Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

hariet
29. aug 2011

@amulienka dakujem, aj tebe gratulujem! Ja sa tak tesim na to, ze ho uvidime! lebo teraz mi to este pride take neskutocne, ked este nemam rukolapny dokaz 🙂) (teda okrem testu a priznakov).

amulienka
29. aug 2011

@hariet suhlasim. ja som sa uz nevedela dockat dna, kedy mi zacne rast brusko, ake to bude, ci si to vsimnem, a dnes rano sme s muzickom zostali doslova sokovani aky balon sa mi vytvoril. sice ma tri dni dobre natahovalo a citila som, ze sa krpec roztahuje, ale tento vykon ma dostal :D

susi0303
30. aug 2011

@petra123456789 ajojik.....ja som bola v piatok na poradni a lekarka mi povedala ze zatial nemam brat nic....a9.9. idem na krv ze pak sa uvidi.....pozeram ze mas termin predomnou.....tak sme februarove mamulky

petra123456789
30. aug 2011

@susi0303 ahoj. no máme termín týžden po týždni 🙂 Ja som bola dnes v poradni a máme už 10 cm 🙂 Minule som sa pýtala mojej gynekologičky na tie vitamíny, že by som chcela brať tú maternu.. A ona povedala že kludne možem že ona vitaminy uznava... Tak asi ide aj o postoj doktora k vitaminom....

susi0303
30. aug 2011

@petra123456789 hej budeme mat februarove babenka.....mena uz vymyslate?..my este nie...ale by som nerada vedela co to bude tak dufam ze sa lekarka nepreriekne....a ty?....

petra123456789
30. aug 2011

@susi0303 no ja by som chcela vedieť čo to bude.. Dnes som sa aj pýtala ale nebolo ešte vidieť. Meno mám vymyslené pre dievčetko. Ináč chlapčenské slovenské mená sa mi velmi nepáčia. Z dievčenských by som vedela vybrať vela ale s chlapčenských nie 🙂 ty teda nechceš vedieť? a čo by si chcela?

susi0303
30. aug 2011

@petra123456789 mne sa paci meno pre dievcatko ninka.....ale nechcem vediet co to bude....ak ked kazdy tipuje ze to bude chlapcek.....mne by to bolo jedno len aby bolo v poriadku a zdrave

petra123456789
30. aug 2011

@susi0303 ved to je jasne... aj mne je to jedno. každá chceme aby bolo zdravé hlavne. ale určite budem chcieť vedieť čo je to... a máš už aj trošku bruško?

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@hariet
Ahoj hariet a vsetky dievcata - tak to mame skoro podobny termin. Dnes som si urobila test lebo som uz dlhsi cas cosi tusila a vyslo to. Som v 5t a dufam, ze bude vsetko v poriadku. Zatial mi ani velmi nebyva zle. Len mam tazky zaludok a nechuti mi ale absolutne nic. Ale bodku na ultrazvuku som videla 🙂 Bohuzial moja dr. mala pokazenu tlaciaren, takze foto nie je. Manzel o to prisiel ale vraj sa robi dalsie kedy volavaju aj manzela v 12t... Som tiez prvy krat tehu tak si to neviem predstavit...

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@teleranka
ja by som si radsej to brusko natierala - pre istotu. Inak mi povedala aj jedna znama detska sestricka na novorodeneckom, ze s tymi vitaminami je to pravda. Kazdej ktora mala velke dieta sa pytali, ci nieco uzivala a ona, ze ano. Myslim, ze pokial zena nema nejaky zdravotny problem a vysledky ma v norme tak to s vitaminami netreba prehanat. Ved zijeme v 21 storoci a vitaminov je dostatok vsade okolo nas - dokonca aj v zime. A potom - to babatko si neskor cez tvoje chute aj tak samo vypyta, co potrebuje.

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@amulienka
a to si fakt nezvracala ? no ja zatial tiez nie (ale som len malicko v 5t) ale normalne sa toho obavam. Mne totizto dokaze zazivanie rozhadzat aj obycajna hnacka 🙂 No snad to nejako prezijem 🙂)

amulienka
31. aug 2011

@kvetinkovazuzu ahoj, fakt som nezvracala, nevolnosti som brala take slabe, ale ked mi v 11 tyzdni prestali, tak som si uvedomila ako mi bolo tri tyzdne vkuse blbo 🙂 ale v pohode. ono by to bolo zle iba ak by som zjedla alebo vonala nieco co mi strasne vadi tak som si davala pozor ;)

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@danka.chomka
Ahoj ja som zatial v 5t a je mi akurat trocha tazko od zaludka a skoro nic nezjem. Ale v podstate mi nie je zle. Len sa citim unavenejsia 🙂 Dufam, ze to bude takto pokracovat aj nadalej (samozrejme bez komplikacii)

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@amulienka
no tak to ti veru zavidim a vlastne aj dufam, ze pojdem tvojou cestou. 🙂 Ja ani neviem, co mi este strasne vadi lebo mam pocit, ze mi vadi vsetko 🙂)

amulienka
31. aug 2011

@kvetinkovazuzu to poznam 🙂 ja som sa citila ako stoparsky pes, na 30metrov som zacitila vsetky vone, kricala som na kolegov ze smrdia cigaretami a len krutili hlavami. neboj ten boj sa este len zacne, zvysuje sa hcg v krvi, ale podla mojho nazoru je to dobre znamenie, aspon vies ze je vsetko v poriadku, ze sa deju veci tak, ako sa maju. ja som zvracala v stvrtom mesiaci iba raz, aj to tusim z majonezy, ale to bolo fakt neprijemne, nedokazem si to predstavit denne, sucitim s kazdou trpiacou 😖

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@amulienka
no ved prave - obavam sa ze sa pozvraciam tam kde je to najmenej vhodne 🙂 Ale robim si srandu. Ak by to bolo rano pred pracou - tak budiz - nejako sa s tym vyrovnam - len nech to netrva dlho. Ja necitim tak velmi vone lebo to co mi vonia je take akesi slabsie. Ale ked uz zacitim nejaky smrad tak je to ovela silnejsie nez predtym 🙂))) Ozaj keby si povedala rodicom, ze si tehu ?

amulienka
31. aug 2011

@kvetinkovazuzu zelam ti to zvladat. tie nevolnosti boli dobre aspon na to, ze sa denne opakovali v tej istej hodine a vedela som kolko budu trvat, tak som bola pripravena :D
rodicom som povedala hned ako som ocikala test. uz som sa citila tak cudne, co som poznala zprveho tehu a vyslo to 🙂

kvetinkovazuzu
31. aug 2011

@amulienka
lebo manzel si mysli, ze je to este skoro. Lenze idem k nim na vikend a zistia ked nebudem "normalne" jest 🙂 tak si myslim, ze je to o.k hoci je to len 5t...

danka.chomka
31. aug 2011

@kvetinkovazuzu No machrovala som tak to mam spat😀 s 9tym tyzdnom sa vratila unava ako na zaciatku, hladna som a ked zacnem jest zrazu zustim ze mi nechuti ale to natlacim bo by bolo zle. Dnes v obch.centre pri obede som sa skoro povracala uplne z nicoho nic bez varovania ma naplo ale ustala som to. kazdopadne je to uplne znesitelne akurat vnimam rozdiel oproti netehotenstvu.🙂 spanok mam slaby vsetko ma budi tazko zaspavam a skori sa budim. Takze akurat ten osmi tyzden bol u mna taky relativne fit. Som vsak rada ze sa babatko opat takto ozvalo aspon son kludna. kazdopadne je to uplne znesitelne a nevyraduje ma to nejak zasadne z cinnosti. Akurat som teraz krajne leniva tak cinnost ani nevyhladavam 😀

amulienka
31. aug 2011

@kvetinkovazuzu tak ja mozem hovorit len za seba, moje prve tehu neskoncilo dobre a to sme to tiez v 6tt uz slavnostne oznamovali, co som aj trosku olutovala. ale pri tomto druhom som jednoducho citila, ze je vsetko ok a bude to ok. ze toto je ono, tak som sa nebala povedat.

amulienka
31. aug 2011

@kvetinkovazuzu este ak mozem poradit, neviem aky si typ, pokial by ta to tiez mrzelo, ja by som pockala aspon na prve sono kde uvidis bit srdiecko. budes tak vediet, ze si naozaj tehotna.

kvetinkovazuzu
1. sep 2011

@danka.chomka
jooj tak o lenivosti mi cosi hovor 🙂 odkedy som to zistila z coho mi vlastne byva zle akoby som prestala vnimat ten svet naokolo kritickym okom (myslim tym domacnost) a vsetko je "dobre". Tym, ze sa zaoberam sama sebou (zbytocne moc sa pozorujem- kedze je to prve tehu) a rozmyslam, co jest a co nie a tiez sa citim bez energie. Najlepsie na tom je to, ze mi to ani neprekaza a povalujem sa 🙂)) Uvidim do kedy lebo nechcem totalne zhnit na tom gauci.
@amulienka
Tvoje prve tehu ma velmi mrzi.
Ja mam taky pocit a silne verim, ze vsetko bude v poriadku. Preto by som to rada povedala, lebo ked pridem k nim na navstevu, zistia, ze som nejaka ina 🙂 a hlavne mamina - ze mi nechuti jest...Ale aj keby to nedajboze nedopadlo dobre, aj tak by sa to dozvedeli. mame velmi pekny vztah, takze by so mnou prezivali aj to. Verim vsak, ze take cosi sa nestane.

susi0303
7. sep 2011

@petra123456789 ajojik...hej brusko uz mi trosku rastie......a ty sa ako mas?

veronika1417
7. sep 2011

Ahojte, mne brusko vykuklo az v 19-20tt ale niekto si nevsimne ani len teraz, ze som tehu 😀 co vzhladom na moje bangerko nechapem 😉 mne byvalo veeelmi zle do konca prveho trimestra 😒 potom akokeby utalo a zaludok bol v pohodicke. Vitaminy neberiem, mam ich sice kupene le pokial mate dost zeleniny a ovocia netreba sa este aj napchavat umelinami aj ked kyselinu listovu by ste veru baby mali 😉 ta je hlavne pocas tehu velmi dobra. Brusko som zacala natierat az ked som zbadala, ze zacalo rast a to sa stalo z vecera do rana 😀 rano som nikdy nic nemala a az na vecer sa tam cosi nazbieralo no do rana to bolo zase fuc ☹ no jedenho rana uz hrcka ostala a uz sa len zvacsovala 😉 ja som oznamila, rodine ze som tehotna cca v 5 lunarnom mesiaci a tym najblizsim : rodicom, sestram hned ako som to zistila a to bolo v 7 tt. Znamym a susedom az ked to uz bolo na mne vidiet este to len teraz niektori pohladom na mna zistuju ale hambia sa opytat 😉 ja som sa na zaciatku velmi bala tk sme to nechceli rozsirovat no ako tehu pokracovalo a minali sme kriticke mesiace osmelila som sa a hrdo oznamila svetu 😉 je to uzasny pocit. Ja som tiez hned mala lepsiu naladu ked som stretla nejaku tehulku a teraz vidim ako milo reaguju ludia na mna ked ma zbadaju. Baby uzite si radosti zo svojho babtka kolko sa len da a davajte na seba pozor!

petra123456789
8. sep 2011

@susi0303 no mne tiež rastie.... teraz prave čakam na vysledky tých tripple testov... zajtra budem volať doktorke... a čakám na prvé pohyby a zatial nič :(

gwen29
10. sep 2011

Ahojte potrebujem radu na konci augusta som zistila, ze som tehu na testikoch mam // aj vcera som si robila testik a ciaročky pekne silneju co ma tesi... len obcas ma tak zaboli podbrusko a smeruje to az dolu neviem ci to je nieco vazne alebo sa len ako hovorite roztahuje maternica mam dost obavi ked ma to podbrusko zacne boliet no o chvilku to prejde a zasa je OK...ked som volala dokimu tak ma sestricka objednala az na oktober to sa mi tiez zda pridlho lebo ovu som mala 20.8 presne viem lebo som si robila ovu testiky... Mozete mi pradit ci to je normalne dakujem 😉

monik83
10. sep 2011

@gwen29 ahoj. Ja som v 5 týždni včera som bola prvýkrát u lekárky, vyšetrila ma, opýtala sa či mám nejaké ťažkosti, tak som jej povedala že ma pobolieva podbruško ale nič na to nepovedala tak asi je to normálne. Mám prísť o 10 dní na ultrazvuk.

gwen29
10. sep 2011

@monik83 dakujem si zlata ja sa tam chystam v pondelok koli tomu som zvedava ci mi nato nieco povie 😉

monik83
10. sep 2011

Držím ti palce

martina77ba
25. sep 2011

susi0303 a petra123456789 Ahojte 🙂 čítam, že ste februárové maminy, aj ja 🙂) Ktorý deň máte termín? Ste po IVF alebo sa podarilo prirodzene?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre