Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
8. sep 2009

miumia

ahoj ahoj 😉

garonka
8. sep 2009

babenky idem si tekvicu urobiť kuk sem ak budem hotova zatim paaaaaaaaaaaaaa

garicka
8. sep 2009

juj ale vyzerá to dobre.... a čím si môžeš ochucovať jedlo? aspoň soľou? ja som sa zapozerala do linku čo si hodila tiež aspoň pozerám, kupovať budeme až koncom novembra aj kočík aj postieľku....

šikulka si 😉 idem si dať kávičku lebo som dnes ešte nemala.

zazalienka
8. sep 2009

ahoooj

garicka
8. sep 2009

čau zazi 🙂

zazalienka
8. sep 2009

nestíham čítať teraz čo ste popísali.. teraz som prišla z poradne.. sme ok, trošku viac prerastení, o 12 dní je väčšie ako obvykle býva.. tak asi bude veľké bábo... no a vybrala som si kočík, som z neho úplne hotová, len tá cena.. maxicosi - je úžasný, ľahko sa skladá, má veľkú vaničku, aj šporťák je polohovateľný, ovládanie výborné, otočiť sa dá jedným prstom na mieste.. no náááááádhernýýýýýý...

garicka
8. sep 2009

maxi cosi značku mala aj švagrina v USA a tiež si ho pochvaľovala. a to len teraz ste tak narástli?

ja som písala že už som po tehu glukózovom teste, chvalabohu. mi pol hodku po vypití glukózy bolo nevoľno ale potomsa to upravilo, to 2 hodky nemôžeš ani jesť ani piť 😖

garicka
8. sep 2009

a nemáš z neho foto?a nevedel doktor povedať čo to bude?

zazalienka
8. sep 2009

xixi za posledný mesiac.. fotku nemám, že načo budem platiť u neho keď idem na 3D.. tak si ešte týždeň počkám a potom nakuknem.. ja idem na glukózu o mesiac..

garonka
8. sep 2009

som tu späť kym sa mi uvarí obedík 😉

garonka
8. sep 2009

zazi hoď link ako vyzera kočík 😉 a inak ahoj 😀

garicka
8. sep 2009

xixi ja som myslela fotku kočíka 😅 , ale drobca daj potom do albumu.

zazalienka
8. sep 2009

jaaaj, daj si len do vyhľadávača maxi cosi a nájde ti obrázky.. jaj, tak ok, dám link..

http://www.mamaaja.sk/uploads/forums/8/149153/m...

zazalienka
8. sep 2009

ahoj garonka.. ako?

garonka
8. sep 2009

fííííííííííííííha zazi no super kočík 😉 😉 😉 😉 ja som zvedava aky vyberieme my

bola som na triple testy dnes trpnem do utorka či vôbec budu dobre. A vo štvrtok mame s garickou rande 😀 😀 😀

zazalienka
8. sep 2009

neboj, bude dobre.. vieš čo, skúšala som s tým kočíkom behať po obchode, je geniálny.. fakt, a skladný do auta.. ja skúsim pozrieť aj v Maďarsku a Rakúsko, kde sa viac oplatí..

garonka
8. sep 2009

a je drahy? lebo vyzerá na 30 000 sk 😝 no vyzera užasne, 😀 aj babiku ti do kočíka mohli nejaku šupnuť 😀

garicka
8. sep 2009

a ja až teraz som si spravia kávičku lebo som sa zapozerala do nemocnice na okraji mesta. idem si pozrieť panelák a dopozerať ordináciu, ale aj tu kuknem.

inak tie moje dnešné testy nedopadli dobre, presne ako som čakala. mám porušenú glukózovú toleranciu. nalačno som mala 4,4 a po prvej hodke 9,5 a po druhej 9,3. je to síce lepšie ako bolo na začiatku roka, to som mala okolo 12... ale som teraz zvedavá, či postačí len dieta alebo mi dajú aj lieky, aj keď teraz keď som tehu umieram za sladkým 😢

zazalienka
8. sep 2009

v TT vychádza bez vajíčka 600 EUR aj nejaké drobné.. vjíčko bude od švagra, takže to neriešim.. a je k nemu pláštenka, sieťka, deka, pumpa a ešte niečo.. a je úúúúžasnýýýý..

zazalienka
8. sep 2009

ja sladké moc nemusím, včera som tlačila slaninu, a aj to som jedno kilo pribraté zatajila dnes aby sestrička nerobila krik so mnou..

garonka
8. sep 2009

gari

a aka ma byť normalna hodnota? ja dufam, že mne cukor nevyskočí sladke nejem vôbec a ako by som si dala, veď aj čokoladu skladujem v chladničke, že ak mi bude dobre ju zožeriem celu 😀 a neboj dieta je aj na niečo dobra, ja som si už zvykla 😀 len v obchode musím obchadzať par regálov inač by ma šľahlo.

Kde kuk panelák maš nahraty na dvd? ja listujem popritom Mama a ja 🙂

garicka
8. sep 2009

ma teraz otravoval nejaká ženská na mobil že či nechcem kúpiť vitamíny omega 3 a začala tam o nich rozpárvať že z čoho sú a že štartovací balík stojí 340 Sk a ja zaplatím len poštové cca 75 Sk a že tehulky a dojčiace nemôžu to brať a ja jej nato že som tehu takže nič z toho a ona že to môžem darovať aj niekomu z rodiny, tak som ju nechala nech sa vyrozpárva a povedala jej že nech to ponúkne niekomu inému že ja teraz nemám zbytočné peniaze na vitamíny pre druhých a nech zavolá im... neznášam také vtierky, ale nech sa vyrozprávajú 😝

garonka
8. sep 2009

zazi

zas si porušila zdravu stravu? 😀 😀 😀 ja som si včera predsa odhryzla zo svokrinej štrudle, no nedalo sa odolať voňavym jablkam a škorice mňam 😝

gari

to len tak vyťukala tvoje číslo? my sme taku mali v nemocke každý druhy deň k nam chodila ukrajinka, nevedela ani poriadne rozpravať, stále sme odmietali tie jej handry ale najlepšie bolo keď vravela, že dievčatka, ja vam veci ukažem ale nemusíte kupovať. A ja jej nato, fajn zadarmo berieme 😀 odvtedy dala pokoj a našu izbu obchádzala 😀

zazalienka
8. sep 2009

idem na poštu, ešte prídem.. zatiaľ ahojte..

garicka
8. sep 2009

http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk...

baby tu je stránka k tehu cukrovke, sú tu aj hodnoty

garicka
8. sep 2009

garonka

panelak na www.panelak.sk a dnes som si kúpila mama a ja v stánku pred nemockou a dostala som májové číslo 😀 ale to nevadí lebo si ten časopis nekupujem, a myslela som že budem si čítať kým budem čakať ale od tho mi bolo ešte horšie 😝

garonka
8. sep 2009

no ja som si to teraz preštudovala, nemaš veľky rozdiel a možno ani dietu mať nebudeš 🙂

aninka89
8. sep 2009

ahojte baby, mrkla som, že čo máte nové....

garonka
8. sep 2009

aninka ahooooooooj ahojjjjjjjjjj

garicka
8. sep 2009

ahoj aninka,

ako sa vám darí? juj ale tiež už by som chcela bsť ako ty v 37 tt 😉 akurát tu riešim tehu glukózový cukor, už ho mám za sebou, ty si mala dobré výsledky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre