Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
10. sep 2009

jak ti fajne mňa keď boli hlava o kave môžem snívať akurat si natriem čelo chladivym gelom na nohy a po čase prejde 😀 ja som si varila akože kavu Caro 😀

garicka
10. sep 2009

veru, aspoňže tú kávu môžem lebo čo som bola v utorok na tú glukózu tak som mala hlavy bôľ lebo som ráno nepila kávu....

garonka
10. sep 2009

ja som tiež pred tehu pila kavu a musela som každý deň aspoň jednu hlavne rano inak by ma cez deň rozhodilo a to som ani netušila že už vtedy som mala zvyšeny tlak preto ma gebuľa častejšie bolela.

O ktorej letíš do Šace? Pre mňa príde auto 10.45 naspäť sa povozím v autobuse, urobím si výlet 😀

garicka
10. sep 2009

ja idem asi tak na 10.30 z domu, neviem dokedy robia utz, ale sestrička vravela že pri objedaní treba prísť medzi 9.00 - 11.00, tak uvidím kto bude dlhšie čakať, ty či alebo ja 😎

garonka
10. sep 2009

a na utz uprednostňuju pacientky ja keď som bola v nemocke, bolo ich v čakarni asi 5 a plus my tri spolubyvajuce šli sme prvé, a tie baby čo tam čakali riadne penili ani som sa im nečudovala, no možno budeme obe rovnako vonku 😀

garicka
10. sep 2009

to viem, lebo ja tiež keĎ som tam ležala tak jak som došla na utz tak ma hneď vzali, je to dobré ak ťa vezmú hneď. 🙂 nale tak čo počkám si, nemusí byť každý deň nedeľa 😀

idem sa chystať, lebo ešte som ani nepopostieľala a moj mnž už varí obed 😲

garonka
10. sep 2009

ja si idem vysušiť vlaskyyyyyyyyy 😀 pa pa

andrejusa
10. sep 2009

ahojkajte 🙂 tak ja už som domka z nemocnice... viem, že vám písala calex, čo so mnou bolo, takže som rada, že to dopadlo fakt len tak. Úplný otras, že celý čas v nemocke netiekla teplá voda a musela som si na kúpanie ohrievať vodu v rýchlovarnej konvici a oplachovať sa s dvoma fľašami od malinoviek... no otras a vraj je to tam už po niekoľký krát a už tretí týždeň. Tým po pôrodoch a operáciách vôbec nezávidím. Ja som sa príšerne vtedy zľakla, že čo so mnou je a oni si ma tam okamžite nechali, tak som si aj poplačkala, lebo sme s drahým neboli zvyknutý, byť tak dlho bez seba. Ale už som domka a musím sa šetriť. Ešte nevieme čo čakáme a je mi trošku lepšie, no som ešte unavená a taká ľaknutá. Na izbe som bola s dvoma super babami, takže se sa vzájomne podporovali a bolo nám aj veselo.
A tu čo nového?

lucia123
10. sep 2009

Drzim tiez palceky vsetkym nedockavym mamickam Ak mate chvilu cas a chcete urobit uz teraz nieco pre svojho drobceka, tak si pozrite stranky ohladom ockovania a to rizikaockovania.sk a ockovanie.org. Urobte si nazor same, pretoze nikto Vam nepovie, ze TBC sa ockuje len v Cesku a na Slovensku ked ma babatko 4 dni!a je to velmi nebezpecna vakcina (jej obsah). V Nemecku je dokonca 20 rokov zakazana, u nas "povinna", ale je mozne sa tejto povinnosti aj vyhnut. Dalej velmi pekna diskusia tu na Modrom koniku, Volna diskusia, Odmietnutie ockovania, su tam rozne linky a videa.
Ak som niekomu aspon trochu "otvorila oci" tak som velmi rada.

Na zaver pridavam jedno video z prednasky.

http://blip.tv/file/2224472/

garicka
10. sep 2009

ahoj andrejuskaaaaaa,

juj ale sa teším že si už doma, ale to je svinstvo že tehulky nemajú teplú vodu na izbe.... 😲 však to je jak za dávnych čias.... a jak za trest.... a čo ti tam robili? dávali infúzky? berieš teraz nejaké lieky?

ja som teraz pred chvíľou mala rande s garonkou v nemocke a bola som na utz na DCK a za týždne sa krčok zmenšil z 37 mm na 29,4 mm ☹ . som sa pýtala dokiho že po kade je limit a povedal že po 25 mm ☹ ☹ ☹ . takže som veľmi zvedavá čo mi zajtra povie doki na poradni, len dúfam že ma nedá do nemocky na infúzie ☹ ☹ ☹ . juj radšej budem v kuse ležať a nič nerobiť doma... takže so mnou asi takto. včera som si hodila fotečky do albumu tak mrkni ako sme narástli 🙂

garonka
10. sep 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeee
Gabi ty si aka rýchla? že už si doma? Ja si robím rizoto som zvedava či nerozvarím ryžu, normalne mam stale v tej svojej hlave že musím na morfologicky utz, ja už by som chcela aby bolo všetko tak ako ma byť. Neboj tvoj krčok sa da do poriadku, neboj

Andrejuška

no hura, že si tu a v poriadku, davaj na seba pozor sa šetrí, ležkaj 😉

garicka
10. sep 2009

ja už som bola doma na 12.48 - prázdne cesty tak pohodička 🙂 . a to toho 16.teho máš ísť na ten morfologický? neboj bude to OK, a budú OK aj triple testy, uvidíš.... juj taký dobrý obed navaril môj mnž.... tie kolienka boli úžasné so šťavou, máme navarené na 3 dni 😀

nevieš náhodu či tehluky môže jesť mak? kúpila som si ešte v pondelok makovú štrúdlu a dnes som si z nej dala konečne lebo som na ňu zabudla a teraz rozmýšľam či sa môže jesť mak....

garonka
10. sep 2009

a na mňa ten ujo počkaj zlaty bol a on by i do večera na mňa čakal 😀 sa o mňa bal kde som sa zatulala 😀

hej to toho 16teho a a to sa robí v 20tt a ja som len 18 alebo 19tt, no ma porazí lebo ten CMV je vraj v tehu nebezpečný, môže byť babo poškodene, a moja doktorka mi povie, čo robím paniku veď mam protilatky, no komu veriť dopekla

mak? asi nevadí ale viem že je alergen no pokiaľ ti chutí, tak ho asi papaj 😀

garicka
10. sep 2009

však oni ti povedia že či sa to bude dať spraviť.... a niektorí doktori sú veľmi hnusní keď tak vybehnú že čo robíš paniku.... však sa bojíš o drobca, nie?

pošlem ti číslo na utz, ja by som tam pre istotu zavolala a povedala im presne o aký utz ide, a v ktorom tt som... pre istotu....

garonka
10. sep 2009

no mi pošli budem rada ale Richnavsky sa ma pýtal v ktorom týždni som ta nechapem jak ma mohol dať na toho 16.9 hej niektorým doktorom to je ako že normalne, že sa strachuješ o babo, na porazenie

ešte i ryža sa mi rozvarila z toho všetkeho 😠 šupla som zeleninu a budem to jesť, nieje to zle 😀 len drahy varí lepšie 😝

aninka89
10. sep 2009

ahojte baby..... andrejusa, dobre, že je Ti už lepšie a si domka. Garonka a tie výsledky na pečeň si mala dobre? Garicka, Ty sa radšej šetri....

garicka
10. sep 2009

ahoj aninka 😉 hej už žiadne okná, len ležať a ležať, ale mi stislo zadok keď mi doki povedal to malé číslo....

aninka89
10. sep 2009

to si viem predstaviť... Človek ma obavy, lebo všetky chceme aby všetko bolo OK

garonka
10. sep 2009

aninka ahoj

testy sa o polovicu ustalili, len ma poslal na morfologicky utz, už mi to všetko prerasta cez hlavu, same zle spravy a keď mi na utz povedia, že babo neni v poriadku sa ošalím 😔

aninka89
10. sep 2009

keď sa testy ustálili, tak to bude OK, na ten utz. Ťa posiela pre istotu

garonka
10. sep 2009

aj pre istotu ale ten CMV pozitívny je v tehu nebezpečny, chce sa uistiť či je babo v poriadku, a z toho som mala testy zvyšene, no komu veriť, moja doktorka mi povie načo robím paniku veď mam protilatky a na gastre mi povie, že ten vírus nieje bezpečny, na nervy

aninka89
10. sep 2009

hmmmmmmm...............s doktormi je to tak 😒 Každý si povie svoje a človek nech si vyberie

garicka
10. sep 2009

garonka

ale na ten morfologický by si šla tak či tak.... je to povinné, to je ten druhý veľký utz počas tehu v 20 tt

andrejusa
10. sep 2009

baby ďakujem za uvítanie 🙂
garonka ja som mak jedla a nie málo... 😝

teraz už neužívam žiadne lieky a infúzky mi chvalabohu nedávali, ale injekcie proti bolestiam a na krvácanie a ascorutin 3 krát denne.
Ináč ja som tiež riadne narástla 😀 v nemocke som ešte dokonca aj schudla, lebo tá strava... 😝 😝 😝 , ale bruško mám veliké.
Krásne fotečky ste si popridávali 😵

garicka
10. sep 2009

andrejuška

tak sa odfoť a daj fotečky, aby sme videli aký ste veľkí 😉

garonka
10. sep 2009

garicka

no to mi odľahlo, že je povinny, ja už len trpnem či je babo ok, keď mam nejaku šarapatu v sebe 😠 ma už porazí

garonka
10. sep 2009

rýchlo umyjem riad a sadam k vam, normalne mam bordel v tej kuchyni 😀

andrejusa
10. sep 2009

keď ja si neviem ukladať fotečky z mobilu, alebo z foťáku do pc ☹
Včera ako mi robili sono som videla ako sa mi bábo vrtí v bruchu a až mi slzička vybehla od dojatia 🙂
S tým mojim morfologickým sonom sa ale trochu bojím, lebo som v 17tt a pri sone dr. niečo vravela, že 15+5, tak neviem či to jeho miery, alebo v toľkátom týždni akože podľa sona som a tým pádom je bábo menšie... 😢

alexandrah
10. sep 2009

andrejusa - ahoj, co ti bolo? to koli tej chbtici?? vidis, najprv lekari, ze si nic nesmies dat, a potom lieky v nemocnici ...dufam, ze ti je uz lepsie, a ze uz bude vsetko ok!!!!!!!!! 😎

garonka
10. sep 2009

andrejuška

morfologicky je vraj povinny tam sa zisťuju či su všetky organy babätka v poriadku robí sa od 20tt a ja idem teraz v stredu a niesom v 20tt nechapem, ale asi urychľuju kvôli debilnemu vírusu čo mi žerie nervy 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre