a boli negatívne a až vďaka tomu tretiemu vyšla pravda najavo:D teraz sa veľmi teším a neteším (na pôrod)...teleranka a inak aj ja som bola tesne pred otehotnením chorá a to dokonca 3 mesiace som brala antibiotiká :((ale dúfam že bude všetko v poriadku...daj potom vedieť ako si dopadla na krvi..som zvedavá🙂a či ma bolí bruško?Bože a ako...mám stále pocit akoby som mala dostať menzes a potom to prejde a za chvílku zase...také akoby tlačenie v podbrušku..ale vraj je to normálne...máš aj nejaké iné príznaky tehotenstva?

teleranka
24. aug 2011

@lussymusi
ahojkyyy 🙂))
no takže dnes som mala hladinu HCG dvakrát vyššiu, ako včera 🙂))))
Bruško ma stale velmi boli a je priserne tvrde, dnes mi dal doky duphaston, kyselinu listovu a na to brusko magnezium. pozajtra aj v utorok idem zasa na krv, uz som na marodke, zial, som na rizikovom :((((((((((((((((((
iné príznaky ci mam? ani nie...unavena som bola pred tyzdnom, uz som naopak plna energie, zle mie nie je, iba mam zmeny nalad, haha 🙂)))Ty ako? ako sa citis? robis uz nieco inak? ja neviem vobec nic, co mozem a co nie..akurat mam zakazane vela sa hybat...cize ziadne cvicenie, tancovanie, dlhe prechadzky :((((((((( uz pijem bezkofeinovu kavu, ale je to hnusne, tak neviem, ci mozem jednu denne si dat...

teleranka
24. aug 2011

@alca85
ahojky, ake aprilovky? je tu taka skupina, kedy maju baby rodit v aprili 2012? 🙂

teleranka
24. aug 2011

@baby6410
ahojky, tak pozeram, ze tebe sa to uz krati a o chvilku uz budes mat svoje krasne babatko v naruci... ako sa citis? ake si mala prve mesiace? prosim ta, pouc nas neskusene, co vieme par dni, ze cakame mimi...ja som uplne vystresovana a nic neviem, co mam a nemam robit,...co mozem a nemozem, ci je normalne, ako sa citim, atd....sooo many questions!!!

teleranka
24. aug 2011

@royalka
ahojky...privitame vsetky cenne rady 🙂

lussymusi
24. aug 2011

@teleranka Ahojček..silmo silno budem držať palčeky!!!je mi ľúto že si hneď od začiatku na rizikovom ale verím že všetko dobre dopadne🙂Čo je inak ten duphaston?Bože už nech som doma a nech sa dám normálne vyšetriť, začínam sa báť že som niečo zanedbala:( Unavená som aj ale nie priveľmi len večer sa to na mne najviac prejavuje keď zaspávam už okolo 21 - 22 hod čo nie je u mňa zvykom🙂Cítim sa práveže úplne fajn čoho dôkazom je fakt, že som dnes prebehla na bicykli asi 150 km🙂asi by som ale nemala..neviem...minule som doma varila slepačí vývar a strašne mi smrdel...takže mám akurát tak zmenené čuchové bunky🙂cítim veci čo som predtým necítila...snažím sa nejesť veci čo by tehotné nemali a zatiaľ sa mi v tom darí...strašne mi začalo chutiť kyslé ovocie čomu sa veľmi teším lebo je zdravé a je to lepšie ako sladkosti🙂s tou kávou ti nezávidím:(ja som nikdy kávu nepila iba tú bezkofeinovú takže to mi vôbec nechýba...koľko vypiješ normálne káv za deň?inak ja som pred otehotnením fajčila ale chvalabohu veľmi v malej miere (1 krabička týždenne) takže som s tým okamžite prestala🙂

baby6410
25. aug 2011

@teleranka ahoj, gratulujem k drobcovi a prajem hlavne veľa zdravíčka, moje tehotenstvo prebieha priam ukážkovo a dúfam že to nevyznie namyslene 😀 no je to tak, všetky vyšetrenia máme doteraz v poriadku, nebývalo mi zle, nezmenili sa mi výrazne ani chute, vadí mi len cibuľa, ktorá mi je ťažká a začala som milovať kečup, čo som predtým jedávala len zriedkavo. Do štvrtého mesiaca by som ani nepovedala že som tehotná 🙂 nebolo to namne ani vidno a potvrdila mi to otázka majiteľa našej firmy, či som si istá že som tehotná 😀 jediné čo mi veľmi vadilo bol sex a dotyky, bŕŕŕ a nijako som to neovplyvnila aj keď som veľmi chcela, zato potom sa to zase obrátilo na neskutočné chute 😝 zvládli sme v pohode aj test na tehotenskú cukrovku, vôbec to nieje také hrozné ako to mnohé mamičky opisujú, aj keď v čakárni jednej mamičke prišlo zle, ale závisí od človeka 🙂 Zo začiatku ma pobolievalo aj bruško ako keď som mala dostať, ale doktorka ma nato upozornila, že je to úplne v poriadku. Teraz som v 30.t malý (čakáme chlapčeka) kope ako divý a veľmi sa mu nepáči keď ležím na boku, no a na chrbte sa to zase nepáči mne 🙂 a otázka čo máš a nemáš robiť je podla mňa úplne zbytočná a zbytočne sa stresuješ - nerob nič neobyčajné, namáhavé a užívaj si to a oddychuj, sily ešte budeme potrebovať, pekný deň

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?456c7687b488cea4671a5e3b105caae4

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre