Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

aninka89
8. sep 2009

ahoj garicka, všimla som si že si bola na cukor...ja som mala na lačno 4,12 a po 2 hodinach 4,52 takže OK. A Ty si nebola hneď s výsledkami za doktorokou, aby si vedela čo a ako?
Veru, už mam 37 tt a už mám normálne pocit, že bruško mám medzi nohami a na vecku môžem kľudne bývať 😒
Akurat balim tašku do pôrodnice lebo mužiček chce mať radšej všetko pripravené keby niečo, aby sa náhodou na niečo nezabudlo keď to už príde

garicka
8. sep 2009

v piatok mám poradňu tak do piatka vydržím, ale chodím na diabetolog. ambulanciu takže som s tým rátala, aj včera som bolo tam na kontrole a mala som 5,4 po jedle.

drobcovi si kupovala vecičky v súprave, ale si ich dopasovala? ja rozmýšľam či kúpim súpravu ale pospájam vecičky čo mám.... ale tak ja mám ešte dosť času, tak uvidím. akurát som bola včera v sekáči - mali 50% zľavy tak miesto 34 € som platila za novorodenecké vecičky len 17€, lebo podľa mňa pre tak malé mimi sa neoplatí kupovať nové a drahé veci lebo ich aj tak dlho nosiť nebude, ale tak pár ich treba mať k lekárovi.

petulienocka
8. sep 2009

ahoj babenky, môžem sa pridať????? 😕
som si vás tak čítala....závidím babulám čo už porodili.....ja prenášam tretí den a je mi z toho tak depkovo....asi by som bola radšej niekde v strede tehu....ale najradšej to už mala za sebou....

aninka89
8. sep 2009

ja som bola tiež na dia ambulancii, na poradni mi dal dr. iba lístok a inak všetko sa robilo na dia. 5, 4 po jedle je podľa mňa super
Kupila som iba jednu súpravu , aby som mala do pôrodnice a potom uvidím čo bude treba to sa podokupuje. Mám par košielok, svetrikov, dupačiek.....len na začiatok. Máš pravdu, malé deti rýchlo vyrstu, tak sa neoplati mať toho veľa lebo sa to vôbec nevyužije

garicka
8. sep 2009

ahoj petulienocka

chlapčekom sa veľmi na svet vraj nechce tak preťahujú tehu, ja tiež čakám pipíka, tak som zvedavá kedy sa narodí 😵 . bola by som rada na vianoce doma a termín je okolo 18-20 tak som zvedavá 🙂

skús si dať tonik, ja keď som bola v nemocke tak babám čo mali pred termínom pár dní ale mali žlčníkové kamene alebo vysoký krvný tlak kázali piť tonik, že to vyvoláva kontrakcie a tiež lozili hore dolu po schodoch a dávali si horúcu sprchu. najhoršie je asi to čakanie keď už si po termíne a si z toho nervózna.... držím ti palce nech sa drobec čím skôr ohlási na svet 🙂

aninka89
8. sep 2009

petulienocka....a vraj aj maliny, čokoľvek z nich....

garicka
8. sep 2009

aninka o malinách som nepočula 😅 a niekedy ani tá vyvolávačka nepomôže.... ešte ste sa nerozhodli pre meno?

aninka89
8. sep 2009

zatiaľ vyhráva Šimon, no ktovie či nakoniec nebude celkom iné 🙂 O malinach nam hovorila PA na predpôr. príprave a ešte hovorila, že nie veľa a trošku toho červeného vínka môže rozhýbať maternicu, sex, pohyb, cvičenie..... Ja som už začala piť malinikovy čaj a ešte si mám kupiť aj ľanové semiačka a masirovať hrádzu. Uvidim či mi tie ich rady v niečom pomôžu

garicka
8. sep 2009

ale tak ešte tri týždne môžeš trénovať 😅 . inak som čítala minulý týždeň že nie je dobré dráždiť bradavky počas tehu lebo to dráždenie môže vyvolať kontrakcie maternice. takže je veľa spôsobov, len si ich všetky zapamätať 😀 a ten maliníkový čaj je dostať bežne v lekárni?

aninka89
8. sep 2009

v niektorých áno, no mne ho objednali ale má sa piť až od toho 37tt. A s tými bradavkami máš pravdu, no ja už môžem kombinovať všetko, pretože pôrod sa tým všetkým hneď nezačne a od 37 týždňa sa ajtak plod považuje za riadne donosený.
Mne už z toho všetkého začínajú aj kadejaké sny....tejto noci som kupovala alkohol na krstiny 😀

garicka
8. sep 2009

a kúpila si dosť? 😀 jha zatiaľ len chodím po ambulanciách a vyšetreniach 😀 ale na začiatku tehu asi v 2.mesiaci sa mi snívalo že sa drobec narodil na moje narodky v máji 😅 . a to bolo asi mesiac pred mojimi narodkami keď sa mi to snívalo

aninka89
8. sep 2009

no vidiš, posníva sa kade čo 🙂 🙂 🙂

aninka89
8. sep 2009

idem pomaly na ten kurz, tak sa zatiaľ majte a pekný zvyšok dňa

garicka
8. sep 2009

papaaaa a príjemný zážitok

garonka
8. sep 2009

baby aj vy mate taky zvlaštny ten koník mne to tu riadne seka

garicka
8. sep 2009

Ako že seká? nie je chyba v nete? mne zatiaľ neseká nič

garicka
8. sep 2009

taká si maličká na tej fotke 🙂

garonka
8. sep 2009

normalne mam male pismenka 😀 skoro som lupu potrebovala 😀 asi mi tu šarapatí vírus lebo môj drahy nema čas mi nainštalovať antivirusovy program 😠 😠

garicka
8. sep 2009

tak ho do toho dotlač lebo bude zle nedobre s PC.... ma bolí hlavička, lebo kávu som pila až okolo obeda a ja musím hneď ráno.... 😢

garicka
8. sep 2009

a ty na ktoré poschodie pôjdeš vo štvrtok?

garonka
8. sep 2009

ja idem na piate poschodie a ty na tretie? ja som si dnes dala tu akože kavu caro, no malo to lepšiu chuť ako v nemocke 😀

garonka
8. sep 2009

hlavna vec že mi ten eset inštaluje už tretí týždeň no to na porazenie, radšej nech sa nam windovs zavíri a vtedy bude činný 😠 ako ho poznam

garicka
8. sep 2009

a dala si si ju do mlieka? a s cukrom? to na piatom robia tie odbery? ja som na piatom bola na predoperačnom vyšetrení, tak sa potom vidíme, dúfam že sa neminieme 😅

garonka
8. sep 2009

na piatom uplne na konci je gastrocentrum tak tam sa musím trepať 🙂 to mi len krv beru ale vo štvrtok nesiem vysledky aj tomu doktorkovi na gastre a už mam krče čo mi povie, či sa mi testy zvyšili či ustalili, normalne sa bojím. Veď si napišeme do IP tel.čísla a si dame vedieť kto kde je 😎 a ty budeš na ktorom poschodí? tiež na piatom?

garicka
8. sep 2009

ja na treťom, a to až vo štvrtok budeš vedieť tie výsledky? len sa veľmi nestráchaj lebo sa ti zvýši tlak a potom budeš mať o starosť naviac, neboj ak si diétovala tak to bude OK... len treba myslieť pozitívne, ja tiež myslím pozitívne keď nevydržím a dám si sladké 😨

garonka
8. sep 2009

hej vo štvrtok mi povedia, či sa mi za tri týždne zvyšili či ustaliili no snažím a myslieť pozitívne hadam bude dobre veď aj vitamíny beriem aj som sa stokrat modlila aby bolo dobre. A kto ti bude robiť utz? nevieš?
a predstavi si dnes na poradni som mala ukažkový talk 120/80 😀

garonka
8. sep 2009

ja by som si sladke tiež dala, a hlavne zmrzku 😀 a šišky 😀

garicka
8. sep 2009

fíha, tak to je dobré 😉 juj a v šaci robia perfektnú zmrzku 😵

neviem kto bude robiť utz, ten čo tam akurát bude,sa musím mojho dokiho spýtať čo to je DCK lebo na takýto utz budem teraz chodiť každých 14 dní....

garonka
8. sep 2009

v šaci maju zmrzku? som nevedela

idem papať prídem neskôr a ty kde maš draheho?

garicka
8. sep 2009

môj drahý na dvore so susedmi čo ich nemusím tak ja zas sama dnukaaaa, lebo oni nerobia a chodia mu pomáhať robiť okolo domu, dnes tu ryľujú záhradu tak som zvedavá kedy vypadnú.... už aby to bolo 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre