Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
4. sep 2009

sa mi páči to meno, som ho chcela dať dievčatku ale mužíček povedal že nie, ani neviem už prečo....

ja by som brala aj ten kočiarik čo je za nejakých cca 9.000 na e-kociky, len števo povedal že už keď kupuje tak chce taký čo sa nám hneď nerozpadne.... lenže som mu vravela že však to nám bude treba kúpiť kopu vecí... no fakt uvidíme ako to dopadne. možno nájdeme nejakého sponzora. ešte aj na školu mi treba dať cez 20.000,- i to mám šťastie že to vezmem z peniažkov čo mi teta dlhuje za dom po babke.

však to, že drobček bude zimný, môj dlhšie ako tvoj 😅 . možno by som mala kúpiť sánky miesto kočíka 😀

garicka
4. sep 2009

a aký krém používaš? ja som si kúpila elasti-q.... a už mám na sebe nejakých 7 kg, čo nič doma nerobím a som stále hladná 😠 v 17tt som ja mala naviac tiež len nejakých 2,5 kg...

garonka
4. sep 2009

i môj chce kvalitu ale ta niečo stojí, tak som zvedava 😀

mne sa moje meno nepáči ale drahy mi vraví ,že mi pristane lebo mam blond vlasy a svätožiaru nad hlavou 😀 a som občas ako čert Lucifér 😀

používam ten elasti-q exlusive to je už na vzniknute strie, lebo ja som lajdak v kremovaní, a to som si mohla na začiatku kupiť ten elasti - q na prevenciu proti striám, a občas sa natieram telovým mliekom ale som si kupila niveu detske mlieko tak sa snažím natierať každý deň inač nemam rada mastné kremy 😲

vidíš tvoj by mal mať sanky a aj boby 😀 😀 😀

garicka
4. sep 2009

však som zvedavá koľko snehu napadá...

a teraz otázka od "veci": nemal by stáť jogurt danone fantazia všade tých 11,90 Sk? lebo v bille teraz bol akože v akcii za 14,90.... a nejako mi teraz začali chutiť tieto jogurty, tak som sa čudovala čo to za akcia....

garonka
4. sep 2009

jej tie jogurty som jedla denne aj trikrat v metre sme kupovali , chutili mi čučoriedkove a tie s takymi chrumkami nejak drahy bol nie 14,90 lebo ja viem, že stojí okolo 11,90 mamina mi ho v jednote kupovala, teraz môžem akurat sabinovske buď biely alebo tvarohovo vanilkovy, ja v Bille zvyknem kupovať ovocie i zeleninu a stále sa tam čertím lebo oni nikdy nemaju smotanu na varenie 😠

garonka
4. sep 2009

joj som sama doma s havom, už by drahy mohol prísť, a aby som sa večer nenudila som si nakupila časopisy mama a ja a Dieťa, celkom dobre čítanie tam je 🙂

garicka
4. sep 2009

ja som bola v TV v pondelok a osm zabehla tam do billy a kúpila drobcovi disney obrázok - toho somárika, hodím ho do albumu, cena bola napísaná nejakých 4 € ale na bločku som mala len 2€ tak som sa čudovala lebo v hornbachu stoja možno aj cez 6 €. ja drobcovi zatiaľ nekupujem oblečko ale len somarinky - ten obrázok, ovečku plyšovú a kúpila som si aj knižku narodilo sa nám dieťatko....

garonka
4. sep 2009

no hoď do albumu aj ja musím niečo do albumu šupnuť, hoci pre chrustika mam len ponožky Nike 😀 a neviem akeho pohlavia je tak som kupila ružove a čierne lebo modre nemali 😝
A ja zhaňam knihu tehu denník tu na koníkovi ma civavava taky zapisníček kuk jej do albumu tam si lepíš fotky a čmáreš čmáreš, tu taky denník nieje dostať no som jej napisala IP kde ho kupila, a takisto kupim i knihu Naše dieťatko, už sa teším ako budem vypisovať, klop klop aby som nezariekla, aby bolo všetko dobre, nech som cele tehu v pohode a aj male 😉

garicka
4. sep 2009

veru aj ja sa už teším, ale teraz zisťujem že včera som tak pratala až som si odpratala okuliare a neviem ich nájsť.... a už ma bolia očká 😠 ☹ idem ich pohľadať.

garonka
4. sep 2009

i mňa bolia očička, okuliare nemam, ale k očnej mi treba ísť som si pokazila oči v byvalej robote 😠 mne sa upratovať už nechce a zajtra ma čaka nakladanie cvikly no som zvedava ako sa namakam 😀 a aj vlasy budem mať fialove 😀

idem vyvenčiť hava, hneď som späť 😝

garicka
4. sep 2009

cvikla je tiež mňamky, ja som ich nenašla, tak teraz neviem či som ich nezaložila do nejakej tašky kde som ukladala veci. tak môj sa poteší keď to všetko bude musieť dávať dole.... 😀

garicka
4. sep 2009

garonka hodila som tam ten obrázok tak môžeš urobiť kuk 🙂

garonka
4. sep 2009

jej to je ake krasne a ovečka je roztomila 😉 a ten somarik to je nalepka?

garicka
4. sep 2009

to je obrázok cca 25x25 cm, poprosila som kamošku nech mi ešte pozrie nejaký obrázok k tomuto aby som mala 2.
inak našla som okuliarky 😵 boli vo vreci kde mám čapice a šály 😀 a rukavice na zimu

garicka
4. sep 2009

u nás zasa začalo pršať..... ☹ v KE je sucho?

nerozmýšľala si niekedy nad tým, že by si s drobcom chodila plávať? ja ak budem môcť ísť do vody tak by som chcela.... vraj sa s detičkami pláva v šaci a aj na terase v nemocke

garonka
4. sep 2009

no tie okuliare čo tam robili? už sa chystaš na zimu čooooooooooo? 😀 😀 😀

už dopršalo môj pes zmokol, teraz leží v košíku zababušeny do uteračika 😀 inač je vonku dusno, a ja som vzala vetrovku že prší a je zima ale to teplo sa nedalo vydržať.

chodila by som do vody s malym, ja som parkrat so švagrinou bola i s malym a ten doteraz vodu zbožňuje, krásne to bolo keď v bazene ich bolo desať a učili ich potapať si pamätam, že maly mal pol roka taky bacuľaty bol rozkošny a normalne nechcel byť vo vode na rukach 😀 Aj v šaci je? som nevedela

garicka
4. sep 2009

kamoška chodila v BA s chlapčekom a poslala mi fotky, boli úžasné.... 🙂

hej už som si vyberala veci na zimu lebo od októbra bude škola tak na somarinky nebude čas 😀 a ešte vypratám skriňu čo sa jej chceme zbaviť a teším sa už na nové skrinky pre drobca. ideme ich kúpiť do dargova do drevony, lebo sú z dreva a stoja menej ako napr. v tegli komody z drevotriesky 😲

garonka
4. sep 2009

v drevone maju super veci my mame od nich jedalensky stôl so stoličkami stal nas 6000 ale neľutujem kupu stoličky su pevne sadne na ne aj 150 kg chlap 😀

ja som za kvalitne veci, inač v tom tegli som nebola, to je v Barci nie? ale kamoška sa sťažovala, že tam je draho

garicka
4. sep 2009

hej je to v barci skoro až na konci ale fakt ten nábytok je pekný ale keby bol z dreva a lacnejší.... ale drevona je OK 🙂

garicka
4. sep 2009

a drahé to je aj v maderne a v babetkove 😠 možno by nezaškodilo si otvoriť nejaký baby obchod a budeme boháčky 😀

garonka
4. sep 2009

presne tak, aj v Ikei v Blave maju pekne veci ale predražene

garicka
4. sep 2009

neviem či som to tu už nepísala, ale kamoška mi vravela že sa kike neoplatí kupovať detské bodynka lebo sa veľmi potom natiahnu...

rybka na obed chutila? ešte si stále doma len s havkom? aspoň sa s ním môžeš pomojkať 😉 a nemáš pocit že si doma sama... 😵

garonka
4. sep 2009

v kike? tam nepredavaju len nabytok? ja ani neviem kde ja nakupim detske veci 😒

vieš chutila som si ju presolila nechtiac ale nevadilo mi aspoň mala chuť 😀 hej stále som sama ale drahy už volal, že za 10 min doma no sa teším a havo? ten sa neda prituliť on furt vychrapkava v košíku ale sem tam príde ku mne sadne k noham potom ho to prejde a zas ma ignoruje 😀

čo zajtra varíte na obed? mne varí mamina rascovu polievku a plnene zemiaky mňam

garicka
4. sep 2009

idem offfky lebo tu lietajú okolo noteboooku samé komáre, aj rno sme zabili 2 kusy. je to na nervy keď ti začnú bručať okolo uší... 😠

garicka
4. sep 2009

zajtrajší obed je ešte vo hviezdach..... 😵

hej v kike predávajú detské oblečko ale nie je to na veľkom priestore, niekde pri postieľkach myslím že to je....

garicka
4. sep 2009

prajem pekný večer s drahým a príjemné zaváranie cvikly 😉 paaaaaaaaaaaa

garonka
4. sep 2009

aj tebe krásny večer a dobru nockuuuuuuuuuuuu paaaaaaaaaaaaaaaaa 😉

aninka89
5. sep 2009

ahojte baby, len som sem mrkla, že čo nového....nedalo mi, už som závisla 😀 😀 😀
Na tej príprave sa mi včera veľmi páčilo, už som si ju aj zaplatila a budem chodiť, normálne sa teším a dokonca mi tá pôr. asistentka hovorila, že ak budem chcieť tak ma vezme na oddelenie na exkurziu, aby som nebola vystrašená keď tam prídem na pôrod
Utekam k mame pomôcť pozavarať hrušky, pa pa

garonka
5. sep 2009

ahojte babenky, no zas tu nie steeeeeeeeeeeeee?

aninka

i ja uvažujem o predpôrodnej príprave, len nechcela by som na ňu chodiť sama , a ja som nedávno dorazila domov, aj cviklu sme si naložili mňam krásne sterilizovana na kocky je mňam mňam 😉

garicka
5. sep 2009

ahojte dievčatá,
drahý ma dnes trošku vytočil, tak bude spať v druhej izbe 😠 . človek by nemal veriť všetkému čo sa mu nasľubuje

pekný večer, papa idem si pozrieť penelope na joj-ke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre