Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
16. sep 2009

ja som zas v nemocke kľud nemala stale som revala, že chcem domov 😔 ale potom ma to prešlo som si povedala babo je prvorade 😉

zazalienka
16. sep 2009

presne tak, bábo je prvoradé.. ja keby som mala problémy, tak by som neriešila byť doma.. pretože tu sa nedá byť v kľude..

garicka
16. sep 2009

zazi
by si neverila že koľko som ja teraz ležala, ak to prirovnám k doterajšiemu ležaniu tak je to o hodne viac.... ja proste musím furt niečo robiť a neviem len tak nečinne ležať ale už sa tomu učím.... už aj vyšívam poležiačky a dá sa to.... 😀 😀 😀

ja som taká nedočkavá zajtrajšieho utz.... u idem z domu o pol siedmej lebo potom sa tam nemám jak dostať a auto nedostanem lebo ho števo zajtra potrebuje.... tak dúfam že budem prvá a ma hneď vezmú.

baby ja som teraz o osmej jedla praženicu s hubami a s bryndzou tak dúfam že mi nič z nej nebude.... ale bolo to fajnééééé.... mňamky

zazalienka
16. sep 2009

ja sviečkovú fainovú.. a mám nejaké divné pochody v bruchu.. asi preto malý tak kope.. o sto tristo.. ale aspoˇmn že tak, dva dni sa takmer nepohlo a už som bola nervózna..

garonka
16. sep 2009

to ti verím gari, normalne musíš mať preležaniny 😀 ja tiež neviem ležať ale dnes som si pospala 2 hodinky som zvedava čo budem robiť v noci 😀

tak skoro tam budeš? ja som tam dnes bola od 7.15 a dnu som sa dostala 10:15 😠 ale v pohode som si posedela, prečítala diplomy 😀

mňam praženica, ja som mala kuracie mäsko s baby mrkvičkami a zemiakova kaša drahy varil no prekonal sa fajne to bolo 😝

garicka
16. sep 2009

sakra to je na prd tak dlho čakať.... mne sa treba ísť osprchovať a nechce sa miiiiiii 😒 😖 😠

asi si radšej ráno privstanem....

zazalienka
16. sep 2009

baby aj ja by som si chcela poležať.. ešte som sa k tomu nedostala poriadne.. vyspať sa a poležať si.. hádam až keď nám odrastie krpec a pošleme ho niekde na výlet.. ja už si asi v živote neoddýchnem..

garonka
16. sep 2009

ja sviečkovu som milovala ale odkedy som ju jedla v nemocke nejak mi nejde na chuť dali mi hovädzie mäso tvrde ako kameň a sama žilka blanka no hrozne niečo

zazalienka
16. sep 2009

môj manžo ju robí tak že mäso pečie na zelenine na plechu a podlieva vodou.. je úžasne mäkké.. no a potom mixujeme..

garicka
16. sep 2009

a zazi ty si kde bola celý deň? 😉 si pracovala ako včielka? keď my už doma vegetíme? by som sa hneď s tebou aspoň na chvíľku menila...

garonka
16. sep 2009

no zazi do vašej kuchyne by som pričuchla raz dva, a všetko by som vam pojedla, vy musíte suprovo variť 😀

zazalienka
16. sep 2009

no ja som šla ráno do mesta kúpiť gastráče do roboty, aj manželovi, potom do roboty a dohrmela som z roboty o šiestej.. dnes som lietala jak splašená.. zajtra idem konečne do Ba, kamoške som sľúbila že ju prídem pozrieť už v marci.. odvtedy sme len na mobile.. a malý už mal rok a ani neviem ako vyzerá.. no a sľúbiola mi požičať bezpečnostný pás na šoférovanie.. istota je guľomet..

garicka
16. sep 2009

tehulky vraj nemusia používať v aute pásy, ale ja ho tiež mám zapnutý ale tá časť čo je dolu na podbrušku, tak tú si odtiahnem a držím ju v ruke, lebo ma tlačí...

veru do tvojej kuchyne by sme sa hneď nasáčkovali 😀

garicka
16. sep 2009

garonka

kedy zasa ideš do šace?

zazalienka
16. sep 2009

garonka, mňa varenie začalo baviť, keď sme začali bývať sami.. dovtedy som sa v kuchyni neukázala.. varím stále, keď je doma môj muž, tak varí on, baví ho to.. hlavne všelijaké cestovinky, čínske srandy, a také klasické.. hrachovú kašu, fazuľovicu, gulášiky.. ja zasa pečiem potom,, vyrábam šalátiky a tak..

zazalienka
16. sep 2009

garicka, ten pás je špeciálny pás pre tehotné, taký zvláštny.. a ja sedím nonstop v aute, takže sa mi zíde.. ozik, mám nádhernú deku pre mimčo, mi naši doniesli z Ameriky, krásnu bežovú s macíkom.. potom hodím foto, len ju ešte manžo nevidel.. takú krásne zabalenú,..

garicka
16. sep 2009

zazi
a v nedeľu beriete so sebou aj veroniku na utz? budete mať z toho obrovský zážitok, mne až na začiatku slzičky vybehli z oka 🙂

garicka
16. sep 2009

a kupuješ si aj tú španielsku?

zazalienka
16. sep 2009

no práveže nie, lebo tento víkend je doma s mamou.. ale veľmi chcela ísť.. lenže hentá harpia n ám ju nedá.. tak pôjdeme sami a potom jej ukážeme dvd.. a fotky..

garicka
16. sep 2009

garonka

takže to bude chlapček??? budú z našich drobcov kamoši? 😀 😵

zazi
určite bude trošku smutná, ale ak budete mať DVD tak to bude skoro to isté... a koľko budete platiť?

zazalienka
16. sep 2009

myslím že 45 €.. v nedeľu doobeda o desiatej.. no potom hneď na nákupy.. xixi..

garonka
16. sep 2009

jaj som sa prizabudla 😀 no gari vyzera, že to bude chalan a drahy chce aby sa volal po ňom Miško 😀 juj aj ty budeš mať Miška tak som zvedava ako sa s drahym dohodneme 🙂

garicka
16. sep 2009

garonka

teraz som spätne čítala že ti nedali kartičku, tak to je zvláštne.... nechápem.... a tiež až teraz som si prečítala že pipík je na 70 %... tak sa teším a neboj mužíčka prehovoríš na iné meno ako je jeho.... povedz mu že my mu dáme také meno..... 🙂

baby vypínam PC lebo drahý sa už pýta čo toľko ťukám lebo hlavu má pri mne a vadí to pri telke 😀

držte zajtra palčeky, určite sa ozvem. paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a dobrú nocku

zazalienka
16. sep 2009

garonka u nás keď to bude chlap, tak Miško je istý.. iné meno ani nemáme.. iba Miško a katka..

garonka
16. sep 2009

idem aj ja off, do postieľky kuk Animal Planet 😀

gariiiiiiiiii silno držím palčeky a daj potom vedieť ako si dopadla, ja budem nedočkava zvedava 😀

zazalienka
16. sep 2009

garicka ahoj, pekný večer a krásne sny.. cez deň akosi nestíham, tak asi až večer..

garonka
16. sep 2009

zazi fíha to bude sranda, budeme mať všetky tri Miška 😀

zazalienka
16. sep 2009

no tak to hej.. nechám sa prekvapiť v nedeľu.. oki baby, tak dobrú noc všetkým..

garonka
16. sep 2009

zazi aj tebe dobru nockuuuuuuuuuu 😉

miroslava89
17. sep 2009

dobre raanko 😵 prajem vam krasne prezitie dna🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre